קניית מוצרים בחו"ל - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 347 גולשים:
346 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> קנה ומכור -> קניית מוצרים בחו"ל

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 19:41 ,6 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: קניית מוצרים בחו"ל תגובה עם ציטוט

בעקבות ההיצע המוגבל וההולך וקטן של ציוד לסימולטורים כאן אצלנו בארץ, עולה הצורך לשקול את אופציית הקנייה בחו"ל.
אני באופן אישי קונה כמעט את כל הציוד של הסימולטור בחו"ל, כולל ציוד מיד שניה(Microsoft Sidewinder Force Feedback2).
יש כמה חלופות, כשהעיקריות והבטוחות יחסית הן הקנייה מאמזון או מ-eBay. רצוי להצמד לשתי החלופות הללו למרות שלעיתים נמצא מחיר זול יותר בחנויות מקוונות אחרות, קשה למצוא חנויות עם אמינות ורמת שירות כמו eBay ואמזון והקנייה בהם בטוחה יחסית.
אני באופן אישי רוכש רק באמזון, זה החל בנסיונות ראשונים מוצלחים והחלטה לא להחליף סוס מנצח. את הרכישה הראשונה עשיתי בפברואר 2000 ומאז בעשרות רכישות לא רק של ציוד לסימולטורים חוויתי 0 תקלות או אולי מספר מועט של תקלות קלות שטופלו באופן מלא ע"י אמזון.
הבעיה עם ציוד סימולטורים הוא שבד"כ אמזון לא שולחים ציוד אלקטרוני לישראל ויש צורך להיעזר בחברה מתווכת שנותנת כתובת בארה"ב שאותה רושמים באמזון והם שולחים עם שליח לישראל היישר לבית.
ישנן מספר חברות שעושות את השירות הזה. אני משתמש בשירותי חברת mustop שהיא חברת בת של נטוויז'ן ונותנת בנוסף לכתובת בארה"ב גם כתובת באנגליה למשלוחים מאנגליה. (בעבר השתמשתי בשירותי חברה אחרת EZBuyUS ומאד לא הייתי מרוצה ועברתי ל-mustop ומאז אני איתם ומרוצה מאד).
לסיכום אני רק יכול להמליץ על הדרך שבה אני מזמין מחו"ל והיא amazon.com+mustop.co.il : כמובן שהשימוש ב-mustop רק אם אין משלוח לארץ או שהמשלוח יקר באופן מיוחד(לעיתים זול יותר לשלוח עם mustop)
התשלומים הנוספים הם בד"כ עלות המשלוח במאסטופ ומע"מ, כשלמיטב זכרוני לא שילמתי מכס בנוסף על המע"מ.
באתר mustop ישנו מחשבון עלות משלוח שניתן להשתמש בו להערכת עלויות המשלוח ומחיר סופי כולל משלוח, מע"מ והערכת מכס:
http://www.mustop.co.il/shipping-costs-usa-to-israel/tax-shipping-calculator
מידות ומשקל החבילה מופיעים בפרטי המוצר באמזון.

מבחינתי למשלוח דרך mustop קיימים 2 יתרונות נוספים: האחד זו אופציית הכתובת באנגליה שהשתמשתי בה במקרה מול amazon.uk והשנייה היא מבצע מתמשך של 10$ הנחה במשלוח אם את הקנייה באמזון עושים דרך לינק באתר mustop ואני משתמש בזה באופן קבוע מאז תחילת המבצע וחוסך בעלויות המשלוח. אני לא יודע עד מתי ימשך המבצע ואם יפסק.
http://www.mustop.co.il/special-deals-israel/amazon
ישנו מבצע מקביל גם מול eBay.

אין לי מניות ב-mustop ואני לא מקבל עמלות מהם. מי שמכיר ובעל נסיון עם חברות מקבילות מוזמן לשתף אותנו.

בסופו של דבר הקנייה בחו"ל מאפשרת 2 ייתרונות:
1. מגוון ציוד גדול יותר.
2. במקרים רבים מחיר נמוך יותר מאשר בארץ, גם בשקלול עלות משלוח ומע"מ. צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

הערות לסיכום:
* קנייה מאתר מוכר ובעל מוניטין מקטינה מאד את הסיכון וכמעט מנטרלת אותו.
* קיים חיסרון בקנייה מחו"ל והוא האחריות על המוצר. אין למי להחזיר או לתקן כמו בארץ והכל חייב להיות במשלוח לחו"ל שמייקר את העניין. ההחלטה צריכה לקחת בחשבון את העניין הזה. כאן יקבע המוניטין של יצרן הציוד ולא מוניטין החנות. למשל ציוד של CH Products הוא מועמד טוב ובטוח כמעט לחלוטין לקנייה בחו"ל, סתם דוגמא שלא מעידה על שאר יצרני הציודים
* זמן ההמתנה למשלוח הוא בד"כ זמן המשלוח בארה"ב(לרוב ימים בודדים) בתוספת כשבוע למשלוח של חברת המשלוח לארץ. תלוי בעיתוי, במאסטופ יש טיסה לארץ כל יום שישי ואז מקבלים את החבילה בראשון/שני. אם המשלוח של אמזון מתוזמן למועד הזה אז זמן ההמתנה הוא ימים בודדים בסה"כ(3-4 ימים).
* מעל סכום מסויים באמזון המשלוח המקומי הוא בחינם, כך שגם זה לרוב נחסך.

מטרת הדיון היא לשתף בידע ונסיון בקנייה בחו"ל כולל המלצות על חנויות ו/או שירותים נלווים (כדוגמת חברות משלוח לארץ). ואם יש נושאים שחשוב לשים לב אליהם או להיזהר מהם(אתרים בעייתיים וכד')

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 6:53 ,7 ינואר 2013, ב', נערך בסך הכל 3 פעמים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 20:06 ,6 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אישית , רכשתי Kindle דרך amazon + mustop ואני חייב להודות שהייתי מרוצה והכל תקתק כמו שעון. דרך האתר של AMAZON יכולתי לראות איפה כעת הקינדל שלי והחבר'ה של mustop אספו אותו ושלחו לי אותו די מהר.

רציתי לשאול איך מיישמים אחריות במידה ומוצר מתקלקל בתקופת האחריות

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:08 ,6 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RF כתב:
אישית , רכשתי Kindle דרך amazon + mustop ואני חייב להודות שהייתי מרוצה והכל תקתק כמו שעון. דרך האתר של AMAZON יכולתי לראות איפה כעת הקינדל שלי והחבר'ה של mustop אספו אותו ושלחו לי אותו די מהר.

רציתי לשאול איך מיישמים אחריות במידה ומוצר מתקלקל בתקופת האחריות
יוצרים קשר במייל עם היצרן ומתאמים את נושא המשלוח ומי נושא באילו עלויות, כדאי גם לכתב את אמזון בעניין.

*עריכה*
אתן לך דוגמא מלא מזמן דווקא לא מאמזון אלא מחנות תוספים לפלייט סימולטור בארה"ב, קניתי לפני מספר חודשים סינרי של פוטוריל ברזולוציה גבוהה מאד לכל ארה"ב זה סינרי במשקל 1.5TB !! וקונים אותו ביחד עם דיסק חיצוני USB. הוא הגיע אלי והיו חסרים כמה states. יצרתי קשר מיילי עם החנות, שלחתי אליהם שישלימו ויתקנו וע"פ הסיכום הם הכניסו לי זיכוי לחשבון ה-paypal (זיכוי שמופיע בכרטיס האשראי) על המשלוח אליהם. ושלחו בחזרה כמובן על חשבונם.
כך שהעלות בפועל הייתה רק ההמתנה. יש סיכון תמיד שזה יעלה גם משלוח.
אבל זו פעם ראשונה במשהו כמו 12 שנים שזה קורה לי. אני מתרשם שהאמריקאים מאד הוגנים בעניין הזה, הם מתורגלים בכל עניין החזרות וזיכויים זו דרך חיים צרכנית שם.

מולי
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 20:40 ,6 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רציתי לחשב באתר של mustop עלות הובלה של X52 אבל אין שם ג'ויסטיק ברשימה. מה היית בוחר מבין האופציות שם?

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:58 ,6 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RF כתב:
רציתי לחשב באתר של mustop עלות הובלה של X52 אבל אין שם ג'ויסטיק ברשימה. מה היית בוחר מבין האופציות שם?
אין לזה משמעות, תכניס ערכים ותראה שזה לא משפיע, זה אמור להשפיע מבחינת המיסים זה כל המטרה. נראה לי צעצועים יהייה הכי קרוב. היותר חשוב הוא המשלוח. לא בדקתי אבל לדעתי המיסים יוצאים באופן אחיד 17% מע"מ ולא נוסף על זה מכס אחר. לא בדקתי אבל זו ההערכה שלי. יש כאן הכנה לטבלת מכס.

זה יוצא יקר באמזון: ה-Pro עולה 170$, ובתוספת משלוח ומיסים יוצא משהו כמו 270$ (1,007 ש"ח) אולי ב-eBay יותר זול. זו אותה קופסא אפשר רק להחליף את המחיר ולחשב שוב.
הרגיל (הלא PRO) עולה 99$ ובסיכום עם משלוח ומיסים זה יוצא 187$ (690 ש"ח פחות או יותר כמו בארץ כשמכרו).
המחירים עלו משום מה(אולי אחרי קריסמס), המחיר אף פעם לא התקרב ל-170$ היה 160$ ופחות. צריך אולי לחכות ל-Sale או תקופת חגים.
אם קונים במסגרת המבצע של אמזון במסטופ צריך להפחית 10$ מהמחיר.

משקל: 5.2 פאונד
מידות: Box Size: ( Length: 15, Width: 9, Depth: 10 )

מולי
חזור למעלה
SOF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 09/06/2005

הודעהנשלח: 10:17 ,7 ינואר 2013, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

690?! אני קניתי את שלי ב540 והpro עלה סביב ה700...זה יקר!

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 10:57 ,7 ינואר 2013, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SOF כתב:
690?! אני קניתי את שלי ב540 והpro עלה סביב ה700...זה יקר!
יש מוצרים שיותר זול לקנות בארץ ויש שיותר זול לקנות בחו"ל. המחירים גם משתנים במהלך הזמן. וההשוואה צריכה להיות ביחס לאותו זמן.
X52 עולה באמזון 690 ש"ח היום(אחרי הקריסמס). כמה עולה בארץ היום? (אין בארץ היום).
בעבר קניתי 2 מצערות סייטק במחיר18$ האחת(יצא לי פחות מ-100 ש"ח אחרי משלוח ומע"מ) כשבארץ כל אחת עלתה 250 ש"ח. כתבתי שכל דבר צריך להיבדק לגופו. אין כללים קשיחים, חוץ מהעובדה שהמבחר גדול פי כמה בחו"ל.

מולי
חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 20, 2008

הודעהנשלח: 16:42 ,20 ינואר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מוצרים למחשב (כל עוד לא כתוב על האריזה של המוצר שהם מתחברים גם לקונסולה) פטורים ממכס לגמרי.
ככה שאם אתם קונים מוצר שמחירו מעל 75$ אתם משלמים רק מע"מ (17%).

אני נכוותי לפני כמה שנים כאשר הזמנתי הגה עם פדלים מאלומיניום (חבילה גדולה מאוד שנשלחה דרך הים) והמכס ראה בדף המוצר באינטרנט שניתן לחבר את ההגה הזה גם לפלייסטיישן, דפקו אותי עם תוספת מכס של עוד איזה 16%.
הכי מצחיק שבהתחלה בכלל חשבו שמדובר במוצרים לרכב ורצו לגבות מעל 30% מכס!!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
remotes
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 05, 2013

הודעהנשלח: 13:05 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש חברות ויש חברות.
לי אישית היה ניסיון רע עם E-BAY.
חזור למעלה
SOF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:42 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

למי שמתעניין במוצרי CH, מצאתי את האתר הבא :
http://www.digikey.co.il/product-search/he/computers-office-components-accessories/desktop-joysticks-simulation-products/3671277
באתר יש את כל מוצרי CH, החברה מייבאת את המוצרים מחו"ל ומוכרת אותם בארץ.
כרגע זמינים במלאי הFIGHTER STICK, המצערת, הדוושות ועוד הרבה דברים נוספים.

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:52 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המחירים שלהם יוצאי דופן בזולות שלהם!!
יוק CH עולה בבאג 869 ש"ח ב-Digikey הוא עולה 551 ש"ח
מעל 30%!!! יותר זול.

מולי
חזור למעלה
SOF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:15 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חבר'ה שימו לב שבקנייה קבוצתית של 10פריטים ומעלה המחירים יורדים, אם תהיה התארגנות של קבוצה גדולה שמעוניינת בפריט ספציפי אפשר לקנות יחד ולהוזיל עלויות.

חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:27 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא צריך קבוצה גדולה בשביל זה, מספיק 5 אנשים שקונים סטיק ומצערת, ויש לך 10 פריטים. שמח מאד
חזור למעלה
SOF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:29 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הכוונה היא שצריך עשרה אנשים שקונים את אותו המוצר.

חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:55 ,5 פברואר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

5 מצערות ו5 סטיקים זה עשרה מוצרים עד כמה שידוע לי, ולא חושב שאכפת להם.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קנה ומכור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים