מסוק כוח עילוי - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 439 גולשים:
438 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> מועדון הטייסים -> מסוק כוח עילוי

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
weissman
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 30, 2007

הודעהנשלח: 20:30 ,20 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: מסוק כוח עילוי תגובה עם ציטוט

שלום.
מישהו יודע מה הנוסחא לחישוב עילוי של מוסק ( כנף מסתובבת) ?
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
schredder
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/09/2005

הודעהנשלח: 22:48 ,20 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום.
אין נוסחה קבועה לדבר כזה.
ישנם הרבה פרמטרים שמשתנים ומשפיעים על העילוי לאורך הלהב של המסוק.
עליך לזכור שכשמסוק טס במהירות מסויימת ישנה להב מתקדמת ולהב נסוגה (יחסית לכיוון זרימת האויר)
הדבר גורם לפילוג כוחות לא מאוזן והפתרון הלהבים משנות ומפצות על כך ע"י שינוי זויות התקפה כל חצי סיבוב. די מדהים בהתחשב במהירות שהן עושות את זה.
בנוסחאת חישוב כח העילוי יש גורם שמשפיע בצורה הכי דרסטית והוא המהירות של המטוס או במקרה הזה - הלהב באויר. מכיוון שמדובר בלהב מסתובבת - אם יש לך את אותם מאפייני פרופיל הלהב לאורכו - ככל שתתרחק מהטבור של הרוטור- יהיה לך כח עילוי רב יותר בנק' המדוברת. - הפתרון - להבים מפותלות עם זויות התקפה שיורדת ככל שאתה מתרחק מטבור הרוטור.
כל הדברים האלה מחושבים ומיוצרים בקפידה. וזהו רק קצה הקרחון...
אין נוסחא כללית שתחליף את כל המדע המדוייק הזה.

אם אתה מתכוון ברמה של תיכון - אתה יכול לבצע הנחה מקלה ולומר שהעילוי הוא כמו במטוס ואתה לוקח מהירות זויתית של חצי מאורך הלהב. זה חישוב מקורב. בפועל - בחישוב מדוייק - תכנס לחישובי אינטגרציה ואם אתה לא מדען בטכיון - הדבר לא ממש מומלץ... ראש בקיר!
בהצלחה ...

ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם אמחצם ולא יכלו קום יפלו תחת רגלי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 14:16 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בתור אנקדוטה , יצא לי להיפגש עם סטודנט לאוירונאוטיקה לפני כשנה, הוא אמר לי ככה :"אני לא עולה על הדברים האלה - לא יודעים איך מסוק מייצר את העילוי שלו".
מה שהוא התכוון זה שלא יודעים את הנוסחא המדוייקת - או מספיק מדוייקת - על מנת לחשב את העילוי שאמור להיווצר. אפשר למדוד אותו כמובן בניסויים אבל זה לא יוצא אותו דבר כמו בחישוב... כלומר, התיאוריות הנוכחיות (ואופן ספציפי זו של כנף מסתובבת) אין קרובות לתאר את מה שקורה בפועל.
זה מדהים לאיזה רמה של ביצועים הגיעו רק על ידי ניסוי וטעיה...

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
weissman
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:24 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמעו, תודה על העזרה וזה אבל אני באמת צריך רק נוסחא כי אני עושה איזה ניסוי בפיזיקה ואני צריך לבדוק את כל האפשרויות. אז אם אין לכם אז תודה רבה ולהתראות
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Eagle_King
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 15/08/2005

הודעהנשלח: 18:48 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

weissman, ביום ראשון זה יהיה אפקטיבי מצידך?
אני אוכל לתת לך תשובה מדוייקת.

בן קלי.
צוות ניהול ראשי פריפלייט.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
IsraelAF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 30, 2006

הודעהנשלח: 18:55 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

weissman כתב:
שמעו, תודה על העזרה וזה אבל אני באמת צריך רק נוסחא כי אני עושה איזה ניסוי בפיזיקה ואני צריך לבדוק את כל האפשרויות. אז אם אין לכם אז תודה רבה ולהתראות

זה דיי אנוכי מצדך אתה לא חושב?
חזור למעלה
Shnizel
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 21/06/2005

הודעהנשלח: 19:14 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

weissman כתב:

אני חושב שקיבלת את התשובה משני אנשים שלפחות על אחד מהם אני יכול להגיד שמבין פיסיקה ברמה מאוד גבוהה... אם לא הבנת את זה מהם , בו תנסה להבין את הרעיון מתלמיד יא' בפיסיקה :

נוסחא לדבר כזה , לא רק שלא תהיה מדויקת , אלא שרק עד שתבין אותה , תצטרך לקרוא כמה עשרות עמודים , בנוסחא כזו , לא רק שיש כל כך פרמטרים למשוואה הזו , בגלל שלרוטורים יש אורך , כל המשוואה קיימת כל כך הרבה פעמים , כי לכל אלפית מילימטר אורך פועלים כוחות בגדלים שונים.

אתה כן יכול לחשב דבר כזה , אבל בצורה מאוד לא מדויקת , ומה שווה פיסיקה אם אין בה דיוק ?

!No Shnizel?No B&Z
Pilot that counts on missiles will die by the gun
חזור למעלה
weissman
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:39 ,21 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא התכוונתי לפגוע בכם ואם כן אז אני מצטער שכך קרה. אני אמשיך לחפש אז שאמצא את התשובה
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 10:29 ,22 פברואר 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

weissman, נסה ליצור קשר איתי ב-MSN או להסביר מה בדיוק הניסוי שאתה מנסה לעשות ומה צריך לחשב. עשיתי הרבה מאוד חישובים פיסיקליים בחיים של (כמעט היה לי תואר ראשון בפיסיקיה) אולי אצליח לעזור לך.

כפי שתראה אחרי שתרקא את הלינקים למטה, אין נוסחה כמו לעילוי של מסוק כמו לזו של כנף קבוע (שאגב - גם הנוסחה הזאת לו מתחשבת באפקטים ניוטוניים).

להלן כמה לינקים ומידע שאולי יעזרו לך למצוא מה שאתה מחפש.

פה יש הסבר על איך הכוחות הפועלים על מסוק בזמן ריחוף. וגם יש לינק לנוסחת העילוי לכנף קבוע.
http://www.aerospaceweb.org/question/aerodynamics/q0037.shtml
* - הוא גם מזכיר שיש ספר בן 1000 עמודים שרק מנסים להסביר איך עובד העילוי במסוק...

בלינק הזה יש הסברים על שורה ארוכה של אפקטים שמשפיעים ופועלים על הרוטור של מסוק בזמן הסיבוב שלו (שלא כלולים בנוסחת העילוי כמובן).
http://www.aero.com/publications/helicoptorial/9509/9509.htm

עוד לינק להסבר איך נוצר העילוי במסוק - דיי מופשט - יש רק את נוסחת העילוי הרגילה בלי האפקטים האחרים או תיקונים לכנף מסתובבת.
http://www.thaitechnics.com/helicopter/heli_intro.html

עילוי דיפרציאלי - זה בעצם מה מסוק מייצר, עילוי שמשתנה לפני סיבוב הרוטור. בלינק הבא יש לך הסבר העצם למה זה כל כך קשה לחשב את העילוי של מסוק.
http://www.cavalrypilot.com/aerodynamics/lift_dissymetry.html

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
weissman
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 10:44 ,22 פברואר 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה פאנטום
הניסוי שלי הוא לחקור איך העלה של עץ המכנף נאה עף. הרעיון הוא להוכיח שיש לו עילוי ובשביל זה אני צריך נוסחא. בכל מקרה אני אבדוק את הקישורים שנתת לי פה.
נ.ב:
אני מאוד מעריך את העזרה הרבה שכולכם נותנים לי, לא חשבתי שתהיה כזאת הענות גבוהה ומהירה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מועדון הטייסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים