תקיפת כוחות קרקע ושימוש בפצצות מצרר - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 651 גולשים:
651 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 -> תקיפת כוחות קרקע ושימוש בפצצות מצרר

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 16:40 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תקיפת כוחות קרקע ושימוש בפצצות מצרר תגובה עם ציטוט

שלום,

אני פותח את הדיון כדי לענות על השאלה : כיצד יש לתקוף כוחות שריון/רק"מ/משאיות/כלים כבדים באמצעות F16 בBMS?

כמובן שניתן לתקוף עם מאווריק שהוא חימוש מאד מדוייק אבל מוגבל בכמות הפגיעות שהוא יכול להשב ליריב. ניתן להפציץ גם עם פצצות מונחות לייזר. גם כאן הפגיעה מדוייקת אבל בד"כ משמידים רק כלי בודד אלא אם כן הם די צפופים.

ניסיתי להעזר בפצצות המצרר השונות אולם ללא הצלחה מרובה. אז רציתי לשאול באילו אתם ממליצים להשתמש ולאילו מטרות. באילו צורות להטיל אותן ובנוסף באילו גבהים לתת להן להתפזר. אני בד"כ מצליח לפגוע במטרה אחת בכל פעם ולעיתים 2 מה שנראה לי די מעט בהתחשב בפצצות הללו.

שאלה טיפה יותר מסובכת, איך לתקוף כלים בלילה או במז"א ביעיתי? לעיתים ישנן שיירות שנעות בקמפיין בלילה ואתה נשלח לתקוף אותן ושמים לך בתור תצורה בסיסית 4 פצצות מצרר. נראה לי קצת מיותר בהתחשב בזה שאי אפשר לתת זיהוי ודאי שאלו הן המטרות אלא אם משתמשים בפוד הלייזר שמקל קצת על העיניינים.

אשמח לשמוע מה דעתכם

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Ezana9
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2009

הודעהנשלח: 17:26 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה תלוי מאוד בסוג השיירה, כלים משוריינים כבדים כמו טנקים, HQ, חי"ר וגם במזג אוויר כמו שאתה אומר.

לרכבים קלים ומשוריינים לא כבדים כמו טנקים וגם כנגד חי"ר אני משתמש בMK20.
אתה יכול לקחת עד ל12 כאלה על המטוס שזה כמות מאוד נכבדה של פצצות מצרר והן עושות את העבודה מול רכבים לא כל כך ממוגנים.

אני משתמש בגובה התפזרות של 1500 רגל עם הפצצה הזו.

כנגד שריון כבד אני משתמש בCBU-97 ובגובה פיזור של 2000-3000, בדרך כלל עושה את העבודה כמו שצריך.

נגד חי"ר אתה יכול להשתמש בערך בכל סוג פצצה, כל דבר עושה להם נזק רציני. מצרר, טיפשות.. רק שיהיה לך כמות מספקת על המטוס בשביל לעבור על כל השיירה.

כשאני תוקף שיירת HQ במזג אוויר בעייתי אני בדרך כלל לוקח חימוש חכם ומצרר, בדרך כלל 4 פצצות JDAM וMK20\CBU97.
אני משתמש בJDAM בשביל להוריד את הנ.מ (SA-8,SA-15,SA-13) ואחר כך עובר על השיירה בגובה המקסימלי שאני יכול בהתאם למזג אוויר ובמהירות גבוהה עם המצררים.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 17:55 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באילו פרופילי הפצצה? CCRP ישר ובכיוונם או CCIP?
איך אתה מציע לגשת ליעף? במידה ויש לבצע יעף חוזר , כמה לדעתך יש להתרחק לפני חזרה למטרה?

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 18:22 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוגי חימוש כמו שנכתב למעלה. לגבי יעף, תלוי, אם אלו מטרות נייחות (טור שריון נניח) אז אני משתמש ב CCRP מגובה כמה שיותר גבוה ועדיף ב Loaft, אם מטרות נעות אז אני בוחר CCIP.

באון כללי אני מנסה לפגוע בטורים נייחים כי שם פצצות המצרר מאוד יעילות, נגד מטרות נעות קשה לפגוע עם מצרר ביותר מ 1 או 2 ולכן שם אני מעדיף את המאבריק.

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
falcononeone
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 23, 2006

הודעהנשלח: 18:30 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ezana9 כתב:
זה תלוי מאוד בסוג השיירה, כלים משוריינים כבדים כמו טנקים, HQ, חי"ר וגם במזג אוויר כמו שאתה אומר.

אתה יכול לקחת עד ל12 כאלה על המטוס שזה כמות מאוד נכבדה של פצצות מצרר והן עושות את העבודה מול רכבים לא כל כך ממוגנים.

כנגד שריון כבד אני משתמש בCBU-97 ובגובה פיזור של 2000-3000, בדרך כלל עושה את העבודה כמו שצריך.

נגד חי"ר אתה יכול להשתמש בערך בכל סוג פצצה, כל דבר עושה להם נזק רציני. מצרר, טיפשות.. רק שיהיה לך כמות מספקת על המטוס בשביל לעבור על כל השיירה.

כשאני תוקף שיירת HQ במזג אוויר בעייתי אני בדרך כלל לוקח חימוש חכם ומצרר, בדרך כלל 4 פצצות JDAM וMK20\CBU97.
אני משתמש בJDAM בשביל להוריד את הנ.מ (SA-8,SA-15,SA-13) ואחר כך עובר על השיירה בגובה המקסימלי שאני יכול בהתאם למזג אוויר ובמהירות גבוהה עם המצררים.

JDAM נגד מטרות נעות?
לא עדיף כבר להשתמש במונחה לייזר?, כי הסיכוי שJDAM יפגע במטרה נעה הוא הרבה יותר נמוך.

אני לדוגמא משתמש בJDAM רק למטרות שהסבירות שלהן לנוע נמוכה-בינונית(סוללות SA2/3/5, תותחי נ"מ, מבנים) ואילו למטרות נעות כמו רכבים, ספינות וכו' אנשי משתמש במונחה לייזר ובמצררים רק נגד מטרות רכות מאוד(משאיות, אנשים ונדיר גם נגד רק"מ).

כמובן שאם יש מקום וזמן(אזור ללא הגנת נ"מ) אני משתמש גם בש"כ(טיפשות).

לנשק מונחה אני משתמש רק בCCRP ואילו ללא מונחה(מצרר/טיפשות) אני משתמש בכל השיטות(RP למטרת סטטיות, וIP למטרות נעות).

לתקיפה בלילה/מז"א אתה יכול להעזר במכ"מ של המטוס ולנעול על המטרה ולנווט לפי הHUD.

דוגמא של אחת המשימות שעשיתי בקמפיין קוריאה:
מטרה- 2 משחתות בנמל צפון קוראני

בגלל שהמטרות היו בנמל והסבירות שהן יזוזו נראתה נמוכה(אבל אפשרית) בחרתי להשתמש ב2 סוגי חימוש בו זמנית- 82 מונחה ליישר ו82 לא מונחה.
עם הפצצות המונחות הגעתי ביעף הראשון(והשני- אחד לכל משחתת) כדי לשתק את יכולת התנועה של המשחתות ובכך למנוע סיכוי לברוח גם אם הן יצאו מהנמל ובסיבוב נוסף(יעפים 3/4) הטבעתי אותן עם 82 טיפשות.

כִּי הִנֵּה יְהוָה בָּאֵשׁ יָבוֹא וְכַסּוּפָה מַרְכְּבֹתָיו
ישעיהו סו טו
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 18:34 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קשה לדעת אם השריון יזוז או לא. בתדריך נאמר שיש שריון ושיש לנתרלו.

מהו הגובה שבו אתם מאפשרים לפצצות להתפזר ומהם הטיפים לבחירת הגובה הזה. עושה רושם ש500 רגל פשוט נמוך מדיי.

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 20, 2008

הודעהנשלח: 19:26 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שאלת הרחבה:
איך אני מגדיר ברירת מחדל לגובה פיזור לפני שאני "נכנס לקוקפיט" ?

!Control, control, you must learn control
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 19:39 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניתן להשתמש בWeapon Delivery planner חפש בגוגל לינק להורדה

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 29, 2010

הודעהנשלח: 19:43 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: למה לא מווריק? תגובה עם ציטוט

מווריק בשילוב פוד לייזר הוא כלי מאוד יעיל. יש שש מטרות שאתה יכול להשמיד+ מקסימום שש שהוינגמן יכול (שלא לדבר על שימוש במספרי 3 ו4).

לגבי מצרר- אני משלב עם עם CCRP והפוד לייזר. כשיש שיירה שנוסעת בכיוון מוגדר אני שם את הציין על נקודה מלפני השיירה ומטיל (גובה באזור ה7000~10000 כדי שלא יקח להם יותר מדי זמן להגיע לקרקע). בכל מקרה, לילה/מזג אוויר גרוע+כוח בתנועה- אני תמיד מעדיף מווריק
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 21:07 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה לגבי גובה של פיזור הפצצות? ובאיזה דגם של פצצה אתה משתמש?

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:08 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Handoff מ TGP ל Maverick (עדיין) לא מוטמע בפאלקון בגרסתו הציבורית. כשזה עובד כמו שצריך, ואפילו ללא שימוש בפונקציית ה Handoff עצמה אלא שימוש ב TGP כדי להביא את ה SPI לאן שצריך ואז לעבור ל WPN של הטיל, הכל הרבה יותר יעיל מאשר שימוש במכ"ם, בגלל יכולת הזיהוי הגבוהה של ה TGP.

מצאתי את עצמי כבר (בגרסה היותר מתקדמת) מגיע למצבים שאני לוקח 8 Maverick ו TGP כדי להשמיד סוללת SA-2. את המכ"ם של הסוללה אני נועל ראשון עם ה TGP ועושה Handoff לטיל הראשון בטווח מקסימלי, ואח"כ כשאין כבר סכנה אני לאט לאט משמיד מרחוק את המשגרים עצמם.

רמי דרך אגב אתה עם 4.33? יש לך עדייןם גישה נכון?

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 22:34 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קצת התפזרתם...
רמי שאל על מצרר ולא על מווריק.

רמי לדעתי השיטה הכי יעילה היא בהתאם להאם המטרות זזות או לא:
מטרות זזות - CCIP, ה BA על 3000 ופיקל הכיוון תנועה בגובה נמוך יחסית 5000-7000 רגל.
מטרות קבועות - ניתן גם ע״י CCIP וCCRP, בCCIP יעף כמו על מטרות בתנועה רק מגבוה יותר כדי להימנע מנ״מ.
בCCRP, יעף אחד בגובה גבוה על השיירה עם RP לפי כמות הפצצות במרווח שדומה למרווחים של השיירה, יעף כזה יעיל למהירות ולשמירה מפני איומים של נ״מ כי מתבצע מגובה גבוה.
חזור למעלה
Ezana9
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:58 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

falcononeone כתב:
Ezana9 כתב:

JDAM נגד מטרות נעות?
לא עדיף כבר להשתמש במונחה לייזר?, כי הסיכוי שJDAM יפגע במטרה נעה הוא הרבה יותר נמוך.

אני לדוגמא משתמש בJDAM רק למטרות שהסבירות שלהן לנוע נמוכה-בינונית(סוללות SA2/3/5, תותחי נ"מ, מבנים) ואילו למטרות נעות כמו רכבים, ספינות וכו' אנשי משתמש במונחה לייזר ובמצררים רק נגד מטרות רכות מאוד(משאיות, אנשים ונדיר גם נגד רק"מ).

כמובן שאם יש מקום וזמן(אזור ללא הגנת נ"מ) אני משתמש גם בש"כ(טיפשות).

לנשק מונחה אני משתמש רק בCCRP ואילו ללא מונחה(מצרר/טיפשות) אני משתמש בכל השיטות(RP למטרת סטטיות, וIP למטרות נעות).

לתקיפה בלילה/מז"א אתה יכול להעזר במכ"מ של המטוס ולנעול על המטרה ולנווט לפי הHUD.

דוגמא של אחת המשימות שעשיתי בקמפיין קוריאה:
מטרה- 2 משחתות בנמל צפון קוראני

בגלל שהמטרות היו בנמל והסבירות שהן יזוזו נראתה נמוכה(אבל אפשרית) בחרתי להשתמש ב2 סוגי חימוש בו זמנית- 82 מונחה ליישר ו82 לא מונחה.
עם הפצצות המונחות הגעתי ביעף הראשון(והשני- אחד לכל משחתת) כדי לשתק את יכולת התנועה של המשחתות ובכך למנוע סיכוי לברוח גם אם הן יצאו מהנמל ובסיבוב נוסף(יעפים 3/4) הטבעתי אותן עם 82 טיפשות.

כמובן שאני לא אשתמש בJDAM כנגד מטרות נעות, הדבר לא אפשרי בכלל.
הכוונה הייתה לטור שריון נייח, במידה והוא נע הייתי מעדיף לוותר על מונחות לייזר והייתי משתמש בעוד כמה מצררים, בדרך כלל אני טס בקמפיין PVP|REDFLAG שכדאי להיות כמה שפחות זמן מעל המטרה אחרת נכנסים להרבה צרות.
וכשאתה משתמש במונחות לייזר נגד מספר מטרות אתה צריך לעשות כמה יעפים.

RF - אם יש צורך ביעף חוזר אני מנסה להתרחק ולצבור גובה, מספיק רחוק בשביל לראות את המטרות בבירור ומספיק רחוק בשביל להתיישר על השיירה ובאמת להיות מדוייק מספיק.
זה תלוי וזה אף פעם לא קבוע.

בנוגע לפרופיל הטלה, אני בדרך כלל משתמש בCCIP והטלה של פצצה בודדת כשמדובר במצרר\טיפשות, מוריד פצצה על כל שלושה רכבים, בפאלקון הם מסודרים במקבצים של שלושה רכבים\חיילים אז זה מקל מאוד על היעף.

ובנוגע למצב המטרה (נעה\נייחת) אם תלחץ על המטרה קליק ימני ואז תלחץ על STATUS
אתה תדע את המצב של המטרה, אם היא נייחת בETA לא יהיה רשום כלום ולעומת זאת אם היא נעה יהיה רשום זמן הגעה ליעד.

אגב יוני יש סיבה לזה ? לסידור הזה של השיירות.
חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:13 ,13 אוקטובר 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ezana9 כתב:

אגב יוני יש סיבה לזה ? לסידור הזה של השיירות.

לא יודע... נראה לי שזה היה ככה מאז ומעולם בפאלקון, בכל זאת טורי שריון אתה יודע? לא סתם קיים המונח הזה. מחייך

חזור למעלה
Ezana9
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 3:24 ,14 אוקטובר 2012, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ברור, סתם נראה לי קצת מוזר העניין הזה שהטור תמיד מסודר בצורה כזו, שלושה רכבים זהים רווח מסויים ועוד שלושה רכבים וכך הלאה, ולא שיירה ללא רווחים או אפילו רווחים לא שווים בין כל רכב שייתן לשיירה מראה ריאליסטי.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים