Goodbye Malta: סיכום ולקחים ממבט אישי + סרטון - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 333 גולשים:
332 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> Goodbye Malta: סיכום ולקחים ממבט אישי + סרטון

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
KfirC2
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2009

הודעהנשלח: 16:12 ,21 ינואר 2014, ג'    כותרת הודעה: Goodbye Malta: סיכום ולקחים ממבט אישי + סרטון תגובה עם ציטוט

זהו הגיע הרגע לסכם
לא כי אני חייב, פשוט אני חש צורך
ועוד סיבה, בתחום בו "מבזבזים" זמן רב, סיכום ולקח הם פעולות מחוייבות מציאות.

ובכן,
לסיים את הקמפיין בהפלה אין דבר יותר משמח מזה, אהה נכון התוכנה לא העניקה לי אותה רשמית
אבל תצפו בסרטון ותחליטו אתם (דקה 31:10)
אני החלטתי – ההפלה הזו היא שלי !!! כל הפלה היא אוצר ותעודת כבוד אישית.
(אם כי איני מבין את הטייס העיוור הזה מכוחותינו, מגניב 2 שהפיל אותי ממרחק יריקה, מה הוא לא ראה את העיגולים שעל הכנפיים שלי ?
אבל לא נורא זו לפחות הייתה אש ידידותית....היא הביאה להתידדותי עם הים (דקה 34:47) )

ולאחר הפאן האישי נעבור לפאן ה....
אישי

"אז מה היה לנו" בקמפיין הזה
לומר את האמת מתקיימות אצלי בו זמנית שתי תחושות מנוגדות שאם אבחר לדמותן לאחת משתי המלחמות 'ששת הימים' או 'יום כיפור' הרי שקמפיין זה היה יותר יום כיפור – היום והמלחמה.
יום כיפור, כמו ביום כיפור שביסודו הוא יום שאסור לעשות בו דברים מסויימים כך גם בקמפיין הזה יותר מכל הקמפיינים בהם השתתפתי עלתה הדרישה המוזרה שניתן לסכמה:
אל תטוס ("תטוס חלש" על משקל: "דבר חלש" של חיזקי...)
טוס קרוב לבית, אל תכנס לקרבות אוויר כי אם תטוס ותקלע לקרב, המטוסים יופלו, לא יהיו מטוסי קרב, ונפסיד בקרב, אז אכן לא טסנו, ונמנענו מקרב ובכל זאת הפסדנו בקרב... על הפנים!
ולמלחמת יום כיפור בשני מובנים האחד המועקה (חשתי שידי הקהילה, ידיי כבולות עצוב ) וחוסר שביעות הרצון שחשתי במהלכה כשם שחשים ביחס למלחמת יום כיפור ומאידך למרות מה שחשתי היה בקמפיין הזה ערך מוסף בעל חשיבות כמו מלחמת יום כיפור שכידוע (ואולי לא) עלה בהישגיו הצבאיים בפרמטרים מספר על מלחמת ששת הימים.
ז"א למרות תחושות המועקה וחוסר שביעות הרצון במהלכו של הקמפיין ובכלל בתחושת ההחמצה (מלשון חמוץ) ניתן היה למצוא נקודות של אור בקמפיין אך זאת בהמשך.

תחילה ברצוני לבטא את תחושת האכזבה מהקמפיין הזה.

א. בפעם המי יודע כמה, האיסור לצלם פגם עד מאד (אני לא מזכיר גם את העובדה שנזרקתי פעמיים במהלך הקמפיין לפני ההמראה מאחר ולא נודע שהאדמין חסם אפשרות צילום ועשה זאת ע"י הפלטת הטייס החוצה אם לחצתי על צילום המשימה - ולחצתי...) ועוד אחזור לנקודה זו.

ב. האיסורים שקיבלנו מבחינה צבאית-קרבית-"היסטורית" פגמו מאד בהנאת הקמפיין עד כדי כך שנמנעתי מלקחת מטוסי קרב ו"ירדתי" למשימות הפצצה מחשש ש"אפגע במאמץ המלחמתי", אך התברר שגם אחרים לא בדיוק הועילו למאמץ המלחמתי הראייה הקמפיין כשל מבחינתנו – הפסדנו.

ג. לראשונה חשתי שההיצמדות לדיוק ההיסטורי העיבה על הקמפיין כולו, אני לא טייס ולא הייתי, לא במלחמה ההיא ולא בשום מלחמה ואם הייתי רוצה להיות טייס הייתי הולך ונהיה טייס (בעצם...לא בדיוק נבוך ) אבל הרעיון הובן.
פתאם התברר לי שמה שהלהיב אותי בקמפיין הראשון הפסיק להיות מלהיב מאחר ויש לו מחיר שאיני יודע אם אני מוכן לו:
רעיון ההצמדות ל"עובדות ההיסטוריות" יש בו לפגום ולדחות.
אתה עמל שעות ומתכונן שעות ובסוף אומרים לך "אל תטוס קרבי" כדי לשמור על המטוסים ?
הגעתי למסקנה שישנו סף דיוק היסטורי ריאלי מתקבל על הדעת: סוגי מטוסים, גיאוגרפיה, שיטות לוחמה וכדו' אבל האבסורד שבגישה הקיצונית כפי שבאה לידי ביטוי בקמפיין הזה, לדעתי, עבר את גבול הטעם הטוב.
ואפרופו, סליחה VIFF אני מודה באחת הפעמים שלקחת אותי לדיון של מובילי הקהילות שעסקו בהכנות לקמפיין או במהלכו נרדמתי זה ש-י-ע-מ-ם מרוב הגזמה.
הגעתי למסקנה שלא מעניין אותי לשחזר את ההיסטוריה, ולא רק בגלל שלא ניתן לשחזר היסטוריה, ושלא יספרו לי שניתן, אני מורה להיסטוריה !!! היסטוריה לא ניתן לשחזר, האירוע ההיסטורי הוא ארוע חד פעמי, ואני מוכן להתווכח בשאלות של הפילוסופיה של ההיסטוריה.
אך גם לשיטתם של מנהלי הקמפיין, בחרתם "לשחזר את ההיסטוריה" ? אין בעיה !!! בהיסטוריה היו גם מרגלים והתקיים ריגול ברמות בינלאומיות – אז תתמודדו עם צילום וניתוח המהלכים הדדיים(ריגול) דרך ה-NTRK אז ריגול לא וכמות מטוסים מוגבלת כן ?
אז בואו נרד מהיומרה לדיוק היסטורי שלא קיים, נקבע מס' פרמטרים היסטוריים סבירים המקובלים על כולם (לעיל) וניתן מקום רציני לתחושת הסיפוק וההנאה בעיסוק שבלאו הכי העוסקים בו מקדישים זמן לימוד רב תוך שקידה ורצינות מרובים.
להשקיע שעות בהכנה ולימוד ובסוף בשל "דיוק היסטורי" שלא קיים לסיים משחק תוך דקה עד רבע שעה לא מתקבל על דעתי !!!
להתנהל בקמפיין עם תחושות של עוגמת נפש, ת'אמת ? לא נראה לי – זה משחק.
באותו הקשר (וכבר העלתי אותו בעבר) נושא פיצול הקהילה למשימות משנה קטנות אין לך התנהלות יותר א-היסטורית מזו ולא פחות חסרת טעם בזבזנית ובמיוחד משביתת שמחה וזאת מכיוון שיחידות אוויר קטנות אלו שורדות ושרדו זמן מועט ללא יכולת לבטא את יכולתם.
תחושתי האישית שיש אנשים שיעשו חשבון (או עשו כבר), של זמן השקעה מול שרידות במשימה ויגיעו למסקנה שחבל"ז – תרתי משמע.
איך אמר אחד הטייסים בפורום באחת המשימות:
"באתי להנות" ואם אני לא נהנה חבל לי על הזמן ופרש ל-DCS...או ל-BMS ובקיצור IT-BA-S.

ד. יש לי יתרון על פני רבים בפורום הטסים ב-IL2 מזווית מסויימת:
אני מרבה לצפות בסרטוני הטיסות (NTRK) ומה שעלה מהם לא פעם העלה בי הרהורי "כפירה", להלן אחד מההירהורים:
הייתה פעם טייסת 101 של IL2 והושקע שם זמן רב בלימוד ותרגול של כל מיני שיטות לוחמה אוויריות: "פולניה" "DRAG & BAG " ועוד, בכל הסרטונים שצפיתי ובמהלך הקמפיינים בהם טסתי לא ראיתי שימוש באחד מהתרגילים המורכבים הללו !!!!
מסקנה: בזבוז זמן על תרגול לא שימושי.
ברוב הפעמים כאשר הקפידו, היה זה מס' 1 והווינגמן שלו שנדרש לשמור לו על הזנב, אך מהר מאד איבדנו במרחב את מס' 1 או הוא את מס' 2 והכאוס של הקרב החל וכאשר לא הקפידו הכאוס רק התחיל מוקדם יותר ומה שנשמע בקשר זו שאלת מיליון הדולר: "איפה אתה" "איפה אתה" "איפה אתה" "איפה אתה".
חבל על בזבוז הזמן בתרגול תרגילים מורכבים אלו אם לא נעזרים בהם ולא עושים בהם שימוש, יתירה מזאת: אימון "עבודה בזוג", יכול להוות אימון רציני וטוב ודי לנו בו, הוא יכול לתת מענה מצויין לכל פרופילי הטיסה הקרבית, או לפחות לאלו איתם אנו מתמודדים, עובדה, טייסות האוייב בקמפיינים הרבו לעשות בו שימוש, בשיטה הפשוטה והטובה הזו והצליחו, הראיה - הופלנו.
פעם שלחתי שאלה לאחד המובילים בפורום, מתוך רצון ללמוד, מאחר והופלתי, וזאת לאחר שצפיתי בסרטון הקרב (NTRK): למה הוביל אותנו לתוך "מארב" של מטוסי 109 שחיפו בזוגות על מפציצים במגמה אחורית ושנראו לעין בצורה ברורה ואף יירטו אותי בזוג ?
לא קיבלתי תשובה עד היום, כנראה שכח או היה עסוק.

מה היה טוב בקמפיין הזה ?

א. מתוך האילוץ וההכרח שלא לגרום להפלת מטוסינו... חלקנו הופנו או פנו למשימות אוויר-קרקע.
דבר שבדיעבד הביא לחיזוק והתמקצעות בתחום עד מאד.
טייסים מביה"ס לטיסה הפכו להיות מומחים בהפצצה לסוגיה השונים וזאת תוך כדי לימוד והכשרה בביה"ס.
ב. עסקנו לראשונה בתחומים חדשים או זנוחים וגם בהם חשנו התקדמות.
לראשונה נדרשנו להתמודד עם משימות טיסה ליליות שחורות משחור (מי טס בלילה? רק מכשפות עם פלולה באף, על מטאטא) ועמדנו בהם בהצלחה:
בטיסות מבנה הצמודות ליעד
בהפצצה לילית
בשיבה הביתה תוך כדי שמירה על מבנה וזהירות מרובה לבל נתנגש בשל תנאי התאורה הדלים (אוי הצוואר, כף היד, הזרוע כמה שהם כאבו והעיניים "שרפו" ממאמץ זה מזיל דמעה )
זה היה קשה מאד, ת'אמת אפילו לא נעים, אך עם הנחיתה עלתה תחושת סיפוק אם כי לא קלילה כשל טייס קרב אלא כבדה כבדה (יום כיפור...)
שבנו וחיזקנו את כושרנו בהטלת טורפדו, כלל לא היה פשוט להגיע למצב שהטורפדו לא יפגם בהטלה וישייט לכוון המטרה בכלל.
במילים פשוטות הקמפיין הזה היווה חדר כושר לשרירים שלא נגעו בהם בפורום זמן רב או שהיו חלשים ואותם שרירים כיום חזקים יותר.

המוביל

אלון VIFF העשייה שלך והתרומה שלך הם לא מובנים מאליהם.
אתה מגיע עייף מעבודה
נושא בעול המשפחה
וצריך לשאת בעול של הקהילה, בלעדיך אין תרחישים ל-IL2
ויש לי ולנו לומר רק תודה ושה' יתן לך כוחות וחשק להמשיך לעסוק בסימולטור הזה.

יחד עם זאת אם האנגלית המדוברת שבפי לא הייתה רצוצה אין לי ספק שאת כל הנ"ל הייתי אומר לכל האדמינים ומחוללי הקמפיינים ודורש לעשות שינוי חלקי/מלא ברוח הדברים וכבר ראינו מה חוסר שביעות רצון של קהילה יכול לחולל...

סוף דבר

כמו קאטו הזקן ברומא הרפובליקנית שכל נאום שלו היה מסיים במשפט:
"מלבד זאת אני סבור שעל קרתגו להחרב"

כך אני שב ומביע את צערי:

לראות שהסימולטור המדהים הזה שבקהילות אחרות בחו"ל חי, נושם, ובועט הפך להיות ה"אישה הזקנה" ו"הבלה" וזאת בעבור 3000 לחצני התנעה... נבוך

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AVDJvivjOqY[/youtube]

" לא טוב היות האדם טס לבדו " (Ice)

נערך בפעם אחרונה על-ידי KfirC2 בתאריך 19:17 ,21 ינואר 2014, ג', נערך בסך הכל 9 פעמים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 16:35 ,21 ינואר 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קרב מספרים יפה, וכל הכבוד על ההפלה מחייך

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Artik
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2006

הודעהנשלח: 9:12 ,22 ינואר 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אסכם מנקודת במט אישית...

הכנה

הגעתי עם ציפיות גבוהות, התאמנתי על הוריקן (אגב, האימון לקראת התחריש היה בעיניי השיא של התחריש עצמו) אפילו הכנתי תכנה לאלה שלא מסתדרים עם TrackIR (מסתבר שזה רק אני) כדי לשפר מודעות מצבית ולשפר את ההנהגות של POV HAT.

התאמנתי ב-offline על הפצצה אופקית ואפילו הצלחתי להפעיל את המפציצים הרוסיים.

פעילות

בסופו של דבר הצלחתי להגיע לבערך 3 ימי טיסות:

ביום הראשון שלי היה סבבה, המראינו טסנו פיטרול, היה בלגאן לא נורמלי מבחינת פיקוד ובקרה, כן ליירט, לא ליירט, כן גובה, לא גובה - קשקשת לא נורמלית ברשת, בסופו של דבר כשהגיע הקרב c-200 התנגש בי ושנינו הופלנו.

ביום השני שלי שוב פיטרול, אמרו לנו לחכות להזנקה (אז למה היינו ראשונים על המסמול ולמה כ-20 מטוסים היו צריכים לפנות את המסלול למפציצים?), בסוף הזנקנו, פטרלנו, זיהינו מפציצים ללא ליווי, ירינו בהם, נפגעתי במנוע, עשיתי נחיתת חירום

לאחר מכן, מסיבות אישיות פספסתי כמה טיסות

ואז נהיה בלאגן עם סופר אגו של כמה מחברי הקהיל הבינלאומית (לא שלנו) ואז לא טסנו.

כשהגעתי שוב גיליתי שיש לשדרג מוד (למה לעזאזל, מה כבר כל כך חשוב השתנה) ופספסתי יום טיסות אחד.

ואז חזרתי למשימה, היינו צריכים להמריא על ההתחלה, היינו בתחילת המסלול אבל משום מה התחלנו להסיע לשום מקום (עדיין לא הבנתי למה), בשלב שמסוים לחצתי קצת יותר מידי זמן על הבלמים והכנסתי את האף בקרקע.

בזה פחות או יותר נגמר הסיפור - גם לא יכולתי להגיע ליותר מידי פעמים וגם הכל היה בעיניי מסובך ומבולגן בצורה בלתי רגילה (ואני לא מדבר על הטיסה עצמה) כך שפעול לא ממש נהניתי. הרגשתי שאני מתעסק בזוטות במקום להתעסק הטיסה קרבית, טקסטיקה, אסטרטגיה (ואני שוב לא מדבר על הטיסה עצמה)

הרגשה אישית

אולי בגלל שנחשפתי ליותר מידי פעילויות מאוחרי הקלעים, אולי בגלל שהייתי עמוס מידי כדי להגיע למפגשים, אולי בגלל שהרגשתי שמתייחסים למשחק אילו מדובר במלחמה אמתית, אני לא הסתדרתי יותר מידי.

אני הבנתי שמה שהיה הפעם היה יוצא דופן בצורה מיוחדת, בכל מקרה, פשוט לא התחברתי לתרחיש הזה, אפילו שציפיתי שזה יהיה מאוחד קרוב לליבי - כי בדיוק סיימתי תרחיש ב-AH2 המבוסס על קרב על בריטניה שהכל אלמנטים מאוד דומים (מטוסים דומים, משימות דומות - לפחות במלטה)

אני מקווה שבתרחיש הבא:

- יזכרו יותר טוב שמודבר במשחק על כל המשתמע מכך
- יגדירו יעדים יותר ברורים ופשוטים, עם משימות יותר מסודרות בלי לפזר טייסת שלמה בין 3 פ"מים שונים.
- יפשטו את הלוגיסטיקה ככל הניתן

טייסת 101 האדומה הוירטואלית של Aces High 2
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 13:16 ,22 ינואר 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי חברים, תודה על הפידבק,

אני רוצה לענות באריכות, אך כמו שהבנתם מהנוכחות הדלה שלי בימים האחרונים יש לי שבוע מאד עמוס, אם זה עבודה, השיפוץ של הבית, והכי חשוב כמובן להקדיש זמן למשפחה.

עדיין נשאר לי הרבה עבודה לעדכן ולהתקין דברים על השרת החדש, וגם לעדכן כאן בפורום בנושא המעבר ל HSFX7

לקחתי לתשומת ליבי את מה שנאמר כאן לגבי הקמפיין, וזה אכן נאמר גם במהלך הקמפיין.

דעו לכם שאתם לא היחידים שהתלוננו על מימד אסטרטגי כבד מדי שמעיב על ההנאה ברמת הפרט במימד הטאקטי. גם בטייסות 102 וטייסת EAF החברה התלוננו על אותם דברים.

בעקבות הנ"ל קבלנו החלטה משותפת לסיים את הקמפיין לאחר מספר המשימות שהוגדרו כמשך מינימאלי של הקמפיין, ולא להמשיך לשלב 2 של הקמפיין.

הקמפיין הבא המבוסס על המערכה האווירית להשמיד את מתקני ייצור הדלק בפלואסטי רומניה, יהיה יותר קליל, כולנו נהיה ביחד במבנה גדול או במטוסי קרב שמלווים את המפציצים הכבדים.

עוד בהמשך כאשר יהיה לי זמן היום בערב.

אלון
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
yohay
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 25/06/2008

הודעהנשלח: 0:02 ,23 ינואר 2014, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חיים היקר אתה כותב :"הייתה פעם טייסת 101 של IL2 והושקע שם זמן רב בלימוד ותרגול של כל מיני שיטות לוחמה אוויריות: "פולניה" "DRAG & BAG " ועוד, בכל הסרטונים שצפיתי ובמהלך הקמפיינים בהם טסתי לא ראיתי שימוש באחד מהתרגילים המורכבים הללו !!!!
מסקנה: בזבוז זמן על תרגול לא שימושי"
אתה טועה ,כיוון שכל התרגילים הללו מבוצעים בכל טיסה בכל קרב וכל הזמן, רק שהם נאמרים במילה אחת בין הזוג, שמבינים מייד אחד את השני ומנסים לבצע.
מסקנה אישית שלי:
--לימוד מקדים לזיהוי מטוסי האויב=חובה---כל טייס קרב חייב לעבור קורס לפני תחילת הקמפיין לזהות את כל המטוסים בקמפיין ברמה סבירה. הקריאות אחד לשני:"אתה מזהה איזה מטוס זה??" נשמעות בלי סוף וממתינים לראות את הציור על הכנף. וברור, שמי שמזהה ראשון -יורה ראשון ומנצח.
לכן בקמפיין הבא אשתדל לארגן קורס מסוג זה
תודה לכל המארגנים והטורחים שמח מאד
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2009

הודעהנשלח: 9:53 ,23 ינואר 2014, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

yohay כתב:

מסקנה אישית שלי:
--לימוד מקדים לזיהוי מטוסי האויב=חובה---כל טייס קרב חייב לעבור קורס לפני תחילת הקמפיין לזהות את כל המטוסים בקמפיין ברמה סבירה. הקריאות אחד לשני:"אתה מזהה איזה מטוס זה??" נשמעות בלי סוף וממתינים לראות את הציור על הכנף. וברור, שמי שמזהה ראשון -יורה ראשון ומנצח.
לכן בקמפיין הבא אשתדל לארגן קורס מסוג זה
תודה לכל המארגנים והטורחים שמח מאד

ליוחאי, שהינו מדריך בחסד ומעל לכל בפשטות הכרחית כי לא כולנו (ואני מדבר קודם על עצמי) מגיעים ושייכים באופן טבעי לעולם הטכני-תפעולי. מחייך

אתה צודק ללא ספק,
אתה יודע פעם התחלתי לאסוף מרחבי הרשת צלליות של מטוסי קרב (דמויות של מטוסים בצבע שחור) מתקופת מלחמת העולם השנייה כדי לפרסמם לקראת קמפיין כל שהוא
יותר מזה התחלתי ליצור מתוך הסימולטור IL2 מהאנציקלופדיה הוויזואלית הקיימת בו תמונות של מטוסים מכיוונים שונים ומגבהים שונים - אך בסוף ירדתי מזה, הגעתי למסקנה: מי ילמד את זה ? IL2 כבר לא שם, או רובינו כבר לא שם או בו (ללא שמץ של ביקורת)

yohay כתב:
חיים היקר אתה כותב :"הייתה פעם טייסת 101 של IL2 והושקע שם זמן רב בלימוד ותרגול של כל מיני שיטות לוחמה אוויריות: "פולניה" "DRAG & BAG " ועוד, בכל הסרטונים שצפיתי ובמהלך הקמפיינים בהם טסתי לא ראיתי שימוש באחד מהתרגילים המורכבים הללו !!!!
מסקנה: בזבוז זמן על תרגול לא שימושי"
אתה טועה ,כיוון שכל התרגילים הללו מבוצעים בכל טיסה בכל קרב וכל הזמן, רק שהם נאמרים במילה אחת בין הזוג, שמבינים מייד אחד את השני ומנסים לבצע.
שמח מאד

זהו, שאני ראיתי שלא, נבוך עצוב
פעמים רבות הקלטתי גם את השיח בטיסות והמינוח שהשתמשו בו בנדב"ר היה מינוח של "עבודה פשוטה בזוג" (אולי לא ראיתי ונתתי דעתי ל-100% מהאירועים אבל כתופעה מה שציינת יוחאי, לא התקיים) מה שהתרחש זה מהר מאד "ירידה" לצורך עבודה פשוטה בזוג "חפה עלי" "שמור לי על ה-6" "מס' 1 אתה נקי תמשיך" וכדו'
וזה מצויין !!!! זה בדיוק מה שאני טוען, יש ללמוד את כל כל התרגילים כולל המורכבים פעם אחת כדי להכיר את עולם המדהים והחכם הזה של "הקרב האווירי המורכב" אך מכיוון שהנטייה הטבעית של כולנו/רובנו זה לפשטות ולהפלה מהירה של היריב יש להתמקצע ב"עבודה הפשוטה" הזו של "זוג פשוט".

(הבט נוסף: "תירגול מורכב" מצריך זמן ולא רק זאת אלא זמן רב :לקלוט, להבין, לתרגל נכון, לתקן שגיאות ושוב לתרגל, כפול מספר התרגילים, אך כפי שציינת שציינתי....טייסת 101 IL2 חדלה להתקיים ואם עושים זאת בטייסות אחרות או בסימ' אחרים איני יודע )

יתירה מזאת הפעם היחידה שאני ראיתי בצורה בולטת לעין שימוש בתרגיל "מורכב" מהסוג הנ"ל בקמפיין ובתרחיש רב-קהילתי היה דווקא אצל .....הגרמנים
ולומר את האמת נהנתי ממה שהם עשו לנו, זה באמת היה יפה, סוג של "אומנות הקרב האווירי" הכניסו אותנו/למלכודת ושרפו לנו את הזנבות.
אך ברב הפעמים הם פשוט עבדו "בזוג פשוט" - כניסה, חיפוי, יציאה, החלפה וכדו'.

יכול להיות שבסימולטורים אחרים ובעיקר ב- BMS ההקפדה שם יתירה או השימוש במורכבות הקרב האווירי בולטת יותר או נחוצה יותר - איני יודע.

כך, וכל שכתבתי לעניות דעתי.

" לא טוב היות האדם טס לבדו " (Ice)

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים