מה הדרך להיות טייס אזרחי? - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 385 גולשים:
383 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> מה הדרך להיות טייס אזרחי?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2011

הודעהנשלח: 17:09 ,4 יולי 2015, שבת    כותרת הודעה: מה הדרך להיות טייס אזרחי? תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,

אני שואף להיות טייס, אבל הדרך מעורפלת ולא ברורה בשבילי וחשבתי שזה המקום הכי טוב להתחיל לשאול שאלות.

1. כמה זה קשה בהתחשב בזה שאני לא טוב במתמטיקה כלכך?

2. הבנתי שבשביל להיות טייס בחברת תעופה צריך מספר מסוים של שעות, איך "מרוויחים" שעות?

3. איך מוציאים רישיון למטוסים כמו של אל-על? המטרה זה טייס כזה (נקרא טייס מסחרי?).

4. סימולטורים יכולים לעזור? אם כן, אני רוצה להתחיל לטוס עם חברה פה באתר, מה צריך לעשות?

5. ראיתי קורסים באינטרנט בכל מיני בתי ספר, הרוב עולים מעל 50,000 כמה זה אמין ובטוח יעזור בבניית קריירה?

6. כרגע אני בן 17 וחצי, עד כמה זה ריאלי להוציא רישיון טיסה עכשיו?

7. מה ההעלות והדברים שצריך להוציא כדי להיות טייס אזרחי?

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
IAF_Amir
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 14, 2008

הודעהנשלח: 1:33 ,5 יולי 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חפש בפורום פוסט של sharonbh
הוא ענה על זה פעם.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 3:00 ,5 יולי 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחת הדרכים מופיעות כאן:
http://www.preflight.us/HE/ftopicp-133332-.html#133332
בפוסט השני בדיון.
בכל מקרה, אל תבנה על סימולטורים כאמצעי למימוש החלום, זה לא ממש מקדם לשם.
להוציא רישיון עכשיו זה ראלי, זה רק עולה הרבה כסף כאן בארץ. רוב החברה בגילך נוסעים לחופשה קצרה בארה"ב ועושים שם את הרישיון בחודש וחצי ובעלות של 8K-10K$ תעשה ברורים ברשת ותבדוק מחירים עדכניים. רוב החבר'ה מישראל עושים את הקורס בב"ס Washington Flying Club כי חלק גדול מהמדריכים שם דוברי עברית.
תבדוק מולם את כל מה שצריך, האתר שלהם הוא:
http://www.fly-wfc.com/

המסלול הריאלי להיות טייס מטוס נוסעים הוא לא כאן בארץ. כמו ששרון מתאר בפוסט שלו.
מלבד זה, קח בחשבון שיש לך בקרוב 3 שנים שככל הנראה לא תטוס בהם. וסביר שאין לך כרגע את התקציב לנושא.
תצטרך הרבה מאד כסף לעניין, יותר ראלי שתתחיל לעבוד על הפרויקט הזה אחרי הצבא, עם רציפות בין הרישיונות ועם די כסף שחסכת מעבודה לטובת התנעת הפרוייקט, את צבירת השעות מקובל כבר לממן מהדרכות טיסה אחרי שעושים גם רישיון מדריך טיסה. מכיוון שאסור לך לעבוד בשלבים הראשונים, תצטרך תקציב ראשוני לעשות את הרישיונות הבסיסיים עד מדריך. תקרא על זה בפירוט בפוסט של שרון, כולל עלויות.

מולי
חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:21 ,5 יולי 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
אחת הדרכים מופיעות כאן:
http://www.preflight.us/HE/ftopicp-133332-.html#133332
בפוסט השני בדיון.
להוציא רישיון עכשיו זה ראלי, זה רק עולה הרבה כסף כאן בארץ. רוב החברה בגילך נוסעים לחופשה קצרה בארה"ב ועושים שם את הרישיון בחודש וחצי ובעלות של 8K-10K$ תעשה ברורים ברשת ותבדוק מחירים עדכניים. רוב החבר'ה מישראל עושים את הקורס בב"ס Washington Flying Club כי חלק גדול מהמדריכים שם דוברי עברית.
תבדוק מולם את כל מה שצריך, האתר שלהם הוא:
http://www.fly-wfc.com/

המסלול הריאלי להיות טייס מטוס נוסעים הוא לא כאן בארץ. כמו ששרון מתאר בפוסט שלו.
מלבד זה, קח בחשבון שיש לך בקרוב 3 שנים שככל הנראה לא תטוס בהם. וסביר שאין לך כרגע את התקציב לנושא.
תצטרך הרבה מאד כסף לעניין, יותר ראלי שתתחיל לעבוד על הפרויקט הזה אחרי הצבא, עם רציפות בין הרישיונות ועם די כסף שחסכת מעבודה לטובת התנעת הפרוייקט, את צבירת השעות מקובל כבר לממן מהדרכות טיסה אחרי שעושים גם רישיון מדריך טיסה. מכיוון שאסור לך לעבוד בשלבים הראשונים, תצטרך תקציב ראשוני לעשות את הרישיונות הבסיסיים עד מדריך. תקרא על זה בפירוט בפוסט של שרון, כולל עלויות.

חישבתי את סכום כל הרישיונות בוושינגטון, הגעתי ל27 אלף דולר, 100 אלף שח. זה נכון ועדכני? 100 אלף ויש לי את כל הרישיונות? תראה המטרה שלי היא להיות טייס באל על אי ארקיע בארץ, תוך כמה זמן מהוצאת הרישיונות זה יקח לי, ומה אצטרך לעשות? והכי חשוב עכשיו מה בנוגע למגורים? קראתי שיש שם מגורים.
את ה100 יש לי עכשיו.

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
falcononeone
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 23, 2006

הודעהנשלח: 17:24 ,5 יולי 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:

יש הרבה חברה שהתחילו בסימולטורים והתקדמו משם לתעופה מסחרית כבדה(חברות תעופה גדולות) שאומרים שהסימולטור עזר להם מאוד להוריד את הכמות שעות שהם עשו במהלך הקורסים השונים(מעל המינימום הנדרש).
הרוב אומרים שההכרה של הקוקפיט והתהליכים מראש (מהסימולטור) עזרה להם להיות יותר רגועים במטוס האמיתי.

*יש לציין שזה נכון לגבי אלו שטסים ברשתות(IVAO/VATSIM) ומדברים עם פקחים וירטואלים בצורה קבועה, ולא כאלו שסתם ממראים בסימולטור ומתנעים עם CTRL+E.

כִּי הִנֵּה יְהוָה בָּאֵשׁ יָבוֹא וְכַסּוּפָה מַרְכְּבֹתָיו
ישעיהו סו טו
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:33 ,5 יולי 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תנסה לשאול את השאלות את החבר'ה ב-WFC, יש טלפון ישראלי באתר שלהם:
Israel- 052-3571149
או דרך הצור קשר באתר שלהם.

אתה שואל שאלות שאין כאן יותר מדי חבר'ה שיוכלו לענות לך, לגבי מגורים תשאל ישירות את WFC (בית הספר Washington Flying Club) כי הם מארגנים את זה . אני חושב שהם יוכלו לעזור גם בשאר השאלות, הם מתוך התחום ומכשירים אנשים במסלול שאתה רוצה, סביר להניח שהם ידעו עלויות וזמנים.
בכל מקרה, כדאי שתעבור על דף השאלות ותשובות באתר שלהם, אולי יש שם תשובות לחלק ממה שאתה רוצה לדעת.

אגב WFC הם לא הבית ספר היחיד שאפשר ללמוד בו, רוב הישראלים פשוט לומדים בו כי זה יותר פשוט ונוח לעבוד מול ישראלים דוברי עברית. יכול להיות שיצא לך זול יותר במקום אחר.

מולי
חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:22 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קראתי באתר בית הספר את שעות הטיסה שאני מבצע לכל רישיון, עבל שמעתי שזה תמיד לוקח יותר שעות שזה אומר יותר כסף, זה נכון?

חישבתי את השעות לקבל כל רישיון אבל אמרו לי שאם נגיד עשיתי רישיון פרטי ב40 שעות כדי לעבור לרישיון הבא אני צריך 125 שעות (סתם דוגמה) זה נכון?

אני רוצה ללמוד בוושינגטון כי יש שם מדריכים דוברי עברית, אבל מידע שלכם, כמה יעלה לי כדי לצאת משם עם כל הרישיונות שאני צריך למסלול מקצועי?

ואם יש בתי ספר זולים יותר עם דוברי עברית\ישראלים שאתם מכירים אשמח לשמוע.

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 12:28 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SN_True_Love, שים לב. כאן מדובר על פורום שמתעסק בעיקר בסימולטורים. יש כאן מיעוט שבמיעוט שהתעסק / השתעשע בטיסה ואחד לפחות שהוא טייס מסחרי בארה"ב (שרון שקישרו אל הפוסט שלו). אנחנו לא הכתובת לשאלות שלך. נשמח לשמוע על המסקנות שלך אבל הייתי במקומך מנסה לחפש עוד במקומות אחרים.

בהצלחה

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:02 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמו איזה מקומות?

הבעיה והשאלה הכי גדולה שלי היא צברית שעות טיסה ואני בטוח שיהיו פה כמה שידעו לענות על זה.

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:58 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא קראת את הפוסט של שרון. סתם בזבזתי הרבה זמן למצוא לך אותו.
כל התשובות נמצאות שם.

מולי
חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:36 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
כל התשובות נמצאות שם.

קראתי הכל ברגע שראיתי אותו.

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
VooDoo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2006

הודעהנשלח: 17:45 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SN_True_Love כתב:
Muli כתב:
כל התשובות נמצאות שם.

עם זמן תגובה כזה, נראה לי שכדאי לוותר על להיות טייס קורץ

חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:09 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

VooDoo כתב:
SN_True_Love כתב:
Muli כתב:
כל התשובות נמצאות שם.

עם זמן תגובה כזה, נראה לי שכדאי לוותר על להיות טייס קורץ

מה?

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:20 ,6 יולי 2015, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SN_True_Love כתב:
כמו איזה מקומות?

הבעיה והשאלה הכי גדולה שלי היא צברית שעות טיסה ואני בטוח שיהיו פה כמה שידעו לענות על זה.

עם כל הרצון לסייע, ויש רצון, הדיון הזה מתחיל להיות מעיק. כל המידע נמצא בפוסט של שרון או אצל WFC.
שרון כותב שאת עיקר צבירת שעות הטיסה בד"כ עושים כמדריכים, ואז העלות היא לא עליך, אבל לוקח כשנה וכ-60K$(לרוב יותר) כדי להגיע לשלב הזה(להשלים רשיונות מסחרי רב-מנועי ומדריך להגדרים הרלוונטים).
צבירת שעות בין הגדר(רישיון) להגדר,ויש הרבה שעות לצבור, במסלול טייס פרטי, מכשירים, רב-מנועי, מסחרי חד ורב-מנועי, מדריך רשיון פרטי מכשירים רב מנועי , זה חלק מעלות הלימוד ודרישות מנהל התעופה האמריקאי, אין כאן פתרונות חינם. חישבת את עלות כל הרישיונות ויצא לך 27K$, שרון מדבר על 60K$ ויותר עלות לכל המסלול, עכשיו אתה יודע מה מקור ההפרש במספרים. למשל צבירת שעות, ועלויות אחרות.
המטרה היא להגיע לרשיון טייס מסחרי רב-מנועי ואז להתחיל לצבור שעות, לדוגמא כמדריך טיסה שזו נחשבת טיסה מסחרית ויחסית קל למצוא בזה עבודה ביחס לעבודות אחרות כטייס מסחרי.
תוכל גם לצבור שעות מפקד כטייס מסחרי בטיסות העברה וכד'. לצורך עבודה בחברת תעופה שעות מפקד בטיסה מסחרית הם אלו שחשובות ואותם סופרים. לא מעניינות השעות לצורך מעבר מהגדר להגדר.
טייסים עם מספיק שעות מפקד בטיסה מסחרית(בד"כ רב-מנועית) שעומדים בתנאים ומתקבלים לחברת תעופה עוברים בחברה קורס ספציפי על מטוס הנוסעים שבו יטוסו. לא עושים רישיון באופן עצמאי על בואינג 737. קו הפתיחה להתקבל לחברת תעופה הוא טייס מסחרי רב מנועי עם כמות שעות מפקד בטיסה מסחרית על פי דרישות החברה.

אין פה "כמה שיודעים לענות על זה". מי שיודע לענות על זה, כלומר שעשה את כל המסלול כולו בארה"ב הוא שרון, והוא כתב במפורט את כל מה שצריך לדעת. והוא פחות נמצא בפורום בשנים האחרונות, הוא יותר עסוק בין השאר בלהיות קפטן של אירבוס A320 בחברת תעופה אמריקאית, לכן ככל הנראה הוא לא יספק לך כרגע תשובות ספציפיות.

WFC מכשירים טייסים במסלול המלא מטייס פרטי, דרך מדריך טיסה ומסחרי עד ATP. הם יודעים את כל התשובות, למרות שהם לא אובייקטיבים, הם הכתובת לשאלות. מה לא ברור בזה?

זה ששואלים כאן שוב ושוב את אותן השאלות לא ייצור יש מאין. ובטח לא שאלות מסוג של "מה שאמרו לי זה נכון?"

בכל מקרה קיבלת תשובות לרוב השאלות, חוץ מעניין הידע במתמטיקה.
SN_True_Love כתב:

2. הבנתי שבשביל להיות טייס בחברת תעופה צריך מספר מסוים של שעות, איך "מרוויחים" שעות?

3. איך מוציאים רישיון למטוסים כמו של אל-על? המטרה זה טייס כזה (נקרא טייס מסחרי?).

4. סימולטורים יכולים לעזור? אם כן, אני רוצה להתחיל לטוס עם חברה פה באתר, מה צריך לעשות?

5. ראיתי קורסים באינטרנט בכל מיני בתי ספר, הרוב עולים מעל 50,000 כמה זה אמין ובטוח יעזור בבניית קריירה?

ותשובה אחרונה לשאלה 6: זה לא ריאלי להוציא רשיון טיסה מסחרי רב-מנועי ולצבור את כל השעות הדרושות עכשיו! רישיון טייס פרטי בארה"ב זה אפשרי.

מולי
חזור למעלה
SN_True_Love
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:29 ,7 יולי 2015, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
SN_True_Love כתב:
כמו איזה מקומות?

עם כל הרצון לסייע, ויש רצון, הדיון הזה מתחיל להיות מעיק. כל המידע נמצא בפוסט של שרון או אצל WFC.
שרון כותב שאת עיקר צבירת שעות הטיסה בד"כ עושים כמדריכים, ואז העלות היא לא עליך, אבל לוקח כשנה וכ-60K$(לרוב יותר) כדי להגיע לשלב הזה(להשלים רשיונות מסחרי רב-מנועי ומדריך להגדרים הרלוונטים).
צבירת שעות בין הגדר(רישיון) להגדר,ויש הרבה שעות לצבור, במסלול טייס פרטי, מכשירים, רב-מנועי, מסחרי חד ורב-מנועי, מדריך רשיון פרטי מכשירים רב מנועי , זה חלק מעלות הלימוד ודרישות מנהל התעופה האמריקאי, אין כאן פתרונות חינם. חישבת את עלות כל הרישיונות ויצא לך 27K$, שרון מדבר על 60K$ ויותר עלות לכל המסלול, עכשיו אתה יודע מה מקור ההפרש במספרים. למשל צבירת שעות, ועלויות אחרות.
המטרה היא להגיע לרשיון טייס מסחרי רב-מנועי ואז להתחיל לצבור שעות, לדוגמא כמדריך טיסה שזו נחשבת טיסה מסחרית ויחסית קל למצוא בזה עבודה ביחס לעבודות אחרות כטייס מסחרי.
תוכל גם לצבור שעות מפקד כטייס מסחרי בטיסות העברה וכד'. לצורך עבודה בחברת תעופה שעות מפקד בטיסה מסחרית הם אלו שחשובות ואותם סופרים. לא מעניינות השעות לצורך מעבר מהגדר להגדר.
טייסים עם מספיק שעות מפקד בטיסה מסחרית(בד"כ רב-מנועית) שעומדים בתנאים ומתקבלים לחברת תעופה עוברים בחברה קורס ספציפי על מטוס הנוסעים שבו יטוסו. לא עושים רישיון באופן עצמאי על בואינג 737. קו הפתיחה להתקבל לחברת תעופה הוא טייס מסחרי רב מנועי עם כמות שעות מפקד בטיסה מסחרית על פי דרישות החברה.

אין פה "כמה שיודעים לענות על זה". מי שיודע לענות על זה, כלומר שעשה את כל המסלול כולו בארה"ב הוא שרון, והוא כתב במפורט את כל מה שצריך לדעת. והוא פחות נמצא בפורום בשנים האחרונות, הוא יותר עסוק בין השאר בלהיות קפטן של אירבוס A320 בחברת תעופה אמריקאית, לכן ככל הנראה הוא לא יספק לך כרגע תשובות ספציפיות.

WFC מכשירים טייסים במסלול המלא מטייס פרטי, דרך מדריך טיסה ומסחרי עד ATP. הם יודעים את כל התשובות, למרות שהם לא אובייקטיבים, הם הכתובת לשאלות. מה לא ברור בזה?

זה ששואלים כאן שוב ושוב את אותן השאלות לא ייצור יש מאין. ובטח לא שאלות מסוג של "מה שאמרו לי זה נכון?"

בכל מקרה קיבלת תשובות לרוב השאלות, חוץ מעניין הידע במתמטיקה.
SN_True_Love כתב:

ותשובה אחרונה לשאלה 6: זה לא ריאלי להוציא רשיון טיסה מסחרי רב-מנועי ולצבור את כל השעות הדרושות עכשיו! רישיון טייס פרטי בארה"ב זה אפשרי.

צר לי שזה הגיע למקום הזה.
זה פשוט נושא נורא נורא גדול והכל מתבלבל לי.
אני לוקח את המאמר של שרון בערבון מוגבל (6 שנים אחרי הכל...)
ואני חופר וחופר על כל מיני היבטים בגלל שאני עדיין לא הצלחתי למצוא מה יותר משתלם, ללמוד בארה"ב או כאן, אחרי הכל בארה"ב אני צריך מחייה ודירה והשיעורים זולים יותר, אבל בארץ אני יכול לגור עם המשפחה אבל השיעורים יקרים יותר, וכל יום ויום שאני קורא ואני לא מפסיק לקרוא ולשאול מתווספים פרטים חדשים שרק מבלבלים אצלי את התמונה הכוללת, אז שוב, אני מתנצל שהדיון הפך למעיק, ואני מעריך כל פסיק שאתם כותבים עבורי, שלא תחשבו אחרת.

אז תן לי רגע אם הבנתי נכון, אני עושה רישיון פרטי נגיד, אחרי 125 שעות אני יכול רק להתחיל היגדר מכשירים? קראתי באיזשהו פורום שבארצות הברית אין מגבלה כזאת ושאחרי מספר השעות שסיימתי היגדר אני יכול לעבור לשני.

אם בארצות הברית לא צריך לצבור שעות בין היגדר להיגדר אני בוחר לעשות שם כמובן, אבל אם לא איך אני יכול לדעת כמה שעות אני צריך בין היגדר להיגדר?

את ה-60K יש לי, אני לא סתם מבזבז זמן.

-החזקים שותקים ועושים-
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים