סיפור אמיתי ומוכר: F-15 מצליח לנחות עם כנף אחת! - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 511 גולשים:
509 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> סיפור אמיתי ומוכר: F-15 מצליח לנחות עם כנף אחת!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 17:58 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: סיפור אמיתי ומוכר: F-15 מצליח לנחות עם כנף אחת! תגובה עם ציטוט

ראיתי את זה בגיימר והייתי פשוט מוכרח...
http://www.youtube.com/watch?v=e1aKxAN7bAs
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
desert tomcat-204
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 05, 2006

הודעהנשלח: 18:10 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מכיר איך הטייס יצא מזה בשלום לנחות עם מטוס רק בכנף אחת רעיון ועוד התנגשות לא סתם הם אני היתי רואה את זה במציאות לא היתי אומר שהוא יצא מזה בשלום
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
101Falcon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 30, 2006

הודעהנשלח: 18:11 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מדהים, הסרטון מוכר ולמי שלא שם לב, הטייס ישראלי..

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
RvE=Getsno=
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Dec 04, 2005

הודעהנשלח: 19:13 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

והרי לכם הסיפור במלואו כפי שפורסם באתר חיל האויר :

מטוס ה-F-15 נוחת בשלום עם כנף אחת בלבד
במהלך טיסת אימונים בנגב, התנגשו באוויר מטוס F-15 ומטוס סקייהוק. הסקייהוק התפרק והחל לבעור, וטייסו נטש בשלום. מעוצמת ההתנגשות נתלשה כנף ימין של מטוס ה-F-15 . הטייס, סרן (מיל') נ', המשיך לטוס והצליח להנחית את המטוס עם כנף אחת בלבד.
"בשניה הראשונה לא הבנתי שהתנגשנו", שיחזר סרן נ'. "הרגשתי מכה אדירה וחשבתי שנכנסתי בזרם הפליטה של אחד המטוסים הקרובים. באותו אימון טס איתי ג', נווט בטייסת. הוא מיד אמר: 'התנגשנו במישהו'. לא הספקתי להגיב ונגד עיני חלף כדור האש של הסקייהוק. ברדיו התחיל בליל של קריאות על 'מישהו שנטש'. הבנתי שהסקייהוק התפוצץ כתוצאה מההתנגשות וטייסו נטש אוטומטית.

היה זרם דלק אדיר מתוך הכנף והבנתי שהיא פגועה קשה. עוד לא ידעתי שאין בכלל כנף. רק ראיתי שיש עליה קימוטים, עיוותים וחתיכות פח. זרם הדלק הסתיר את היעדרה והמטוס נכנס לחוסר שליטה. למרות שהייתי עם הגאים עד הסוף, לא הצלחתי להוציא את המטוס מההטיה ולא הצלחתי להביא אותו לאופק. אמרתי לג': 'אנחנו הולכים לנטוש. תתכונן', אבל עדיין לא מיהרתי לבצע זאת. למרות שהחשש הגדול בנטישה הוא לבצע אותה מאוחר מדי, החלטתי לחכות לגובה 6,000 רגל ואז לנטוש.

שום דבר מהמכשירים בתא לא נפגע, אך למרות זאת לא הצלחתי להחזיק את המטוס. דחפתי את הראש פנימה, לתוך התא, וראיתי שניתק ההיגוי החשמלי. חיברתי מהר את ההגאים החשמליים שהתנתקו, רגל ימין היתה עד הסוף בפנים, המאזנת עד הסוף ימינה וההגה כמעט עד הסוף אחורה. במצב כזה הצלחתי לאט-לאט לתפעל את המטוס ולהביא אותו למצב אופקי.

החשש מאפשרות שאצטרך לנטוש את המטוס לא הרפה ממני לרגע. מיד לאחר התתנגשות היה לי ברור שאהיה חייב, במוקדם או במאוחר לנטוש. כעת, כשנדמה היה לי שהצלחתי איכשהוא להשתלט על המטוס, אמרתי לעצמי: רגע, עוד לא נוטשים. לאחר חיבור ההגאים המצב נראה אידיאלי: אף נורית אזהרה לא דלקה, כל המערכות ההידראוליות נאטמו מעצמן, שאר המערכות פעלו כאילו לא קרה כלום, מחשב הניווט פעל כרגיל. רק חסרה נורית אזהרה שאין לי כנף...

שמתי את הנ"צ של הבסיס הקרוב במחשב וראיתי שזה לא נורא רחוק. בערך כעשרים מייל. לקחנו כיוון והתחלנו לדאות לאט-לאט-לאט. לא רציתי לפתוח את המבער, כי חששתי שזה יצית את זרם הדלק מהכנף. טיפסנו באיטיות לגובה וגררנו את המטוס לאיזור השדה. ביקשתי ממספר שניים שלי שיבוא לבדוק אותי. הוא עבר מעלינו עוד קודם אך היה בטוח שנטשנו. הוא ראה מטוס עם כנף אחת טס בשמים והיה משוכנע שמטוס כזה לא יכול להמשיך לטוס. גם בשלב הזה עדיין לא הבנתי שאין לי כנף. מספר שניים בדק את המטוס ואמר משפט אחד בלבד: 'יש לך פגיעה חמורה מאוד בכנף ימין'. נראה כאילו לא נותרה לי ברירה. אני חייב לנטוש. הכנף היא מיכל הדלק והמטוס אכן היה בחיסרון דלק קשה. מד הדלק הראה 0.000 בסימון דיגיטלי. הנחתי שזרם הסילון שאב את כל הדלק מבפנים, כולל מהמכלים של המנוע. לא היה לי הרבה זמן להתלבטויות, אך פתאום הבזיק לי בראש: לא יכול להיות! לא יכול להיות שהדלק נשאב ממכלי המנוע, כי יש שם שסתום והדלק עובר בכיוון אחד בלבד. 1,100 ליברות חייבים להיות לי, אם כך, באיזה שהוא מקום.

פעלתי כמכונה, פעולות אוטומטיות. לא מפחד, לא דואג, יודע רק דבר אחד: כל עוד המטוס סוחב - אני בפנים. גם אם אני נשאר רק עם הסטיק ביד. התחלנו להנמיך לנחיתה. הייתי צריך לבדוק באיזה מהירות המטוס נשלט, לכן הורדתי גלגלים. בקשתי ממספר שניים לבדוק אם הם ירדו, והוא אישר ששלושתם למטה. התחלתי להקטין מהירות בעדינות מירבית. ידעתי שתהיה לי בעיה כשהמטוס יגיע למהירות נמוכה. כשהמהירות הגיעה ל-250 קשר, המטוס נכנס לסחרור כלפי מטה וימינה. פה כבר הכנף האחת לא הספיקה. לאחר סיבוב אחד החלטתי שזהו. צריך לנטוש מיד. אבל לפני כן אני מנסה עוד אקט. פתחתי את המבער עד הסוף, בהנחה שזה הצ'אנס היחיד שלי לאסוף מהירות. זה עבד. כשהמהירות עלתה ל-270 קשר, הצלחתי להשתלט על המטוס. מעתה ואילך הייתי צריך להתרגל למחשבה שאני עומד לנחות במהירות שהיא בערך פי שניים מהמהירות המקובלת לנחיתה. הורדתי וו עצירה. ג' בתא האחורי הגיב בבהלה, 'לא דולקת לי הנורית של הוו'. עניתי נחרצות: 'אין בעיה אצלי היא דולקת'. שנינו היינו כל כך לחוצים שלא עלה בדעתנו שבתא האחורי אין בכלל נורית לסימון הוו...

חציתי את תחילת המסלול במהירות 280-270 קשר ונגעתי בו במהירות 260 קשר. התחושה הראשונה היתה שהכל בסדר. נכנסנו לכבל הראשון וההאטה הייתה מאוד חזקה. המשכנו לרוץ ואז הבנתי שהכבל נמתח עד הסוף ובגלל המהירות פשוט תלש את וו העצירה מהמטוס. זה הוריד לי 100 קשר וכבר הייתי פחות לחוץ. 150 קשר זה כמעט כמו נחיתה רגילה ואפשר לעשות זאת עם הבלמים. קראתי למגדל להרים רשת, אך לא ענו לי משם. קראתי שוב ושוב עד שהקריאה 'רשת' הפכה לצרחה. או שהם היו בהלם או שאני לא יודע מה, בכל אופן כשהם ראו מטוס בלי כנף חולף להם מול העיניים, הם הבינו שצריך לעשות משהו והרימו את הרשת. עצרתי עם הבלמים 10 מטרים לפני הרשת. פתחתי את החופה והושטתי את זרועי לאחור כדי ללחוץ לג' את היד. סובבתי טיפה את הראש והחיוך הפך לקריאת הפתעה: 'אין כנף'. זו היתה הפעם הראשונה שהבנתי מה קרה.

יצאנו החוצה המומים לחלוטין. עדיין לא תפסתי דבר ועל פני היה מרוח חיוך ענק חסר כל פשר. מיד הקיפו אותנו טייסי הבסיס שראו נחיתת אונס ובאו לשמוע מה בדיוק אירע. הם באו מהצד של ה"יש כנף" ודי התפלאו שנחתנו באמצע האימון, כביכול ללא סיבה. כשהם עברו לצד השני של המטוס השתררה לרגע דממת השתאות. נ' היה הראשון שדיבר: 'תגיד', הוא פנה אלי, 'אפשר לעבור ל-F-15?'

חודשיים וחצי לאחר התאונה המטוס כבר טס מחדש. הורידו לו את פירורי הכנף שנותרו עליו, עשו בדיקות על הקורות והלבישו למטוס כנף חדשה. אני עשיתי את טיסת המבחן שלו".

רוברט בירנבאום

צוות ניהול ראשי- פריפלייט
RvE=Getsno=
DOn't quIT
חזור למעלה
JET_PiLoT
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 14, 2006

הודעהנשלח: 19:20 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן טייסי ישראל
הם מבין הטייסים הטובים ביותר .

חזור למעלה
IAF.101-Viper
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 11, 2006

הודעהנשלח: 19:33 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

meni12321 כתב:
כן טייסי ישראל

הם לא מביין הם הכי טובים בעולם
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Eagle Driver
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 07/07/2005

הודעהנשלח: 19:49 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

cicada כתב:
meni12321 כתב:
כן טייסי ישראל

הם לא מביין הם הכי טובים בעולם

לא בעולם, הם הכי טובים ביקום!

במילים אחרות- די למחזר סיסמאות בלי תוכן מאחוריהן.
אין דבר כזה "הכי טוב בעולם". נקודה.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
RoN-212
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 14/10/2005

הודעהנשלח: 21:01 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הם טייסים טובים.
טייסים נדירים חח(לא הכי טובים ביקום קורץ )
אבל הם אחלה טייסים

רון אטיאס.
תשאף - תגיע מחייך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
אייל
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 30/09/2005

הודעהנשלח: 21:42 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

למי שלא יודע .ישראל קבלה מארה"ב כנף במתנה בעקבות הנחיתה המוצלחת .
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 21:45 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדול מחייך נראה לי שזה בהחלט מתאים...
חזור למעלה
DOR
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 29, 2006

הודעהנשלח: 22:51 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מדהים!

זה לא הגיוני שחושבים על זה אבל אחרי הסרטון הזה הבנתי...אבל יש לי שאלה....בחלק מהכנף זורם דלק לא?....ברגע שטיל פוגע בו הוא היה אמור להתפוץץ!....אם אני לא טועה יש דלק בכנפיים לא?...אבל יכול להיות שאני טועה.....אבל אתם יודעים מה.....רואים בנחיתה שהוא נוחת יחסית ישר....בלי כנף הוא צריך להיות עקום מאוד...כי הכנף השלמה מושכת למטה..@....טוב...

דור טל

מהירים כברק, עוקצים כעקרב
חזור למעלה
VooDoo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2006

הודעהנשלח: 23:22 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

DOR כתב:
מדהים!

זה לא הגיוני שחושבים על זה אבל אחרי הסרטון הזה הבנתי...אבל יש לי שאלה....בחלק מהכנף זורם דלק לא?....ברגע שטיל פוגע בו הוא היה אמור להתפוץץ!....אם אני לא טועה יש דלק בכנפיים לא?...אבל יכול להיות שאני טועה.....אבל אתם יודעים מה.....רואים בנחיתה שהוא נוחת יחסית ישר....בלי כנף הוא צריך להיות עקום מאוד...כי הכנף השלמה מושכת למטה..@....טוב...

אני יענה לך עד כמה שאני יודע..
אכן בכנפיים יש דלק..
הוא נתקע במטוס אחר.. אפילו עם היו ניצוצות הם לא היו מספיק חמות בשביל להדליק את הדסל..
בלי לדבר על זה שהוא טס במהירות רבה שמקררת...

אגב, לא יודע לגבי F15.. ב F16 יש מערכת שאוטמת את הכנפיים עם חנקן.. ככה שבמצב DOGFIGHT נראה לי הן אטומות.. ובמידה עם פוגע קליע בכמף הוא פשוט עוצר את הפיצוץ..
חזור למעלה
101Falcon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 30, 2006

הודעהנשלח: 23:23 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באמת מוזר איך המטוס הצליח להשאר יציב בלי כנף.

וקיפוד, אני לא מבין אותך, כל נושא שאתה פותח, זה בפורום איי אל 2 ולרוב הנושאים לא קשורים לאיי אל 2 המום

חזור למעלה
Eagle_King
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 15/08/2005

הודעהנשלח: 23:26 ,19 ספטמבר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

falcon-f-16c, מן הסתם אין נורה שמראה לטייס שחסרה לו כנף צוחק
והוא הצליח להישאר יציב אם אני לא טועה הוא שבר תמיד עם הסטיק שמאלה כדי שהמטוס ישאר יציב או ההפך..
הוא שם לב שהדלק שלו נגמר במהירות ושהמטוס נוטה הצידה.

בן קלי.
צוות ניהול ראשי פריפלייט.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Eagle Driver
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 07/07/2005

הודעהנשלח: 1:06 ,20 ספטמבר 2006, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין סרטונים ותמונות של הנחיתה, מה שאתם רואים זה שחזורים ערוכים.
התמונות היחידות שיש הן של המטוס על הקרקע.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 3

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים