נדנדה - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 552 גולשים:
551 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> נדנדה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
IDF_Gwyn
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 27, 2006

הודעהנשלח: 0:37 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: נדנדה תגובה עם ציטוט

קיים תמרון הגנתי שברוסית נקרא "נדנדה". מישהו מיכר?
.I can't quite get the hang of it
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 0:43 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש תמונה או תרשים?
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
IDF_Gwyn
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 2:44 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש רק הסבר ארוך ברוסית.
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 7:53 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מבין קצת רוסית אבל אתה יכול לתרגם?
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 8:59 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תעשה copy - paste לכאן, יש פה הרבה חברה שיודעים רוסית ויכולים לתרגם...
חזור למעלה
Artik
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2006

הודעהנשלח: 11:04 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תתן קישור או תדביק - אשמח לתרגם (אם זה לא ארוך מידי)

טייסת 101 האדומה הוירטואלית של Aces High 2
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 11:11 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני יכול לנחש שמדובר במספריים אופקיות או אנכיות. פשוט נשמע מתאים מבחינת התנועה במרחב.
חזור למעלה
IDF_Gwyn
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:44 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מבין את התמרון ברמת הבנת הנקרא אבל ברמת ביצוע יש קושי מסויים.
ראיתי מזמן טרק של אחת הגרסאות הראשונות של IL-2 עם ביצוע התמרון ואני לא מצליח לשחזר אותו (את התמרון).
בכל אופן, קריאה מהנה:

КАЧЕЛИ
Название этого приема принято разговорное и часто можно встретить другие названия. Но дело не в названии, а в эффектности и эффективности данного приема.

Выполнение его достаточно сложное и для успешного проведения необходимо умение выполнять горку с заваливанием на плоскость и разворотом. Должна быть освоена техника управления педалями. И в целом необходимо уверенное пилотирование самолета.

Траектория полета в течение выполнения приема сложная. В проекции на горизонтальную плоскость она представляет «острую» синусоиду, а в проекции на вертикальную плоскость параллельную курсу - синусоиду и перпендикулярную курсу – маятниковые движения (отсюда и название – качели). Маневр выполняется в защитных целях с возможной в последствии контратакой. В процессе выполнения маневра основная задача «стряхнуть» соперника с хвоста, пропустив его вперед себя или разойтись с ним на встречных курсах.

Потеря скорости самолета для пропускания противника вперед здесь чисто условная, так как осуществляется не реальным сбросом газа, а увеличением времени прохождения прямолинейного участка за счет маневра с периодически набором скорости или потенциальной энергии. Для облегчения восприятия маневра его можно представить как ряд чередующихся вправо-влево разворотов на горке.

Выполнение маневра рассмотрим по этапам одного полного цикла с началом движения влево (начало вправо будет зеркальным отображением). Этап 1. Газ полный. Из горизонтального полета заваливаем левую полуплоскость под 30-45 градусов к земле, педаль рудера в нейтральном положении, после чего рукоятку джойстика оттягиваем на себя до упора. (Начало движения чем-то напоминает вход в боевой разворот). Самолет начинает движение вверх влево. Продолжаем это движение, пока ваш самолет не развернется влево примерно на 80-90 градусов. Этап 2. Газ полный. Педали рудера в нейтральном положении и строго одними элеронами выравниваем линию плоскости параллельно земле. Самолет с углом тангажа в 60-70 градусов идет верх. Этап 3. После незначительного набора высоты заваливаем правую полуплоскость под 60-90 градусов к земле и используем правую педаль рудера. Газ сбросит до 60-70 %. Самолет будет делать разворот вправо вниз. Этап 4. Газ полный. Выровняйте линию плоскости относительно земли. Продолжайте движение под углом вниз с набором скорости. Не отпускайте педаль рудера, продолжая разворот. Во время этого этапа джойстик в нейтральном положении и используется лишь в случае, если надо уменьшить тангаж вниз. Этап 5. Отпустите педаль рудера в нейтральной положение и начинайте набор высоты по углом 60-70 градусов. После набора высоты заваливайте самолет на левую полуплоскость и повторяйте движения, аналогичные этапу 3, но вправо. После разворота вправо, опять все описанные действия влево. Таким образом и выполняются «качели». Описание создано по этапам, но лишь для удобства описания приема, в реальности это должно быть одним сложным непрерывным движением. Скорость входа в маневр для его успешного выполнения должна быть не менее 320 км/час. Продолжительность некоторых этапов для большей резкости соответственно можно уменьшить или увеличить (набор высоты и снижение уменьшить, а разворот увеличить). Особое внимание обратите на работу педалями рудера. При резком переводе киля руля в крайнее положение можно войти в штопор. Внимательно следите за управлением педалями, не допуская штопора.

Важно так же помнить, что наиболее опасное положение самолета, при котором противник сможет произвести прицельный выстрел, это этап №3 - в момент начала разворота. Поэтому сам разворот необходимо провести максимально резко.

Ваш противник может пытаться достать вас двумя способами. Во-первых идти за вами, пытаясь выполнить прицельный выстрел. Но если вы будете делать все этапы «качелей» как одно движение, то это будет ему достаточно сложно. Выбор упреждения в стрельбе будет постоянно меняться, и скорее точному выстрелу больше будет сопутствовать удача, чем расчет. Кроме того, для точного прицеливания необходимо время, пусть даже немного, и этого будет достаточно, чтобы противник начал опаздывать за вашим маневром. Во-вторых, соперник может сбросить газ и идти по прямой, пытаясь произвести выстрел на опережение в тот момент, когда вы «качаетесь» вправо-влево через его прицел. Но в этом случае выбор упреждения для стрельбы представляет так же большую сложность из-за отсутствия постоянной высоты вашего самолета и значительной скорости визуального перемещения перед противником. Кроме того, если вы заметите своевременно такой прием противника, то вам не составит труда выйти из качелей (на этапе №4) и уйти в противоход курса самолета противника.

Ну а самый приятный вариант в том случае, если противник сразу проходит под вами, не успев затормозить или увлекшись разворотом. Тогда выходите из качелей и мчитесь за ним для победной атаки.

При достаточном освоении данного приема можно в целях более резкого выполнения отдельных этапов использовать управление педалями рудера, но добавление резкости вызовет опасность сваливания в штопор. Помните, одновременная и несогласованная работа джойстиком и педалями одна из первопричин входа в штопор при любом маневре.
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:46 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ערכתי את זה שבכתב הקירילי יהיה קריאה משמאל לימין, תגידו לי אם אתם רואים את זה בסדר...
חזור למעלה
IDF_Gwyn
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:58 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצויין, תודה. אני ויתרתי אחרי כמה נסיונות כושלים ליישר לשמאל.
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:36 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין בעיה, שלחתי גם אימייל לאדריאן (RFF Kapitan) עם קישור לדיון הזה, יכול להיות שהוא יוכל לעזור.
בינתיים קיבלתי תשובה ממנו:
Если меня нет, то я тут
לא מבין מה זה, אבל זה נראה לי כמו מענה אוטומאטי שמאשר שהאימייל הגיע אליו.
חזור למעלה
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:01 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא תרגמתי הכל - לא היה לי כוח - אבל זה נראה לי כ-rolling scissors או מספריים אנכיות (או במילים אחרות מה שמור תמיד עושה לי על מנת להתיישב לי על השש)

זה השלבים שתוארו

אנחנו נסתכל על ביצוע התמרון על פי שלבים של מחזור שלם עם תחילת תנועה שמאלה, תחילת התנועה ימינה תהיה זהה עד כדי שיקוף. (למה הוא התכוון?)

שלב 1. כוח מלא. מטיסה אופקית מורידים את כנף שמאל בכ-20-45 מעלות לכיוון הקרקע, דוושת הגה כיוון נשארת במצד נייטרלי. לאחר מכן מושכים את ידית הסטיק כלפינו עד הסוף (??? זה נראה לי מוזר). תחילת התנועה מזכירה כניסה לפנייה קרבית. המטוס מתחיל תנועה למעלה-שמאלה. ממשיכים בתנועה עד שהמטוס יפנה שמאלה בכ-80-90 מעלות.
שלב 2. כוח מלא, דוושה ניינטלית, בעזרת מאזנות בלבד אנחנו מיישרים את קו הכנפיים במקביל לקרקע - במצב זה המטוס נוסק בזווית כ-60-70 מעלות.

שלב 3. אחרי נסיקה קצרה מורידים כנף ימין למטה בזווית כ-60-90 מעלות ומשתמשים בדוושת ימין. יש להוריד את כוח המנוע לכ-60-70%. מהטוס יבצע פניה ימינה למטה.

שלב 4
כוח מלא. תיישרו את קו הכנפיים במקביל לקרקע. תמשיכו תנועה בזוית למטרה עם צבירת המהירות. אל תשחררו את הדוושה של הגה כיוון - בעת המשך הפניה. במצב זה סטיק במרכז, השתמשו בו רק על מנל להוריד זווית צלילה.

שלב 5. תשחררו דוושת הגה כיוון למצב מייטרלי.ותתחילו נסיקה בכ-60-70 מעלות. אחרי הנסיקה תבצעו הורדת כנף שמאל ותבצעו את התנועה משלב 3 רק ב"שיקוף"

חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 15:57 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מסכים עם ארטיק, בעצם מתואר תרגיל מספריים מתגלגלות - rolling scisors. קצת קשה להבין את התמרון מקריאה, צריך לתרגל אותו.

לגבי התרגום "תחילת התנועה מזכירה כניסה לפנייה קרבית" - פנייה קרבית זה השם הרוסי ל-Wing Over, שאין לי מושג איך הוא נקרא בעברית.

האמת שההסבר ברוסית לא משהו בכלל, כי עד כמה שראיתי הוא לא מתייחס לאחד החלקים החשובים בביצוע מספריים מתגלגלות - הפניית וקטור העילוי לכיוון היריב כל הזמן.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:16 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דן, באמת שאין אני לא ממש זוכר למה מושג "פניה קרבית" ברוסית מתייחס - אני זוכר שיש תמרון כזה אבל לא מכיר את הביצוע שלו ולא את התרגום המדוייק -

תודה על התיקון.

חייב לציין שאני כבר מתחיל לשכוח פה ושם מושגי הטיסה הקרבית ברוסית.

חזור למעלה
IDF_Gwyn
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:23 ,17 אוקטובר 2006, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

"עד כדי שיקוף" - הכוונה היא שאם אתה מתחיל את התמרון בתנועה ימינה (במקום שמאלה כמתואר) אזי השלבים יבוצעו כתמונת מראה של השלבים המתוארים.
"פרסה קרבית" או "פניה קרבית" היא סיבוב של 180 בצורה מהירה ככל האפשר ובלי בזבוזי אנרגיה.
מתבצעת על ידי פניה ימינה/שמאלה תוך כדי טיפוס ובהמשך ירידה.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים