לגבי חיל האוויר הישראלי והאירני - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 230 גולשים:
228 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> לגבי חיל האוויר הישראלי והאירני

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
RoiM
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 11, 2008

הודעהנשלח: 13:27 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: לגבי חיל האוויר הישראלי והאירני תגובה עם ציטוט

רציתי לדעת מהם יחסי הכוחות בין חיל האוויר הישראלי והאירני

למי יש יותר סיכוי להפיל לפי הנתונים שיש לנו

והאם חיל האוויר עדיין בכושר של קרבות האוויר אחרי שנים בלי איום אוירי כמו מטוסי קרב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Prince869
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/04/2008

הודעהנשלח: 13:40 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חיל האויר הישראלי הרבה יותר טוב לדעתי,
נכון שהיו להם קרבות אויר לפני מלא זמן, אך עדיין יש מלא אימונים על קרבות אויר,
בכל יום הם מתאמנים על קרבות אויר, הם לא שכחו את זה.
לחיל האויר הישראלי יש עליונות אוירית מבחינת המטוסים והטייסים,
אומרים שהטייסים של חיל האויר הישראלי יותר טוב אפילו משל האמריקאים משום שהטייסים באמריקה באו לצבא בהתנדבות...ומתוכם בוחרים טייסים.
אצלנו כולם הולכים לצבא ובוחרים טייסים עם "פינצטה". הטובים שבטובים.
יחסי הכוחות מבחינת קרבות אויר ומטוסים הם לטובתנו, הבעיה העיקרית היא הטילים, הלוחמה של ה"קרקע-קרקע".

מקווה שעזרתי,

רז פרינץ,
צוות ניהול ראשי, פריפלייט.

צוות vIAF ואטיל.
חזור למעלה
RoiM
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 11, 2008

הודעהנשלח: 13:43 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה מיתכוון קרקע אוויר לא?

זה בעיה רצינית להתקפה באירן בהתקפה שמה בטוח שיהיה נפגעים מצד חיל האוויר

האישראלי
חזור למעלה
Prince869
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:47 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מתכוון קרקע קרקע, הטילים.
ותראה הבעיה היא לא חיל האויר...ובאמת אומרים שאם תיהיה מלחמה אז יפלו מטוסים שלנו,
אבל הבעיה העיקרית היא הכוחות הקרקעיים שיצאו להילחם שם.

רז פרינץ,

צוות vIAF ואטיל.
חזור למעלה
Prince869
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:54 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבל בוא לא נדבר על הנושא הזה יותר מידי שלא נגיד דברים שאסור להגיד...

רז פרינץ,

צוות vIAF ואטיל.
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 15:04 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לחיל האוויר האירני יש מערכים לא גדולים מאוד של מיראז'ים, פאנטומים, ו-F-14, כולם מיושנים מאוד, וכולם, לפי הערכות, במצב קשה עקב מחסור בחלקי חילוף וכדו'. עם זאת, על פי שמועות, חיל האוויר האירני רוכש למעלה מ-200 מטוסי Su-30 וכן מטוסי J-10 סיניים ו-Mig-29SMT. אלו מטוסים שיכולים להיות מאתגרים מבחינה טכנולוגית לחיל האוויר הישראלי, אבל קשה להאמין שהם מצויים בידי האירנים בכמויות גדולות, לפחות לא בשלב הזה.

כלומר, יש להניח שמעל שמי הארץ חיל האוויר הישראלי מסוגל לשמור על עליונות אווירית די בקלות. אני לא מכניס בעניין הזה הגנה מפני טילי קרקע-קרקע, כי אין לי ידע אמיתי בנושא ואני בספק שלמישהו כאן יש.

השגת עליונות אווירית מעל אירן היא יותר בעייתית. ברשות אירן מערכות טק"א מתקדמות מתוצרת כגון ה-S300 וה-Tor, ככל הנראה בכמויות גדולות. זה בהחלט הולך להקשות על פעילות אווירית מעל אירן, אבל קשה להעריך עד כמה. מצד אחד, למיטב ידיעתנו חיל האוויר הישראלי חדר מערכות דומות לא מזמן בסוריה, מצד שני, אירן עוד יותר מוגנת, והאירנים בלי ספק רשמו הערות והפיקו לקחים מהתקרית בסוריה.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
RoN-212
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 14/10/2005

הודעהנשלח: 15:47 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister, כל מילה זהב !
רציתי לסכם דברים , אבל כבר רשמת לפניי את הכל כמעט , מה שנכון לגבי מה שאמרת שאין לאף אחד מושג פה כמעט לגבי הקרקע-קרקע.

רון אטיאס.
תשאף - תגיע מחייך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Yoavwein
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 15, 2008

הודעהנשלח: 16:05 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister מערכת ה s-300 היא אחת הבעיות הגדולות שניצבות בפני חיל האוויר כיום, אבל היא אינה קיימת עדיין באיראן... יש דיווחים שונים בקשר להאם רוסיה תמכור אותה או לא, ואם כן אז מתי, אבל כרגע היא עוד לא באיראן. הפנטגון טוען שלא תהיה מכירה, אבל בתור מישהוא שמתעניין בנושא ומבין את הגישה האמריקאית אני מאמין שהמערכת תגיע לאיראן בחודשים הקרובים, כלומר במהלך הסתיו... עד שתיהפך למבצעית, יעברו חודשים נוספים, כך שאנחנו מדברים על בין חצי שנה לשנה עד ש S-300 תפעל באיראן.
אם אני לא טועה, מה שקיים כיום באיראן זה בעיקר sa-20, שזה גם מה שהיה בסוריה ונכשל מול ההתקפה הישראלית.

טילי הקרקע קרקע האיראניים הם אכן האיום הכי גדול של כוחם הצבאי, (כי לא תהיה מלחמה קרקעית בינינו לבינם, בגלל המרחק - רק התכתשות ותקיפות אסטרטגיות) אבל איש אינו בטוח במספרם של טילי השיהאב 3, ובנוסף, בזמן האחרון יש ספק כבד בקשר ליעילות שלהם, כמו שניתן היה לראות באימון שלהם לפני מספר שבועות, בו לפחות שיגור אחד מתוך ארבע נכשל כבר בהתחלה.

ההנחה היא שאין לאיראן יותר מדי טילים שמסוגלים להגיע לארץ, אלא עשרות או אולי מאות בודדות.
מנגד, אף על פי שלא מתמקדים בהם, לישראל יש את טילי יריחו 2 ו-3 שמסוגלים להגיע לאיראן, ובמקרה של יריחו 3, הרבה יותר רחוק. (טווח משוער- 4800-7500 קילומטרים) טילי יריחו 2, וכפי הנראה יריחו 3 (שאין עליו מידע רב מדי) עולים בוודאות בביצועיהם וסביר מאוד גם במספרם על הטילים האיראניים. ח"הא האיראני אינו מהווה איום בשל המרחק והנחיתות הטכנולוגית, (אני לא חושב שארה"ב גם תאפשר להם לחלוף בשמי עירק, ולהם אין טווח כמו למטוסי הסופה) ככה שהבעיה הכי גדולה, היא בעצם, חיזבאללה. חיזבאללה הציב סוללות טילי ק"א בהר סאנין שבלבנון, וכעט ישנם דיווחים על הצבות של סוללות נוספות בהרי הלבנון.

לפי דעתי הבעיות המרכזיות כרגע בעניין האיראני הוא חוסר היכולת לשתק את הירי של חיזבאללה - זה אפשרי, אבל יקח שבועות רבים, אם לא חודשים, במחיר כבד הרבה יותר ממלחמת לבנון השנייה, ובעיה נוספת - מגמה גדלה והולכת של נטישה אמריקנית. אף על פי ההכרזות שלהם, כמעט כל הצעדים האחרונים של האמריקאים מראים על נטישת ישראל לבדה בזירה - החל בפרסום דו"ח המודיעין שלהם, בדו"ח הפנטגון בקשר למערכת s-300, וכלה בסירוב בכירי הצבא האמריקני אפילו לדון אם ברק בצעדים צבאיים בעניין.

"הגם להורגך השקם להורגו ויפה שעה שש"
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 16:44 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עושה רושם שאתה צודק בעניין ה-S300.

לגבי הדברים האחרים, מסכים איתך מאוד בהקשר הרחב של עימות עם איראן, למרות שפותח הדיון שאל בעניין יחסי הכוחות בין חילות האוויר קורץ

נטישה אמריקאית - בשלב הזה, בתור מישהו שיודע רק מה שחשוף לציבור, לא הייתי מתייחס לאירועים האחרונים באופן מפורש כנטישה. אני חושב שקשה לתאר מה קורה מתחת לשולחן, ויש הרבה מאוד דיסאינפורמציה במה שגלוי.

חזור למעלה
Yoavwein
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:17 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה צודק ואני רוצה לחזק את החלק השני - אנחנו, האזרחים, מעלים השערות ופרשנויות שיכולות להיות אפילו הגיוניות לפי המידע שיש לנו, אבל חשוב לזכור שאין לנו את כל המידע... לפני התקיפה בסוריה, אם אתם זוכרים, אז היו הרבה שמועות על מתיחות עם סוריה, וכולם היו בטוחים שזה בגלל שישראל רוצה לנתק את האספקה של חיזבאללה, ולשקם את ההרתעה שלה דרך מלחמה נגד סוריה... כולם היו בטוחים בזה, זה היה בכל העיתונים, ובסוף התברר שזה בכלל בגלל ציפייה לתגובה בעקבות הפצצת הכור.
זאת רק דומגא לכך שאנשים יכולים להעלות השערות הגיוניות אבל לא נכונות, ואולי זה מה שאנחנו עושים עכשיו... אבל כל עוד לא נחשפתי למידע אחר, אני די בטוח שמה שכתבתי הוא הנכון. בקשר לנטישה של ארה"ב - אני ממליץ לכם להתעמק בנושא, לא לקרוא על זה רק במקום אחד, אלא בכמה, ותבינו בעצמכם. כמה שזה לא נעים וקיווינו שזה לא יקרה, האמריקאים לא מעוניינים בעוד מלחמה, והם נוטים להיות אופטימיים, כלומר שכרגע לפחות, לא צפויה תקיפה אמריקאית.
כל הפרסומים שמדברים על תקיפה אמריקאית בזמן הבחירות - מדובר בגורמים ישראליים שמנסים להפעיל לחץ על האמריקאיים לעשות כך, לא גורמים ביטחוניים אמריקאים.

מצד שני, לא צריך לדאוג, בגלל שלא נדרדר למלחמה כולל עם איראן, אלא כנראה לתקיפות אוויר וטילים נגד ומאיראן, ומלחמה מלאה אם חיזבאללה, ואולי חמאס. וכמובן אסור לשכוח את הטרקטורים בירושלים...

חזור למעלה
afik_t_king
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 25, 2006

הודעהנשלח: 18:19 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ישלי רק דבר אחד להוסיף בדיון הזה. לחיל האויר הישראלי לפחות יש מטוסים מתקדמים-
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=423689

קורץ
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
jsf
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 08, 2008

הודעהנשלח: 19:04 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רק טעות אחת - ה-s300 היא סדרה שלכמה סוגי טילים ואיראן רוצה לקנות את ה sa-20 ביניהם. לפי המידע שלי, מדובר בטיל סופר מסוכן, ובין הטובים בעולם..............אפילו יותר מהפטריוט.

כיום לאיראן יש רק את ה-tor-m1 (אני מתכוון לטיל שמהווה איום, כמו שראינו מעל סוריה הטילים הישנים יותר לא מאוד מאימים.........)

דרך אגב גם ה-tor-m1 הוא מסדרת ה-s300
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 19:20 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חיל האוויר של איראן הוא מכונית ממודל ישן מאוד שצבועה בצבע חדש, לא יותר.
הבעיה היא שלא מדובר ואף פעם לא היה מדובר באיראן בלבד.
הבעיה היא שכל דבר שנעשה הוא מאין שורות של דומינו שנפילה של אבן אחת מדליקה רצף אירועים שקשה לחזות .
כרגע לא לבצע פעולה זה כמו בעצם לבצע פעולה אחרת לא לעשות זאת בחירה עם השלכות כמו לעשות.
הכול שאלה מי יוזם ראשון.
החזית שלנו עם איראן לא קשורה בהכרח למדינה עצמה, היא בגבול לבנון עם חיזבאללה.
והחזית שלנו עם סוריה היא בדרום בעזה מול חמאס.
החזית של איראן מול ארה"ב כבר החלה בעיראק.
איראן עצמה כבר פה. ככה שהשאלה היא לאן העימות יחריף לא איך הוא יתחיל.

השאלה שלך אם כבר אתה שואל צריכה להיות קצת יותר מדויקת משהו בסיגנון
האם חיל האוויר שלנו מסוגל להתמודד מול איראן סוריה והמציאות הקיימת עכשיו יחד.
מקווה שלא נדע את התשובה בקרוב כי ממש חם בלבנון קורץ

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Yoavwein
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:51 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

JSF אני מניח שאתה צודק מכיוון שלא הייתי סגור בקשר ל sa-20. בכל אופן, עד שהמערכת הזו, שהיא המכשול העיקרי, ולא ה TOR תוצב באיראן ותהיה מבצעית, יעברו כמה חודשים. המערכת שנמצאת שם כיום היא אותה מערכת סורית שכשלה בהתקפה הישראלית על סוריה, כלומר שאם תתבצע תקיפה בקרוב, (לפי פרסומים ישראליים שלדעתי ולדעת פרשנים מסוימים רק נועדים לייצר פרובוקציה)

גם Loven צודק, בלבנון חיזבאללה שיקם את כוחו והרבה מעבר לכך. הוא מהווה איום כמו כל צבא סדיר, ויפריע מאוד לפעולה צבאית נגד איראן. חיזבאללה מכסה את כל ישראל בטילים שלו, אף על פי שיעילותם ודיוקם אינם טובים... יש בידיו עשרות אלפי טילים, יכולת מוכחת לשגר אותם גם באופן עצמאי בזמן מלחמה, וכמובן כמו שראינו במלחמה, יקח הרבה זמן לעצור יכולת זו, אם בכלל... אני כרגע לא מסוגל לחשוב על פיתרון נגד זה, חוץ ממבצא קרקעי גדול של חיסול שיטתי של כל בסיסי וכוחות חיזבאללה... כלומר מלחמה כוללת בלבנון. ייתכן שכדאי אפילו לעשות זאת לפני תקיפה של איראן, או ביחד. כמובן שהתערבות אמריקאית, או של מדינות אחרות (צרפת, גרמניה, טורקיה, ערב הסעודית עולים לי בראש) תעזור מאוד בעניין הזה.. אבל קשה לי להיות אופטימי אם מה שאני יודע כרגע.

חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 20:07 ,29 יולי 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בעקבות כמה הודעות פרטיות מ-Dingo אני מבקש לחזור ולהדגיש שמה שהזכרתי בעניין רכש מטוסים חדישים באירן מבוסס על שמועות ואין כרגע שום דבר מוכח. דעתי האישית היא שאפילו אם יש ברשותם מטוסים כאלה, מדובר בכמויות מזעריות. מה שכן ידוע בוודאות הוא שמתחילת שנות התשעים יש לאירנים 25 מטוסי מיג 29 מדגמים בסיסיים.

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים