התאמה של warthog לטיסה עם F-15C - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 460 גולשים:
460 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> DCS World -> התאמה של warthog לטיסה עם F-15C

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
yanivher
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 07, 2013

הודעהנשלח: 22:02 ,21 מרץ 2013, ה'    כותרת הודעה: התאמה של warthog לטיסה עם F-15C תגובה עם ציטוט

לצערי רק היום התפנתי לטפל בעניין הקונפיגורציה של הג'ויסטיק החדש.
אני רק לא מצליח להבין כמה דברים:
1. בשביל מה צריך את ה T.A.R.G.E.T אם יש לי אפשרות להתאים פונקציה לכפתור בתוך המשחק עצמו תחת Options-->Controls?
2. הבנתי שניתן לטעון קובץ קונפיגורציה מוכן כי היו שעשו את ההתאמה הזו בעבר אז למה להמציא את הגלגל.. אבל איך עושים את זה? הורדתי קובץ מאיזור ההורדות באתר של DCS הקובץ מסתיים בסיומת fcf שנקרא "HOTAS Warthog Profile for FC3 F-15C".
מכאן:
http://files.digitalcombatsimulator.com/en/250296/
הרצתי אותו ב T.A.R.G.E.T ואחרי שהסקריפט רץ, השארתי את החלון פתוח (הנחתי שזה מה שצריך לעשות כי לא ראיתי כפתור 'סגור' או משהו כזה).
כשהפעלתי את הסימולטור הג'ויסטיק עבד יופי (האמת לא בדקתי את הכפתורים פרט לתזוזה על הצירים) אבל ברגע שנגעתי ב throttle פשוט צנחתי לקרקע בזוית מוזרה.
בבדיקה לאחר מכן ב Options-->Controls לא ראיתי שיש שיוך כלשהו ל engine start left/right. אז מה בעצם קרה כאן? בשביל מה הקובץ ההוא? כי ההנחה שלי הייתה שהוא יעשה את העבודה הזו בדיוק.

האם מישהו יכול להסביר מה עשיתי רע או לא עשיתי טוב?
אם שגיתי, אז סליחה אני פשוט מתרגש כי כריסטיאנו אובמה בארץ וזה די מרגש. תודו.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 22:26 ,21 מרץ 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה באמת קצת מבלבל, אבל מתרגלים לזה מאוד מהר ורק ככה ניתן לנצל את הפוטנציאל המלא של הHOTAS הזה בסימולטורים שאינם DCS A-10C.

כשאתה מריץ סקריפט דרך TARGET, המחשב שלך כבר לא יראה יחידת סטיק בנפרד ויחידת מצערת בנפרד. הם ייעלמו. במקומם תופיע יחידה מאוחדת שתקבל את השם Thrustmaster Combined.
כלומר אין יותר יחידת מצערת ויחידת סטיק נפרדות. יש רק מכשיר אחד חדש שבו כל הצירים וגם 32 כפתורים (בלבד). אף אחד מהמתגים של המצערת לא נמצא בין 32 הכפתורים האלה. המתגים כעת יתפקדו רק כחלק מהבקר שהסקריפט ימיר לפקודות של מקשי מקלדת.

רואה את כל המתגים המגניבים על בסיס המצערת? אותם הסימולטור בקושי מזהה. פשוט נסה לשייך את אחד המתגים, לדוגמה המדפים, בתוך הגדרות הסימולטור. הרי אין שם שלושה מצבים ברשימה (ואיזה סימולטור מזהה מצבי "אמצע"?) אלא רק "למעלה" ו "למטה". ויהיה לך מזל אם הוא בכלל יזהה שהזזת את המתג (הוא מזהה פולסים כפי הנראה, והמתגים האלה לא שולחים פולסים!).
אם תרצה אי פעם להשתמש בהם על סימולטור שלא בנוי לזהות אותם במיוחד (אם ED לא היו בונים את A-10C כך שיעבוד עם המערכת, אז גם בשבילו היינו חייבים להריץ סקריפט!), אז תצטרך לוודא שתוכנה כמו TARGET מפענחת אותם ושולחת לסימולטור פקודה של מקש מקלדת שיעשה את העבודה של המיקום הנוכחי של המתג.

נסה להיכנס להגדרות המקשים של DCS כאשר אין סקריפט פעיל וכשיש אחד רץ ותראה את ההבדל.
מאחר והצירים הם משהו שצריך למפות בסימולטור בכל מקרה, סקריפט או לא, אז תצטרך להגדיר אותם כשרץ סקריפט כלשהו כדי שהסימולטור יזהה אותם כחלק מהבקר Combined הזה.
לפחות בDCS ההגדרה נשמרת לכל בקר גם אם ניתקת אותו אחרי שמיפית אותו.
כלומר- סקריפט הוא למיפוי הכפתורים והמתגים כדי שישלחו פקודות של מקשי מקלדת. הוא לא מיועד למיפוי הצירים, שאותם תצטרך למפות בעצמך בסימולטור, באופן חד פעמי, עבור כל מטוס שתרצה. אם תחבר ג'ויסטיק אחר הרי גם את הצירים שלו תצטרך למפות, וזה בדיוק מה שקורה כשאנחנו מריצים סקריפט- הסטיק הופך לסטיק אחר.

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה

נערך בפעם אחרונה על-ידי Mike_69th בתאריך 22:43 ,21 מרץ 2013, ה', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:43 ,21 מרץ 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקי.. קצת יותר ברור עכשיו. תודה.
אבל ברשותך מיכאל עולים לי עוד שאלות:
אז כשהרצתי את ה fcf הוא בעצם עשה מיפוי לכל הכפתורים מלבד הצירים? האם כל מה שעלי לעשות הוא לבצע run configuration על הפרופיל שבחרתי ב TARGET, להשאיר את החלון סקריפט פתוח, להפעיל סימולטור לבחור ב F-15 ולטוס? או שעלי בכל פעם מחדש להכנס להגדיר צירים?

ציינת שצריך בכל מקרה להגדיר צירים אבל לא עשיתי את זה עד עכשיו ודווקא הג'ויסטיק על שלושת ציריו (x,y,z) עשה עבודה טובה. אז מה אני מפספס כאן?

עוד שאלה שעולה בעקבות ההסבר שלך,
כיצד אם כך הסימולטור מזהה את הכפתורים כאשר מדובר ב A-10C ולא כאשר מדובר במטוס אחר?
האם מדובר במימוש אחר? קצת מוזר לטעמי.. אבל אם ככה זה עובד.. אז.. So be it.
חזור למעלה
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:52 ,21 מרץ 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראיתי שעדכת את התשובה בתוספות והבהרות.
אני אמשיך כבר מחר לשבת על זה.
הרבה תודה.
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 22:55 ,21 מרץ 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בדיוק, fcf לא מסוגל לומר לסימולטור "אני רוצה שציר Z של הבקר Combined ישלוט על מצערת ימין".
למעשה הוא בכלל לא מתקשר עם הסימולטור, הוא רק מתרגם לחיצות על כפתורי הסטיק או מצערת, לפקודות מקלדת! את המקלדת הזאת כבר יקלוט הסימולטור.
ציר Z הזה פשוט קיים בסטיק החדש וצריך להכיר אותו לסימולטור, דרך הגדרות הסימולטור. אז צירים, כל הצירים, מגדירים בסימולטור. מקשים- לא. הסקריפטים בנויים בדרך כלל ללחוץ על מקשי מקלדת דיפולט שמוגדרים בסימולטור. כלומר כשמריצים סקריפט אנחנו גם לא רוצים להיכנס לסימולטור ולהגדיר שכפתור על הסטיק יעשה איזה משהו, כי זה יתנגש עם הסקריפט.

אתה מריץ סקריפט, ואז הולך להגדרות הצירים של הסימולטור ובאופן חד פעמי מגדיר את הצירים הרצויים. בפעם הבאה שהסימולטור יראה את הסטיק הזה הוא כבר יזכור את ההגדרה, גם אם הפעלת אותו עם סטיק אחר מאז. זה ספציפית לגבי DCS! סימולטורים אחרים- לא בדקתי עוד, אני מוצא שהכפתורים מספיקים לי בשביל ROF או IL2, בינתיים (לא ממש משקיע בהם הרבה זמן אז למה לי למפות שש שכבות של מקשים?).

איך הסימולטור מזהה הכל נהדר עם הA-10C? תשאל את ED וTM.
אני מניח שהסימולטור במצב A-10C מריץ קוד דומה לבקר של הwarthog שיודע לזהות מעבר בין שלושה מצבים של מתג- כלומר אם הזזת את המתג קדימה או אחורה ומאיזה מהם חזרת לאמצע.
בנוסף נסה את הניסוי הקטן שהצעתי- נסה להגדיר מתג (במצב שבו אין סקריפט רץ, כאמור אין מתגים במצב Combined) עבור פקודה כלשהי דרך ההגדרות של DCS. תמצא שהסימולטור מסרב לזהות את המתג אלא אם תיצור פולס בעצמך על ידי הזז ואיפוס מהירים מאוד של המתג.

בסופו של דבר TARGET הופכת לתוכנה שיכולה להתגבר על כל המגבלות של כל סימולטור מבחינת input וגם מאפשרת לך לכתוב כל מיני קוד משלך, לשליטה בלדים לדוגמה או הגדרת מאקרו (שעובד יפה לדוגמה עבור תפריטי רדיו. במקום ללחוץ F1 F2 F2 F1 או משהו כזה רק כדי לתת לווינגמן פקודה לעוף מכאן הביתה- אפשר לקבוע שהסקריפט ילחץ עליהם עבורינו כאשר נלחץ רק על כפתור אחד בסטיק).

אם תרצה באמת להבין בדיוק מה הייעוד של התוכנה, ואפילו לשפץ קצת סקריפטים בעצמך (לא מסובך בכלל, ואולי אפילו מוגבל קצת עבור מי שמכיר שפות תכנות יותר גדולות), קרא את הספרים שבתיקיה
Thrustmaster\TARGET\Resources

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:19 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עלתה לי עוד שאלה ונראה לי נכון יותר לשרשר את זה כאן בהקשר הדיון הזה.

האם ביצעת מיפוי כלשהו עבור כוונת ה TDC ב F-15? אם כן, באיזה אלמנט על הג'ויסטיק/מצערת השתמשת?
או שאתה משתמש במקלדת לצורך זה ספציפית?
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 21:12 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוהו, כמובן שזה ממופה. בסופו של דבר המצערת בנויה על בסיס F-15.
רק שאין לנו עדיין F-15 ברמת DCS אז אין איך להשתמש בו כמו במציאות.

בשביל TDC יש את ה"מיני סטיק". הוא נותן שני צירים וכפתור לחיץ.
רק בעיה אחת- הרזולוציה והמהלך שלו קטנים מאוד. בגלל זה במגע קל מאוד אפשר להגיע ישר לקצה הציר והסמן יעוף כמו טיל, ככה שבחיים לא תעצור אותו על המטרה.
לכן כדאי מאוד להגביל בפרופיל בTARGET את העקומות של שני הצירים שלו. הדדזון במרכז זה כדי שנוכל ללחוץ על הכפתור (שממופה למקש נעילה) בלי להזיז בטעות את הסמן.

לי נוח בערך ככה. שים לב שציר Y מסומן הפוך, ציר X לא. המיני סטיק מורכב כך שהצד השלילי של ציר Y מופנה למעלה, לי זה מפריע אז הפכתי את זה.

חזור למעלה
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:43 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מוזר כי אצלי הכפתור לא מפעיל כלום פרט ללחיצה (שמבצעת נעילה).
אז או שהוא לא ממופה אצלי (תכף אבדוק - בדיוק מכין שניצלים והם נשרפים כרגע אז זה קצת בעיה במקביל)
הוא שיש אצלי בעיה עם הכפתור.
בכל מקרה תודה.
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 21:45 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השניצלים יחכו.
הרץ איזה סקריפט ובחלון ההרצה כנס לdevice analyzer.
בצד שמאל מוצג הקלט הלא מעובד מהסטיק והמצערת. צירי X ו Y של המצערת הם המיני סטיק. אם הם לא זזים- יש לנו בעיה. אם הם זזים- אתה רק צריך לוודא שהם ממופים כצירים לTDC בהגדרות של DCS.

חזור למעלה
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:02 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זזים כמו נמר.
שמרתי את השינויים בקובץ חדש והרצתי את הסקריפט.
אבל בסימולטור לא זז מ"מ.
האם יש סיבה נוספת שאתה יכול לחשוב עליה מדוע במהלך הרצת הסימולטור זה לא יעבוד?
חזור למעלה
yanivher
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:14 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקי, לא שמתי לב מקודם למה שהוספת לגבי המיפוי בתוך DCS אז.. עכשיו זה עובד.

תודה!
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 23:19 ,20 אפריל 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל דבר שהוא ציר יש להגדיר בסימולטור קורץ

עכשיו גם אתה יכול לנעול בקלות.

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> DCS World כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים