VR לפאלקון ועזרה בפתרון בעיה (הוספתי סרטונים) - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 381 גולשים:
381 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 -> VR לפאלקון ועזרה בפתרון בעיה (הוספתי סרטונים)

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
YINON
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 21, 2007

הודעהנשלח: 18:06 ,6 ספטמבר 2017, ד'    כותרת הודעה: VR לפאלקון ועזרה בפתרון בעיה (הוספתי סרטונים) תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,
בניתי איזה TIR מאולתר בתצורת CLIP והצלחתי לכייל אותו עם התוכנה FreeTrack, אולם בהגדרות של פאלקון אני לא מצליח להדליק את הריבוע הירוק שמאפשר להפעיל את הTIR.
אשמח לכל עזרה

תודה מראש

נערך בפעם אחרונה על-ידי YINON בתאריך 16:48 ,10 ספטמבר 2017, א', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 23:30 ,6 ספטמבר 2017, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבל למה להשתמש בענתיקה הזאת? נסה את opentrack קורץ

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
YINON
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:02 ,7 ספטמבר 2017, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי מיכאל ותודה, הבעיה הסתדרה- היה צריך להוריד קבצי dll שמעדכנים את הFreeTrack עבור פאלקון עם 64BIT. אכן תוכנה ענתיקה, אבל זה בגלל שאני לא מבין כלום בTIR וזו פעם ראשונה שאני נוגע בזה. אנסה מאוחר יותר לעבוד עם OPEN TRACK.

יש לי בעיה אחרת עליה אני לא מצליח להתגבר, ניסיתי לפתור אותה יחד עם IAF-Assaf אולם עד שניפגש אני מנסה לשבור את הראש לבד בתקווה להתקדם קצת.
נסו להתחבר למצב שאותו אני רוצה ליצור ובהמשך אסביר מדוע אני רוצה לעשות זאת. הסיפור הוא כזה, אני מנסה (בכוונה תחילה) להכניס את הTIR למצב שבו החיישן מאבד זיהוי עם הלדים- ולאחריו השליטה בזוית האחוריות תמשיך באמצעות העכבר או הKEYSTROKE בלבד.
לא אני לא משוגע, אני אסביר בהמשך למה אני רוצה לעשות את זה. ובכן, מה אני עושה כדי לקבל את המצב שאני רוצה?

קודם כל מגדיר בcontrols שה 3D cockpit לא יהיה לחיץ ואז בעצם (כאשר אין TIR) הPOV זז עם העכבר. כעת אני מחבר את הTIR, ועוזב את האפשרות הזאת בצד לבנתיים.
אני מחבר את הTIR ועכשיו בכוונה אני גורם לו לאבד LOS עם הלדים, ואני עושה זאת בצורה שכולנו מכירים- פשוט מזיז את הלדים לזוית גדולה יותר ממה שהחיישן רואה את הלדים(להערכתי מעל 45 מעלות עבור המצלמה הפשוטה שאני משתמש בה)
במצב הזה התמונה בפאלקון "קופאת" כמובן. עד לכאן הכל טוב ויפה, כעת- מהמצב הזה, אני מעוניין שהשליטה בPOV תמשיך באמצעות הKEYSTROKE או העכבר בלבד, ולא באמצעות הTIR .
עפ''י ה Manual של פאלקון מצב כזה אפשרי ואמור להתרחש, העניין הזה מופיע בעמוד 117:
If you use TrackIR then Keystroke, Mouse and POV inputs won’t work (unless the LOS between TrackIR emitter/receiver is broken).

וגם בעמוד 111:
This is the prefered option. If you use a TrackIR the following options do not work. If the TrackIR is disabled (F9 hotkey) or the TrackIR loses track of your dot/vector clip/track clip pro the following options can be used.

ואולם כאשר הTIR שלי מחובר אני בעצם לא מקבל שום אפשרות להזיז את הPOV עם העכבר או המקלדת כאשר הLOS של החיישן אובד. האם מישהו יודע למה זה קורה? האם לא הבנתי טוב את מה שרשום בחוברת? אשמח לכל עזרה

ועכשיו למה בכלל אני רוצה לעשות את זה???
לפני כמה שבועות פרסם אסף פוסט כאן בפורום שבו הוא מצא תוכנה שמאפשרת לייצא את מסך המחשב (כולל במשחקים, גם לא סימולטורים) ע''ג הסלולר ובכך מאפשרת בשילוב עם משקפי הVR לתת לגיימרים חווית VR (יש שיאמרו VR לעניים אבל עדיין ...) אסף לקח את המשפקיים שלו ויחד עם הTIR שברשותו הוא העלה כאן סרטון שהדבר אכן עובד בDCS, ואני חשבתי - אם זה עובד לDCS זה אמור לעבוד גם עבור פאלקון, הרי אין כאן שום אלמנט שדורש משהו מפאלקון עצמו מבחינת תוכנה. ואכן הצלחתי לקבל את אותה החוויה בפאלקון-אעלה סרטון בערב, זה פשוט מדהים. ואולם, מצאתי ברחבי הרשת תוכנה קצת יותר מתקדמת מזו שאסף עבד איתה - התוכנה נקראת TRINUS וניתן לחפש אותה בגוגל, התוכנה הזו יודעת גם לתת לנו סנסור תנועה - דהיינו - היא יכולה לקחת את העכבר של המחשב ו"לשעבד" את התנועה שלו לGYRO של הסלולר. ואם כך - חשבתי לעצמי - אין יותר צורך בTIR !!!!, לוקחים את הסלולר, מפעילים את התוכנה, מכניסים למשקפיים ופאלקון רץ - והוא אכן רץ !! אבל, גיליתי בעיה חדשה שיכולה להרוס לגמרי את החוויה המטורפת הזאת:
הבעיה היא כזאת - בגלל שכרגע אנחנו רוצים לעבוד עם הVR ביחס של 1:1 עם התנועות של הראש שלנו - דהיינו חולף אותי מטוס אז אני מסתכל מאחורי הכתפיים - אז פשוט נוצר מצב שבו ברגע שלקחנו את הראש לנקודה הזאת בעצם המבט בפאלקון לא יכול יותר להתקדם - אך בפועל - החיישן שעל ראשנו יכול להמשיך להתקדם, ואם בטעות עשינו עוד תנועה קטנה אחורנית - אז מה שיקרה זה שברגע שנחזיר את הראש קדימה- כבר לא נחזור בפאלקון להתסכל על חזית הקוקפיט - נוצרה סחיפה.
אנסה בערב לתאר את הבעיה בסרטון.
הפתרון שעבדתי איתו בימים האחרונים היה פשוט לא להסתכל יותר מדי אחורה (משל ה"אל תאכל בננות"), אולם זה ממש מגביל אותך בקרבות אויר- אני כביכול מחסיר מעצמי כמעט את שעה שש עליה הייתי רגיל להסתכל. הניסיון להימנע מהגעה לנקודות קיצון אחוריות לא תמיד יצליח, בעיקר בקרבות אויר מפני שבחליפה אני פשוט מסתכל נורא מהר אחורה ו"נוגע" בנקודות קיצון האלה, אז פשוט כשהייתי מזהה מעין סחיפה כזאת הייתי מחזיר את הראש שלי קדימה ולוחץ על Glance Forward, ואז זה מסתדר. אבל תאמינו לי - זה הופך מהר מאוד לדבר נורא מעצבן שמעיב על כל הכייף שבדבר הזה. ולכן חשבתי שצריך איזשהו פתרון שיודע "לאפס" אותי אוטומטית למרכז הקוקפיט בפאלקון כאשר אני חוזר מאותה זווית אחורית עם סחיפה (שוב, יש פעמים שאני לא מגזים במבט אחורנית וחוזר ללא סחיפה ואז הכל בסדר) ואז חשבתי שהTIR בעצם יכול לתת לי את המבט שאני צריך בחזית הקוקפיט בכל הספרה של 40 מעלות מהמרכז, ואז כאשר אני חורג מהספרה הזאת והTIR מפסיק לפעול-למשל כשאני מסתכל אחורנית- אני חוזר לעבוד עם המבט של העכבר -דהיינו עם הסלולר שעל הראש שלי, ואז, אני יכול להתסכל אחורה ללא חשש, להסיט את הראש חזרה קדימה- והTIR יחזיר שליטה ויאפס אותי.

אני מקווה שמישהו יקרא את המגילה שרשמתי כאן וינסה לעזור לי,
אני חושב שביחד אולי נצליח לפתור את הבעיה הזאת ואז ניתן יהיה לקבל VR די פשוט אבל מדהים לפאלקון שכל אחד יוכל לרכוש לעצמו(משקפיי VR פשוטים של 20 דולר, והTIR שהוא עסק קצת יותר רציני אבל עדיין זה שווה) בערב אעלה סרטונים שלי שמתארים את כל העניין וגם את הבעיה. אני מקווה שתצליחו בנתיים להבין את התיאוריה שלי לגבי הבעיה וגם עבור הפתרון ותוכלו לסייע בידי.
אגב, פתרון בדמות לקנות אוקולוס או VIVE לא אפשריים כי הם לא תומכים בפאלקון - אם הייתי יודע שכן, הייתי הראשון שקונה אותם, ובכל מחיר חחח...

עריכה:

שלום לכולם,
עד שהשאלתי משתמש ביוטיוב מאח שלי, ושפצרתי את המשקפיים כי יש להם פתח קטנצ'יק לאף, ואז עד שערכתי את הסרטונים....
הוספתי סרטונים שמתארים את הVR עם המשקפיים ומציגים את הבעיה שאשמח אם נמצא לה ביחד פתרון.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WIwA-wAH2SE&spfreload=5[/youtube]

ועכשיו אני מדגים את הפתרון בעזרת עכבר המחשב למי שעדיין מתקשה להבין את התופעה המרגיזה הזאת:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rm9lakYft9E[/youtube]

האמת שלאחר כמה ימים שבהם אני לאט לאט מתרגל לכל העניין אז ניכר שיש שיפור בהתגברות על התופעה, ואולם- עדיין מדובר בחוויה מאוד לא נעימה שמשפיעה בעיקר בקרבות אויר, כל תזוזה קצת גסה מדי אחורנית או "ערבול" של הראש גורמים לסחיפה, וכזו אפילו הקטנה ביותר יכולה לגרום לאי נוחות ופגימה של ממש בחוויה.
יש לציין שכאשר אני מזהה סחיפה אני פשוט מחזיר את הראש קדימה וממרכז את המסך, אולם זה ממש יכול במצבים מסוימים לעלות לך בהפלה או איבוד קשר עין.

אשמח אם מישהו יתן את חוות דעתו על הפתרון שהצעתי בדמות שילוב בין הTIR בספרה הראשית של עד 40 מעלות מהמרכז ומאחורה הנחיה עם הג'יירוו של הסלולר-כלומר העכבר. כל פתרון אחר או שאלה על כל הדבר הזה יתקבלו בברכה,

מה שלא יהיה ועד שתגיע תמיכה של RIFT לפאלקון, לפחות כל אחד יוכל לחוות את הVR החמוד הזה לבנתיים ולתת את ההתרשמות שלו.
משפקיים פשוטות, סלולר, ותוכנה שניתנת להורדה והפעלה בפשטות.

תודה מראש לכולם ויום נפלא

נערך בפעם אחרונה על-ידי YINON בתאריך 17:02 ,10 ספטמבר 2017, א', נערך בסך הכל 2 פעמים
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 13:59 ,8 ספטמבר 2017, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא רואה סיבה שתגרם סחיפה רק בגלל שפאלקון מגביל את זוית התנועה בעצמו. הרי העקיבה אחרי הג'יירו מעולם לא הפסיקה (בניגוד לאיבוד הלדים כשמסתובבים מדי, אם כי לדים כמובן עדיין יחזרו למרכז בכל מקרה כל עוד הראש האמיתי שלך במקום הנכון שתואם לאיפוס האחרון), הטראקר חוזר לאפס שלו בקירוב כשאנחנו מחזירים את הראש למרכז גם כן. למה האפס הזה לא תואם כעת למבט קדימה בפאלקון? אני לא כל כך מבין. זה לא צריך להיות תלוי בפאלקון.
אז או שהטראקר לא בסדר או שפאלקון מתערב בעניין יותר מדי.

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
YINON
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:38 ,9 ספטמבר 2017, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שבוע טוב מיכאל ושבוע טוב לכולם
בדיוק בגלל הסיבות שציינת->> הסחיפה מתרחשת בגלל שפאלקון מגביל ןאת הזוית תנועה ובגלל שהג'יירו מעולם לא הפסיק את התנועה שלו,
ניתן ליצור את הסיטואציה של הסחיפה ממש בקלות באמצעות העכבר. קח את העכבר למרכז של דף נייר. קח את העכבר למרכז הדף ותמרכז את המבט בפאלקון, לאחר מכן תיקח את העכבר לנקודה הכי אחורנית שניתן מבחינת מבט, זה בערך יראה לך את הכסא של הטייס, משם, מרגע שהמבט בפאלקון לא ניתן יותר למשיכה אחורה-משוך פיזית את העכבר, עכשיו תחזיר אותו לנק' הראשונה במרכז הדף-תראה שבפאלקון כבר לא תחזור למרכז הקוקפיט. זו בדיוק הסחיפה.
הכנתי כמה סרטונים של כל העניין, אני עורך אותם ומעלה בקרוב.
חזור למעלה
acef
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Jan 24, 2007

הודעהנשלח: 21:33 ,10 ספטמבר 2017, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה לגבי הרזולוציה?

108 בפייסבוק
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 22:13 ,10 ספטמבר 2017, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז העכבר הוא האשם כאן, ופאלקון לא אשם שמקבל פקודה להביט חזרה ומתחיל מייד בלי להתחשב בכמה שסטינו עם העכבר...
זה פתרון הרבה יותר קל עבור טראקר ראוי לשמו במקום ללכת דרך העכבר.
מה אם תנסה להריץ על המכשיר טראקר שיעביר ישירות ל Opentrack עקיבה בלבד, במקביל להעברת התמונה דרך trinus (או כל תוכנה אחרת בסגנון, אנחנו רק צריכים להעביר תמונה כעת, והעקיבה מסודרת על ידי תוכנה הרבה יותר תואמת לסימולטור). באופן כזה, אם פאלקון יודע לעבוד כראוי עם כל מה שתואם ל TIR, הסחיפה שנובעת ממגבלת זוית המבט צריכה להעלם (רק דרוש איפוס ראשוני).
נסה את https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frozenbacon.headtracker&hl=en
עם הגדרות:
-אינפוט של UDP over network מוגדר בopentrack (אני לא בטוח איך זה עובד דרך USB אבל האפליקציה כן מאפשרת תמיכה גם ב usb tethering, נונתים קליק על הלוגו של WIFI בחלקה העליון כדי להחליף בין מצבי התקשורת)
-להגדיר את הIP המקומי של המחשב שלך בheadtracker ואת הפורט התואם בשני המכשירים
-בהגדרות של headtracker להפעיל את transmit in background
-להרשות לopentrack לעבור דרך הפירוול שלך.
-את Opentrack יש להגדיר ליציאה של freetrack עם איזה הגדרות שאמורות להתאים לפאלקון.
תצטרך גם להגדיר את הצירים בOT כך שיתאימו לאוריינטציה של הטלפון (דרך options-output, תחת output remap ניתן להגדיר מיפוי של ציר לציר אחר. לדוגמה בבדיקה שלי היה צריך למפות את yaw ללא שינוי אבל pitch צריך לקבל אינפוט מ roll כדי שהעקיבה תתאים לטלפון שנמצא מול העיניים ולא מונח מעל הראש).
נתקלתי רק בבעיה של סחיפה מצד החיישנים עצמם. תנועות חדות מדי מוציאות אותם לאט לאט מאיפוס, אבל לפחות יש לנו עכשיו יכולת להשתמש בhotkey מרכוז ב opentrack ולפתור את זה במיידי.

חזור למעלה
YINON
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:06 ,11 ספטמבר 2017, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי שגיא, הרזולוציה היא הרזולוציה של המכשיר הסלולרי שלך חלקי 2 היות והתצוגה מתפצלת עליו.
אני כרגע עם גלקסי s3 ולכן הרזולוציה יחסית נמוכה
מומלץ לעבוד עם גלקסי יותר מתקדמים או סוני אקספריה החדש
מיכאל, אני אנסה בערב את מה שאתה מציע ואעדכן כאן

תודה לכולם
חזור למעלה
YINON
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:41 ,11 ספטמבר 2017, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מיכאל, פעלתי לפי מה שאמרת והגעתי עד לשלב שבו OT מגיב לתנועות של הסלולר, אבל, אשמח להסבר איך אני אמור למרכז את הצריכים ולכייל אותם ביחד עם פאלקון
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 21:11 ,11 ספטמבר 2017, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

YINON, תתחיל מלהשיג עקיבה בתוך פאלקון.

בשביל זה ה-output של OT צריך להיות מוגדר על freetrack. וודא שבהגדרות ה output עבור freetrack (כפתור עם פטיש קטן מימין לתיבה) ה interface מוגדר ל enable both (אצלי זה ככה, והעקיבה זזה בפאלקון אז רק ליתר בטחון נוודא שההגדרה זהה). תוכל לבדוק אם פאלקון בכלל מגיב, על ידי הגדרת Input של sine wave מהרשימה.
לפני שתלחץ start, וודא ש filter מוגדר ל- accela. אני מציע להוריד למינימום את כל ההגדרות שלו בתור התחלה, רק בשביל בדיקה שהכל תקין. תוכל גם לקבל מושג כמה אתה רועד בעצמך או כמה המידע מהחיישנים רועש.

כעת צריך להבין שבגלל שהטלפון תקוע מול הפנים, התנועה שלנו בציר מסויים אולי נקלטת על ידי החיישן הלא נכון במכשיר ולכן מדווחת גם כן בציר הלא נכון.
בגלל שאני לא יודע בדיוק איך הוגדרו הצירים של החיישנים במכשיר שלך, אני יכול רק להניח ברירת מחדל סבירה: כמו מטוס!
אם תחזיק את הטלפון ביד כמו שמחזיקים סמרטפון רגיל, ציר הגלגול, העלרוד והסבסוב יהיו בדיוק כמו שאנחנו מכירים. אבל אנחנו הרי מניחים את הטלפון על הצד. אז מבט ימינה או שמאלה (yaw של OT והמשחק) ייקלט וידווח למחשב בציר pitch. מבט מעלה ומטה (pitch) ידווח בציר roll. וגלגול הראש מצד לצד (roll) ידווח בציר yaw.
בשביל לתקן את זה ב opentrack יש את אפשרות output remap. תחת כפתור options הגדול. היעד, כלומר מה שהסימולטור צריך לקבל, הוא קבוע ועבור כל ציר יעד ניתן לבחור ציר שOT מקבל מהסמרטפון, אותם יש לסדר כמו בדוגמה שלי- כאשר מה שמגיע מהסלולר נחשב source. אולי תצטרך לבחור Invert אם אתה נתקל בעקיבה בציר הנכון אבל בכיוון ההפוך.
בשלב הזה אתה אמור לקבל עקיבה בכיוונים הנכונים בפאלקון.
אם העקיבה עדיין לא הגיונית- יש סיכוי שהטלפון גם שינה את הצירים שהוא מדווח אם הוא עובר למצב landscape, אז תצטרך לבדוק בדיוק מה האינפוט שאתה מקבל בהתאם לתזוזה שאתה מבצע.

תוכל לראות אם המשחק יקבל את הציר הנכון גם בלי לבדוק בתוך פאלקון. התמנון יגיב לתנועה, וגם תראה מתחת את הנתונים שיקבל המשחק בgame data.
התוצאה הסופית אמורה להיות שמבט לצדדים ישפיע על yaw יותר מהכל, מבט מעלה ומטה ישפיע על pitch.

משם אתה מוזמן להמשיך לטעמך על ידי הגדרת הפרמטרים של פילטר accela (אולי אחת המתנות הכי חשובות בתוכנה הזאת עבורנו), הגדרת תגובות בצירים השונים (אני מניח שרוצים להגדיר את כל התגובות בMapping ביחס של 1:1).
ב options רצוי להגדיר גם איזה מקש בשביל מירכוז מיידי של המבט בסימולטור.
אני מציע לעבור על התיעוד, חלק מההגדרות קצת לא אינטואיטיביות:
https://github.com/opentrack/opentrack/wiki/_pages

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים