סיכום טיסת אימון - מפציצי B-25 - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 510 גולשים:
509 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> סיכום טיסת אימון - מפציצי B-25

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 10:38 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: סיכום טיסת אימון - מפציצי B-25 תגובה עם ציטוט

המראה

במבנה

הליווי

ההפצצה

2

המטרה נפגעת

2

3

נחיתה

נגיעה

וחלק הכי קשה - חניה ברוואס

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
101Falcon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 30, 2006

הודעהנשלח: 10:41 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

החלק של החנייה, היה קשה יותר מהטיסה עצמה,חחחח, מאתגר ביותר..

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
amix85
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 19, 2006

הודעהנשלח: 11:47 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה תמונות!
אגב יש לי שאלה: השנתות והנתונים של הכוונת ההפצצה לא תמיד מופיעים, למה?
ואיך מסדרים את זה??

"don't be a fool and die for your country, let the other son of a bitch die for his country!!!!"
general Gorege patton
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 12:43 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה משום שאם לא טסים באופן ישר ומדוייק אז הכוונת לא מופיעה כל סטייה של מעל ל4 מעלות מורידה אותה וצריך כמה ד' להחזריה היה באמת כיף חבל שהייתי צריך לפרוש באמצע
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 12:46 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היה ענק מחייך

עריכה -
אחרי ששמעתי את התחקור, כמה דברים:

1) כלל ברזל - המובילים של השלישיות ("המבנים") חייבים להיות סגורים על העבודה שלהם בצורה מוחלטת! אם הם לא יושבים במבנה בצורה טובה ביחס למוביל הכללי, כל המבנה מתפזר לתתי המבנים שלו וזה קרה כמה פעמים באימון, וזה לא בסדר.
2) כלל ברזל שני - להקפיד על המיקום במבנה! בכל מצב לא חורגים למיקום של מישהו אחר.
3) אם אנחנו מצליחים לשמור את 1 ו-2, אנחנו נוכל לשמור מבנה יותר טוב מהאימון, היעד שלנו זה לטוס טיפה קרוב יותר.
4) לגבי ההמראה - מסכים לגבי ההערות של אלון, אבל אני חושב שזה יושם באימון, חוץ מהקטע שבו המבנה של מיכה חיכה מסיבה לא ידועה לאישור המראה שגרם לאובדן כמה דקות.
5) לגבי הפניות - בסה"כ היו לנו 3-4 פניות עד המטרה. הייתה פנייה אחת גדולה שהורכבה משינוי כיוון של 20 מעלות כל פעם כדי להקל על המבנה. לא חושב שזה מה שהרג אותנו. מה שכן, לא הייתה טיסה ארוכה בגובה רב שיכולה לאפשר ייצוב של מבנה אופטימלי - מהסיבה הפשוטה שלא היה לנו מספיק זמן לעשות את זה.

אני מציע לבצע אימון נוסף בשבוע הבא, כדי לסגור את הנקודות האלה סופית. הוא יהיה בפורמט דומה יותר לתרחיש, עם יותר זמן לייצב את המבנה.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
amix85
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 19, 2006

הודעהנשלח: 13:34 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RF כתב:
זה משום שאם לא טסים באופן ישר ומדוייק אז הכוונת לא מופיעה כל סטייה של מעל ל4 מעלות מורידה אותה וצריך כמה ד' להחזריה היה באמת כיף חבל שהייתי צריך לפרוש באמצע

סבבה תודה רבה אני יתאמן על זה....

"don't be a fool and die for your country, let the other son of a bitch die for his country!!!!"
general Gorege patton
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 20:24 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי הפניות - אולי איזה הסבר של ביצוע פנייה במבנה יעזור:
כמה להנמיך\לטפס ביחס לציר של מוביל המבנה
כמה כל מבנה משני מנמיך\מטפס ביחס למבנה הראשי
משחק עם המצערת - כמה אחוזים בערך להוסיף\להוריד בהתאם למיקום הכללי

אם יהיה איזה שהוא אומדן בסיסי, כל מוביל מבנה יוכל לחלק הוראות יותר קרובות למציאות בהתאם להוראות מוביל המטס - מה שקרה אתמול זה שמובילי המשנה נתנו הוראות בכל כניסה לפנייה לפי מה שנראה הגיוני באותו רגע, אבל לפעמים נזרקנו אחורה או קדימה בגלל שהשינוי במצערת\מיקום לא תמיד התאימו לאותו סיבוב.

אני לא אומר שכל אחד צריך לקבל במדויק את אחוזי המצערת שלו ולהדבק אליהם כמו תורה מסיני. אני מתכוון יותר להערכה כגון "בביצוע פנייה של X מעלות הטייה, להוסיף\להוריד Y אחוזי מצערת על כל Z מטרים מרחק מציר הסיבוב של המוביל", ואז, במהלך האימון הבא נבצע ניסוי עם הנתונים האלה עד שנלמד.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Ori
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 24, 2006

הודעהנשלח: 22:08 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:

אני לא אומר שכל אחד צריך לקבל במדויק את אחוזי המצערת שלו ולהדבק אליהם כמו תורה מסיני. אני מתכוון יותר להערכה כגון "בביצוע פנייה של X מעלות הטייה, להוסיף\להוריד Y אחוזי מצערת על כל Z מטרים מרחק מציר הסיבוב של המוביל"

אתה לא מבקש אחוזים מדויקים. אתה מבקש ערכים מדוייקים של X, Y, Z.....
עושה עיניים
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 22:57 ,8 דצמבר 2006, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בלי קשר למה שהיה טוב או לא טוב אתמול לדעתי,

1. המוביל של המבנה הכללי (לא המבנה הקטן יותר) קובע את המהירות ואת המצב מצערת ולכן מובילי תתי-המבנה לא צריכים לחזור על הפקודות (בעיקר עם כולם שומעים).

2. מובילי תתי המבנים צריכים לטוס כמה שיותר צמוד למיקום המיועד שלהם (מעל או מתחת למבנה המוביל בהתאם - כאילו בהמשך למבנה של המוביל רק מעל או מתחת). חברי הצוות יצתרפו לבד בלי יותר מידי קריאות בקשר.

3. מוביל המבנה חייב לתת כיוון מצפן, מהירות אוירית וגובה (מצב מנוע, ראדיאטורים, מדפים - בונוס) לפני ביצוע כל פניה.

4. מוביל המבנה אחרי המראה צריך להמשיך לטוס ישר 5 ק"מ ואז לפנות בקשת רחבה (ע"מ לעזור לאחרונים לחתוך את הסיבוב ולקצר מרחקים) לכיוון הנ"צ הראשון - ולהודיע אותו בקשר כאשר הוא פונה. שאר המבנים יסתדרו בהתאם.

5. עד שלא כולם באיזור לא מתחילים את הטיפוס ונשארים במהירות נמוכה יחסית. כאשר כל המבנה מכונס בצורה סבירה (אבל לא צמוד מאוד) מגבירים את המהירות ומתחילים את הטיפוס לגובה ביחד.

6. מוביל המבנה יודיע כדקה מראש לפני ביצוע פניה

7. טיפים לשמירה על מבנה
* מטוס כאשר רואה שהוא מהיר מידי - יוריד מנוע לאפס לשניה ויחזיר למצב המנוע המקורי
* מטוס כאשר רואה שהוא איטי מידי - יעלה מנוע למקסימום יאיץ עד שרואה שהמהירות גדולה ממהירות המבנה הנקובה ויוודא שהוא מתחיל לסגור על מבנה.
* מטוס שהוא נמוך מידי - קודם לתאם מהירויות בלי לטפס ואז יעלה מנוע ויתחיל לטפס באיטיות (אחרת יגלוש אחורה). -- תזכרו -- מטוס שנמצא ביחד אם המבנה אבל מתחתיו מוגן לעומת זאת מטוס שנמצא באותו גובה אך 10 ק"מ מאחוריו אינו מוגן כלל.

8. מוביל המבנה ישמור בדייקנות על המהירות הכיוון והגובה שנקבעו.

חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 18:27 ,9 דצמבר 2006, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ori כתב:
ציטוט:

אני לא אומר שכל אחד צריך לקבל במדויק את אחוזי המצערת שלו ולהדבק אליהם כמו תורה מסיני. אני מתכוון יותר להערכה כגון "בביצוע פנייה של X מעלות הטייה, להוסיף\להוריד Y אחוזי מצערת על כל Z מטרים מרחק מציר הסיבוב של המוביל"

עושה עיניים

לא, לא, שים לב למילה הערכה שבאה לפני....
אם תהיה לנו הערכה של האחוזים, כל אחד יוכל לנסות להשתמש בה כדי לבסס את העלאות\הורדות המצערת של עצמו לפי המיקום שלו - אחרת כל אחד פשוט מנחש למיטב הבנתו ומתחילים להיזרק אחורה קדימה.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 18:57 ,9 דצמבר 2006, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Hedgehog כתב:
Ori כתב:
ציטוט:

עושה עיניים

לא, לא, שים לב למילה הערכה שבאה לפני....
אם תהיה לנו הערכה של האחוזים, כל אחד יוכל לנסות להשתמש בה כדי לבסס את העלאות\הורדות המצערת של עצמו לפי המיקום שלו - אחרת כל אחד פשוט מנחש למיטב הבנתו ומתחילים להיזרק אחורה קדימה.

קיפודי,
כל עוד המוביל שומר על מהירות וכיוון קבועים לא צריכה להיות בעיה גדולה מידי לשמור על מיקום במבנה.
המוביל לא יכול לתת לך מידע כזה כי לכל אחד במבנה המידע הזה שונה לגמרי. וצריך "לשחק" הרבה מאוד עם המצערת בזמן טיסה במבנה. כל הזמן. אין דרך אחרת
הדבר היחיד שהוא יכול לעשות לקחת את הפניה בעדינות רבה ולהזהיר מראש. כל השאר זה אחריותך.
זה למה לטוס במבנה קרוב קשה וזה למה מבנה להגנה קרבית יש מרחק גדול יחסית בין המטוסים. כדי שהטייסים לא יצתרכו להתרכז בטיסת המבנה אלה בחיפוש אוייבים...

חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 9:24 ,10 דצמבר 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא לא חס וחלילה - לא התכוונתי שהמוביל ימשיך לספק את הנתונים האלה כך הזמן בטיסה - התכוונתי שבאימון הקרוב ננסה להגיע להערכה בסיסית לפני ההמראה, וננסה ליישם אותה במהלך האימון ונבדוק את ההתאמה למציאות כדי שנדע מה לעשות בתרחישים.

אני למשל ניסיתי כל הזמן לעבוד עם עשיריות שלמות של אחוזים - אם המוביל אמר 70% מצערת ופנינו שמאלה, העליתי ל-80% כי הייתי בצד הכי ימני במטס - לפעמים זה פעל בסדר, ולפעמים ממש לא, כנראה תלוי בזווית הסיבוב. בשאר המקרים פשוט נתתי מצערת מלאה ורק כשראיתי שאני באובר-שוט הורדתי חזרה. נראה לי לא יעיל מבחינת הדלק, ומצריך התעסקות אין-סופית בשמירה על מיקום שמשאירה 0 זמן פנוי להקשבה לתכנון המסלול והפעלת הכוונות וכו'.

מה שאני מנסה לפענח - בעזרת אלה שכבר מורגלים בטיסות מבנה - זה האם יש אמת מידה בסיסית עבור אחוזי המצערת שצריך להעלות\להוריד, או שהכל בניסוי וטעייה. אם למשל, עבור פנייה של 30 מעלות, מס' 2 של מוביל המבנה הראשי יודע שבאופן כללי הוא צריך, נאמר, לשחק עם 3% מצערת, אז מוביל המבנה השני שנמצא בדיוק מימינו צריך לשחק אם נאמר 7%, והמס' 2 שלו צריך נאמר 12% וכן הלאה ככל שהמרחק עולה ממרכז ציר הסיבוב. אם הפנייה ארוכה יותר אז צריך כמובן לשחק עם אחוזי מצערת גדולים יותר וכו'. בנוסף, צריך גם לקחת בחשבון כמה פחות או יותר צריך לטפס\להנמיך מעל ציר דמיוני זה וכן הלאה.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 10:47 ,10 דצמבר 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Hedgehog כתב:

האם יש אמת מידה בסיסית עבור אחוזי המצערת שצריך להעלות\להוריד, או שהכל בניסוי וטעייה.

הכל ניסוי וטעייה. זה מצריך ריכוז גדול של כולם במבנה כי אם אחד מתחיל לזוז יותר מידי זה משפיע על כולם במבנה - או שיש סכנה של התנגשות.

Hedgehog כתב:

נראה לי לא יעיל מבחינת הדלק, ומצריך התעסקות אין-סופית בשמירה על מיקום שמשאירה 0 זמן פנוי להקשבה לתכנון המסלול והפעלת הכוונות וכו'.

כל התיכנונים אתה אמור לעשות לפני הטיסה ביחד עם המובילים. ומכיוון שהמוביל הוא זה שנותן את האות להפיל את הפצצות אין הרבה במה להתעסק - רק לשמור על מבנה טוב.

מבנה טוב, זה הדרך היחידה של המפציצים להגיע למטרה ובחזרה. ככל שכוח האש שלהם גדול יותר הסיכוי שהמיירטים הכחולים יצליחו לעשות יותר נזק קטן. זה גם מהווה מטרה יותר קלה להגנה על ידי המלווים (אחרת הם צריכים להתרוצץ בין 5 קבצות מפציצים...)

ולכן שמירה על מבנה טובה שווה כל טיפת דלק שהוא צורך או מאמץ מהטייסים שלהם, ורק בעזרתו רוב הפצצות יגיעו למטרה.

חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 17:53 ,10 דצמבר 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

IAF_Phantom" כתב:

הכל ניסוי וטעייה. זה מצריך ריכוז גדול של כולם במבנה כי אם אחד מתחיל לזוז יותר מידי זה משפיע על כולם במבנה - או שיש סכנה של התנגשות.

עצוב

באמת, לגבי התזוזות, אם מוביל התת-מבנה שלי מתחיל להיסחף פתאום, אני שומר עליו מבנה או שנשאר במקום שלי ביחס לשאר המטס?
באימון הקודם נצמדתי למוביל שלי גם כשהוא התחיל להיסחף, ונראה לי שזאת הייתה טעות. יכולתי להישאר במקום שלי ולחכות לו שיחזור, לא?

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 19:04 ,10 דצמבר 2006, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תלוי - אם אתה מסוגל לשמור קשר על שאר חברי התת-מבנה שלך ועל המטוס בעל-מבנה שביחס אליו אתה שומר על המיקום, אז זה מאוד כדאי. גם לטובתך האישית וגם לטובת כל המבנה. לא תמיד זה אפשרי, ואז עדיף לא להסתכן בהתנגשות ולהמשיך עם המוביל שלך, למעט מקרים שבהם המוביל דופק שבירה של 7G או משהו מוזר אחר בגלל AFK או בעיה חיצונית אחרת.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים