קניית ג'ויסטיק? - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 515 גולשים:
515 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> קניית ג'ויסטיק?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
lonndon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 09, 2007

הודעהנשלח: 13:57 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: קניית ג'ויסטיק? תגובה עם ציטוט

שלום לכולם אני רוצה לקנות ג'ויסטיק ואני רוצה שיהיה משהו אחותי עם רטט אני מתלבט כרגע בין 3 חשבתי שאולי תכלו לאזור לי להחליט מה הכי כדי לי ,אני מתלבט לגבי 3 הבאים:

Logitech G 940 .1 (עם ניתן להסיג אותו בכלל כי הוא עוד חדש )
http://gopaultech.com/files/2009/06/logitech-g940-flight-simulator-system.jpg

2. Saitek x52 Pro
http://i00.twenga.com/videojuegos/joystick/saitek-x52-pro-flight-control-system-p_115039vb.png

3. Hotas cougar
http://www.joysticks.com/wp/wp-content/uploads/2008/09/thrustmaster-hotas-cougar-fcs.jpg

מה שאני לא יודע זה עם הם עם רטט , אם משהו יכול להגיד לי ?וכמובן לתת לי המלצות
התקציב שלי הוא עד 1700
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
lior_678
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 29, 2009

הודעהנשלח: 14:07 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא כדאי שתרשום את זה בחומרה ביתית?
אני ממליץ לך על השני, הוא ניראה טוב בשביל לומאק.אבל למה להשקיע כ"כ הרבה כסף לג'ויסטיק?אני קניתי את Logitech ATTACK3 הוא טוב מאוד לקרבי,אני משתמש בו בפלייט סימולטור לטיסות קרביות ואזרחיות . הוא גם מאוד זול

בוגר קורס CVFR מחזור 18, IFS
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 14:19 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יותר סיכוי לתגובה נורמלית בפורום חומרה. אני מעביר את זה לשם.

מכל שלושת הסטיקים- רק הG940 כולל מערכת FF .זה לא רטט!!! רטט יש בצעצועי מין משונים ובבקרי קונסולות. מדובר במערכת שמסוגלת להפעיל התנגדות על הסטיק בהתאם למצב המטוס. זה לא הולך סתם לרעוד, זה הולך לתת לך פידבק על מה לכל הרוחות קורה למטוס.
כאמור, רק לG940 יש את זה.

הבעיה היא שלא ידוע עדיין המחיר שלו בארץ, אני לא מכיר חנויות שמוכרות אותו כבר.
התקציב שלך יכול להספיק אם ממירים את המחיר ישירות מ300 דולר לשקלים, אבל אצלנו בארץ כידוע מכפילים כמעט מחירים.

lior_678, בא בחייו של טייס סימולטורים הרגע בו הוא מבין שסטיק פשוט ומצועצע לא מספיק לו. הוא מבין שכדי לתפעל את המטוס שלו ביעילות המירבית עדיפה מערכת HOTAS.
בFS אין חשיבות מיוחדת לסטיק מכיוון שפשוט אין הרבה מה לעשות עם מערכת HOTAS שם. לא באזרחי ולא במטוסי הקרב המסורסים שיש שם.
בסימולטורים הקרביים יש צורך בתפעול נוח ומהיר של כמות גדולה של מצבים ולהוריד את היד מהסטיק או המצערת כדי להזיז את העכבר וללחוץ על כפתור במקלדת זה לא נוח ולא הגיוני. מערכת HOTAS מונעת הרבה שטויות כאלה.
תשאל טייסים אמיתיים צוחק

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה

נערך בפעם אחרונה על-ידי Mike_69th בתאריך 14:23 ,11 אוקטובר 2009, א', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
alex12
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 26, 2006

הודעהנשלח: 14:23 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באמת אני לא מבין למה להשקיע כול כך הרבה זה ממש בזבוז כסף עד לפני חודש
אני גם חשבתי לקנות ג'ויסטיק וטראקאייר וכאלה וחשבתי להשקיע עד שהבנתי שזה לא שווה,
עדיף תיכח ג'ויסטיק זול עד 350 שקל גג ותהנה ושער הכסף להשקיע במשהוא אחר...
ועם אתה ממש רוצה להשקיע ולא אכפת לך אז מבחינת מחיר תילך על הX-52 PRO

חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 14:24 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

alex12, התשובה שנתתי לליאור תקפה גם לגביך.
בשלב מסויים מבינים שמערכת כזאת תעזור הרבה יותר ומצדיקה את ההשקעה הכספית.
כמובן שאם קונים משהו כזה סתם כדי להשוויץ זה קצת טיפשי, אבל מה אכפת לי? כל אחד והסיבות שלו מחייך

ובכלל, חברים, אם מישהו כאן לפחות עשה קצת מחקר משלו (סוף סוף!), הגיע לשלוש אפשרויות סופיות ויודע מה התקציב שלו, תעזרו לו להחליט סופית. להטות את ההחלטה שלו לכיוון שונה למרי זה לא הוגן ולא מועיל.
מה תגידו אם אמליץ לו לקנות בכלל יוק?

באשר לי, אני מחכה לG940 שתגיע לארץ (בעיקר בגלל המצערת הכפולה ומערכת FF). השיקול קודם היה X-52 אבל מעולם לא אהבתי את המראה שלו (ואללה, זה גם חשוב). חוץ מזה שהפדאלים של סאיטק עולים כמו הסטיק+מצערת...

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
eb3
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 14, 2009

הודעהנשלח: 14:41 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Mike_69th, מה באמת עם ה-G940? מוכרים אותה כבר בחו"ל? כי יכול להיות שאני יכול להשיג אותה...

ציטוט:

רטט יש בצעצועי מין משונים

מייק... אתה רוצה לספר לנו משהו?
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 14:43 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

את הG940 התחילו לשווק בחו"ל כבר בספטמבר.
אין לי מושג אם בכלל חושבים לייבא לארץ, למרות שידוע שיש כאן נציגות של לוג'יטק. אולי שווה לפנות אליהם ולראות מה המצב.

ואני לא רוצה לספר כלום. אין לי מה לספר. זה פשוט דבר די ידוע המום

חזור למעלה
eb3
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 14, 2009

הודעהנשלח: 14:45 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, תודה מיכאל. עכשיו אני רק צריך לדעת איפה קונים אותו בחו"ל (אמריקה) וזהו.
חזור למעלה
lonndon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 09, 2007

הודעהנשלח: 15:27 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תסלחו לי על השאלה אבל לא הבנתי מה זה מערכת HOTAS אתם יכלים להסביר לי קצת יותר על זה ?
ועם אפשר קצת מידע על כל אחד מהסטיקים שצינתי למלה כדי שאני יכול להחליט ?
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 15:46 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

HOTAS אלה ראשי תיבות, קיצור של Hands On Throttle And Stick
ואני חושב שהשם מסביר את עצמו

בקשר לכל אחד מהם, חיפוש פשוט יצביע על הבדלים מהותיים.
הקוגר הוא העתק כמעט מושלם של סטיק ומצערת של F-16 בלוק 50.
הG940 היא מערכת עם מצערת כפולה (לדו-מנועיים) עם FF ופדאלים בסט.

הX52 היא מערכת שמורכבת ממצערת וסטיק עם טוויסט של הסטיק לטובת ציר סיבסוב. יחסית לאחרות היא פלסטיקית ומצועצעת - אבל נותנת תמורה נאה לכסף.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 15:52 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

HOTAS-Hands On Throttle And Stick
מערכת שמאפשרת לך לשלוט ולתפעל את המטוס (לא את כל המערכות כמובן, אבל את החיוניות לאחר הנעה) בלי להוריד את הידיים מהסטיק והמצערת.

את ה COUGAR אני חושב שתרצה לפסול ראשון. אמנם מדובר ברפליקה מצויינת של הסטיק והמצערת באף-16. אבל הוא דורש תחזוקה לא מעטה אחרי הקניה וסה"כ מדובר במערכת לאנשים שיש להם עוד כסף "לבזבז" על הסטיק גם אחרי הקניה.

הX-52 והG-940 יושבים בערך ברמה דומה מבחינת אפשרויות.
הG940 היא מערכת שמורכבת מסטיק, מצערת כפולה ופאדלים להגה כיוון. כאמור יש לו גם מערכת Force Feedback.

הX-52 בא ללא פדאלים (אפשר לקנות בנפרד) וללא מערכת FF אך כולל כמות כפתורים נכבדה ומסך LCD בבסיס המצערת להצגת נתונים על הפרופילים של הסטיק וכל מיני פיסות מידע אחרות בזמן טיסה.
המחירים של שתי המערכות האלה צפויים להיות די דומים (כשמדובר על סט שלם של סטיק, מצערת ופדאלים). אבל קשה לדעת מה קורה בישראל ...

עריכה: לכל הרוחות אורי, לקח לי זמן לכתוב את זה צוחק

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 16:54 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Mike_69th כתב:

lior_678, בא בחייו של טייס סימולטורים הרגע בו הוא מבין שסטיק פשוט ומצועצע לא מספיק לו. הוא מבין שכדי לתפעל את המטוס שלו ביעילות המירבית עדיפה מערכת HOTAS.
בFS אין חשיבות מיוחדת לסטיק מכיוון שפשוט אין הרבה מה לעשות עם מערכת HOTAS שם. לא באזרחי ולא במטוסי הקרב המסורסים שיש שם.
תשאל טייסים אמיתיים צוחק

חייב לומר שזו אמירה קצת פשטנית, רק המבטים ב-FS: הזזת נקודת מבט קדימה/אחורה, ימינה/שמאלה, למעלה/למטה, זום אין/זום אאוט , מהווים 8 פונקציות שמאד שימושי שיהיו באיזור הבוהן במקום באיזור ה KeyPad. אני לא מדבר על הזזת המבט עם ה-hat אלא על סוג של הזזת הכסא/הגוף.
תוסיף לזה מקזז (2 פונקציות), מדפים(2 פונקציות),מעבר בין מבט 2D למבט VC(שתי פונקציות),PTT(פונקציה), גלגלים(פונקציה). בחירת מקלט רדיו, העברת תדר לפעיל(2 פונקציות) עד כאן 18 פונקציות שהן הבסיס של הבסיס, בלי להיכנס לפונקציות ייחודיות למטוסים כבדים או מסוגים ייחודיים.
לא יפילו אותך אם לא תפעיל אותם מהר, אבל תהנה יותר לטוס בנוחות כשהכל בסביבה הקרובה ואין צורך להתעסק כל הטיסה עם המקלדת.

סטיק/יוק מרובה פונקציות הוא שיפור ושימושי בכל סימולטור טיסה. גם HOTAS שימושי במטוסים אזרחיים.
מנסיון. אני משתמש בסטיק FighterStick של CH (כל הפונקציות מתוכנתות, שום פונקציה לא נשארה מיותמת), וביחידת מנוע של סייטק שחוץ מ-3 צירים נוספים נותנת לי תוספת של 6 פונקציות ניתנות לתכנות לבוהן יד שמאל(גם שם הכל מלא).

זה הכל עניין של נוחות, ועוד איך יש מה לעשות עם מערכת HOTAS שם בכל סוגי המטוסים.
דרך אגב מי שראה פעם בראיון את רמי פורטיס מטיס איירבאס בFS(כן גם הוא בעניין) יראה שהוא משתמש בסייטק X-52 שהוא כידוע HOTAS, והוא לא היחיד.

לגבי 3 האפשרויות הנידונות, את לוג'יטק אני לא מכיר לחלוטין, את הקוגר באמת מיותר לקנות ל-FS, הוא יקר והפרמיה היא על דמיון לסטיק F-16, ל-FS יש סטיקים/יוקים זולים יותר שנותנים פחות או יותר את אותה פונקציונאליות, לא שווה לשלם יותר על האפשרות להטיס ססנה עם סטיק דומה ל-סטיק F-16, הוא גם סטיק די מורכב ללימוד.
דוקא סייטק X-52 יכול להיות אופציה לא רעה.

אם אתה כבר במצב של מספיק נסיון בסימולטור, מתכנן להתמקד בפלייט סימולטור ורוצה להתקדם בסטיק, אז נראה שמייק צודק.
עדיף לך לקנות יוק ולא סטיק. הוא יתן לך גם את כל הצירים שתצטרך(מצערת וכו') וגם בד"כ מספיק כפתורים לתכנות עבור הדברים החשובים. זה בד"כ המסלול שעושים מי שטס בפלייט סימולטור. בד"כ לא עוברים לקוגר. זה לא טבעי.

היוקים הקיימים הם של חברת CH
http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=5594&perur=4

ושל חברת סייטק
http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=33_175_176_1445&products_id=26545

יש להם יבואן בארץ, בחול הם זולים יותר.

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 17:00 ,11 אוקטובר 2009, א', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 16:56 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אגב מייק, הX52 עולה חצי מהG940..
300$ מול 150$ בערך. וה-X52 נותן לך בערך שליטה על הסיבסוב, לי זה מספיק בהחלט ולחלק מהמשחקים שאני משחק זה אפילו יותר ריאליסטי מלעבוד עם דוושות מחייך

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
alex12
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 26, 2006

הודעהנשלח: 16:58 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפי מה שידוע לי יש בעיה עכשיו בספקים של לוג'יטק בישראל לא מזמן רציתי לקנות רמקולים למחשב
LOGITECH G51 או את ה-Z5500 המפלצתיים אבל לאחר חיפוש מעמיק (בכול הארץ) כול המלאים עזלו
של שתיי המערכות וכול חנות נתנה לי תשובה אחת הספק של לוג'יטק לא מיבא עכשיו כלום לארץ
וכששאלתי אותם מתיי הוא כן אז אמרו לי שאין לדעת זה יכול להיות מחר מחרותיים או אפילו בעוד חודשיים
עם לא יותר ככה שעדיף כבר לקנות מחו"ל אבל עדיין תשקול את ההצעה הזאת מכיוון שיש מכס אצלנו בארץ
והוא ממש לא זול =\ שזה יוצא בערך 30% מהמחיר אצמו ו16% מע"מ לאחר המכס ....

שיוצא פלוס ולא מינוס <<1809>> ש"ח ואתה כמובן יכול להוסיף משלוח וכ"ו ...

בהצלחה...

חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 17:42 ,11 אוקטובר 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba, ההבדל במחירים נובע מכך שG940 זו חבילה של דוושות, סטיק ומצערת.
הX-52 נמכר כסטיק ומצערת בלבד והדוושות הן מוצר נפרד. הדוושות של סאיטק עולות בערך כמו הסטיק והמצערת. אז המחירים של המתחרים לא כל כך שונים סה"כ כשמסתכלים על סט זהה.
אמנם הG940 יוצא יקר יותר בכל מקרה, בין אם ההפרש קטן או גדול, אבל יש לזכור שמקבלים בתוספת הזאת מצערת כפולה, גלגלי קיזוז ועוד כפתורים שאפשר לתכנת למה שרוצים על בסיס המצערת (והם אפילו שמו מתחתם לדים בשלושה צבעים! מפתה לאוהבי דברים זוהרים). לדעתי זו הרבה יותר פונקציונליות ממסך LCD ו...לדים כחולים?

Muli, באמת לא חשבתי על זה נבוך אבל אני משום מה תמיד מניח שאת הפונקציות שיש לתפעל על הפאנל, משאירים לשם ולא מעבירים את הבקרה אל הסטיק. מצד שני הנה- על ה G940 יש לנו שלושה גלגלי קיזוז נוחים מחייך

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים