פתאום הבנתי מה כל כך מפריע לי ב-IL2 מול AH - לא טכני - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 240 גולשים:
239 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> פתאום הבנתי מה כל כך מפריע לי ב-IL2 מול AH - לא טכני

שליחת הודעה חדשה   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Artik
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2006

הודעהנשלח: 10:12 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: פתאום הבנתי מה כל כך מפריע לי ב-IL2 מול AH - לא טכני תגובה עם ציטוט

למען הסר ספק: מדובר בתחושה האישית שלי, אני לא מנסה לבקר את הטייסת או את המשחק אלא מסביר שהבנתי למה לי אישית היה קשה להתחבר לסימולטור הזה.

סיפרתי קודם שבמהלך חודש יוני אני הולך להשתתף בתרחיש של קרבות באוקיינוס השקט. קיבלתי פיקוד על טייסת שהורכבה לצורך המשימה לרוב מהטייסים שטסים לבד ולעתים לא ממש מנוסים. כיוון שאנחנו הולכים לטוס ב-F4F מול זירו הרצחני שעולה כמעט בכל ההיבטים על המטוסים שלנו אז החלטתי לעשות כמה מפגשי הדרכה וללמד טקטיקות בסיסיות שיעזרו לנו להתמודד עם הזירו.

התבססתי על הספר של Robert L. Shaw ותרגלנו דברים בסיסיים כמו: טיסת מבנה, חיפוי הדדי, הכנסה לסנדוויץ', פתיחת הקרב עם תרגיל bracket (המכונה פולניה בעגה הישראלית) וכד'. המשכתי לחקור את הספר ונזכרתי בתרגילים רבים שלמדתי בתקופה בה טסתי ב-101 ב-Aces High - נזכרתי באימונים שלנו לקראת Guadalcanal ועוד.

אחר כך נזכרתי בכמה מפגשי אימונים שעשינו ב-101 ב-IL2.

ופתאום נפל לי האסימון - מה היה כל כך שונה בתקופת Aces High ותקופת IL2 - כמובן השוני לא במבחינת היבטים בסיסיים של המשחק עצמו אלא מהות האימונים.

מה תרגלנו רוב הזמן ב-AH? קרב אנרגיה, חיפוי הדדי, הבדלים בין מטוסים, פולניות, תפרידים של הטייסים במבנה ועוד. בהפצצה תרגלנו טקטיקת כניסה ויציאה תקיפה - תכנון מסלולים, לשמור על מבנה מכונס. כניסה ויציאה בפעילויות Jabo וכד'.

וכשהשתתפתי במפגשי תרגול ב-IL2... מה תרגלנו? פעם אחת נתקעתי בניווטים. פעם בעצמי חרשתי שעות כדי להבין את תפעול 10 סוגי כוונות הפצצה אופקיות שונות. פעם תרגלנו הסעה של מפציץ של 4 מנועים ונהלי חירום של כיבוי מנועים. במשימות Jabo תרגלנו ניווט אל המטרה. פעם תרגלנו נחיתות על נושאת מטוסים (שד"א בסרטונים שראיתי אחר כך ראיתי כמה שגיאות - אם מישהו רוצה אני שמח לספר) - אבל פה זה דווקא כן היה חשוב ומעולה.

לקראת מלטה כן עשינו קרבות אוויר. ועברנו על נהלי ניווט.

זה מקבץ הדברים שנתקעתי בהם ב-IL2. אני לא אומר שזה המדגם המייצג אבל... זה מה שאני נתקעתי בו בסופו של דבר.

ב-IL2 התעסקתי בניווט, הסעות, נהלי חירום וקצת פעילות מבצעית נטו.
ב-AH עסקנו מעט יחסית בתפעול הטכני ורוב הזמן השקענו בטקטיקה ושיפור כישורי הטיסה.

כי חלק גדול מהדברים הטכניים שלא מערבים הרבה שיקול דעת נפתרו ברמת המשחק - לדוגמה ניווט, או כוונה הפצצה אחידה ועוד.

עכשיו שאני מסתכל על הספר של Robert L. Shaw אני מבין - זה מה שאני רוצה לתרגל ולהיזכר בו.

אני רוצה לנהל דיונים על Thach Weave מול סנדוויץ' (אגב היה לי מזמן דיון נורא מעניין על זה), יתרונותיהם של זירו על F4F, תפרידו של סטינגר, טקטיקת טיסת של הטייסת ושל כנף, בליסטיקה של תותחים וכוח האש של מקלעים, על Loose Deuce ועל Double Attack.

אבל עד כה רוב "כוח המחשבה" בזבזתי על דברים טכניים לחלוטין. סביר להניח שזה היה גם המזל שלי שנתקעתי דווקא בדברים האלה ולא בתרגולי א"א או טקטיקות תקיפה.

אבל זאת הסיבה שלמרות שאני באופן אישי נורא מתגעגע לטייסת ה-101 אני לא מתחבר כאן למשחק. זה הכל.

טייסת 101 האדומה הוירטואלית של Aces High 2
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 10:59 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ארתיום לא מסכים איתך.

אתה מבלבל בין קורס אוויר קרקע של בי"ס טיסה של IL2 שמתקיים בימי שלישי לבין אימוני קרבות אוויר מתקדמים של טייסת 101 שמתקיים בימי שני. זה שאני נמצא בשניהם זה אך ורק כי אני מארגן את הפעילות אבל הם שניהם מאד שונים במהות, תוכן, ורמת החומר הנלמד ומתורגל. גם רמת הטייסים מאד שונה.

אם היית מגיע יותר לאימוני טייסת 101 בימי שני בערב היית נחשף ליותר אימונים של קרבות אוויר זוגות, רביעיות, טקטיקות, דיונים, תחקירים, שימוש בעזרי תחקור כמו tac view וכדומה.

כל זה מתבצע בערבי טייסת 101. כאמור אנחנו טסים בכל יום שני, פאלקון או IL2.

אתמול לדוגמא עשינו אימון קרבות אוויר גדול במיוחד ב IL2 עם הטייסות 102 ו-EAF. היינו כ 20 איש אונליין בשרת שלנו והאימון היה מבוסס על המפה ומטוסים של הקמפיין של הקרב על מוסקבה שמתקיים בימי רביעי.

מטרת האימון היה שיפור יכולת וחידוד מושגים בקרבות מרובי משתתפים ועבודה שוטפת של הזוג והרבעייה, ושיפור השת"פ עם הטייסות האחרות.

אלון
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:26 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי אלון,

דבר ראשון לא אמרתי שלא היו אימוני א"א אפילו שפספסתי את רובם, מה שאמרתי שחלק גדול מאוד של הזמן הושקע על דברים טכניים לחלוטין שאני לא בטוח ש"הם שווים את הזמן המושקע" - בהשוואה למה שהיה לנו לפי כעשור - במיוחד שיש המון חומר הרבה יותר מעניין בעיניי.

חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:27 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבנתי.

נעדרת מכל האימוני קרבות אוויר של הטייסת כי אתה מרוכז באייסז היי ואתה לא בטוח שחלק גדול מאוד של הזמן הושקע על דברים טכניים לחלוטין שאתה לא בטוח ש"הם שווים את הזמן המושקע" - בהשוואה למה שהיה לנו לפי כעשור - במיוחד שיש המון חומר הרבה יותר מעניין בעינייך.

מיכה שולח מיילים של התוכנית אימונים שלנו וזה נבלע בתוך חור שחור, אפילו שכל האימונים שלנו ותורת הלחימה שלנו מבוסס על הספר של Shaw.

סתם אני ומיכה ורוני מדקלמים את הספר של Shaw מתוך שינה.
יוחאי ושמחה ואור ועוד טייסים וותיקים של הטייסת מסוגלים להוביל רביעייה בקמפיינים מאד מורכבים.

ואתה לא בטוח, וכותב על זה בפורום במקום במייל פנימי בתוך הטייסת.

נפלא.
חזור למעלה
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:28 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב אלון, חבל, אתה מתעצבן וכועס.

לא רוצה להכעיס אף אחד - למדתי ממך המון קריאה

אתה הצלחת לפספס בפעם השניה את הנקודה שלי: כדי לטוס ב-IL2 בצורה אפקטיבית אני צריך ללמוד קודם 50 דברים להשקיע עליהם את המאמץ שלי כל הזמן (כגון ניווט, אייקונים, בד"חים, כוונות אופקיות, תפעול בסיסי ועוד).

כנראה בעידן קוקפיט לחיץ ומימוש כל קו הידרואולי אפשרי כמו שהולך להיות במשחקי "הדור הבא" אני דינוזאור גאה שמסרב להתקדם ו"לבזבז" את הזמן שלו על השטויות האלה - מותר לי.

כפי שכתוב בפרק 6 בספרו של Shaw בחלק "Human Limitations and Task Loading" ה-overload הוא אחד הגורמים העיקריים לכשלון - וזה בדיוק מה ש-IL2 עושה לי - לפני שאני מגיע לחשוב על טקטיקה אני עמוס עד אינסוף בדברים לא רלוונטיים בעיניי וזה לא כיף.

זה הכל. לקח לי זמן להבין מה בדיוק לא הולך לי - הרי בסה"כ לא היו לי בעיות עיקרוניות לטוס.
עכשיו אני מסביר את סיבות הוויתור שלי לקהילה - אני מקווה שתבינו.

וחשוב ביותר - לא לכעוס - אני גם לא רוצה להכעיס אף אחד - תנסה להסתכל על זה מנק' מבט קצת שונה.

מר. ירוק

חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:01 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Artik כתב:
כנראה בעידן קוקפיט לחיץ ומימוש כל קו הידרואולי אפשרי כמו שהולך להיות במשחקי "הדור הבא" אני דינוזאור גאה שמסרב להתקדם ו"לבזבז" את הזמן שלו על השטויות האלה - מותר לי.

כפי שכתוב בפרק 6 בספרו של Shaw בחלק "Human Limitations and Task Loading" ה-overload הוא אחד הגורמים העיקריים לכשלון - וזה בדיוק מה ש-IL2 עושה לי - לפני שאני מגיע לחשוב על טקטיקה אני עמוס עד אינסוף בדברים לא רלוונטיים בעיניי וזה לא כיף.
מר. ירוק

אנחנו תמיד התקדמנו ועברנו לסימולטורים טובים יותר כדי לא להתקבע ולהפוך לדינוזאורים.

כמו שבקרוב נעבור מ IL2 ל DCS WW2 1944.

בתוכנית האימונים שלנו עסקנו במיוחד בפרק 6 ו-7. אני לא כועס, אני מבהיר לך שההודעה הראשונה שלך לא לעניין כי בהודעה שלך אתה מרמז שבתוכנית אימונים של טייסת 101 ריכזנו את הפעילות בדברים טכניים שלא שווים את הזמן המושקע.

ממליץ לך לא לוותר על עצמך. שנינו יודעים איך גמרו הדינוזאורים..

אלון
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 15:26 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי ארטיום,
לפני כשנה התחלנות מחדש את כל תוכנית האימונים של 101 ועברנו את כל השלבים שמפורטים בספר הנל.
מקרבות 1-1 (פניות ואנרגיה) לקרבות זוגות 2-1 ו 2-2 ו עבר לכך.
כאשר התחלנו באי אל 2 ובהמשך עברנו גם לאימוני פאלקון באותם נושאים ובמפורט לשימושים בטילי חום ומכ"מ.
בנוסף, התלחנו ליצור קובץ של SOP עבור הטייסת.
אתה מוזמן להגיע למפגשים ו/או להתעדכן איתי על החומרים , בשמחה נשתף אותם

watch your six, i'm behind you

נערך בפעם אחרונה על-ידי IAF_Phantom בתאריך 15:27 ,27 05 2014, ג', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:27 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ViFF כתב:

אנחנו תמיד התקדמנו ועברנו לסימולטורים טובים יותר כדי לא להתקבע ולהפוך לדינוזאורים.

כמו שבקרוב נעבור מ IL2 ל DCS WW2 1944.

זאת גם הפונקציה של של הזמן - אולי אם אטוס 3 פעמים בשבוע שעתיים כל פעם אני אתחיל להתרגל.

הבעיה שלי שאני גם לא מאמין ש-80% מהדברים הקשורים ב"ריאליזם" שם נחוצים או נכונים מבחינת הסימולציה כלל - כמו שלפני שבוע בטיסה ללא אייקונים לא יכולתי להבחין בין 205 לבין ספיט ממרחק של כ-800 יארד במבט מלמעלה - זאת בהחלט שערורייה - במיוחד שיצרתי להם סקינים בעצמי ראש בקיר!

ViFF כתב:

אני לא כועס, אני מבהיר לך שההודעה הראשונה שלך לא לעניין כי בהודעה שלך אתה מרמז שבתוכנית אימונים של טייסת 101 ריכזנו את הפעילות בדברים טכניים שלא שווים את הזמן המושקע.

אני ממש לא התכוונתי לזה - בגלל זה גם הסתייגתי שבוודאי פספסתי וכד'. מתנצל זאת ממש לא הייתה הכוונה.

מר. ירוק

חזור למעלה
ronys
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 01, 2012

הודעהנשלח: 17:43 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: לא מסכים איתך תגובה עם ציטוט

היי ארטיק,

אני לא הייתי פה לפני 10 שנים, כך שקשה לי להשוות - אבל:

אני טס בקהילה כמעט שנתיים וצברתי לא מעט שעות טיסה.
אפשר לספור על יד אחת את מספר הפעמים שפגשתי בך באימונים או בקמפיינים, לאומת מאות מפגשים של אימונים/קמפיינים שהתקיימו במסגרת הטייסת או בתי הספר לטיסה השונים (IL2, פאלקון וכו').
אני בטוח שאתה לא מודע לתמהיל הנושאים שאנחנו מכסים. אם היית משתתף יותר, לא היית "מגלה" את הספר של SHAW רק עכשיו.
אם היית שותף לאימוני הטייסת היית "מגלה" שאותן סכימות/דיאגרמות שמופיעות בספר של SHAW נמצאות ב SOP של הטייסת - וכן, אתה גם היית מכותב למיילים שכללו את אותם חומרים שהתאמנו עליהם. המום

לא ברור לי מאיפה ולמה הגיע הפוסט הזה (גם לכתוב כזה פוסט ארוך דורש זמן "טכני"), ובתור מי שמבקש לזקק את פעילות הקהילה/טייסת בקרבות אויר נטו, לא חבל על הזמן?

אתה מתלונן שאנחנו מתאמנים יותר מדי על נושאים טכנים כמו המראה, נחיתה או ניווטים, אבל באחד המקרים הבודדים שטסתי איתך בקמפיין, לא הצלחת להמריא בשלום....

אני לא נוהג לכתוב פה פוסטים ארוכים, אבל הפעם הייתי חייב להגיב.
ישנם אנשים כמו מיכה ואלון (בפאלקון וב IL2) או אור ומור (ב DCS) שמשקיעים שעות על גבי שעות כל יום, כדי שנטוס טוב יותר, בקהילה רחבה יותר (בארץ ובעולם), בטייסת ומחוץ לה.
פוסטים מהסוג הזה (גם אם ללא כוונת זדון) מזילים את ההשקעה הרבה שלהם.
משפטים כמו:

"ופתאום נפל לי האסימון - מה היה כל כך שונה בתקופת Aces High ותקופת IL2 - כמובן השוני לא במבחינת היבטים בסיסיים של המשחק עצמו אלא מהות האימונים. "

מזלזלים ומתנשאים מול אלה שעמלו להקים את מערכי האימונים. נבוך

לגבי AH - אני אישית לא מכיר את הסימולטור, אבל נשמע לי דומה ל WAR THUNDER (שבו אני פעיל), וכנראה שמדובר בסימולטור שמכוון ל LOWER COMMON GROUND - סף כניסה נמוך - וזה בסדר.
אתה מוזמן ליזום פעילויות ב AH ונסות להרחיב את הקהילה..

בקטע טוב שמח מאד
רוני
חזור למעלה
yohay
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 25/06/2008

הודעהנשלח: 17:47 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי ARTIK
הגעתי ללא שום רקע בסימולטור צבאי, לידיים של מור ואור ואלון ומיכה, והתקדמתי לאט לאט במשך השנים.
בבית הספר לטיסה של il2 יש תוכנית לימוד מובנית ומושכלת מאד.
בסיס.
תקיפה קרקעית
אוויר\אוויר לסוגיו,אחד על אחד, שניים על אחד, זוגות וכו.
קורס מובילים.
הלימוד כולו אורך זמן רב בסבלנות ובהשקעה רבה.
רכשתי לאחרונה של הספר של שאו ולמרות הקושי שלי באנגלית, אני יכול להבין אותו כייון שעברנו על רובו בבית ספר לטיסה של il2.
אני מביט בדור העכשווי של הלומדים בביס"ט, ורואה אותם מתקדמים, ומאז שעזבת אותנו--כשהם למדו אויר\קרקע- הם כבר הספיקו לסיים אוויר\קרקע, ומתקדמים יפה בקרב יחידים ובזוגות.

אני ממליץ לכל מי שרוצה ללמוד טיסה צבאית לעבור את כל השלבים לאט לאט בסבלנות ובלי קיצורי דרך.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:38 ,27 05 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
לא היית "מגלה" את הספר של SHAW רק עכשיו.
אם היית שותף לאימוני הטייסת היית "מגלה" שאותן סכימות/דיאגרמות שמופיעות בספר של SHAW נמצאות ב SOP של הטייסת - וכן, אתה גם היית מכותב למיילים שכללו את אותם חומרים שהתאמנו עליהם.

למעשה רוב הטכניקות שמופיעות בספרו של Shaw ונגיד פרקי 5 עד 7 מוכרות לי לא רע, תרגלתי אותם בזמנו עם הטייסת. אבל כבר נחלדתי. כמובן ראיתי את התרשימים אבל איכשהו ברח לי המקור .

ציטוט:
לגבי AH - אני אישית לא מכיר את הסימולטור, אבל נשמע לי דומה ל WAR THUNDER (שבו אני פעיל), וכנראה שמדובר בסימולטור שמכוון ל LOWER COMMON GROUND - סף כניסה נמוך - וזה בסדר.

ממש לא. הסימולטור הוא ברמת ראיליזם מאוד גבוהה ולפי דעתי מודל הטיסה שם הוא בין המדויקים שקיימים היום בשוק (כולל אגב IL2). למעשה כל פרמטר במודל טיסה מתאים לספרי המטוס בפועל ברמה שנתקעתי בנתונים של ניסויי מטוסים אמתיים והשוויתי ל-AH הם תאמו בצורה מאוד מדויקת.

אבל... המפתחים מאוד זהירים עם הדברים שקשה לעשות להם סימולצה בגלל בעיה פשוטה שאנחנו יושבים מול המחשב ולא במטוס אמתי - למשל - יש לך בכל מטוס מד ג' (שלא היה קיים באותה תקופה) כי במציאות לטייס יש "מד תחת" מאוד מדויק. כמובן יש גם דברים נוספים שב-IL2 נוהגים לוותר עליהם לצורך המציאות כמו ניווט, אייקונים ועוד הרבה דברים אחרים - שהשאלה מהי ה"מציאות" היא למעשה שנויה במחלוקת.

אני מאוד ממליץ לכל אחד להתנסות (בחינם) למשך שבועיים ב־AH.

ציטוט:
אתה מתלונן שאנחנו מתאמנים יותר מדי על נושאים טכנים כמו המראה, נחיתה או ניווטים, אבל באחד המקרים הבודדים שטסתי איתך בקמפיין, לא הצלחת להמריא בשלום....

נק' מצוינת. חוץ ממקרה ממש מביך שהתרסקתי עם Yak על ההמראה (זאת הייתה ממש אחת הטיסות הראשונות שלי בתרחיש ב-IL2) היה מקרה אחר שאני דווקא רוצה לספר עליו.

העמידו את כולנו על המסלול אנחנו היינו צריכים לפנות אותו, לזוז הצידה להסיע. הסעתי במסלול צידי כחצי מסלול ושמתי לב שלפני מטוס שנראה קרוב מידי - לחצתי על הבלמים והכנסתי את האף לקרקע.

עכשיו בואו נראה את ההבדל בהסעה בין משחק למציאות: במשחק אין לך שליטה עדינה על כוח הבלימה (כמו ברכב) בגלל שבלם שלך הוא מקש דוושות. אתה לא מרגיש את תאוצה ותאוטה - כי אין מה לעשות המחשב שלך לא מאיץ. מה עשו ב-AH? כוח הבלימה אוטומטית מכוון למהירות המטוס כך שהאף שלך לא ייתקע בקרקע. פשוט, לא? מציאותי? הרבה יותר!

מעולם לא הכנסתי את האף לקרקע ב־AH ועשיתי הסעות הרבה יותר מורכבות.

ההבדל הקטן הזה היה בדיוק ההבדל בפרטים הקטנים שפשוט הרס לי טיסה באותו היום.

ציטוט:
הגעתי ללא שום רקע בסימולטור צבאי, לידיים של מור ואור ואלון ומיכה, והתקדמתי לאט לאט במשך השנים.

ברור... גם אני עשיתי זאת פעם אם כי לא במסגרת מובנית של בית ספר לטיסה. לא שאני טוען שאני יודע את הכל - חס וחלילה יש לי המווווווווון מה ללמוד

אבל בואו נסתכל על זה

ציטוט:
בסיס.
תקיפה קרקעית
אוויר\אוויר לסוגיו,אחד על אחד, שניים על אחד, זוגות וכו.
קורס מובילים.
...
אני מביט בדור העכשווי של הלומדים בביס"ט, ורואה אותם מתקדמים, ומאז שעזבת אותנו--כשהם למדו אויר\קרקע- הם כבר הספיקו לסיים אוויר\קרקע, ומתקדמים יפה בקרב יחידים ובזוגות.

תשמע, נכון - לא השתתפתי ברבים מהשיעורים.

אבל אני רוצה להביא אחלה דוגמה מהשיעור בו כן השתתפתי.

למשל באחד השיעורים של מפציצים כבדים למדנו - הסעה במשך כחצי שעה/שעה (!) תפעול מנועים התנעה כיבוי ומנגוני חירום כמו כיבוי אש. מיפוי מקשים לפנקציות האלה. הספקנו לעשות למיטב זכרוני נחיתה או שתיים. כשניסינו להסיע נראינו כמו ברווזים (כמובן אני גם כן)

לעניין של כוונת, שמירה על המבנה, תכנון מסלול, זיהוי מטרות כלל לא הגענו.

עכשיו אם הייתי עושה את זה ב־AH2 חלק מהדברים היו הרבה יותר פשוטים - החל מההסעה (בגלל מידול מוצלח יותר - וגם העדר צורך בלהסיע לרוב) תפעול מנועים. במשך שיעור היינו כבר מגיעים להפצצה, זיהוי מטרות וכד'. הכוונת זה בכלל סיפור בפני עצמו שאני לא רוצה להיכנס אליו.

אז לשם השוואה מדריך של AH

http://trainers.hitechcreations.com/levelbombing/levelbombing.htm

העניינים הטכניים הם הרבה יותר שוליים... ב־IL2 כדי להגיע להפצצה מתוכננת אתה חייב ללמוד המון חומר לפני.

זה ההבדל בקטן בין עיקר לטפל שאני מדבר עליו.

אני מדגיש וחוזר - אני לא טוען שצורת לימוד היא לא טובה - בית הספר הוא מצוין

אני טוען שיש היקף עצום של חומר שאם היית משחק בסימולטור אחר היית יכול לוותר עליו בלי להפסיד דבר

אם זה היה פרט, שנים, שלוש לא הייתה לי שום בעיה ללמוד את זה - אבל זה לאורך כל המשחק... זה פשוט יותר מידי - לא שלא ניתן ללמוד את זה, אבל מה לעשות כשיש אלטרנטיבה אתה כבר מתחיל לחשוב.

חזור למעלה
POLARIS
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 26, 2013

הודעהנשלח: 15:12 ,28 05 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני סתם חבר חדש בקהילה שעדיין לא נגמל מהחיתול אבל יודע דבר אחד...את העניינים של הטייסת משאירים בטייסת ולא מכבסים אותם מול כל העולם.
חבל.
חזור למעלה
Artik
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:33 ,28 05 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

POLARIS כתב:
אני סתם חבר חדש בקהילה שעדיין לא נגמל מהחיתול אבל יודע דבר אחד...את העניינים של הטייסת משאירים בטייסת ולא מכבסים אותם מול כל העולם.
חבל.

פה אתה לא צודק

1. לא מדובר בעניין הפנימי של הטייסת אלא העניין של הקהילה - כיצד אנחנו רואים את הסימולציה
2. לא ביקרתי את ההתנהלות של הטייסת כבר כתבתי על זה - תעבור על מה שכתוב.
3. מה זה "לכבס" דברים - בסופו של דבר מדובר בפורום בו משתמשת בפועל טייסת אחת... לא כך?

חזור למעלה
yohay
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 25/06/2008

הודעהנשלח: 17:20 ,28 05 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הפוסט מזכיר לי סיפור מספרי דובריינוב ספר הבדיחה והחידוד:
פריץ גוי גזר גזרות קשות על היהודים, שלא יכלו לעמוד בהם.
החליטו בקהילה שלוח את הרב לפריץ כדי להתחנן ולהעביר את רוע הגזירה, אבל
הפריץ היה ידוע ברישעותו ואכזריותו וכל מילה לא נכונה יכלה להמיט על הרב אסון.
הגיש הרב בקשה להפגש עם הפריץ, והרשע הסכים לשמוע את הרב בתנאי שיאמר 3 מילים בלבד.
הסכים הרב ועמד לפני הפריץ המשועשע, עם כל אביריו ומשרתיו ואמר:
"ו י א מ ר ה' ל ש ט ן" (איוב)
התפלא הפריץ ורצה לשמוע עוד, מה אמר ה' לשטן והורה לרב להמשיך לדבר--פתח הרב את פיו וסיפר לפריץ מההתחלה ועד הסוף את כל סיפור הקהילה.

הסיפור הזה מסופר בישיבה כל פעם שמישהו רואה חלק מהפאזל ומתווכח על הפאזל כולו.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:34 ,28 05 2014, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רבותי הדיון הזה ננעל.  אין לו שום תרומה לקהילה.

ארתיום,  כמה דברים לסיכום:

נושא הבלמים והפרופלור ששתלת באדמה: כתבת בהודעה למעלה כי ב IL2 לא ניתן לשלוט על כוח הבלימה המופעל. אתה טועה. בסימולטור IL2 ניתן לכייל את הבלמים לציר ולא לכפתור, ואז באמת אתה יכול לעשות בלימה הדרגתית / חזקה / עדינה / משתנה איך שאתה רוצה. אבל אתה לא ידעת את זה כי אין לך ניסיון אמיתי ב IL2. זה שבאייסז היי יש פונקציה שמונעת מהמטוס להתהפך במהלך הבלימה חזקה זה נחמד, אבל לא מציאותי כי זה מונע ממך לעשות ground loop , והתהפכות קדימה במהלך בלימה חזקה מדי במטוסים עם גלגל זנב זה דבר שכן קורה לטייסים לא מנוסים לעיתים גם במציאות. לכן המידול ב IL2 יותר נאמן למציאות, ואתה לא בדקת מספיק טוב את הפונקציות הזמינות ב IL2.  לכן ההודעה שלך בעניין גם מטעה וגם לא מקצועית.

יש את הקורס אויר-קרקע או אוויר-אוויר של בי"ס טיסה של IL2  שמתקיים בימי שלישי , ויש את המפגשים של טייסת 101 בימי שני בערב שתכליתם התמקצעות בקרבות אוויר זוגות / רביעיות ב-IL2 ובפאלקון. בשניהם יש תוכנית אימונים מסודרת עם סילאבוס וכו'. בתוכנית של טייסת 101 אתה מכותב ברשימת תפוצה במיילים. בהודעות הקודמות שלך כתבת שהתוכנית אימונים של שני הגופים מתרכזת בדברים טכניים שלא שווים את הזמן המושקע. כמו שעמית כתב, אם יש לך משהו בעניין התוכנית אימונים של הטייסת זה לא המקום.

זה כבר כמה פעמים שאתה כותב בפורום של IL2 ובאופן ברור מאד מעביר ביקורת על הסימולטור IL2 ובאותו משפט מביא דוגמא מאייסז היי איך שם זה מיושם יותר טוב לדעתך. כמובן אף אחד לא מכריח אותך לטוס ב IL2, וכל הקהילה כבר מבינים את ההעדפה שלך לאייסז היי. עם זאת, יש טעם נפגם להיכנס לפורום של סימולטור מסוים, במיוחד אם אתה לא טס בסימולטור הזה, אין לך ניסיון, עושה טעויות של טירון (לדוגמא אותו מקרה ששתלת את הפרופלור בקרקע) ולהעביר עליו ביקורת ובאותו משפט ולהציע את אייסז היי כאלטרנטיבה. זה כבר ממש על גבול TROLLING.

אם אתה באמת רוצה להקים פעילות בסימלטור אייסז היי בקהילת פריפלייט אני אדבר עם רועי ונפתח לך פורום של אייסז היי, שם תוכל באמת לכתוב אודות הסגולות וגדולות של הסימולטור אייסז היי. עד עכשיו לא הייתה לי בעיה שאתה כותב את בפורום של IL2, אבל כשזה נהפך לשיחה על למה אייסז היי יותר טוב זה עבר את הגבול.

אלון
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים