סקר חדש! - באיזה תפקיד היית רוצה לסיים קורס טיס - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 218 גולשים:
218 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> סקר חדש! - באיזה תפקיד היית רוצה לסיים קורס טיס

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
106thE-LOL
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 19/03/2005

הודעהנשלח: 12:56 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: סקר חדש! - באיזה תפקיד היית רוצה לסיים קורס טיס תגובה עם ציטוט

באיזה תפקיד היית רוצה לסיים קורס טיס:

*טייס קרב
*טייס מסוקים - קרב
*טייס מסוקים - סער
*טייס תובלה
*נווט קרב
*נווט תובלה
*מכונן אוויר
------------------------------------------------------------------
קצת מידע על כל מגמה:

מגמת קרב-מהסולו הראשון עד לקרבות אויר

התפקיד:טייס באחת מטייסות הקרב של חיל האויר.

מטוסי ההדרכה:צוקית וסקייהוק

שלב הראשוני:טיסות המיון בצוקית נגמרו.הגיע תורן של טיסות ההדרכה.כשתתחיל לטוס,יחד עם המדריך,תרכוש את יסודות הטיסה:תרגיש את השפעת הגאי המטוס,תלמד לבצע פניות ותהליכי חירום מסוגים שונים,אחר כך תלמד להמריא ולנחות.ואז יגיע הרגע הגדול:טיסת הסולו הראשונה.המדריך יעזוב את תא הטייס,ובפעם הראשונה בחייך תטוס לגמרי לבד.כל שאר החניכים כבר יחכו לך על הקרקע,לטקס שפיכת דליי המים המסורתי. אחרי הסולו תלמד לבצע גם תרגילי אירובטיקה,שיקנו לך מיומנויות הטסה,שיפוט ותכנון,הדרושות לטייסי קרב.
מה זה אומר בדיוק תבין רק כשתטוס הפוך בגובה של כמה אלפי רגל,ותראה פתאום מעליך את הנוף שהיית רגיל לראות מתחתיך.עם הזמן תשפר את רמת הטיסה שלך בתרגילי אירובטיקה מתקדמים יותר,תלמד לטוס במהירויות משתנות,לבצע טיסות ניווט,טיסות לילה ותרגול של נהלי חירום מסובכים באויר,שישפרו את יכולת ההטסה שלך.
ואז עוד לפני שתספיק להתאושש מכמויות החומר החדש שלמדת,תמצא את עצמך בפעם הראשונה בטיסת מבנה,צמוד למטוס אחר באויר,ותלמד להתייחס לכיווני טיסתו.בפעם הראשונה תתנסה גם בטיסה בעזרת מכשירים ותלמד את תגובתם.החניכים שיעברו איתך בהצלחה את השלב הראשוני ימשיכו לשלב המתקדם.רובם ימשיכו במגמת קרב,השאר ימשיכו בהכשרתם כטייסי תובלה.

שלב המתקדם:החידוש העיקרי:תעבור לטוס בסקייהוק,המשמש כמטוס קרב מבצעי בחיל האויר.כמו כן,תתחיל להתאמן במספר נושאים חדשים,כמו צילום אויר ותקיפת מטרות קרקעיות.בשלב המתקדם תמשיך לתרגל גם את טיסות המבנה,טיסות הלילה והניווט,הפעם במתארים מורכבים יותר.תלמד באופן מעמיק את יסודות הטיסה הקרבית,ותערוך אימונים רבים,בחלקם תצטרך להתחרות מול חבריך לקורס.לקראת סוף השלב תגיע לרגע לו מחכה כל טייס קרב-קרבות אויר.אז ייפתח בפניך עולם חדש של טיסות.בקרבות האויר תלמד לשלב בין מאמץ פיזי אדיר לבין מאבק מוחות של ממש.תצטרך להגיב על מהלכי היריב באופן מיידי,להפגין יצירתיות לבצע פניות,תמרונים ומהלכים חריפים תוך שניות.

מסלול נווטי הקרב-להפעיל מערכות נשק מתקדמות

התפקיד:נווט באחת מטייסות הקרב של חיל האויר.

מטוסי ההדרכה:צופית,צוקית,סקייהוק,נץ

שלב הראשוני:בלוחמה האוירית המודרנית תפקידי הנווט אינם מסתכמים,כפי שאפשר להבין מהשם,בניווט בלבד.עיקר המשימות קשור דווקא בהפעלת מערכות הנשק והמכ"ם של המטוס.הנווטים בחיל האויר הם שותפים מלאים לתכנון המשימות ולהוצאתן אל הפועל.חלקו הראשון של שלב הראשוני כולל טיסות מיון על מטוסי צופית,כשבכל מטוס מדריך ומספר חניכים.בשלב זה תערוך היכרות עם יסודות הניווט,תטוס בגבהים נמוכים ותלמד להכיר כל איזור בארץ.לקראת אמצע שלב הראשוני תשובצו,אתה וחבריך למסלול,בשתי מגמות נפדות:נווטי קרב ונווטי תובלה.
נווטי הקרב יטוסו במטוסי צוקית, לצידם של טייסים ותיקים במטוסים דו מושביים, שלמדו להכיר את עבודת הנווט מקרוב ומשמשים כמדריכים. המטרה העיקרית בטיסות האלה תהיה להתאמן במשימות הניווט השונות אותן תפגוש בהמשך הדרך בטייסות הקרב,ולדמות את עבודת הצוות במטוס. תבצע ,בין השאר, טיסות אירובטיות, טיסות ניווט וטיסות מבנה רבות, במהירויות משתנות, ביום ובלילה.

שלב המתקדם: לאחר מספר חודשים תעבור מטיסה בצוקית למטוסי הסקייהוק והF-16 ותמשיך לתרגל קרבות אוויר ומתארים מסובכים של תקיפות אוויר וקרקע. בין שאר האימונים, תשתתפו אתה וחברייך בסדרת אימון מבצעי מתקדם, במטרה ללמוד את יסודות הטיסה הקרבית.לקראת סוף השלב תתאמנו גם בסימולאטורים של מטוסים מתקדמים, בהתאם לשיבוץ המתוכנן של כל חניך בטייסות המבצעיות.

מגמת מסוקים-תקיפות בצפע(קוברה),חילוצים בינשוף(בלק-הוק)

התפקיד:טייס באחת מטייסות המסוקים של חיל האויר.

מסוקי ההדרכה:סייפן,קוברה, בלק הוק.

בשנים האחרונות התרחב מאוד מערך המסוקים בחיל האוויר, עובדה הדורשת הכשרה מיוחדת של אנשי הצוות במגוון משימות הייחודיות למערך זה. במגמת המסוקים תלמד נושאים כמו תובלת סער, תקיפה חילוץ פינוי נפגעים וסיור.

בשלב הראשוני תטוס במסוקי סייפן, מסוקים קטנים וזריזים המשמשים את חיל האוויר למשימות קלות. בכל טיסה תצא עם מדריך ועם עוד מספר חניכים ותלמד את יסודות ההטסה, בניהן ההמראה, הריחוף והנחיתה. אחרי שתשלוט ביסודות, תבצע את טיסת הסולו הראשונה.עד תום השלב תתרגל גם טיסות מבנה, טיסות לילה ,הטסה בגובה נמוך, טיסות ניווט באזור הנגב ומדבר יהודה וטיסות מכשירים. תלמד לבצע נהלי חירום ולהמריא ולנחות מקרחות יער קטנות ומוואדיות.בתום שלב הראשוני תשובץ לאחד משני המסלולים טייס מסוקי קרב או טייס מסוקי סער.

שלב המתקדם:אם תשובץ למסלול טייס מסוקי קרב תעבור להטיס קוברה , מסוק המשמש בחיל האוויר כמסוק תקיפה מבצעי. זהו מסוק ייחודי, בעזרתו תלמד להכיר את רזי לוחמת מסוקי הקרב, לטוס בגובה נמוך ובמבנה, תשפר את רמת הניווט שלך בניווטי צירים וניווטים מתקדמים אחרים, הן ביום והן בלילה.

גם במסלול הסער תעבור להטיס מסוק כבד ומשוכלל יותר, הבלק הוק , המשמש אף הוא בחיל האוויר כמסוק מבצעי. זהו מסוק חדיש גדול משוכלל וחזק המסוגל לשאת כ 12 לוחמים על ציודם, וכן מנוף הצלה. במהלך שלב המתקדם תתאמן בפינויים ובחילוצים, בטיסות באזורים הררים ובטיסות מבנה בגובה נמוך.

מגמת תובלה-הטסת כוחות וכלי רכב טקטיים

התפקיד: טייס באחת מטייסות התובלה של חיל האויר / נווט באחת מטייסות התובלה של חיל האויר/ מכונן אוויר באחת מטייסות התובלה של חיל האוויר

מטוסי ההדרכה: צופית, הרקולס, בואינג -707

טייסי תובלה:

אם תוסב בסוף שלב הראשוני במגמת הקרב למגמת טייסי תובלה, תלמד בשלב המתקדם להכיר את מטוס הצופית . לאחר מספר טיסות היכרות והסבה תבצע טיסת סולו, כשאחד מחברייך לקורס משמש כטייס משנה.בהמשך תעבור אימונים בנושאים שונים, חלקם ייחודיים למערך התובלה -הנמכות בתנאי אל ראות בעזרת מכשירים בבסיסי חיל האוויר השונים, טיסות ניווט מעל יבשה וים ונחיתות והמראות על מסלולים קצרים.

תלמד את דפוסי החשיבה הנדרשים מקברניט מטוס התובלה, וכדי להכיר היטב את מטוסי התובלה השונים המשרתים בחיל האוויר תבצע גם טיסות כמשקיף בטייסות המבצעיות השונות.

נווטי תובלה:

כאמור, במהלך השלב הראשוני,במסלול הנווטים מתפצלים פרחי הטיס לשתי מגמות : קרב ותובלה.

אם תוצב במסלול התובלה, תלמד בשלב המתקדם להכיר מקרוב את מטוס ההרקולס.

במסגרת הכשרתך כנווט תובלה תתאמן בטיסות ניווט במתארים מתקדמים, תוך השתלבות בצוות גדול ובמשימות מורכבות.עם הזמן יהפכו המשימות והתרגילים , ביום ובלילה, למורכבים יותר ויותר.

מכונני האוויר:

שלב ראשוני:מכונן האוויר(או בשמו האזרחי "מהנד טיס") אחראי על הפעלת המערכות במטוסי תובלה כבדים , על ניתוח תקלות ועל סיוע בפתרונן בשעת חירום.אם תשובץ לקורס מכונני אויר תלמד להכיר בצורה מעמיקה ויסודית את מערכות המטוס עליו תשובץ, ההרקולס או הבואינג 707 , תוך השתלבות בעבודת צוות המטוס.כיוון שבאקדמיה לטיס אין מטוסי תובלה כבדים, לא תעבור את ההכשרה במסלול זה באקדמיה לטיס בחצרים. לראשונה במסגרת שרותך הצבאי תעזוב את בסיס חצרים ותשתלב , יחד עם חבריך למסלול, בטייסת נווטי תובלה ומכוננים בבסיס תובלה מבצעי של חיל האוויר, שם תרכוש את כל הידע הנדרש.במהלך השלב גם תצא לחו"ל, ותשתתף באימון סימולאטור. הסימולאטור המיוחד, המדמה באופן מושלם על הקרקע מצבי חירום שונים, מאפשר לתרגל את פתרונם בלי הסיכון הכרוך בתרגול אותם מצבים באוויר.

שלב המתקדם: בשלב האחרון לפני קבלת כנפי הטיס תמשיך ותעמיק את היכרותך עם המטוס ועם מערכותיו, ותלמד לשלוט בצורה מושלמת בקשת משימותיו המבצעיות.

*המידע על המגמות השונות בקורס הטייס נלקח מאתר עולים על מדים.

רועי וודאל
פריפלייט - אתר הסימולטורים מספר 1!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס
klingo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Dec 22, 2006

הודעהנשלח: 13:17 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טייס מסק"רים נראה לי הכי מושך...

הטובים לנווטים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
amix85
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 19, 2006

הודעהנשלח: 13:19 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני צריך להגייס שוב בשביל זה.....

"don't be a fool and die for your country, let the other son of a bitch die for his country!!!!"
general Gorege patton
חזור למעלה
747
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 21, 2006

הודעהנשלח: 13:36 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טייס תובלה בעזרת ה'

מאור פאר

נערך בפעם אחרונה על-ידי 747 בתאריך 14:01 ,12 פברואר 2007, ב', נערך בסך הכל 4 פעמים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
amit58
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 02, 2006

הודעהנשלח: 13:46 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טייס קרב ... מבולבל

איך החתימה ??
הטובים לטיס ,הטובות לטייסים!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
afik_t_king
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 25, 2006

הודעהנשלח: 13:52 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טייס קרב.
ואם אני לא אעבור את הקורס, אז טייס מסוקי תקיפה (אפאצ'י).
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
DOR
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 29, 2006

הודעהנשלח: 13:54 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נווט מטוסי ריסוס צוחק

לא סתם...בא לי קרבי לא משנה איך,
אם לא חובלים אז טיס ואם לא טיס אז שייטת וכו' וכו'

[ולא טעיתי בסדר - חובלים זה יותר מושך אותי כרגע]

דור טל

מהירים כברק, עוקצים כעקרב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Shnizel
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/06/2005

הודעהנשלח: 13:58 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ילך מההתחלה לטייס מסוקים קרבי . לא כי אני לא יכול מטוסים , אבל המסוקים נראה יותר מעניין =]

!No Shnizel?No B&Z
Pilot that counts on missiles will die by the gun
חזור למעלה
747
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 21, 2006

הודעהנשלח: 13:59 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Shnizel, למה אתה לא יכול מטוסים?

מאור פאר
חזור למעלה
RoN-212
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 14/10/2005

הודעהנשלח: 14:00 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רוצה
בהתחלה להיות טייס קרב,
ואם זה לא ילך לי כנראה שאהיה טייס תובלה בעזרת ה' שגם זה לא פחות טוב.

רון אטיאס.
תשאף - תגיע מחייך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Shnizel
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/06/2005

הודעהנשלח: 14:04 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

747 כתב:
Shnizel, למה אתה לא יכול מטוסים?

שים לב , לא קראת נכון , אני כן יכול מטוסים , אבל המסוקים יותר מעניינים ומושכים אותי...

!No Shnizel?No B&Z
Pilot that counts on missiles will die by the gun
חזור למעלה
רעם123
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 04, 2006

הודעהנשלח: 14:06 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הייתי רוצה טייס קרב זה גם החלום שלי.... אבל לא הייתה לי בעיה לסיים מסק"רים
חזור למעלה
DOR
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 29, 2006

הודעהנשלח: 14:42 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רעם123,

אתה עושה הפלייה לרעה!

כאילו שמסוקים זה פחות ממטוסים...
זה בדיקו אותו דבר.

מבחינתי, כל עוד אתה מגן על המולדת, לא משנה באיזה דרך, אתה בנאדם משכמו ומעלה.
לא משנה איך אתה מגן עליה, יבשה, אויר, ים וכו' וכו' !

משום מה יש בחיל האויר מעין "הפליה" אני יקרא לזה, שמסוקים זה פחות ממטוסים.
שטויות במיץ! המסוקים והמטוסים זה אותו דבר!

זה לא רק אליך, רעם123, זה לכל מי שחושב כך.

[אז אל תחשוב שאני מתנפל עליך או משהו... חחח... ]

דור טל

מהירים כברק, עוקצים כעקרב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
ido117
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 23, 2006

הודעהנשלח: 14:52 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דור, זה אפילו ה]וך....מסוקים הרבה יותר מאתגר מאשר מטוסים.
הכל מקרה הייתי רוצה לסיים קרבי על אפ 16 ואם לא טייס, אז שלדג.

קורס טיס מס 162 HERE I COME
חזור למעלה
רעם123
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 04, 2006

הודעהנשלח: 14:58 ,12 פברואר 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחח אני חייב לציין שהגבתי תגובה תמימה לחלוטין לא ציפיתי לעורר ויכוח....
ובוא נגיד לך משהו....
אני האחרון שיעשה אפליה בין משהו אחד למשהו שני....

מבחינתי מכונאי מטוסים יותר חשוב מכל טייס... טייס שגומר 3 שנים לא שווה כלום בלי המכונאי!
ככה בקשר להודעה לא כתבתי את זה מתוך אפליה או משהו כתבתי חוות דעת אישית... החלום שלי הוא להיות טייס קרב... אם ישימו אותי במסוקים אדרבא אם בתובלה אדרבה מבחינתי טייס זה קודם כל החלום אחרי זה טייס קרב
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 3

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים