קריירת טיס - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 619 גולשים:
618 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה קלה -> קריירת טיס

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Dec 19, 2007

הודעהנשלח: 15:32 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: קריירת טיס תגובה עם ציטוט

שלום לחברי הפורום,

רבים מחברי הפורום שואלים אותי על המסלול שעשיתי בשביל להיות טייס אירליין במציאות.

בזמנו פרסמתי בפורום תעופה פרש את המסלול ואני מביא אותו כלשונו.

אז ככה,שמי שרון ואני הייתי חניך ומדריך בפניקס איסט ואשמח לתת פרטים על לימוד טייס בארה"ב בכלל ובפניקס בפרט.

כמו רבים מכם, גם אני רציתי להיות טייס מגיל צעיר. מכיווןזה לא הסתדר בחיל האויר הכיוון היה השוק האזרחי.

בשנת 2003 הוצאתי את רשיון הטיס הפרטי שלי בישראל. מכיוון שאפשרויות התעופה בארץ לא רבות, החלטתי לחפש אלטרנטיבות בחו"ל. אוסטרליה ואירופה היו יקרות מדי (וגם אין לי דרכון או אזרחות אירופאית) ולכן התמקדתי בארה"ב.

כיום פועלים בארה"ב עשרות רבות של בתי ספר לטיס אולם לא רבים מהם מוסמכים להתעסק עם סטודנטים זרים כמונו (זרים - ללא אזרחות אמריקאית או "גרין קארד").

מבין אלה שכן רשאים להנפיק ויזה לזרים אפשר למצוא את פניקס איסט, האקדמיה של דלתה ועוד כמה בתי ספר שרובם נמצאים במדינת פלורידה. לאקדמיה שלדלתה יש שם מכובד יותר אבל גם יקר ללמוד שם כמעט פי 2 מפניקס איסט.

הויזה אותה תקבלו נקראת J-1 והיא תקפה לשנתיים ללא אפשרות הארכה. בתקופת זמן זו תנתן לכם האפשרות להוציא את רשיונות הטיס מפרטי ועד למדריך טיסה וביתרת הזמן שנותרה לויזה תוכלו לעבוד כמדריכי טיסה בבית הספר ולצבור שעות מדריך שנספרות גם כשעות מפקד (אותן שעות שאיתן ניתן להתקבל לחברות התעופה).

לרוב לוקח לחניך שמתחיל מפרטי ועד מדריך כשנה עד שנה וחצי להוציא את כל הרשיונות ומשהו כמו 180 - 240 שעות טיסה. מכיוון שלי כבר היה רשיון טיס פרטי מהארץ, לקח לי 10 חודשים לסיים ובשנה וקצת שנותרה לי עד לסיום ויזת J-1, הדרכתי בפניקס וצברתי לא מעט שעות (1,600 שעות הדרכה למי שממש מתעניין..).

העלויות של כל זה הן (אל תתפסו אותי במילה - המחירים כל הזמן משתנים): כ - 60,000$ לרשיונות, 3,000$ הוצאות ראשוניות לאחר שהגעתם לארה"ב - רכב, ריהוט בסיסי לדירה שתשכרו וכו', 1,000$ למחייה חודשית לפחות לכל התקופה שלכם כחניכים (אסור בשום פנים ואופן לעבוד בתקופה זו - נתפסתם,תעופו חזרה לארץ) ועוד כמה חודשים כמדריך - עד שתצליחו לבנות לכם מוניטין ויהיו לכם מספיק חניכים שיכניסו לכם כסף למחייה החודשית.

נכון שבפרסומים של בתי הספר מופיעים מחיר נמוכים בהרבה אבל צריך לקחת בחשבון שאלו מחירים לשעות מינימום ותאמינו לי שגם אם ציפור תנסה להוציא את הרשיונות הנ"ל – גם היא תצטרך לקחת שעות נוספות. לכן מומלץ להוסיף לפחות 30-35% למחיר שמופיע בפרסומים השונים.

עם סיום ויזת ה J-1 תהיינה לכם מספר אופציות – אם הצלחתם לצבור מספיק שעות טיסה, לחזור לארץ ולנסות להתקבל לחברת תעופה. במידה ולא צברתם מספיק שעות תוכלו ללכת לסין – שם יש מחסור במדריכי טיסה והם גם יסדרו לכם אישור עבודה ומשכורת של כ – 2,200$ לחודש.

אופציה נוספת היא להרשם לאוניברסיטת אמברי רידל למדעי התעופה לתואר ראשון. מלבד ההעשרה שתקבלו בכל מה שקשור לתעופה תקבלו גם אישור עבודה סטודנטיאלי לשנתיים ובמסגרתו תוכלו להמשיך לעבוד כמדריכי טיסה או לנסות להתקבל לחברת תעופה בארה"ב – תלוי כמובן באם יש מחסור בטייסים בארה"ב.

הלימודים באוניבסיטה בנויים מסמסטר של חודשיים כשכל 4 סמסטרים יש סמסטר חופש אחד (8 חודשי לימודים וחודשיים חופש). כל סמטר בנוי משני קורסי ערב בני יום בשבוע – ככה שלומדים יומיים בשבוע וכל שאר הזמן פנוי.

העלות של הלימודים היא נכון להיום 750$ לקורס או 1500$ לסמסטר.

את הבקשה לאישור עבודה ניתן להגיש רק עם התחלת הלימודים, כלומר אחרי שישבתם בכיתה לפחות פעם אחת, והיא עולה 380$ וצריך לחדש את הבקשה אחת לשנה.זמן ההמתנה לאישור עבודה הוא בין חודש לשלושה חודשים שבהם כמובן אסור לעבוד.

אני חיכיתי 3 חודשים לאישור ואחר שקבלתי אותו הצלחתי להתקבל לחברת תעופה אמריקאית שעושה טיסות פנים (מה שנקרא בארה"ב Regional Airline) והטסתי את ה- ERJ-145 שהוא מטוס סילון של 50 מושבים. למזלי הייתי במקום הנכון ובזמן הנכון ושנה לאחר שהתחלתי לעבוד נוצר בחברה מחסור בקפטנים וזימנו אותי לקורס קפטנים. עבדתי כקפטן כחצי שנה ואז עשיתי הסבה ל ERJ-170 שהוא מטוס קצת יותר גדול ויותר משוכלל.

לכאורה התהליך נראה יקר וארוך – והוא אכן כזה. חברים שטסים איתי שילמו למעלה מ- 100,000$ באקדמיה של דלתה.

אולם, צריך לזכור שלחלומות אין מחיר. כמו כן מפרסומים שונים, ובמידה ומחירי הדלק לא ישנו שוב את פני התעופה, יהיה בשנים הקרובות מחסור בטייסים (בין היתר כי התהליך להיות טייס יקר וארוך ורבים מוותרים על החלום). ככה שמי שיתחיל את התהליך הנ"ל בשנה שנתיים הקרובות, יהיו "בשל" עם שעות טיסה ונסיון תוך 3-4 שנים - הזמן שבו עולם התעופה אמור להתאושש מהמיתון העולמי הנוכחי וצפי הפרישה של טייסים בגיל הפנסיה.

אשמח לענות לשאלות - במידה ולא מצאתם תשובה באשכול הנ"ל.

שרון

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
jonathan
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 11, 2007

הודעהנשלח: 18:39 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל הכבוד על ההשקעה! שימושי לרבים מאיתנו...

יהונתן חסין.

ב'הפסקת עישון'- כולם מעשנים.
ב'הפסקת אוכל'- כולם אוכלים.
ב'הפסקת שתיה'- כולם שותים.
ב'הפסקת רענון'- כולם מתרעננים.

אחר כך מתפלאים שב'הפסקת אש'- כולם יורים!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
Iaf_Assaf
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: Sep 02, 2006

הודעהנשלח: 19:10 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה על המידע ועל השיתוף שלך
בהחלט משמח לראות את ההצלחה שלך

האם ידוע לך משהו לגבי חולי סכרת? בעל איזון תקין של מספר שנים?

IAF Bell205
IAF Anafa
חזור למעלה
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 19:31 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין לי מושג...תיוועץ עם רופא תעופתי
חזור למעלה
hoter
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 03, 2006

הודעהנשלח: 22:40 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מידע חשוב מאוד, תודה רבה.

את ה ALTP והשמכת JET עשית על חשבון החברה?
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 23:50 ,19 יולי 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

את הרשיון ATP (ככה קוראים לזה בארה"ב) הוצאתי לבד ואת ההסמכה לסילון עשיתי במסגרת החברה שבה אני עובד.
חזור למעלה
monipal2
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 04, 2008

הודעהנשלח: 0:22 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה על המידע .
עושה עיניים
מאיזה גיל התחלת ללמוד ?
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 1:32 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

את הרשיון טיס הפרטי הוצאתי בגיל 31 וכעבור שנה עברתי לארה"ב.
חזור למעלה
shezif
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 21, 2007

הודעהנשלח: 11:15 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שרון,
ריתקת אותי פה :-)

את האמת שהיה קשה לי להאמין שמישהו מסוגל להגיע למ טוסים שאתה הגעת אליהם ושהוא לא יוצא חייל האוויר. משום מה בארץ כל עוד ואתה לא יוצא חייל האוויר אתה "לא נחשב".
נקודה שמאוד חשוב לי לשאול, קראתי וראיתי שיש הרבה הוצאות
שאלה שרציתי לדעת, איך הצלחת לעמוד בכל ההוצאות ? האם עבדת בתקופת הלימודים שלך ?

דולב
חזור למעלה
OFIR56784
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 29, 2007

הודעהנשלח: 14:23 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שרון הסיפור שלך הדהים גם אותי מאוד מחייך

אני מצטרף לשאלה של דולב
וגם רציתי לשאול מה הגובה המינימלי שאפשר להיות טייס נוסעים
והאם לא כדאי להוציא את כל הרשיונות בארץ.

תודה מראש
אופיר
חזור למעלה
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 15:42 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי דולב ואופיר וכל השאר... שמח מאד
רוב רובם של טייסי האירליין בארה"ב אינם יוצאי חיל האויר האמריקאי..פשוט אין מספיק טייסים שפורשים מחיל האויר ועוברים לאזרחות כמו אצלנו בארץ. לכן ישנה תעשייה מפותחת מאוד של הכשרת טייסים במסגרת אזרחית. גם אצלנו בארץ ישנם לא מעט טייסים שאינם יוצאי חיל האויר בחברות השונות (אל על, ארקיע, ישראיר ובמגזר הפרטיים).
לגבי ההוצאות, כשאני הגעתי לארה"ב המחירים היו נמוכים בכמעט חצי. יחד עם זאת לקח לי לא מעט זמן לצבור את הכסף (זו אחת הסיבות שהתחלתי בגיל מאוחר את לימודי הטיס) וכמובן עם עזרה מהמשפחה וחברים. לא עבדתי בתקופת הלימודים מכיוון שלא רציתי לסכן את הכל בלהתפס. העבודות שמוצעות למי שאין לו אישור עבודה הן בערך כמו לעובד זר לא חוקי אצלנו בארץ....לכן מומלץ לחסוך ולהגיע עם קצת רזרבה בכיס.
אין לי מושג לגבי הגובה המינימלי אבל יש אצלנו בחברה טייסת שלהערכתי גובהה אינו עולה על מטר שישים.
אופיר - אם כדאי או לא להוציא את הרשיונות בארץ זה אתה תחליט. קח בחשבון שזה יהיה יותר יקר, יקח יותר זמן (בארץ אין תוכניות לימוד כמו בארה"ב. בארץ יש לצבור שעות מינימום בכדי להוציא הגדר מכשירים (נדמה לי 120, לרשיון מסחרי צריך לצבור 250 שעות ולרשיון מדריך טיסה צריך לצבור 500 שעות אבל אני לא סגור על מספר השעות המדויק. בארה"ב יש תוכנית לימודים "מקוצרת" שלא מצריכה את צבירת שעות הטיסה הנ"ל בכדי להוציא רשיון או הגדר.) אני גם לא יודע מה היקף שוק הדרכת הטיסה בישראל וכמה זמן למשל לוקח למדריך לחצות את סף 1000 שעות מפקד שזה מין מינימום קבלה לחברות תעופה. אני למשל בעיצומה של הסבת רשיון ה ATP שלי לישראלי. זה מצריך 11 מבחני תיאוריה ומבחן מעשי בטיסה.

כמו שציינתי, לחלומות אין מחיר ואם זה באמת מה שאתם רוצים - אתם תמצאו את הדרך להשיג את הכסף. אני יכול לומר לכם שישנם בארה"ב לא מעט ישראלים שעובדים כיום כטייסי אירליין. אצלנו בחברה ישנם 7 ישראלים.

שרון
חזור למעלה
SubMachine
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 08, 2006

הודעהנשלח: 18:17 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כיף לשמוע שהצלחת בתחום. כמה שאלות:
1. אמרת שהמחירים בחול נמוכים יחסית לארץ, אבל אם ניקח בחשבון הוצאות של חו"ל נסיעות ומחיה
זה בטח יתקזז, לא?
2.הבנתי שאפשר גם להפוך למדריך טיסה בססנה, ואז להרוויח שתי ציפורים במכה - גם להרוויח שעות
וגם כסף. זה פשוט כמו שזה נשמע?
3.האם בכל שלב אפשרי לעשות הסבה מרשיון אמריקאי לישראלי ובמה זה כרוך? (הוצאות במיוחד)
4.הבנתי שכיום קורס טיס אזרחי בארץ יעלה סביבות 60 אלף כולל הכל. למרות שאני יודע שהגדרים נוספים ושעות זה עוד כמה אלפים, לא הבנתי איך הגעתם להוצאות של 100 אלף דולר?
5.היום כשאתה כבר טייס אירליין, ועברת את החלקים הקשים, אתה מרוויח טוב?(למרות שזה פחות חשוב
מהטיסה עצמה, אבל אם כבר אז שיהיה ניתן לחיות מזה בכבוד אחרי כל ההשקעה :] )

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 22:04 ,20 יולי 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז ככה:
1. אני לא ממש מעודכן לגבי המחירים של היום אבל לא נראה לי שזה קרוב להתקזז. שווה לבדוק. צריך לבדוק גם כמה שעות טיסה כמדריך אפשר לצבור בארץ מול כמה בחו"ל - בפרק זמן נתון.

2. זה פשוט בתנאי שיש לך חניכים מחייך

3. בכל שלב ניתן וזה כרוך במבחני תיאוריה (לכל רשיון/הגדר יש את המבחנים שלו והאגרה למבחן תיאוריה נכון להיום היא 400 ש"ח) ומבחן מעשי בטיסה לכל רשיון והגדר שאין לי מושג מה העלות שלו בארץ.

4. אתה מדבר על עלות של רשיון טיס פרטי. תכפיל את הסכום הזה בארבע (הגדר מכשירים, רשיון מסחרי ומסחרי דו מנועי ומדריך טיסה) וככה הגעת לסכום הכולל.

5. מרויח טוב זה יחסי...טיס לא יעשה אף אחד מכם עשיר. אבל את הסיפוק של לעשות יום יום משהו שאתה נהנה ממנו - איך אומרת הפרסומת: Priceless.....

שרון
חזור למעלה
cruxkhh
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 17, 2009

הודעהנשלח: 0:11 ,21 יולי 2009, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רציתי לדעת אם אני רוצה להיות טייס איזה ראייה אני צריך וגובה ??!
חזור למעלה
OFIR56784
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 29, 2007

הודעהנשלח: 0:20 ,21 יולי 2009, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

cruxkhh

בקשר לראייה אני מכיר טייסים עם משקפים
ובקשר לגובה שרון כבר כתב
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה קלה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים