חיה"א מצא מחליף לצוקית? - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 471 גולשים:
470 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> חיה"א מצא מחליף לצוקית?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
afik_t_king
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 25, 2006

הודעהנשלח: 23:32 ,10 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: חיה"א מצא מחליף לצוקית? תגובה עם ציטוט

משרד ההגנה האמריקני יציע לישראל עסקה בשווי 190 מיליון דולרים, הכוללת 25 מטוסי אימון מסוג T-6A "טקסס טריינר" וציוד נלווה. הפנטגון טוען כי ה-T-6A יוכל להחליף את מטוסי הצוקית ולחסוך לחיל האוויר 66 אחוזים מעלויות הדלק.

לכתבה המלאה-
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3553527,00.html
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
Madrid1
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Dec 13, 2005

הודעהנשלח: 9:43 ,11 יוני 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפיק ,

לא נראה לי שחיל האויר הישראלי ירצה להכניס לשורותיו מטוסים משומשים
הרי באותו הזמן שהחליפו את הפייפר לסנונית טענו שיתכן שהסנונית תחליף
בשלב זה או אחר גם את הצוקית,אולי זה באמת מה שיקרה בסופו של דבר וכך
גם חיל האויר יחסוך לעצמו עלויות רכש של מטוסים נוספים.

Watch You'r Six You'r Ass Is On Fire
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Prince869
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/04/2008

הודעהנשלח: 12:08 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הT-6A זה מטוס מטורף...באמת...יש לו מנוע טורבו פרופ...וכל התא טייס ממוחשב כמעט...מטוס מדהים, אנחנו צריכים להתפלל שהוא יגיע לארץ. נראה לי שישראל קנתה כבר מטוס אחד כדי לנסות.

רז פרינץ,
צוות ניהול ראשי, פריפלייט.

צוות vIAF ואטיל.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 12:14 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפי מה שהבנתי הם אמורים להגיע בסוף השנה.

בכל מקרה, מדריד, אתה צריך לבדוק את המקורות שלך מחייך
ישנם בשירות פעיל לא מעט מטוסים ומסוקים שהאמריקאים העבירו, רצו להעביר או תיכננו להעביר לאחסנה יבשה - כלומר לזרוק אותם במדבר.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 12:32 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישהו מוכן להסביר לי איך מטוס טורבו-פרופ יחליף מטוס סילוני? זה די חריג... אני מתאר לעצמי שיהיה צורך להשלים את הפער במשהו.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
Prince869
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/04/2008

הודעהנשלח: 13:57 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני חושב ככה...אבל לפי מה שידוע לי המטוס הזה מגיע למהירותיות נמוכות מהצוקית...אבל כמו שחיל האויר חשב להחליף את הצוקית בסנונית....אז יהיה להם קל להשלים פערים...
מה שאני מאוד רוצה לדעת...זה האם יהיה צוות אוירובטי על המטוס הזה...טירוף!! מגניב

רז פרינץ,
צוות ניהול ראשי, פריפלייט.

צוות vIAF ואטיל.
חזור למעלה
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:01 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister כתב:
מישהו מוכן להסביר לי איך מטוס טורבו-פרופ יחליף מטוס סילוני? זה די חריג... אני מתאר לעצמי שיהיה צורך להשלים את הפער במשהו.

אז הנה כמה ציטוטים מפורום VATIL בנוגע לכתבה-

ציטוט:
על פניו,באמת אין טעם בלימוד טיסה על טורבו פרופ,אבל מטוסים דומים נמצאים בשימוש בחילות אוויר רבים בגלל סיבה אחת ויחידה-כסף,,,,עלות שעת טיסה בטורבו-פרופ הרבה יותר זולה משעת טיסה במטוס סילון,ופירושו של דבר שבאותו סכום אפשר לטוס יותר.
העניין הזה ש"אין טעם ללמד לטוס על מטוס טורבופרופ" תוקע את עניין החלפת הצוקיות הטובות (אך הישנות מאוד) כבר הרבה שנים,ואני זוכר עוד כשהייתי בחטיבת הביניים(בערך 15 שנים) קראתי בביטאון כתבה על מספר מטוסים(רובם טורבופרופ) שנבחנו כמחליפים לצוקית-כולל ה"אולריק" הפולני וה "טוקאנו" הברזילאי(שנמצא בשימוש במספר חילות אוויר-כולל הRAF ) וגם אז-נראה לי שעניין הטורבופרופ מנע את ההחלפה.
אבל איזה ברירות יש?,כיום כבר כמעט לא מיצרים מטוסי סילון לאימון,ולמען האמת-לא נראה לי שבאקלים הבינ"ל כיום יש מדינה אחרת פרט לארה"ב שתסכים למכור לנו מטוסים-אפילו לאימון.

ציטוט:
אילו טייסים יותר טובים, או "למי יש יותר גדול":

ח"א האמריקאי גדול בהרבה משלנו. יש לו הרבה טייסים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. האחוזון העליון הולך לביה"ס המפורסם לקרבות אוויר של הNavy, הרי הוא Top Gun. המסיימים בהצלחה לימודיהם בביה"ס זה נחשבים באמת לטייסים מהטובים בעולם אם לא הטובים ב-ה' הידיעה.
ח"א שלנו ידוע במספר מצומצם יחסית של טייסים, כאשר ההכשרה של כל אחד מהם ארוכה וקשה, עם סיכויי נשירה גבוהים, כך שהמסיימים קורס טייס, קא"מ וקאמ"מ נחשבים גם כן מהטובים בעולם. יש המקבילים את הסילבוס של טופ גאן לסילבוס של קא"מ וקאמ"ם קרב אצלנו. לא יודע עד כמה זה נכון.
מה שכן, למיטב הידוע לי, ח"א הישראלי שולח לטופ גאן כל תקופה מסויימת טייסים משלנו שישתתפו בהשתלמויות, אימונים, ושיתוף ידע ונסיון עם הטייסים האמריקאיים. נתחיל מזה שלקבל הזמנה מהצי האמריקאי להשתלמות ב-Top Gun, זה רציני בפני עצמו. אך גם כאן יש כביכול משחקי אגו (מוצדקים ביותר), הרי ח"א הישראלי ישלח להשתלמויות אלו רק את הטייסים היותר טובים ומנוסים, להעשרת היכולות שלהם וכמובן גם לייצוג ח"א הישראלי מול הצי האמריקאי ומול העולם.

לגבי טורבו פרופ בתור האווירון בו משתמשים לראשוני קרב:

1. טורבופרופ הוא מנוע סילון. רוב מכשירי המנוע דומים לו ולכל מנוע סילון טיפוסי. כל התופעות הנלוות למנועי סילון יתרחשו גם בטורבופרופ, למשל הזדקרות מדחס. לכן אין שוני משמעותי בלימוד. אולי יש כאן תוספת, הרי בטורבופרופ, בניגוד לסילון, יש צורך בתפעול נוסף של מכשירים כגון פסיעה, תערובת. בנוסף, ישנו כל עניין תאום הטיסה עם הרגל, בשל תופעות הנגרמות מהפרופלור. מבחינה חינוכית לטייס בשלב הביניים שבין סנונית לסקייהוק, אולי טורבופרופ הוא הצעד הנכון. קטונתי מלהחליט החלטה שכזו בעצמי.

2. ביצועים - למיטב הבנתי המטוס המדובר הוא בעל ביצועים גבוהים ומהירויות גבוהות, דומה לצוקית של היום. כנראה לא יהיה תרגיל אירובטי של הצוקית שלא ניתן לבצע בטורבופרופ. מהבחינה הזו הוא לא נופל מהצוקית. ישנו עניין בו הוא מוביל על הצוקית, לימוד ואימון ראשוני בטיסות מבנה. הפרופלור מייצר גרר גבוה. התוצאה היא באופן אוטומטי מטוס אנרגטי ומגיב טוב ומהר בהרבה בציר האורך של המטוס. עקב כך, הטייס המתלמד בטיסות מבנה רואה באופן מיידי את השפעת הערכותיו ופעולותיו, וכך ידע להעריך טוב יותר ולשמור מבנה יותר בקלות. מאוחר יותר, במעבר לסקייהוק יצטרך לקחת בחשבון את המהירויות הגבוהות יותר והתפעול היותר "צופה מראש" של פעולות המנוע, והרי זה דבר שאפשר להתחיל לתרגל כבר בטורבו פרופ: לאחר תפיסת הטווחים והמרחקים של טיסת מבנה, יש לעדן את התנועות, למתן אותן, להכין את האווירון מראש ולא להיות עצבניים. כך, המעבר לסקייהוק (השלב המתקדם) יהיה חלק. בכל מקרה יש לתרגל זאת, כי זו טיסה נכונה יותר, לא להיות "טייס פטישים".
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 15:02 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister כתב:

לא חריג בכלל.
אין עם זה בעיה וזה מקובל בעולם. כיום רוב חילות האויר בעולם עושים את שלבי ההכשרה המוקדים של טייסי קרב על מטוסי טורבו פרופ. בעיקר משיקולי עלות.. (למעשה הטקסן II המדובר נמצא בשירות בחיה"א האמריקאי, בצי האמריקאי, בחה"א הקנדי ובחה"א היווני בדיוק באותו תפקיד המיועד לו כאן).

סה"כ תפעול של מנוע טורבו-פרופ דומה מאוד לתפעול מנוע סילון.
המטוסים האלה נראים מבפנים כמו כל מטוס קרב/הדרכה מודרני (הוק ודומיו) - והם זריזים כמו שד.

אגב מי שקיווה לטוס על הטקסנים בצ'ק 10 שבוצע ע"י הצוקיות ככה"נ יתאכזב. למיטב ידיעתי הסנוניות יקחו עליהן את התפקיד מתישהו בעתיד הקרוב.

הטקסנים ישמשו רק את מגמת ראשוני קרב.
את מתקדם קרב, בעתיד הנראה לעין עדיין ימשיכו לבצע על מטוסי העייט העתיקים (אך החמודים מחייך)

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
pilotxf-16c
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 16, 2007

הודעהנשלח: 18:18 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא נראה טוב צוחק

אם זה שהצוקית יקר יותר,הייתי מעדיף שהצוקית ישאר.
למה? בצוקית יכולים לדעת ישירות [במיוחד עם חיל אויר כמו שלנו ובמדינה כמו שלנו] אם אתה תגמור את הקורס או לא.
אתה חייב להתחיל ממשהו מהיר "ומסובך" כדי לראות אם תסתדר בעתיד עם מטוסי סילון שהם פי 70 ממנו.
[מיועד לטייסי קרב שמח מאד ]

בברכה,
ירין.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
afik_t_king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:21 ,14 יוני 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

pilotxf-16c כתב:
לא נראה טוב צוחק

אם זה שהצוקית יקר יותר,הייתי מעדיף שהצוקית ישאר.
למה? בצוקית יכולים לדעת ישירות [במיוחד עם חיל אויר כמו שלנו ובמדינה כמו שלנו] אם אתה תגמור את הקורס או לא.
אתה חייב להתחיל ממשהו מהיר "ומסובך" כדי לראות אם תסתדר בעתיד עם מטוסי סילון שהם פי 70 ממנו.
[מיועד לטייסי קרב שמח מאד ]

לידיעתך, מטוס טורבו-פרופ כגון המטוס שהציעו לחיל האויר הישראלי, הוא מהיר ומסובך (כפי שאתה מגדיר את זה) בדיוק כמו הצוקית. אין ממש הבדלים, חוץ משהמטוס הזה הוא מטוס סילון, והמטוס הזה הוא מטוס טורבו-פרופ.
חזור למעלה
JET_PiLoT
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 14, 2006

הודעהנשלח: 12:33 ,16 יוני 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

T-6A ממש דומה לסנונית .
עסקה זו ב 99% לא תצא לפועל. כי אלביט מערכות תספק לחיל האוויר במחיר מוזל יותר את הסנונית.

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים