F-22 בודד יוכל להחליף עד 15 מטוסי F-15 - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 508 גולשים:
508 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> F-22 בודד יוכל להחליף עד 15 מטוסי F-15

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
RvE=Getsno=
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Dec 04, 2005

הודעהנשלח: 11:38 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: F-22 בודד יוכל להחליף עד 15 מטוסי F-15 תגובה עם ציטוט

נתקלתי בכתבה מעניינת זו, אומנם קצת ישנה (9 שנים מחייך ) אבל עדיין שווה קריאה.

תהנו:

"ה-F-22 לא דומה לשום דבר שנבנה בעבר", אומר פול מץ, טייס הניסוי הראשי של ה-F-22, בראיון לבטאון חיל-האוויר. "במובנים רבים, אין ל-F-22 רדיו, מערכת ניווט או מחשב מכ"ם. טייס ה-F-22 יידע מה קורה מאחוריו, כמעט כמו מה קורה מלפניו. יותר לא יהיו צעקות בקשר 'מטוס אויב על הזנב' אבירות? אני מודה שב-F-22 האלמנט הזה לא קיים. המטוס הזה נולד להרוג, לא כדי לאפשר לאויב התמודדות מכובדת"

פול מץ עושה היום משהו, שמעורר קנאה בכל טייס קרב וניסוי בעולם. פול מץ הוא טייס הניסוי הראשי של ה-F-22. מטוס קרב כל-כך מתקדם, עד שהומצאו לכבודו כמה קלישאות חדשות. מץ משתמש דווקא בישנות. "אני בן 52", הוא אומר, "ובגילי יש לי הרבה מזל, שאני ממשיך להטיס מטוסי קרב. אני עושה משהו שאני אוהב. אני טס על מטוס מצוין, שממש מרגש לטוס עליו. נלחמתי בווייטנאם עם ה-F-105G 'וויילד ויזל', שהיה מטוס מתקדם יחסית לזמנו ובשום אופן לא חשבתי אז, שהביצועים של ה-F-22 יהיו אפשריים. המטוס הזה כל-כך מתקדם, שהוא לא דומה לשום דבר שנבנה בעבר.
"מעבר למערכות ולביצועים, הוא מסוגל לעבור הרבה התעללויות מצד הטייס ובכך הוא מוריד ממנו הרבה הפרעות. טייס ה-F-22 יכול להטיס את המטוס שלו מבלי לחשוש כל הזמן ממעבר מיגבלות ולטוס מאוד אגרסיבי, כמו שטייסי קרב אוהבים. הכוונה היא, שהעניין המנטאלי יתרכז בביצוע המשימה ולטייס לא יהיו דאגות אחרות".

כיצד מתקדמת תוכנית הניסויים של ה-F-22?

עד עכשיו ביצענו שתי טיסות. טיסת הבכורה היתה מוצלחת מאוד. עשינו כל מה שרצינו ותיכננו מראש. נתקלנו רק בבעיית זרימת אוויר במחליף חום, אבל זו לא היתה תקלה משמעותית. בסך-הכל, זה היה כמו לטוס בסימולאטור. ה-F-22 התנהג נהדר והיה קל מאוד להטיס אותו במבנה עם ה-F-16 המצלם. גם הטיסה השנייה התנהלה מצוין מבחינת המטוס, אבל עקב תקלה בציוד הבדיקה, איבדנו את תקשורת הנתונים בין המטוס והקרקע ולא יכולנו לבצע את מה שתיכננו. עד היום הגיע ה-F-22 למהירות מירבית של 250 קשר, כ-0.5 מאך וטס בגובה 20 אלף רגל ובזווית התקפה של 14 מעלות. זהו טפח זעיר ממעטפת הביצועים המלאה של המטוס, שיגיע למהירות מירבית של יותר משני מאך.
עכשיו המטוס מפורק ונערכים בו שינויים שתוכננו מראש. רכיבים שונים, ששונו ברגע האחרון, לא הגיעו בזמן להרכבת המטוס. הוחלט להמשיך בלעדיהם ולהרכיב אותם מאוחר יותר. בזמן הפירוק יתבצע גם ניסוי עומסים. בחינת חלקי המטוס תספר לנו, האם חזינו נכון את העומסים והאם החלקים עומדים בהם כמתוכנן. בקיץ המטוס יעבור לבסיס אדוארדס - במשאית - ושם נמשיך לבצע את ניסויי הטיסה.

כטייס ותיק, מהן פריצות הדרך הבולטות של ה-F-22?

היכולת של ה-F-22 ממש מדהימה. קשה לי לספר את הסיפור, בגלל שרוב נתוני הביצועים של המטוס מסווגים. מבחינת הטייס, אחד החידושים הבולטים הוא דרך הצגת המידע. החיישנים של ה-F-22 אוספים המון מידע, הרבה מעבר למה שהוא יוכל לעבד ולהבין. המטוס יודע לספר לטייס על מה שקורה מלפניו, מאחוריו, מצדדיו ומעליו. עד היום, החיישנים היו מספרים לטייס בעיקר מה קורה מלפנים. לכן הושקע מאמץ רב בהצגת המידע לטייס בדרך היעילה והברורה ביותר, באמצעות בחירה בין סימנים שונים, צגים צבעוניים וציון גודל וצורה של המטרה.
היכולת לספר לטייס מה קורה בכל הגזרות מושגת, בין השאר, בגלל שה-F-22 מסוגל להחליף מידע עם מטוסים אחרים במבנה. ככה לא צריך לבדוק בקשר את מצב הדלק של מטוסי המבנה ואפשר לנצל את החימוש בצורה טובה יותר. לא יהיה מצב ששני מטוסים משגרים אל אותה מטרה. בקרב-אוויר עם ה-F-22 לא יהיו יותר אזהרות בקשר, "מטוס אויב על הזנב". בזכות היכולת להעביר מידע במבנה ובזכות שאר החיישנים, טייס ה-F-22 יידע מה קורה מאחוריו, כמעט כמו מה קורה מלפניו. זאת מהפכה.

במלחמת וייטנאם הטסת מטוסי "ווילד וויזל", ללוחמה בסוללות טילים. כיצד ה-F-22 יתמודד עם האיום הזה?

ה"וויילד ויזל" נועד להראות. הצד השני היה אמור לראות אותך, לשגר עליך ואז היית מאתר אותו ויורה עליו. ה-F-22 מתמודד עם טילי קרקע-אוויר בצורה שונה: הוא לא אמור להראות. בקרב-אוויר, למשל, אתה יכול להפיל מטוסי אויב בלי שהצד השני יידע בכלל מה פגע בו. בזכות החמקנות, מטוסי האויב לא יוכלו לאתר את ה-F-22 במכ"ם. קשה מאוד להתמודד מול מטרה שאתה לא יכול לראות. זה מעניק מראש לטייס ה-F-22 יתרון פסיכולוגי אדיר וזה עוד לפני שמערכת הנשק המתוחכמת שלו נכנסת לפעולה.
ה-F-22 נבנה כדי להרוג את האויב מרחוק. למרות שיש לו את היכולת, הוא לא נועד ל'דוג-פייט', לקרבות-אוויר צמודים. זה לא כל-כך זוהר מזווית המאצ'ו, אבל זה הרבה יותר יעיל. אבירות? פעם קרבות-אוויר נחשבו לעימות אבירי ואצילי. אני מודה שב-F-22 האלמנט הזה לא קיים. המטוס הזה נולד להרוג, לא כדי לאפשר לאויב התמודדות מכובדת.
ה-F-22 ישגר את טילי האמראם שלו ממרחק, כי זה בטוח יותר וכי האויב עוד לא יגלה אותו בשלב הזה. מחקרים שעשינו הראו, שהיום קרב-אוויר צמוד הפך להיות מסוכן לכל סוגי המטוסים. בגלל השיפור המתמיד בטילים ובמערכות הנשק, זה כמעט בלתי-אפשרי שלא ליפול בקרב כזה.

אתה יכול למצוא גם חסרונות במטוס?

אני לא יכול למצוא נקודות תורפה ב-F-22. אני מאמין שנמצא כמה חסרונות במהלך ניסויי הטיסה, אבל כרגע שום דבר לא עולה לי בראש. המטוס הזה נבנה כדי להתמודד עם כל איום פוטנציאלי ולפי ניסויי המעבדה והסימולאטורים, זה בדיוק מה שהוא יעשה. סיימנו עכשיו סידרה של סימולאציות מול מטוסי הקרב המתקדמים ביותר שקיימים היום, כמו הראפאל, היורופייטר וה-S-37.
ה-F-22 גבר על כולם. הסימולאציות הוכיחו את חשיבות יכולת שיוט-העל של המטוס, לשייט במהירות על-קולית. ה-F-22 מסוגל לטפל במטרה ואז ליצור במהירות מגע עם מטרה נוספת. לכן גם קשה יותר ליירט אותו, כי הוא נע מהר יותר מכל מטוס אחר ומהר יחסית מול טילים.

יכולת התקיפה של ה-F-22 די מוגבלת. זה ישתנה בעתיד?

פצצות ה-JDAM, מונחות ה-GPS, יעניקו ל-F-22 יכולת תקיפה לא רעה בכלל. אבל יש למטוס הזה פוטנציאל פיתוח גדול מאוד בתחום הזה, לנשיאת כמות רבה של חימוש, פנימית וחיצונית. אסור לי לפרט לגבי גירסאות עתידיות, אבל פיתוח גירסת תקיפה יעודית, לפי אותו רעיון שהביא לפיתוח ה-F-15E מדגמי העליונות האווירית של ה-F-15, ייבחן בשנים הקרובות. יכולת הגידול של ה-F-22, היכולת שלו להתפתח בעתיד, גדולה יותר משל מטוסים אחרים בעבר. לא רק מבחינת כושר הנשיאה, אלא גם מבחינת מערכות האוויוניקה.
מערכת האוויוניקה של המטוס ייחודית מאוד. במובנים רבים, אין ל-F-22 רדיו, מערכת ניווט או מחשב מכ"ם. יש לו שורה ארוכה של מחשבים דומים, שמריצים תוכנות, שיוצרות את הפונקציות האלה. זה מקל על שיפורים בעתיד, על-ידי החלפת המחשבים והתוכנות ומשפר את שרידות המטוס. במקרה של פגיעה במחשב שמריץ פונקציה מסוימת, יתחיל מחשב אחר להריץ את אותה תוכנה. כל המחשבים מחוברים ומדברים אחד עם השני.

דובר כבר הרבה על המחיר של ה-F-22. למה הוא כל-כך יקר?

זה מה שמשלמים כדי להיות הכי טובים בסביבה. אתה מקבל את מה שאתה משלם. אני רוצה להזכיר לך שגם ה-B-17 נדחה בזמנו בידי צבא ארה"ב בגלל המחיר ונטען שהיכולות שלו מתקדמות מדי ונמצאות הרבה מעבר לנדרש. במלחמת-העולם השנייה היה ל-B-17 חלק מרכזי בניצחון, בעיקר באירופה.
רק במהלך המלחמה הבינו כמה שזה היה המטוס הנכון, בזמן הנכון.
גם ה-F-22 הוא כזה. הוא לא רק טוב פי שתיים מה-F-15 שאותו הוא יחליף. סימולאציות שערכנו הוכיחו שה-F-22 טוב פי 15 מה-F-15. כלומר, בתסריטים מסוימים, יעשה F-22 בודד עבודה של 15 מטוסי F-15! זאת התשובה שלנו לטענה שבגלל המחיר, חיל-האוויר האמריקאי לא ירכוש מספר זהה של מטוסי F-22, למספר ה-F-15 שרכש. העלות כשלעצמה אינה רלוונטית. צריך לבחון אותה בהיבט של הביצועים.

מה יהיה המחיר למטוס בודד?

המחיר של ה-F-22 עבור חיל-האוויר האמריקאי עומד על 71 מיליון דולר במחירי 1996. זה כולל מנועים ואוויוניקה, אבל לא את הוצאות הפיתוח, שתוקצבו בנפרד.

בעבר הוזכרו יפן, דרום-קוריאה וישראל כלקוחות יצוא למטוס. מתי זה יקרה?

לא צפוי יצוא של ה-F-22 לפחות עד סוף העשור הבא. המטוס ייכנס לשירות מבצעי בחיל-האוויר האמריקאי רק ב-2005 ומדינות זרות יוכלו לרכוש אותו רק כמה שנים לאחר-מכן. המדינות שהזכרת אכן באות בחשבון, אבל כדי לרכוש אותו הן יזדקקו לרישיון יצוא מהמימשל האמריקאי.

מקור:
http://www.iaf.org.il/Templates/Journal/Journal.IN.aspx?lang=HE&lobbyID=50&folderID=471&subfolderID=473&docfolderID=476&docID=18738

רוברט בירנבאום

צוות ניהול ראשי- פריפלייט
RvE=Getsno=
DOn't quIT
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
skydog
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 07, 2007

הודעהנשלח: 12:29 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נחמד ומענין
אך כרגע חוץ מחמקנות עילית מכל מטוס קרב אני לא מוצא יתרון
כל המערכות שעליו הוא דיבר אפשר לשים על כל פלטפורמה מוטסת מבלי שיהיה צורך בקרב אויר צמוד

קחו דוגמה
747 עים מע' מכם מיוחדת ארוכת טווח של נגיד 200 ק"מ חמשו אותו בטילי א"א ארוכי טווח בעלי טווח של 200 ק:מ + וטילי שיוט בעלי טווח של 500 למטרות מכ"ם (דבר המאפשר לו לירות מעבר לטווח הגילוי והירוט של האויב) קחו אותו נגד הF22 הוא לא ירגש שנעלו עליו. אותו דבר עם המטרות האחרות
אז למה להשקיע בו ...?

אני מעדיף רק F-35B
היתרון הבולט הוא יכולת להמריא מבסיסים ללא מסלול כאשר האיום אצלנו הוא טילי ק"ק והבסיסים ומסלולי הטיסה הם מטרות העדיפות ראשונה אצל האויב אנחנו צריכים לעבור למטוס שיכול להמריא מכל מקום (ספינת טילים קיבוצים בסיסים אזורי נחיתה קידמיים להיתחמשות ותידלוק אפילו מאחורי קוי האויב....)

תחשבו ותגיבו....
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
VooDoo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2006

הודעהנשלח: 12:32 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקרוב בארץ שמח מאד
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
רעם123
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 04, 2006

הודעהנשלח: 14:50 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אף 22 יכול להחליף אף 15 אבל מבחיתני תמיד הוא מספר אחד

רעם - מאך אחד מעל כולם
חזור למעלה
RvE=Getsno=
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:32 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

skydog כתב:
נחמד ומענין
אך כרגע חוץ מחמקנות עילית מכל מטוס קרב אני לא מוצא יתרון
כל המערכות שעליו הוא דיבר אפשר לשים על כל פלטפורמה מוטסת מבלי שיהיה צורך בקרב אויר צמוד

קחו דוגמה
747 עים מע' מכם מיוחדת ארוכת טווח של נגיד 200 ק"מ חמשו אותו בטילי א"א ארוכי טווח בעלי טווח של 200 ק:מ + וטילי שיוט בעלי טווח של 500 למטרות מכ"ם (דבר המאפשר לו לירות מעבר לטווח הגילוי והירוט של האויב) קחו אותו נגד הF22 הוא לא ירגש שנעלו עליו. אותו דבר עם המטרות האחרות
אז למה להשקיע בו ...?

אני מעדיף רק F-35B
היתרון הבולט הוא יכולת להמריא מבסיסים ללא מסלול כאשר האיום אצלנו הוא טילי ק"ק והבסיסים ומסלולי הטיסה הם מטרות העדיפות ראשונה אצל האויב אנחנו צריכים לעבור למטוס שיכול להמריא מכל מקום (ספינת טילים קיבוצים בסיסים אזורי נחיתה קידמיים להיתחמשות ותידלוק אפילו מאחורי קוי האויב....)

תחשבו ותגיבו....

אתה אומר חוץ מחמקנות כאילו זה מה בכך, זה יתרון עצום בשדה הקרב הנוכחי והעתידי.
איך בדיוק אותו 747 בדיוני שלך יינעל על מטוס חמקן?

חשוב איזה יתרון עצום זה ליירט מטוסים מבלי שיידעו מה פגע בהם, על אחת כמה וכמה תקיפת
מטרות איכותיות, הראפטור יכול מן הסתם לתקוף גם מטרות קרקעיות.

את ה F-35 נקבל בבוא הזמן, להזכירך הוא רחוק מייצור ולעומת זאת הראפטור מבצעי לכל דבר, אז למה לחכות?

רוברט בירנבאום

RvE=Getsno=
DOn't quIT
חזור למעלה
BlaZe
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 07, 2006

הודעהנשלח: 16:22 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RvE=Getsno=, למה לחכות?
כי זה מאוד מיותר לקנות עכשיו אף 22
לנוכח המלחמה האחרונה
ויסכימו איתי רבים
יש צורך להשקיע את המשאבים בשיקום החי"ר והשריון
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
RvE=Getsno=
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:40 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

BlaZe כתב:
RvE=Getsno=, למה לחכות?
כי זה מאוד מיותר לקנות עכשיו אף 22
לנוכח המלחמה האחרונה
ויסכימו איתי רבים
יש צורך להשקיע את המשאבים בשיקום החי"ר והשריון

אני חולק עליך לאור התגברות האיום מצד אירן הן מבחינת טק"ק והן מבחינת טק"א.
מטוס כזה יכול בהחלט להגביר את כושר ההרתעה שלנו וכמו כן יכול להגדיל את מגוון
אפשרויות התקיפה שלנו במינימום סיכון.
לגבי החי"ר והשיריון, אין להם שום קשר לתקציב חיל האויר, הם קיבלו את התקציב שלהם
ולא השכילו להשתמש בו בתבונה, זו לא אשמתו של חיל האויר.
את המלחמה האחרונה ניהלה אירן מאחורי הקלעים יחד עם בת בריתה, סוריה.
לדעתי המלחמה הבאה (אני מקווה שלא) תהיה מול מדינות שנמצאות הרחק מגבולות ארצנו
ולהזכירך, הצטיידו לא מזמן בטילי נ"מ מתקדמים הודות לאמא רוסיה מאד עצבני

רוברט בירנבאום

RvE=Getsno=
DOn't quIT
חזור למעלה
747
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 21, 2006

הודעהנשלח: 17:34 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

העיקר עם אנחנו היינו עוזרים לצ'צנים שם הם היו יוצאים אלינו

מאור פאר
חזור למעלה
BlaZe
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 07, 2006

הודעהנשלח: 17:51 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RvE=Getsno=, להזכירך
אותם מטוסים נקנים מכספי הסיוע בתחום הביטחון
ואני חושב שעדיף למגן את החיילים שלנו מאשר להשקיע באיזה מטוס חדשני
כי כמו שאני רואה את זה
חיל האוויר לא יכל להכריע את המלחמה הזאת
והוא לא עזר כמו שכולם ציפו,הוא היה רק ריכוך וסיוע קרוב וגם זה לא כל כך(שמעתי סיפורים מלוחמים שהיו שם)
המלחמה האמיתית הייתה ביבשה
חזור למעלה
RvE=Getsno=
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:25 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

BlaZe כתב:
RvE=Getsno=, להזכירך
אותם מטוסים נקנים מכספי הסיוע בתחום הביטחון
ואני חושב שעדיף למגן את החיילים שלנו מאשר להשקיע באיזה מטוס חדשני
כי כמו שאני רואה את זה
חיל האוויר לא יכל להכריע את המלחמה הזאת
והוא לא עזר כמו שכולם ציפו,הוא היה רק ריכוך וסיוע קרוב וגם זה לא כל כך(שמעתי סיפורים מלוחמים שהיו שם)
המלחמה האמיתית הייתה ביבשה

זה נכון לגבי הזירה הזאת, אך האמת היא שחיל האויר לא מימש את מלוא עוצמתו בגלל
הגבלות מגבוה ואפשר היה לראות את זה בתוכנית של חיים הכט "לנצח פעמיים".
תסכים איתי שאי אפשר לשלוח מרכבה לכור האיראני.
במקרה הזה זה לא עוד סתם מטוס חדשני מאחר וזהו מטוס מאוד יחודי עם יכולות שרובן
רחוקות מעין הציבור.
טנקים טובים יש לנו, כמו כן לוחמים, זה שצמרת הבטחון לא ידעו איך לנתב אותם זו בעיה בפני עצמה.
המטוס הזה לדעתי יכול למנוע בטווח הרחוק פגיעה הרבה יותר קשה מהמלחמה האחרונה שראינו.

רוברט בירנבאום

RvE=Getsno=
DOn't quIT
חזור למעלה
YEHUDAF16
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 23:38 ,4 05 2007, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רוברט קודם כל כתבה יפה ומעניינת
אני עוד לא החלטתי אם צריך את האף 22 דווקא עכשיו
אני מאוד מתלבט

מצד אחד:
ביצענו עיסקה שבמהלכה חיל האויר קנה 102 מטוסי סופה חדישים
וזה בלי לשים לב לשאר המטוסים(נץ,ברק,בז ורעם)
השילוב של הכמות האדירה של המטוסים שיש לנו עכשיו עם הטכנולוגיה העוצמתית
שהושקעה בהם ..זה מראה שחיל האויר כבר נמצא ברמה טכנולוגית אדירה גם בלי לקנות עוד מטוסים.
וזאת עוד לפני שהכנסנו את היכולות של הטייסים שלנו שיכולת האדם זה גם קריטריון חשוב
קיצר גם בלי אף 22 יש לנו חיל אויר מנצח.
מה גם שהמלחמה הקרבה עם סוריה לא מדאיגה ממש.....חיל האויר שלהם די דפוק
וכדי לדפוק אותו לגמרי לא צריך לקנות את האף 22.
אז נכון שאף 22 הוא מטוס על בגדר חלום אבל מי יודע עד כמה הוא יוסיף למה שכבר יש.
מה גם שהכתבה מלפני 9 שנים ולפני 9 שנים חיל האויר שלנו לא היה נראה עוצמתי כמו היום.

מצד שני:
יש את המשימה השניה שזה לתת בראש לאיראנים
והאיראנים לא טיפשים הם משקיעים בטק"א שלהם ובנ"מ שלהם ובכלל בכל טיל מאיזה סוג שלא תרצו
עם האף 22הם לא ממש יוכלו לעצור אותנו
צי של אף 22 שיהיה בידינו יוכל לתת להם מכת מחץ מבלי שיהיו לנו הרבה אבידות.

אז לסיכום
לא החלטתי אם צריך או לא צריך את האף 22 אני חסר דעה הפעם
אבל אני בטוח שחיל האויר שלנו יצליח אם או בלי המטוס הנחשק הזה
חוץ מזה כתבה מעניינת טוב להרחיב אופקים על הראפטור

שבת שלום לכל קהילת פרפלייט
יהודה

חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/09/2005

הודעהנשלח: 14:47 ,5 05 2007, שבת    כותרת הודעה: שמעתי את זה פעם... תגובה עם ציטוט

"אם באוייב תתחיל לזלזל,אתה תהיה הראשון שנופל."

ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם אמחצם ולא יכלו קום יפלו תחת רגלי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
shachar92
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Jul 02, 2006

הודעהנשלח: 12:40 ,6 05 2007, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לדעתי אסור לקנות את הF22 אלה לחכות לF35 ולקנות אותם יותר חבל מאוד פשוט

שחר חזקלביץ
טייס פרטי אמריקאי
מגדל בן גוריון, מגדל שדה דוב ומגדל הרצליה
חזור למעלה
Hunter101
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 07, 2007

הודעהנשלח: 13:05 ,6 05 2007, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

schredder, נכון!

המטוס לא עושה את העבודה!!...המטוס הוא רק בתור כלי עזר!

וחוץ מזה יש לנו את ה-F16I עם מערכות חכמות, והוא גם מטוס חדש-הוא אחד המטוסים המתקדמים בעולם!!...לא חבל על הכסף!!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
claud
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 22, 2007

הודעהנשלח: 0:13 ,7 05 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב אני פחות יצירתי מכולכם , לא מטוסים ולא טנקים ולא נעליים , ביום שאיראן מבצעת ניסוי גרעיני או מכריזה על משהו בסגנון צריך להתקיף אותם עם פצצות מימן , לא טנקים ולא מטוסים ולא כלום.

ואז את חיל האוויר אפשר לשמור לסוריה לבנון וכו.

אבל כמובן יש בישראל אנשים שמעדיפים למות אבל למות יפי נפש, ככה שנראה לי שגם אם יש לנו נשק גרעיני לעולם לא נשתמש בו גם אם זה אומר חיסולה של ישראל.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים