אירסופט ואני - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 559 גולשים:
558 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> מועדון הטייסים -> אירסופט ואני

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
afik_t_king
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 25, 2006

הודעהנשלח: 15:52 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: אירסופט ואני תגובה עם ציטוט

אז מה זה בעצם אירסופט?
אירסופט זהו ספורט תחרותי (בסגנון של פיינטבול) כאשר משתמשים בכלים הנראים, בנויים, ופועלים כמו כלי נשק אמיתיים. רוב כלי האירוספט (בארץ אני מדבר) פועלים באופן חשמלי. כלומר הכלים פועלים על סוללות המפעילות מנוע, היורה את הכדורים. ישנם כלים מסוימים (הרוב בארץ הם אקדחים) הפועלים גם על גז, אשר מספק FPS (רגל לשניה) יותר גבוה, וכמו כן יש מה שנקרא בספורט בלו באק (הדף, לדוגמא באקדחים שהרסיבר העליון עף אחורה). הכלים יורים כדורי קרמיקה דחוסה במשקל של 0.2 ו0.25 גרם, במהירות שנקבעה מראש.
כתבה מעולה על אירסופט בארץ מערוץ 2-
http://www.youtube.com/watch?v=ifkFG5ibhBc

האם זה חוקי?
בישראל אין חוק נגד כליי איירסופט, אבל גם אין חוק בעד, למען האמת, אין חוק בכלל.
כליי איירסופט נחשבים למסוכנים לשימוש ומיועדים לשימוש רק לתחרויות בין קבוצות פרטיות ומסחריות או תחרויות שמארגנות העמותות "גירית" ו "אס''י" ולמטווחים בלבד.
אם אתם מתכננים משחק רציני, רצוי לידע את קצין הביטחון האזורי כדי להימנע מעימות לא נעים עם המשטרה.
מסיבות ביטחוניות, מכירה של כליי איירסופט בארץ אסורה ולכן אין אפשרות לקנות כליי איירסופט בחו''ל כי הם פשוט לא יעברו במכס, אלא אם כן אתם חברה בעלת מטווח איירסופט כמו "פיינטבול ישראל".
בשימוש בכלי איירסופט חובה לחבוש משקפי מגן, המיועדים להגן על העניים ועל אזור הפנים.
תזכרו, מספיק 200 FPS כדי לחדור עין אנושית.
ישנם מספר חוקים, שאם פועלים לפיהם אין שום סיבה לשוטר לעצור או לעכב אותכם, או אפילו להחרים לכם את הנשק (בין היתר לא להסתובב עם הכלי בציבור, לא לירות על אנשים שאינם משתתפים במשחק אירסופט, וכ').
כמו כן שאפשר בגיל 16 להוציא תעודת ספורטאי של אירסופט, וככה בכלל שוטר לא יכול להחרים את הכלי, וגם שהכלים שלך נחשבים ככלים ספורטיביים חוקיים ולגיטימים ביותר.

אז איך אתה נכנס פה?
אני שחקן אירסופט כבר כחודשיים או אפילו יותר. הכלי שברשותי הוא G36C של חברת JG, אשר עלה 750 ש"ח. תמונה-

וכמובן שאני משחק עם ציוד מלא, וגם יש לי שלל אביזרים שחלקם הגיע, וחלקם לא (בין היתר ווסט טקטי, ידית הסתערות, קסדה, משקפי מגן, כוונת רד דוט, ורצועה).
הווסט

הכוונת

הכלי עם כל הציוד

ואני עם כל הציוד

יש כל שבוע ביום שבת אימון פתוח בבית ברל כפר סבא, שזה סניף של פיינטבול ישראל. השתתפות בטורניר עולה 50 ש"ח ומקבלים קסדת פיינטבול למי שאין קסדה משלו. אם תוסיפו עוד 50 ש"ח (סך הכל 100 ש"ח) ניתן להשכיר כלי וכדורים, ולכן ניתן לשחק גם מי שרוצה רק להתנסות בספורט.

מה יותר טוב, אירסופט או פיינטבול?
שאלת השאלות. אני אישית אוהב יותר אירסופט. למה? דבר ראשון כי הכלים נראים כמו כלי נשק אמיתיים, הציוד של האירסופט משמש חיילים וכלי נשק אמיתיים, וגם כי הכל הרבה יותר מהיר, כיפי, ואכן גם לפעמים כואב. גם באירסופט כמו בפיינטבול צריך לשים ציוד מגן מלא, או לפחות משקפי מגן לעיניים. 200 רגל לשניה יכול לחדור עין אנושית, וישנם כלים המגיעים עד 400 רגל לשניה. אגב שלי מגיע ל360 רגל לשניה (להשוואה רובה פיינטבול מגיע ל300 רגל לשניה).
כמו כן יתרון נוסף שיש לאירסופט, זה הזולות שבו. רובה פיינטבול מתחיל מ1,200 ש"ח. כלי אירסופט מתחיל מ700 ש"ח, ואקדחים מ350 ש"ח. הכלי שלי עלה 750 ש"ח והוא כלי מעולה, כמו כן שהוא גם יותר חזק מרובה פיינטבול...2000 כדורי פיינטבול עולים בערך 500 ש"ח. 2000 כדורי אירסופט עולים 20-30 ש"ח. אחרי כל משחק צריך למלא את המיכל של רובה הפיינטבול בגז, מה שעולה כסף עוד- בלוני גז/מילוי גז. אחרי כל משחק אירסופט פשוט מחברים את הסוללה למטען, ומטעינים בערך 4 שעות ומוכנים לשחק שוב. יש באירסופט גם אקדחים ורובים המופעלים על גז, אבל גם המחיר של בלון גז (המספיק לכמה וכמה מחסניות) עדיין יותר זול מפיינטבול.

לסיכום, אירסופט הוא ספורט מעולה, כיפי, עם מלא אדרנלין. יש הרבה מאוד קבוצות בארץ שמשחקות בזה כל שבוע, וגם פעם בחצי שנה-שנה יש אימון ענק של העמותה באיזור מסוים בארץ, כאשר מגיעים המון קבוצות, והמון אנשים (בערך 1,000). וכמו כן אם אתה מעל גיל 16 אתה יכול להוציא דרך העמותה תעודת ספורטאי של אירסופט, ולזכות בשלל ההטבות של ספורטאי, ביניהם גם ביטוח.

אני ממליץ קורץ

כל שאלה וכל דבר שתרצו לדעת בנוגע לאירסופט תשאלו פה ואני אענה.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
jsf
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 08, 2008

הודעהנשלח: 16:45 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה נחמד...........יש רק בכפר סבא? כי אני גר בחיפה, ויש לידי פיינטבול...............

איפה אפשר להשיג רובה?

מותר לשחק בשטחים פתוחים עם חברים?

כמה כדורים יש במחסנית? עושה עיניים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:00 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

jsf כתב:
נראה נחמד...........יש רק בכפר סבא? כי אני גר בחיפה, ויש לידי פיינטבול...............

איפה אפשר להשיג רובה?

מותר לשחק בשטחים פתוחים עם חברים?

כמה כדורים יש במחסנית? עושה עיניים

דבר ראשון לא רובה, כלי מחייך
בכפר סבא זה האימונים הפתוחים, בחיפה יש קבוצות אירסופט מקצועיות שמתאמנות בשטחים שיש להם אישור מהמשטרה.
אם יש לידך פיינטבול, זה לא אומר שיש שמה אימוני אירסופט. בעיקרון האימונים בבית ברל יש שטח אימונים של טקטיק בול, שזה הגרסא החזקה יותר של האירסופט שזה לכוחות הביטחון בלבד. אז בימים שבת לא מתקיימים אימוני טקטיקל בול, אז יש אימוני אירסופט.
איפה משיגים כלי אירסופט, בעיקרון יש חנויות בתחנה המרכזית החדשה בת"א שמוכרות כלי אירסופט, אבל אין מבחר כל כך ענק, למרות שיש כלים טובים שמה. אם אתה רוצה משהו אחר שאין שמה, אפשר להזמין דרך בית ברל (פיינטבול ישראל), אפשר להתקשר לברר בנוגע לנוסחא של המחיר כמובן שזה יותר יקר. כל חודש יוצאת הזמנה.
בשטחים פתוחים עם חברים בעיקרון אסור. אם השטח לא מאושר על ידי המשטרה, משחקי אירסופט אסורים שמה. אבל ישנם קבוצות המתאמנות בשטחים שאינם מאושרים על ידי המשטרה, אבל מתאמנים שם רק כיוון שאין שם אנשים, ושלא יכולים לראות אותם. חל איסור מוחלט על משחקי אירסופט במקומות ציבוריים.
כמה כדורים יש במחסנית, יש סוגים שונים של מחסניות. זה יכול להגיע מ30-500. בעיקרון הכלי שלי הקיבולת מחסנית שלו היא 470 כדורים.
חזור למעלה
pilotxf-16c
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 16, 2007

הודעהנשלח: 17:22 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יפה מאוד.
הייתי רוצה להתנסות,הבנתי שזה ממש ממכר מחייך
וגם זה נראה מקצועי ומעולה!
רק שצריך לחכות לגיל 16 בשביל התעודה מבולבל

בברכה,
ירין.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:24 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

pilotxf-16c כתב:
יפה מאוד.
הייתי רוצה להתנסות,הבנתי שזה ממש ממכר מחייך
וגם זה נראה מקצועי ומעולה!
רק שצריך לחכות לגיל 16 בשביל התעודה מבולבל

בסדר אבל עדיין אפשר להגיע לאימונים הפתוחים, ולשחק אירסופט בשטחים אחרים שמאושרים על ידי המשטרה. אבל עדיין הכרטיס ספורטאי עוזר מאוד מחייך
חזור למעלה
jsf
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 08, 2008

הודעהנשלח: 21:40 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה יודע במקרה איפה יש שטחים מאושרים בסביבת חיפה? עושה עיניים
חזור למעלה
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:21 ,22 אוגוסט 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

jsf כתב:
אתה יודע במקרה איפה יש שטחים מאושרים בסביבת חיפה? עושה עיניים

אני לא יודע בדיוק איפה יש.
בFXP יש פורום אירסופט, יש שמה שחקנים מקבוצות המתאמנות בחיפה, אתה יכול שמה ליצור איתם קשר ולברר הכל.
חזור למעלה
adislash
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2007

הודעהנשלח: 0:15 ,23 אוגוסט 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איזה יופי, G36C זה אחד הרובים שאני אוהב מחייך .
חזור למעלה
YINON
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 21, 2007

הודעהנשלח: 18:18 ,23 אוגוסט 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה ספורט ואחלה רובה !
יצא לי לשחק עם כמה חברים ברובי אויר זה בערך על אותו סגנון ...
חזור למעלה
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:32 ,23 אוגוסט 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

YINON כתב:
אחלה ספורט ואחלה רובה !
יצא לי לשחק עם כמה חברים ברובי אויר זה בערך על אותו סגנון ...

אז זהו, שלא מבולבל

ישנם כלי אירסופט, שזה גם הכלי שיש לי, וגם האקדחים שקונים ב50 שקל בשוק. זה כלי אירסופט-
http://en.wikipedia.org/wiki/Airsoft

זה לא רובה אויר!!! אתה יודע מה זה רובה אויר בכלל? רובה אויר זה באמת רובה אויר, זה ספורט אולימפי של קליעה, זה רובה שיורה כדורי עופרת בלחץ אויר, וגם בארץ אי אפשר להוציא לזה רשיון באופן פרטי, וכן צריך לזה רישיון. כי הדבר הזה כבר יכול להרוג-
http://en.wikipedia.org/wiki/Air_gun

לא יודע איך הצלחת לשים את הידיים שלך על רובה אויר, אבל למיטב ידיעתי זה בלתי אפשרי צוחק
חזור למעלה
SubMachine
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 08, 2006

הודעהנשלח: 1:05 ,24 אוגוסט 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפיק אתה לא הבנת אותו. בארץ קיימים גם רובי אוויר שאינם יורים כדורי עופרת אלא כדורי פלסטיק
קטנים מאוד. גם אותה כדורים יכולים לגרום נזק (חיצוני בלבד לגוף כלשהו), ואין סכנה של מוות.

הרובים הללו גם הם מסוכנים ואינם חוקיים במידה מסויימת, אבל לא פחות מהנה לשחק איתם-דבר שלא
מומלץ בלי ציוד מגן.

יש לי שאלה בקשר לאירסופט-איך אתם יודעים מי פגע במי? גם הכדורים באירסופט הם עם צבע?
ועוד דבר אחרון- היכן ניתן להשיג "כלי" כדוגמת מה שיש לך בבית? (יש לי שכנים שמרגיזים אותי כבר המון זמן)

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 9:15 ,24 אוגוסט 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SubMachine כתב:
אפיק אתה לא הבנת אותו. בארץ קיימים גם רובי אוויר שאינם יורים כדורי עופרת אלא כדורי פלסטיק
קטנים מאוד. גם אותה כדורים יכולים לגרום נזק (חיצוני בלבד לגוף כלשהו), ואין סכנה של מוות.

הרובים הללו גם הם מסוכנים ואינם חוקיים במידה מסויימת, אבל לא פחות מהנה לשחק איתם-דבר שלא
מומלץ בלי ציוד מגן.

יש לי שאלה בקשר לאירסופט-איך אתם יודעים מי פגע במי? גם הכדורים באירסופט הם עם צבע?
ועוד דבר אחרון- היכן ניתן להשיג "כלי" כדוגמת מה שיש לך בבית? (יש לי שכנים שמרגיזים אותי כבר המון זמן)

ה"רובי אוויר" שיורים כדורי פלסטיק קטנים מאוד, אני מכיר. ואילו לא רובי אויר, אילו כלי אירסופט גם. יש את הכלים המקצועיים שיורים כדורי קרמיקה, ויש את האקדחים שקונים בשוק שיורים כדורי פלסטיק. וגם אילו נכללים בקטגוריה של אירסופט, רק שהם ספרינגים (מלשון קפיץ, שצריך לדרוך את הכלי אחרי כל יריה).

בנוגע לאיך יודעים מי פגע במי, כל משחק האירסופט מבוסס על אמינות. אם אתה מרגיש שפוגעים בך, מרימים את היד ויוצאים מהמשחק. הכדורים באירסופט כפי שציינתי הם כדורים מקרמיקה דחוסה, ולא עם צבע. למרות שיש גם כדורי צבע לאירסופט, אבל צריך לזכור שכלי אירסופט יותר חזק מרובה פיינטבול, ולכן הכדור עלול להתפוצץ בכלי מה שעלול לגרום נזק רב. ומה קורה אם מישהו שפוגעים בו לא אומר שהוא יוצא, אם הרבה אנשים רואים שפגעו בו והוא לא יצא, אומרים לאחראי על המשחק, והוא או שמזהיר אותו, או שפעם הבאה מוציא אותו מהמשחק.

בנוגע לאיפה קונים, חל איסור מוחלט על ירי בעוברי אורח ובאנשים שאינם משתתפים במשחק אירסופט. מספיק 200 רגל לשניה כדי לחדור עין אנושית, וכלי האירסופט מגיעים עד ל400. וגם אם יורים על אדם שאינו ממוגן באופן מלא זה עלול לחדור את העור ולגרום לדימום. אני שיחקתי באימון הפתוח ללא מיגון בידיים, אבל כיוון שזה היה רחוק יחסית קיבלתי רק סימנים אדומים טובים. וזה מאוד כואב.
חזור למעלה
FighterJet
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 04, 2006

הודעהנשלח: 14:29 ,24 אוגוסט 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מנסיון, זה הוא ספורט תחרותי וכיפי מאד מומלץ בהחלט~!
ואני בטוח שאפיק הבהיר טוב מאד שזה לא מה שמקובל לחשוב עליו בארץ ככלי נ"ח וכו'....

נ"ח= נגד חתולים (סליחה על האובר התלהבות, זה סתם היה נשמע יותר מגניב נ"ח שמח מאד )
רצ"ב קישור לסרטון על אייר סופט בישראל- http://www.keshet-tv.com/VideoPage.aspx?MediaID=24887&SourceID=58

קישור לעמותת גירית- http://www.airsoft.org.il/

קישור לעמותת אס"י- http://www.strikeball.org.il/forum/index.php?s=b2b92d6b1b259e9a0c9bf27172dbe1b8
חזור למעלה
dorshoshani
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 05, 2007

הודעהנשלח: 14:42 ,24 אוגוסט 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הוא מתכוון
רובי אוויר=ביבי גאן
קוראים לזה רובה אוויר בארץ...
חזור למעלה
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:57 ,24 אוגוסט 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

dorshoshani כתב:
הוא מתכוון
רובי אוויר=ביבי גאן
קוראים לזה רובה אוויר בארץ...

לא, קוראים לזה רובי אירסופט. תחפש איירסופט בויקיפדיה, ותראה בדיוק את הכדורי פלסטיק שקונים בשוק שמופיע גם שמה. זה גם נכלל.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מועדון הטייסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 4

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים