התארגנות בזמן פעולה - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 435 גולשים:
435 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> התארגנות בזמן פעולה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 12:01 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: התארגנות בזמן פעולה תגובה עם ציטוט

שמתי לב בפעמים האחרונות, שכאשר אנחנו בלובי, קבוצה אקראית מכמה טייסות, אין לנו ממש ארגון.
בניגוד לטיסה בעת תרחישים שבה מתכננים מראש, וכל הזמן נשארים מאורגנים, כאשר אנחנו ב"תרחישונים" בלובי אנחנו במוד "כל אחד עם עצמו" פחות או יותר.

הייתי מעוניין לשמוע את דעתכם לגבי כמה נקודות לשיפור שהיו יכולות לשפר את הביצועים של כולנו.

1 התארגנות לפני יציאה - אין ממש סדר בהמראה. כל אחד ממריא כשהוא מצליח, ומנסה בכל כוחו להדביק את הראשונים, ולנחש לאן באמת כולם טסים.
הצעה שלי: לקבוע מראש כיוון טיסה, גובה רצוי, קצב טיפוס משוער, מהירות, הגדרות מנוע וכו'.

2 התארגנות לפני ובזמן קרבות - בגלל ההגעה האקראית לאיזור הקרבות, ובגלל שאנשים שמופלים טסים מחדש, יוצא מצב קבוע שבו שומעים בקשר רק קריאות "תנו מיקום", "תדליקו אורות", ""כן ראיתי", "לא ראיתי", וניסיונות מצד האחרים לכוון שלא באמת מצליחים.
הצעה שלי: עם זיהוי מקום הקרב, לתת מקום ציון יחודי על המפה וכיוון וטווח ממנו לקרב, שכל אחד יכול למצוא בקלות ולראות משם את הקרב כך שיוכל להיכנס בזמן ובצורה המתאימים. משהו כמו "מזלג הנהר" או "מעל האגם" או אפילו "D6 נאמפד 5" הם בסדר, אבל עדיף משהו יותר נקודתי כמו "הפינה שבין D3 ל C2 גובה 1000" למשל. זאת ממש נקודה במרחב שכולם יכולים למצוא כשכולם באותו קנ"מ במפה (צריך לקבוע גם את זה - כמה זום-אאוט עושים). ואז, מי שבורח מקרב, או חוזר אחרי ספון, או מעוניין להצטרף לזוג/קבוצה יגיע לשם, יתאם בקשר עם האחרים, ויצא לגיחה נוספת.

3 לקבוע טקטיקות - בדרך כלל, כל אחד לוקח מה שבא לו, באיזה קונפיגורציה שהוא מעדיף ויאללה אודרוב.
הצעה שלי: לבחור מטוס די אחיד שכולם רוצים (עם יוצאים מהכלל כמובן - זו דמוקרטיה), להודיע מראש על חימוש, כמות דלק, סקינים, סמלים, דברים שכדאי לדעת עליו, מה שיטת הלחימה שבה הוא מצטיין, וכו'
בנוסף, לקבוע זוגות/קבוצות ולשמור עליהן לאורך התרחישון. זה יעודד עבודת צוות ורצון לשמור אחד על השני בניגוד לצוותים הדי אקראיים שנוצרים תוך כדי הקרב לפי מי שנמצא קרוב ופחות או יותר טס לאותו כיוון.

עכשיו אני בטוח שיווצר ויכוח לגבי מי אמור לבצע את זה, ולמה תמיד יש אותם מפקדים, ואנחנו בכלל לא מאותה טייסת, ומי בכלל צריך את כל זה אנחנו פה רק בשביל להינות לזמן מסוים ואח"כ עפים מפה, אבל כדאי לשים לב שעל-ידי כך שהותיקים יבצעו את התפקיד הזה בזמן הקרוב, הם יתנו דוגמה טובה לחדשים שגם יתחילו להבין את המשמעות של תכנון ואסטרטגיה, וגם איך מבצעים את זה כהלכה, ואז אחרי זמן מסוים התפקידים יוטלו גם עליהם (אפשר וכדאי לקבוע זמן יעד), או אפילו תוך כדי הזמן הזה, החדשים יקבלו משימות מסוימות וישגיחו עליהם ויתקנו אותם במהלך המשימה.

שווה גם לשים לב, שאם הרמה של כולם תעלה, זה יצור תחושה חזקה יותר של שייכות, וכאשר הביצועים הכוללים ישתפרו, הרושם שנעשה בקרב שאר הקהילות ילך ויתחזק.

בפעם הבאה שניכנס לדוגמה ל Spits vs 109 נתחיל לראות הודעות של "אוי, הנה עוד פעם החבר'ה הישראלים, הם יקרעו לנו ת'צורה כמו אתמול" מגניב

נערך בפעם אחרונה על-ידי Hedgehog בתאריך 16:52 ,9 יולי 2006, א', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Marvin
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 16, 2006

הודעהנשלח: 13:03 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כאן צריך להכנס הנאום על מעגל הפו"ש (אם לא היתה לי טראומה מבה"ד1 הייתי מרחיב).

צריך מפקד (טוב) וצריך משמעת...

!Never Miss a good opportunity to SHUT UP
חזור למעלה
NFoX
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 26, 2006

הודעהנשלח: 14:10 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא זכור לי מעגל הפו"ש ? , אבל אצלי זה היה ממזמן שאלוף משנה מתן וילנאי היה מפקד הבה"ד ...........( לא רוצה להגיד את השנה ) קורץ

אני תמיד טס במפות קטנות ( בלי קוקפיט) - אז אין בעיה .

אבל אתמול טסתי עם כמה ממכם בפעם הראשונה עם קוקפיט וללא חיצים ובשטח גדול יותר , אז היה לי קשה לדעת איפוא אני ובטח איפוא האחרים עצוב

יהיה קשה לתאם הכל אבל מינימום כדי שיהיה: " דע מאיפוא באת ולאן אתה הולך " שמח מאד
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:05 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, אז רק תפרט את ראשי התיבות, שלא נסתובב בלופ אינסופי עד המפגש הבא ב TS שמח מאד
משמעת לדעתי יש רוב הזמן. וגם, לא תמיד יש מישהו מהמפקדים הקיימים, אבל יש תמיד מישהו מהוותיקים, אז הפנייה היא לכולם - תעזרו לחדשים להשתפר בדברים האלה, ואולי יצמח פה עוד דור של מפקדים.

יש עוד כמה דברים שחשבתי עליהם בינתיים:

4 נתינת קואורדינאטות - לפעמים שומעים ממישהו "יש מטוסים בשעה 2". שעה 2 של מי ? הרי אם לא כולם טסים באותו מבנה לאותו כיוון, נתון כזה הוא חסר משמעות. וזה בד"כ המצב כרגע.
הצעה שלי: לתת מיקום יחסי מהמדווח, כלומר "אני ב D6 נאמפד 2 והאויב בשעה 2 שלי,טווח X בגובה Y". ככה, מי שפותח מפה יכול לדעת לאן לטוס ולאיזה גובה לטפס/לצלול.

5 נוהל דיבור בקשר - לדעתי מאוד כדאי שנפתח צורת דיבור אחידה בקשר. כולם צריכים להכיר בע"פ את שיטת האותיות (אלפא צ'ארלי אינדיה וכו'), כולם צריכים להיות מסוגלים להבין מיקום על מפה ע"י קואורדינאטות וכיוונים מיספריים (מערב=270, וכו'), והתקשורת תתבצע בצורה תמציתית וחד משמעית. אם צריך להגיד כל דבר 6 פעמים, ולהסביר לכל אחד בצורה שהוא מבין, לא נגמור אף פעם את הדיווחים.

6 העברת אינפורמציה - תמיד יש מישהו שמצטרף באיחור ורוצה לדעת איפה כולם ומה עושים. ראיתי שדי נמאס למפקדים להסביר שוב ושוב את אותו הדבר לכל מי שבדיוק נכנס ללובי.
הצעה שלי: האחרון שקיבל עדכון שכזה, חייב לזכור אותו, ותפקידו להעביר בתמצות לזה שבא אחריו. יוצאים מהכלל - מישהו שבדיוק נמצא בעיצומו של קרב, אבל הוא חייב לידע על כך. ההודעה חייבת להכיל את כל מה שסוכם בהתחלה (מטוס/חימוש/דלק וכו' וגם הנחיות ברורות לנקודת המפגש שנבחרה).

7. לא לנג'ס - תמיד יש מישהו שמצטרף, ואז מתחיל להתבאס כי משעמם, ומתחילות בקשות "עזבו אותכם, בא נלך לסרבר הזה והזה", "אולי נעבור ל VPN", "מי בא איתי" וכו'. די ! עזבו. הרוב החליטו להיכנס לפה, וכבר נמצאים בעיצומו של קרב, או מחפשים בדיוק לאן כדאי לטוס, והדבר האחרון שרוצים לשמוע זה "איזה מין סרבר בחרתם, שלי יותר טוב".

אני מאוד רוצה לשמוע פה את הדעות שלכם, וגם שתוסיפו נקודות מפתח. אני בהחלט בעד שיתנו גם לחדשים את משימות התכנון וההובלה, אבל בליווי והדרכה כדי שלא יעשו שטויות. אני גם מאוד בעד לחלק משימות לכולם ושכל אחד יהיה אחראי על תחום. אני מוכן למשל להכין בהקדם טבלה של האותיות האנגליות ואיך צריך להגיד אותן נכון.
כמה שיהיו יותר נהלים ממוסדים ושיטות עבודה נכונות נהפוך למקצועיים יותר מהר - זאת המטרה שלנו למעשה, לא ?
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:21 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז הנה, יש לינק לטבלת האותיות. מומלץ ללכת לפי מה שהוא אומר - לבחור טבלה (ככל הנראה זאת של NATO), לגזור ולהדביק לצד המוניטור (ליד רשימת השמות שהכנתי בזמנו מחייך ), וללמוד בע"פ.
ואם מישהו מתחיל לגמגם ולהמציא או להגיד רק את האותיות אז להעיר לו.

http://www.osric.com/chris/phonetic.html
חזור למעלה
Marvin
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 16, 2006

הודעהנשלח: 16:53 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מעגל הפו"ש (פיקוד ושליטה) עד כמה שזכור לי מורכב מכך:

* איסוף נתונים
* קיום הערכת מצב
* גיבוש תוכנית (ע"פ עקרונות המלחמה)
* ביצוע התוכנית
* תיחקור

וחוזר חלילה

אני ממש לא בטוח אם זה מדוייק - אולי למישהו יש פה איזה פינקס מפקד - זה תמיד רשום שם..

בכל מקרה אני בטוח שאתם מבינים למה שאני מתכוון..

!Never Miss a good opportunity to SHUT UP
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 16:55 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רעיונות מצויינים, אני בעד.

רק נקודה אחת - יש לנו בקהילה כמה וכמה צעירים שצריכי הרבה עזרה - אנא - לעזור להם להתאקלם. וזה אומר לתת להם את התמיכה והדרכה שהם צריכים בשלבים ראשונים וקריטיים אלה.
אנחנו בבית ספר לטיסה עוד נעשה להם הדרכה מסודרת כאשר יפתח קורס הסבה נוסף , אבל עד אז אני מצפה מאנשים לעזור לחדשים. תזכרו - פעם גם אתם הייתם באותו מצב בדיוק....
אז הערה במקום והנחיה טובה הם המפתח לפיתוח הקהילה שלנו בתוך ה- VPN ומחוצה לו.

אם למשהו לא בא לטוס בלובי שיעבור ערוץ ב-TS אחר ויטוס להנאתו ב-VPN, לא צריך להפריע לאחרים.

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 18:48 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקיצור אני הולך להשתחרר ואתם רוצים להפוך את האזרחות לצבא במאי
תודה לאל שאננו קהילה שאין בה שליט כל יכול שמה שהוא מחליט זה מה שנעשה.
וטוב שגם יש חופש בחירה בו כל אחד מבטא את הסגנון של הטיסה שלו כי יותר מהניצחון זו ההנאה.. להפיל בדרך שלך.
סדר ואירגון זה יופי, פשוט לא להגזים.

קצת רעיונות מעשיים:.
-שיטת לימוד בסיגנון הצגה\הופעה...
30 שחקנים נגיד יהיו במסלול.. ונגיד זה שרוצה להעביר את התרגיל ידגים עם מישהו.
כולם יסתכלו, יוכלו לשאול שאלות ולחסוך המון זמן ובילבול.

-לכל חדש להצמיד מנוסה.

בפלוגה הותיקה לפחות של זאת שלפני השינויים האחרונים אתה לומד משני סוגים של אנשים .
מהותיק, ומהמפקד.
טוב ויפה שיש מדריך טיסה אבל אפילו טוב יותר אם יש לך פרטנר לקרבות אויר.. (מצטער על הצבאיות)

-גיבוש הקהילה, מפגשים אנשים, בירות , בשר, ועוד קצת בירות.

-לצערי, מחר אני חוזר לצבא אז נדבר עוד שבועיים וחצי בוכה ומאד עצוב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 20:59 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לובן, אם הקיפוד צדק ב-100% במה שהוא הציע , אתה צודק ב-200%

הכל כמובן במגבלות ההגיון , ובלי גינוני מפקד-פקוד

מה שהקיפוד מנסה למנוע זה את הקשקשת הבלתי קשורה בזמן טיסה, יש לפעמים כאלה שלא טסים אבל מפריעים למי שכן בטיסה.

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 21:17 ,9 יולי 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וגם, כדי שיהיה לך פרטנר כמו שאתה אומר, צריך להיות מנוסים ומתואמים, אלא אם אתה מתכוון לטוס תמיד עם מישהו מסוים שכבר יודע הכל ולא צריך להסביר לו כלום.

אין פה שום כוונה ליצור משטר עריצות אנטי דמוקרטי שיכפה על כולם לטוס תמיד אותו דבר ובאותו מטוס ולהתנהג בצורה אחידה, אלא רק להגדיר כמה שיטות עבודה מסודרות. גם אין פה נסיון להשליט משטר צבאי. יש פשוט כמה חבר'ה שמחפשים מישהו בעל נסיון שיוביל אותם.

אני מתכוון לאלה שפחות מנוסים. חבר'ה כמוני. רוב הזמן בדברים מהסוג הזה אנחנו מתברברים, ומחפשים מישהו שיסביר לנו לאן לטוס ומה לעשות. כדי שיהיה נוח ומהיר להסביר דברים שכאלה, כדאי שיהיו כמה נוהלים מסודרים שיקלו על המסביר להגיד את הדברים, וגם לשומעים לבהין את מה שאומרים. ככה אולי גם אנחנו נוכל להינות.

כמו שאמר מיכה, אם לא נוח לך ויותר מדי מציק לך להסביר קצת גם לאחרים, אין שום בעייה, יש ב TS מלא תדרים פנויים. אף אחד לא כופה עליך לא להינות ממה שאתה אוהב.

לגבי הרעיונות המעשיים - הם טובים לדברים מסוימים, אבל לא לנושא שפה. אין דרך להציג לאנשים איך מגיעים לנ"צ ורוב הדברים שהעליתי יכולים להיקבע רק לאחר שנכנסים לשרתים. גם אין דרך להדגים למישהו איך לא להיות נאג'ס מחייך
חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 6:42 ,10 יולי 2006, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל זה רעיון מעולה שמוליק!
לא נראה לי שיש פה טייס וותיק שלא יסכים לעזור לטייס חדש, ואם במקרה יש,
אין בעיה יש מספיק טייסים וותיקים שיכולים להסביר ולפי דעתי מאוד מעוניינים לטוס מסודר.

ברגע שיותר ויותר אנשים יתחילו לטוס בצורה המסודרת כך הרמה האישית תעלה ולא נצטרך פרטנרים לטיסה בזוג. כלומר הניסיון של הטייס יוכל לעמוד עם טיסה בזוג חדש.

אני בעד לפתוח ערוץ מסויים בTS במיוחד לטיסות מסודרות, כל מי שנמצא בערוץ חייב לשמור על החוקים המסויימים של הערוץ.
חזור למעלה
Shnizel
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/06/2005

הודעהנשלח: 10:24 ,10 יולי 2006, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמוליק באחת ההודעות דיברת על נדב"ר , נראה לי שדן בזמנו עבד על איזה מדריך בכל מקרה אני חושב ש IFS יכלו לתת לנו איזה גרסה מהמדריך נדב"ר שלהם עד שדן (שוב אני לא בטוח שהוא עשה אבל זכור לי בערך) יסיים לעבוד על המדריך ההוא שנראה לי שהוא נטש

!No Shnizel?No B&Z
Pilot that counts on missiles will die by the gun
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 10:33 ,10 יולי 2006, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ממש בעד הסעיף האחרון - אם טסים בקבוצה, לא משנה איפה, לוקחים ערוץ נפרד במקום להישאר בלובי או בבריפינג. השניים האלה ישמרו לדיונים כלליים, וכל הערוצים האחרים הם רק למשימות יעודיות. שימו לב שטייסת IDF אף פעם לא נשארת בלובי כשהם בפעולה משותפת. יש להם ערוץ מוגדר שבו מתקשרים רק בנוגע למשימה, לא משנה גם אם רק 2 מהם משתתפים.

שיטה כזאת תמנע בוודאי את המקרה של אתמול, של מישהו שישאר עלום שם לצורך הדיון שהתפרץ לתוך הקשר בטענה שהשאלה שלו היא קריטית לעניין ואז התחיל ל***ן את המוח על זה שהעיפו אותו מאיזה פורום ועכשיו הוא לא יכול לבדוק האם לאיזה שהוא תת-מקלע אלמוני הייתה ידית מעץ. נו באמת !!!! מאד עצבני

כל הרעיונות שהעליתי היו בדיוק בשביל מה שמור אומר - תמיד יש ותיקים, והם שמחים לעזור, רק שלדעתי כדאי להגדיר כמה שיטות שיעזרו להם ולחדשים להעביר מידע, ונהלים בסיסיים שיקבעו התנהגות סטנדרטית שמי שרוצה יפעל לפיהם, ומי שלא, לא - אבל שיהיו קיימים.

מה שבעיקר חיפשתי היו הצעות נוספות מהסוג הזה שיוכלו לעזור יותר. מי שחושב על רעיון כזה, שיעלה את זה פה. אני מוכן לאסוף הכל ולייצר חבילה כוללת, כדי שנוכל לשים אותה פה או ב VPN וכל חדש יוכל לקרוא ולהפנים, ואז יהיה לו יותר קל להתאפס על כל הבלגן שקורה בזמן משימה.
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 9:39 ,12 יולי 2006, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

BUMP

נו, אני רוצה עוד רעיונות. ודעות.
חזור למעלה
NFoX
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 26, 2006

הודעהנשלח: 13:36 ,12 יולי 2006, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מסכים ביותר , כדי לחדד את ההבחנה , סימן קריאה
אפשר בפירוש לקרוא למספר chanels ב TS בשם hl1 hl2 hl3 , אני מניח שלא יהיה צורך ביותר , ומי שיכנס למשחק ב HL יכנס קודם כל לchanels אלו , כך גם מי שניכנס לts לא יצטרך לשאול כמו היום : "אתם משחקים ? " או "אתם ב VPN או ב HL ? " כך יהיה ברור מי משחק , איפוא ועם מי באותו הזמן .

אח"כ אשר להשתמש בכללי הדיבור העיניני והתמציתי בנושא .

אין כל רע ( אפילו מצויין לפעמים) בשיחת חולין אבל במקום המתאים .

כל דבר צריך להאמר במקום המתאים לו !!! , וכמו שאמר פעם מישהו : קורץ

" מילים גסות לבן/בת הזוג , שנאמרות בסלון ולא בחדר המיטות - הם כמו דג ששמים ביבשה במקום במים - ז"א מסריח !! .
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים