O.T. - שבוע זהירות בדרכים - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 616 גולשים:
616 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> O.T. - שבוע זהירות בדרכים

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 19:39 ,18 מרץ 2007, א'    כותרת הודעה: O.T. - שבוע זהירות בדרכים תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,

מי שהקשיב היום לרדיו יודע שזה כל מה שמדברים עליו לאחרונה. תאונות דרכים. 94 איש ואישה נהרגו בשלושה חודשים. וזה לא כולל את הפצועים או נכים (שסביר להניח שיש פי 2-3 יותר כאלה) . בעיה נוראה זו פושעת בכל דרך, שביל ואוטוסטרדה. מי שנפגע בתאונת דרכים או מכיר משהו כזה בוודאי יודע את המשמעויות האישיות הקשות (בלשון המעטה) לנפגע עצמו, למשפחתו ולחבריו האישיים ולחבריו בפורום (שלפעמים בכלל לא יודעים מה קרה....). בכל מקרה התוצאה עגומה.

הייתי רוצה לפתוח את הנושא לדיון: "איך אנחנו כקהילה (לא המשטרה, לא הממשלה, לא מערכת החינוך - אנחנו ) יכולים לתרום לשיפור המצב הזה. לנסות למנוע את ההרוג/פצוע/נכה הבא."

אני מבקש שני דברים בדיון הזה,
1. מי שמגיב שיכתוב בצורה ברורה למי ועל מה הוא עונה.
2. הצעות קונקרטיות. לא להאשים אף אחד שלא עשה, צריך היה לעשות. אלא להתרכז איך אני, אתה או כולנו ביחד יכולים לתרום/ לשנות ממנהגינו או לכל דבר אחר על מנת לנסות ולשנות את המצב.

בתור מי שמציג את הנושא, אני יתחיל.

אם נתעלם לשניה מבעיות מכניות, הבעיה מתחילה ונגמרת בראש שלנו. טעויות אנוש. כל אחד עושה אותם, גם אני. כל יום. כל הזמן. בעיקר בכביש. הבעיה היא, שבכביש אין REFLY. זה כמו לטוס בקוקפיט בלי מבט מבחוץ ועם מטוס וטייס אחד שכאשר מת - זהו - הוא מת. בעולם הוויטואלי זה קל. עושים REFLY ומנסים שוב. פה אין. ולכן, צריך לאמן את הראש לעשות את הדברים הבאים:
1. להשאיר מרחב לתיקון טעויות . מרחב זה מיועד לתיקון טעויות שלי או לטעויות של נהגים אחרים בכביש. או הפתעות אחרות (כמו שקרה לי פעם שכיסוי מגלגל פלסטיק מאוטו שנסע בנתיב הנגדי התעופף לו פתאום לאמצע הכביש בדיוק מולי... ). אם אין מרחב / זמן להגיב קשה מאוד להמנע מתאונה. וזהו המטרה, לא? להגיע מנקודה A לנקודה B מבלי לעבור דרך נקודה ....HOSPITAL
2. כמו שאמרתי, כולנו עושים טעויות, כל הזמן. ולכן כל שניה הנהג שלידי עלול לעשות טעות. צריך לתת לו מרחב שהטעות הזאת לא תעלה לנו ביוקר. אנחנו לא נוסעים בווקום. יש עוד אנשים בכביש, צריך לתת להם את הכבוד והמקום המגיע להם בכביש - אם נתייחס לכולם בכבוד הדדי בכביש, טעויות קטנות לא יהפכו לטעויות גורליות....

בתור משהו קונקרטי, אני מציע לעשות מטס "בטיחות בדרכים" , שבו לכל משתתף יהיה מטוס אחד וטייס אחד לכל המטס. המטרה היא שכולם יגיעו מנקודה A לנקודה B מבלי לעשות REFLY.
אם נצליח לעשות זאת בסימולטור נוכל גם לעשות זאת בחיים האמיתיים.

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
אלעד
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 11/03/2007

הודעהנשלח: 20:23 ,18 מרץ 2007, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דבר ראשון כל הכבוד על היוזמה
ודבר שני אל תשכח שלא כל נהג יכול לדעת מה קורה ומה יקרה לו שהוא יוצר לעבודה וחוזר מהעבודה. אני למשל שכל יום חוזר הביתה מהבית ספר אני צריך לחצות צומת שכל זבוע יש בה לפחות 1-2 תאונות ואני ממש מפחד שאני יכול להיות בתאונה הבאה ולכן אי אפשר לדעת מה יקרה.
תזכור גם שהנהג הישראלי הוא הכי גרוע מבחינה סבלנות אין לנהגים פה בארץ סבלנות(לא כולם כמובן)אני למשל שאני נוסע עם אימא שלי לקניות לעזור לה תמיד יש משוגע שבא מאחורינו והוקף אותנו לפחות ב150 ואתה לא יודע איך אנחנו מפחדים.
אני בטוח כמעט ב100% שכל נהג שיוצא מהבית וחוזר לבית מפחד שהוא יהיה שבתאונה הבאה כי אתה לא יודע מה יכול לקרות זה פשוט הפתעה מה שיקרה או לא יקרה לך.
לכן אני חושב שאנחנו צריכים להכניס לראש שלנו טוב טוב שאם לא נזהר ונשים לב יותר טוב אנחנו יכולים להיות בתאונה הבאה גם אם אתה נוהג גם אם אתה הולך רגל לא חשוב איך צריך להיזהר כי אם אתה לא תיזהר אף אחד אחר לא יזהר בשבילך.
לכן לכל מי שנוהג כאן בפורום תיזהרו וכל מי שעדיין הולך(אין רשיון עוד) תיזהרו יותר הרבה יותר.
אני מקווה שכל מה שכתבתי כאן יכנס ויחרט לכם טוב טוב בראש כי זה באמת עולם לא צפוי ואם לא נהיה מוכנים זה יבוא לנו ישר לפנים.

4X-ELD
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
ido117
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 23, 2006

הודעהנשלח: 22:21 ,18 מרץ 2007, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה שבאמת צריך לעשות זה לשנות את כל תרבות הנהיגה בארץ.
דוגמא. מי היה פה בשוויץ? אני הייתי. אנשים נוהגים שם עם ב.מ.וו על 200 באוטוסטרדות, אבל ברגע שהם נכנסים לאזור עם קצת עומס, או בכלל לתוך עיר, אף אחד לא מעיז לעבור את ה50. חוץ מזה, גם אם יהיה הפקק הכי נורא בהיסטוריה של האנושות, לא תשמעו צפצוף אחד. לעומת זאת, בארץ, אנשים נוסעים על 80-90 בעיר, ומצפצפים כאילו אין מחר.
מה שכולנו יכולים לעשות, זה לצאת מהבית 10-15 דקות לפני מה שבדרך כךך אנחנו יוצאים, בין אם זה לחברים, לעבודה, לבית ספר, או לכל מקום אחר, וככה לא נהיה כל כך לחוצים בזמן.

קורס טיס מס 162 HERE I COME
חזור למעלה
eliad3d
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 07, 2006

הודעהנשלח: 22:37 ,18 מרץ 2007, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ido117 כתב:
דוגמא. מי היה פה בשוויץ? אני הייתי. אנשים נוהגים שם עם ב.מ.וו על 200 באוטוסטרדות, אבל ברגע שהם נכנסים לאזור עם קצת עומס, או בכלל לתוך עיר, אף אחד לא מעיז לעבור את ה50. חוץ מזה, גם אם יהיה הפקק הכי נורא בהיסטוריה של האנושות, לא תשמעו צפצוף אחד. לעומת זאת, בארץ, אנשים נוסעים על 80-90 בעיר, ומצפצפים כאילו אין מחר.
מה שכולנו יכולים לעשות, זה לצאת מהבית 10-15 דקות לפני מה שבדרך כךך אנחנו יוצאים, בין אם זה לחברים, לעבודה, לבית ספר, או לכל מקום אחר, וככה לא נהיה כל כך לחוצים בזמן.

כן אבל אי -אפשר להגיד את זה....

למה, יכולים עוד 100 אנשים להגיד את מה שאמרת ומה יעשו חוץ מ...: 1.כלום 2. עוד טיפה כלום 3. תוספת כלום.

בן אדם לא תשנה אם הוא לא רוצה להשתנות ....וגם כמו שאמרת אנשים לחוצים חבל על הזמן בזמן שהם "חותכים" באדום ...וחותכים חיים לאו דווקא שקשורים אליהם אלא למשפחות אחרות שנפגעות אם אפשר להגיד, "סתם"!

בקיצור אם תיהיה תפנית/שינוי או מה שלא יהיה בנהיגה כאן בארץ זה יהיה מהפך שלדעתי יורידבכמה וכמה את אירועי התאונות חץ

אליעד מזרחי Eliad3D
ק.מיון
"העילית" 108
טייסת 108 "העילית"
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 14:53 ,19 מרץ 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

eliad3d כתב:
ido117 כתב:

כן אבל אי -אפשר להגיד את זה....

למה, יכולים עוד 100 אנשים להגיד את מה שאמרת ומה יעשו חוץ מ...: 1.כלום 2. עוד טיפה כלום 3. תוספת כלום.

בן אדם לא תשנה אם הוא לא רוצה להשתנות ....וגם כמו שאמרת אנשים לחוצים חבל על הזמן בזמן שהם "חותכים" באדום ...וחותכים חיים לאו דווקא שקשורים אליהם אלא למשפחות אחרות שנפגעות אם אפשר להגיד, "סתם"!

בקיצור אם תיהיה תפנית/שינוי או מה שלא יהיה בנהיגה כאן בארץ זה יהיה מהפך שלדעתי יורידבכמה וכמה את אירועי התאונות חץ

הנקודה שלי, היא שאם אנחנו לא נעשה משהו שום דבר לא יקרה ונמשיך לחיות במצב המלחמה הזאת בכבישים שגובה יותר הרוגים ופצועים בשנה מכל מלחמות ישראל עד היום.
הממשלה עסוקה בלשרוד את הבעיות שלה ואולי תתפנה יום אחד בעתיד הרחוק גם לזה אבל לא הייתי בונה על זה.
אם אני ואתה (וכל אחד פה בפורום) רוצים לחיות ולנסוע בצורה אחרת בכביש זה חייב להתחיל איתנו .
אתה מדבר על מהפך. מהפכים לא קורים, הם נגרמים. הרבה מאוד זמן ומאמץ נכנסים אליהם על ידי בני-אדם כמוני וכמוך. אתה מדבר על תוצאה ולא מדבר על הפעולה שגורמת לתגובה שמביאה לתוצאה. אני רוצה לאתגר אותך כרגע, מה אנחנו יכולים לעשות כדי להניע תהליך כזה , שרק אני אתה והחברה פה בפורום יתחילו להבין את הסכנות בכביש ויתחילו להעריך בצורה שונה את הנהג שילדך בכביש. רק ככה אנחנו נשנה את המצב בכביש, רק על ידי מחויבות ודוגמא אישית שלנו אחרים גם יתנהגו ככה. וכך תיווצר המהפך שאתה מדבר עליה.

חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 17:43 ,19 מרץ 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש קצת בעיה בשיטה של לתת דוגמא אישית - מי שנוהג זהיר וכחוק בארץ, אוטומטית נחשב "חנון", "פראייר", או סתם "אפס בנהיגה". אני עושה יום-יום את הדרך מודיעין-ירושלים-מודיעין כבר 8 שנים וראיתי כבר המון.
אם אתה נוסע בימין כחוק, ואתה מתקרב לרכב כבד שנוסע לאט יותר מהמהירות המותרת, תשכח מלנסות לצאת לעקיפה - כל המכוניות שבנתיב השמאלי הופכות פתאום לקרונות של רכבת - נצמדים אחד לשני לקרבה של מטר במהירויות מטורפות, ואתה יכול לאותת שעה בנסיונות לצאת שמאלה אבל יכול להיחנק שם עם שתירקב. אם יש עוד אחד כמוך בימין, הוא ינצל את השבריר שנייה של היתרון שיש לו כאשר נוצר איזה רווח פצפון בשיירה כדי להיכנס שמאלה ולחסום לך את האפשרות למרות שאתה אמור לצאת קודם. השיטה היחידה שנשארת היא לפרוץ שמאלה תוך סיכון. אני רואה את זה כל יום.
אם אתה מגיע לצומת שבה עליך לתת זכות קדימה לדרך החוצה, והרכב שבנתיב בעל הזכות לא מתכוון לנסוע ישר אלא דווקא לפנות (כלומר הוא לא צריך את הזכות שנתת לו) הוא לא יאותת על כוונתו לפנות ובלבד שחס וחלילה לא תצא לפניו. מצידו תעמוד שם ותראה כמו אדיוט ותחטוף צפירות מאחור, העיקר שהוא יהיה ראשון. מה תעשה? תתפרץ?
ומה קורה כשאתה מגיע לצומת ויש לך עצור, ולאחרים רק האט? ברור שלהם יש זכות עליך - לך יש תמרור יותר "חזק", ותעמוד שם עד שתתפגר ויגדלו עליך קורי עכביש, הם ימשיכו להתפרץ לצומת לפניך גם אם הגיעו לצומת אחריך בהרבה.
אני לא מדבר בכלל על אלה שנשארים בנתיב השמאלי שעות רצוף ומתאמים מהירות עם איזה עגלה בימין ולא מאפשרים עקיפה כי "היי, הם נוסעים במהירות המקסימלית המותרת בכביש". ועל אלה שממשיכים בנתיב הימני כאשר הם צריכים לפנות שמאלה, או בנתיב השמאלי כשהם צריכים לפנות ימינה, ואז חותכים בשנייה האחרונה כי "מי אתם שאני אחכה כמוכם בתור, יא פראיירים, אני ממהר". הרי אם תנסה להעיר לאחד מאלה סביר להניח שתקבל מכות או שיצאו כמה ערסים מבפנים ויפרקו לך את הרכב.

אני יכול להעיד על עצמי שאני נהג מאוד זהיר. אני נוסע מעל המהירות המותרת, אבל רק בכבישים מהירים ופתוחים. ברגע שאני נמצא באיזור בנוי או בכביש צפוף אני יורד למהירות בטוחה ואף פעם לא מעל המותרת. משנת 87 שבה קיבלתי רשיון, יש לי רק דו"ח אחד, וגם הוא מגוחך (מהירות 105 בכביש ים-המלח ששם מותר רק 80). מעודי לא הייתי מעורב בתאונה (טפו-טפו-טפו).

אבל מזה לבוא ולנסות "לחנך" ?
אין מצב. לא כל עוד המשטרה אוכפת אך ורק עבירות מהירות. אין אכיפה על אי-שמירת מרחק שתורמת לתאונות הדרכים הרבה יותר ממהירות. אין אכיפה על אי מתן זכות קדימה. אין אכיפה על נהגים מטורפים שמזגזגים ועוקפים ויורדים לשוליים בעומסים, וחותכים בפניות. רק מהירות, ורמזורים אדומים עם מצלמה.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 18:21 ,19 מרץ 2007, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה, צריך עוד הרבה נהגים כמוך בכביש. והתיאור שלך של המצב בכבישים מדוייק.
השאלה היא איך עושים או ממירים עוד לנהגים למצב הזה? אי-אפשר לדרוש מהמשטרה שתשים שוטר על כל מטר של כביש או מצלמה על כל צומת. זה לא עובד ככה מהרבה סיבות, כלכלית זה רק אחד. יותר מזה, להאשים את המשטרה שלא עושה דיי ולא תופסת את האנשים שעושים עבירות תנועה זה עצימת עין לתופעה.

יש אווירה מאוד לא נעימה בכבישים היום. ואוירה זו משפיעה על הנהג ומביאה אותה לעשות דברים שאולי לא היה עושה בתנאים רגילים. דוגמא מדהימה היא כאשר אנשים עומדים בתור לדואר, כולם עומדים יפה ומחכים לתורם עד הישראלי הראשון עוקף את התור ואומר "יש לי רק שאלה קטנה". באותו רגע כל התור גם רוצה "רק שאלה קטנה..." . כנ"ל בכביש, הכל מתנהל יפה עד שהראשון עוקף על השוליים. מיד עוד שנים עושים את זה גם כי לא רוצים להיות פריירים.
אבל ! זה גם עובד בכיוון ההפוך. אם משהו מגיע לתור ואף אחד לא עוקף, הנהג הבא גם לא יעקוף. (יש כמובן אנשים שהם פשוט פושעים וצריך לשלול להם את הרשיון - עליהם אני לא מדבר . בשבילם יש משטרה. הם לא הכלל, ולא מתקרב להיות 5% מהנהגים. ) .

ולכן אני טוען שהתנהגות אדיבה בכביש תורמת לעוד התנהגות אדיבה בכביש. זה משנה את האוירה שכל כך חשובה. ושם צריך להתחיל - כל אחד מאיתנו. ביחד נשנה את זה.

חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 11:18 ,20 מרץ 2007, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא מדבר על להציב עוד שוטרים, אני מדבר על שוטרים שכבר נמצאים בדרך, ורואים את הדברים האלה מתבצעים מדי יום, ופשוט לא עושים כלום. כלום. ממשיכים לנסוע כאילו לא ראו או לא שמו לב. הרי לכל שוטר יש סמכות לאכוף חוקים, אבל הם בדרך הביתה, הם בעצמם ממהרים, ואין להם כח לצאת מהאוטו ולהתווכח עם הנהג ולתת דו"ח, ואז אולי להצטרך להופיע בבית-משפט לתת עדות, אז עדיף להתעלם. גם כשעושים את העבירות עליהם.
אני עד לזה מדי יום ביומו. יש המון תנועת רכבי משטרה בכביש הזה.

אני מסכים לעניין הזה של לא להצטרף לזה שעבר עבירה ולא לעשות כמוהו, אבל זה אומר שבד"כ אני אמצא את עצמי נוסע במהירות 60-70 בנתיב הימני במקום 90 המותרת כי משאית פול-טריילר לא תמשוך יותר מזה בעליות האלה. באיזה שהוא שלב זה נמאס ואני חייב להצטרף לאלה שנוסעים בשמאל והרבה מעל המהירות המותרת ולו רק כדי להימנע מלהתקע שוב בימין למשך 10 ק"מ.

אני בחיים לא אצטרף לאלה שמתחמקים לתוך פנייה בשנייה האחרונה כדי לא לחכות את כל התור ברמזור, או אלה על השוליים, או אלה שלא נותנים זכות קדימה. בעיקר מפני שזה מסוכן, אבל גם בגלל הידיעה שברגע שאני כן אעשה את זה דווקא שם כן יהיה שוטר שיתקע אותי מבולבל (שוב, מנסיון אישי....).

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 23:59 ,20 מרץ 2007, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Hedgehog כתב:
אני לא מדבר על להציב עוד שוטרים, אני מדבר על שוטרים שכבר נמצאים בדרך, ורואים את הדברים האלה מתבצעים מדי יום, ופשוט לא עושים כלום. כלום. ממשיכים לנסוע כאילו לא ראו או לא שמו לב. הרי לכל שוטר יש סמכות לאכוף חוקים, אבל הם בדרך הביתה, הם בעצמם ממהרים, ואין להם כח לצאת מהאוטו ולהתווכח עם הנהג ולתת דו"ח, ואז אולי להצטרך להופיע בבית-משפט לתת עדות, אז עדיף להתעלם. גם כשעושים את העבירות עליהם.
אני עד לזה מדי יום ביומו. יש המון תנועת רכבי משטרה בכביש הזה.

אני מסכים לעניין הזה של לא להצטרף לזה שעבר עבירה ולא לעשות כמוהו, אבל זה אומר שבד"כ אני אמצא את עצמי נוסע במהירות 60-70 בנתיב הימני במקום 90 המותרת כי משאית פול-טריילר לא תמשוך יותר מזה בעליות האלה. באיזה שהוא שלב זה נמאס ואני חייב להצטרף לאלה שנוסעים בשמאל והרבה מעל המהירות המותרת ולו רק כדי להימנע מלהתקע שוב בימין למשך 10 ק"מ.

אני בחיים לא אצטרף לאלה שמתחמקים לתוך פנייה בשנייה האחרונה כדי לא לחכות את כל התור ברמזור, או אלה על השוליים, או אלה שלא נותנים זכות קדימה. בעיקר מפני שזה מסוכן, אבל גם בגלל הידיעה שברגע שאני כן אעשה את זה דווקא שם כן יהיה שוטר שיתקע אותי מבולבל (שוב, מנסיון אישי....).

אני אמרתי לך לא לעקוף או להתקע מאחורי משאית? אני אומר לא לנסוע 90 או 100 או 200 קמ"ש? אני מדבר על אדיבות, אני מדבר על זה שכאשר אתה יוצא לעקיפה תוודא שפנוי - אבל באמת פנוי. לא פנוי כזה שנדחפים מול משהו שצריך לבלום כמו מטורף להכנס בך מאחורה. אני כמובן לא מדבר עליך, אני בטוח ב-200% שאתה נוהג בסדר גמור.

בקשר למשטרה, יש להם היום - בלי להגזים - יותר מידי מה לעשות - ראה ערך התרגיל שהיה היום. לא צריך להעמיס עליהם בשטויות. וגם "משטרת התנועה" זה בלוף , זה פשוט דרך שמצאו לתת עוד ניידות למשטרה מחוץ לתקציב הרגיל.
ועוד דבר בקשר למשטרה, תגיד אתה מקודד באוטו בדרך הביתה או מול המחשב בזמן טיסה? לא, גם אני לא. אז למה ששוטר שלא בתפקיד יתן דו"ח למשהו?? לא מקובל עלי. ואם זה היתה עבירה כל כך חמורה, אז כל מי שהיה בכביש באותו זמן צריך להתקשר 100 ולדווח. כן, כאפשר לעשות את זה, אבל אף אחד לא עושה את זה. למה? כי אני לא "שטינקר". תפסיקו עם השטויות בראש שלכם. לא רוצים לדווח לא צריך, אבל לא תרגישו ש"דפקו" אותכם בגלל שמשהו עקף/חתך לא יפה. ואף תנסו להשיג אותו ולעקוף בחזרה. זה בדיוק האויריה שעליה אני מדבר. תתחילו בלא לספור מי עקף את מי ומי ראשון בתור. תתרכזו בנהיגה - כן - להתרכז בנהיגה. כלומר, לנהוג במכונית כמו כמטוס , להגיע מנקודה A לנקודה B מבלי לעבור דרך נקודה H. ולא מעניין אותי מי מלפני ואיך הוא נוסע כמו משוגע. רק בזה שיש לי מספיק מקום לבלום אם צריך.

דבר נוסף, תקשורת. במכוניות שמסביבנו יש אנשים. כן, יש. לא רואים אותם. אבל יש. אנשים חיים ונושמים. וכאשר רוצים להשתלב בכביש כולי, צריך להגיד להם - היי! אני פה! ואני צריך להכנס פה. אפשר פשוט לעצור לפתוח את החלון ולצעוק. אבל זה לא יישים ברוב הפעמים. ואפשר להפעיל מכשיר פלא מחובר להגה. זה נקרא בלעז "ווינקר". יש לו תכונה מדהימה כזאת שמיד שמפעילים אותה, כולם יודעים מה אתה רוצה לעשות. זה מעיין הפלא השמיני כזה. תשתמשו בזה. זה באמת עובד.

אנחנו לא במירוץ, זה לא משנה מי מגיע ראשון

חזור למעלה
Jaspern
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 18, 2006

הודעהנשלח: 11:52 ,21 מרץ 2007, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבעיה לא נמצאת ספציפית בכבישים, אלא בישראלי המגעיל שפועל לפי האינטרסים שלו.
הדרך הכי אפקטיבית לשפר את המצב היא לזעזע את האנשים - כמו שעשו באירופה, כששידרו את ה"פרסומות" שמראות את רגע התאונה ולא את האמא הבוכה או את הנעל של הקורבן כמו שעשו אצלנו.

Kickbox.co.il
נדב
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 14:29 ,21 מרץ 2007, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה בדיוק על מה שאני מדבר - מתוך נסיון להיות בסדר אתה יוצא לא בסדר:
תרחיש שקורה לי כל יום - אני נוסע נורמאלי בימין ומשמאלי כמובן המטורפים שעל 140. לפני בעוד קילומטר משאית פול-טריילר על 50. מאחר ואני נהג זהיר ומודע לכך שיש אנשים במכוניות שסביבי, אני מפעיל איתות ומודיע על כוונתי לצאת לעקיפה.
מה הדבר הבא שקורה? האם זה שנמצא מאחורי בנתיב השמאלי אומר לעצמו "איזה אזרח נחמד - הוא מאותת, אז אני אתן לו להיכנס בכיף כי הוא גם בן-אדם כמוני" ? לא, במקום זה הוא מאיץ בכל הכח ונצמד לזה שלפניו רק כדי שאני לא אכנס לפניו. מיד אחרי זה מגיעים עוד כמה וכמה "נחמדים" ונדבקים ל "נחמד" הראשון ויוצרים רכבת של קרונות שלא תצליח להיכנס בינהם גם עוד שעה. בינתיים גם מגיע מישהו מאחורי ונצמד אלי וגם הוא לא ממש יחשוב על זה וברגע שיזהה מילמטר פנוי הוא ידחף לתוכו ויחסום לי את האפשרות היחידה. וזה יכול להימשך כך למשך קילומטרים כי למעשה זה שבמקביל למשאית לא ממהר במיוחד לסיים את העקיפה ואין מצב שהוא גם ייכנס ימינה בסיומה כי הוא מיד ימצא את עצמו במצב שלי.
אז מה נשאר לי לעשות? כשאני סוף-סוף מצליח כבר לצאת לעקיפה הזאת, אני נזהר לא לחזור לימין יותר. ואם אני בשמאל, אני חייב להיות כמובן מעל המהירות המותרת אחרת פשוט ידרסו אותי ביחד עם האוטו.
כלומר אני מנסה להיות אדיב וזהיר, ויוצא בסוף לא בסדר. לא בקטע של תחרות מי יגיע ראשון, וגם לא בקטע של להחזיר למי שעקף, אלא רק נסיון להגיע בזמן סביר ליעד.

לגבי להתקשר למשטרה - זאת פשוט בדיחה, כי ברור שזה לא יטופל. אין פה עניין של שטינקריות.
ולא אני לא מתכנת בנסיעה כי זה אפילו יותר מסוכן מלדבר בסלולרי תוך נהיגה שמח מאד
לגבי שוטרים שיאכפו חוקים בזמן הנסיעה - זה חלק מהתפקיד שלהם. בגלל זה הם מחויבים לנסוע עם הקוז'אקים פועלים - להפגין נוכחות ולפעול בעת הצורך. יש להם גם פנקס דוחות ברכב תמיד (שוטר אמיתי הסביר לי את זה פעם) - פשוט לא בא להם.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 18:17 ,22 מרץ 2007, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עצות טובות לכולם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3379479,00.html

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים