האמת שמאחורי לוקאון... - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 438 גולשים:
438 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> DCS World -> האמת שמאחורי לוקאון...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
VooDoo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2006

הודעהנשלח: 11:55 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: האמת שמאחורי לוקאון... תגובה עם ציטוט

סרטון שעשינו בטייסת... המראה את המאמת מאחורי לוקאון...
עד כמה שהקוד דפוק... ועד כמה זה לא מהנה לטוס ברשת כאשר כל השחקנים עושים את הדברים האלה, וחושבים שזה מציאותי... מי שיתנסה בפאלקון יודע כי אי אפשר "לעבוד" על אמראאם בצורה הזאת... וחבל יהיה לראות שבFIGHTEROPS פתאום כל הטייסים "הטובים"
יבינו עד כמה זה קשה באמת לברוח מטיל!

כי יש תנאים די מדוייקים שחייבים להתבצע בשביל להתחמק מטיל... ולא כמו בלוקאון, שם הסיכויים של הטיל לפספס יותר גדולים מאשר לפגוע..

בכל מקרה הינה הלינק, תהנו:

http://www.reservoirs-elite.org/data/promo/exploits.wmv

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
YINON
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 21, 2007

הודעהנשלח: 13:52 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה אבל זה כבר ידוע שזה משחק לא כל כך טוב
כרגע רק עזרת לי יותר להבין אתזה
חזור למעלה
Fox5inbound
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 11, 2007

הודעהנשלח: 14:17 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש את הגירסאת DEMO (חינם להורדה).
מי שרוצה עדיין יכול להוריד מהאתר www.3dgamers.com ולהתרשם בעצמו מהמשחק.
וכן, לוקאון הוא משחק 'טיפשי' ולא ראליסטי, וסליחה אם זה פוגע במישהו :], אבל זאת האמת מאחורי הגראפיקה הטובה...

מ"ט 110 אבירי הצפון
www.110vfs.2ya.com
טייס בצוות האווירובטי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
adislash
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2007

הודעהנשלח: 16:42 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחח... מה זה הדבר הזה צוחק איזה באג
למישהו יש מושג איך קוראים לשיר הראשון?
חזור למעלה
pilotxf-16c
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 16, 2007

הודעהנשלח: 18:09 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מבחינת גראפיקה אחלה משחק!

מבחינת ריאליזם...תחכו ל-FIGHTER OPS
שמח מאד

בברכה,
ירין.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
YINON
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 21, 2007

הודעהנשלח: 19:10 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרבה אנשים אמרו לי גם שהקוקפיט במטוסים שמה לא לחיץ.
לתשובת ליבכם ...
ממליץ בחום על פאלקון על כל גרסאותיו.
חזור למעלה
nir3277
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 30, 2007

הודעהנשלח: 22:18 ,7 ינואר 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפעמים אני שואל את עצמי מה אני עושה שם.
תשמע יש לך טעם בדיוק כמוני במוזיקה!!!
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 1:42 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפחות חצי מה"באגים" האלה.. הם דווקא מאוד מדוייקים.
נלך לפי סדר ההופעה בסרטון:

1. הבארל רול - אין לי הסבר, אמור לעבוד על טיל או שניים, אח"כ המטוס אמור לאבד פוטנציאל בקצב כזה שהטילים המאוחרים יפגעו.

2. ג"נ - הגיוני לחלוטין. שתי סיבות: א. clutter, המטרה הולכת לאיבוד בהדי קרקע, אין לאן להתביית, הטיל הולך קיבינימט. ב. הטיל מנסה להוליך את המטרה, אם אתה נמוך מספיק, הוא מוליך את עצמו לרצפה. ג. (לא ראיתי ממומש במשחק) מרעום קרבה, עלול להיות מופעל ע"י הקרבה לקרקע.

3. הספליט S בניצב לטילים. הגיוני, הטילים הראשונים לא מצליחים להחזיק את הפניה (כמו בבארל רול), הפעם אין איבוד פוטנציאל, המטוס ממשיך באותו רדיוס פניה. הטילים האחרונים מנסים להוליך אותו, הורגים את כל הפוטנציאל שלהם במעקב, לא מסוגלים להרים את האף אחריו ומאבדים נעילה

4. "משיכת הקסם" - משיכה מתוזמנת היטב במהירות הפניה האופטימלית, כאשר הטיל ממוקם בנקודה בא הוא צריך לבצע את התימרון המירבי - בשני צירים (X ו-Y). הטיל פשוט נשפך.. אין סיכוי לבצע מול יותר מטיל אחד בכל זמן נתון (עניין של תזמן)

5. "סופר נוטצ'" (ככה קראת לזה, לא?) - ערימה של ספארו. טיל מכ"מ חצי אקטיבי, ולא סתם חצי אקטיבי, עם עקיבת דופלר... yoda שם את הטילים ב90 מעלות מדוייק, 0 סטיית דופלר, ועל כן.. הטיל לא רואה אותו בכלל.. ולא משנה מה הטווח. בשניה שהאספקט השתנה הוא חטף טיל (בסוף). בול פגיעה מחייך (אגב, אמור לעבוד גם על סוללות הוק... ח"ח למפתחי המשחק פה!

6. ערימת הסיידויינדרים.. תגיד לי אתה רציני? אתה רודף אחריו ב800 קשר, הטיל צריך את המנוע שלו כדי לשמור על קצב סגירה, המנוע של טיל מונחה חום סטנדרטי לא בוער יותר מ10 שניות. אין מנוע, אין דחף, יש המון גרר (מהירות גבוהה) המהירות נופלת, ברגע שהיא נופלת, הטיל לא סוגר טווח הטיל נופל...
חייבים להתייחס לקצב הסגירה ולמהירות בשיגורי טילים.. פיזיקה, אין מה לעשות... right on the money.
ברגע שסגרת טווח למרחק שבו הטיל עדיין עם מנוע (זמן מעוף של כ4-5 שניות הוא גמור. במהירויות האלה זה יוצא בערך 0.3 מייל.. מה שכן, בטילים מונחי מכ"מ במהירויות האלה אתה יכול לשגר הרבה מתחת Rmin והם פוגעים)

7. המוץ... זה באמת באג, אלא אם הוא שיחרר שם את כל המחסנית מוץ

אתה מוזמן לנסות ולתרגם לחבר'ה שלך, מעניין אותי מה הם יגידו על דעותי הקדומות מחייך יש לציין שאני מלא הערכה לחב'רה האלה, שנתיים רצוף לקחת את הfortis זה כבוד! מה עוד שיצא לי לשחק איתם ברשת כמה פעמים. ראיתי את Yoda שובר מאמראם שהגיע משום מקום (אני לא ראיתי את הטיל, הייתי עסוך בלהתחמק ממנו) ובסוף עוד משיג gun kill על הבחור. עוד לפני שאני הצלחתי להבין מי נגד מי.

ובנוגע לשיר הראשון.
אם אני לא טועה זה ice queen של within temptation מחייך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
airforce87
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 20, 2007

הודעהנשלח: 3:05 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השיר הוא Evanescence My Immortal

אנתוני

17 שנות ותק בטיסה

Intel Core i7 5930K 3.5Ghz
GIGABYTE G1 Gaming GA-X99M
32GB DDR4 3000Mhz
Nvidia GeForce GTX 970 4GB
1TB SSD
חזור למעלה
VooDoo
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 8:58 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:
לפחות חצי מה"באגים" האלה.. הם דווקא מאוד מדוייקים.
נלך לפי סדר ההופעה בסרטון:

1. הבארל רול - אין לי הסבר, אמור לעבוד על טיל או שניים, אח"כ המטוס אמור לאבד פוטנציאל בקצב כזה שהטילים המאוחרים יפגעו.

2. ג"נ - הגיוני לחלוטין. שתי סיבות: א. clutter, המטרה הולכת לאיבוד בהדי קרקע, אין לאן להתביית, הטיל הולך קיבינימט. ב. הטיל מנסה להוליך את המטרה, אם אתה נמוך מספיק, הוא מוליך את עצמו לרצפה. ג. (לא ראיתי ממומש במשחק) מרעום קרבה, עלול להיות מופעל ע"י הקרבה לקרקע.

3. הספליט S בניצב לטילים. הגיוני, הטילים הראשונים לא מצליחים להחזיק את הפניה (כמו בבארל רול), הפעם אין איבוד פוטנציאל, המטוס ממשיך באותו רדיוס פניה. הטילים האחרונים מנסים להוליך אותו, הורגים את כל הפוטנציאל שלהם במעקב, לא מסוגלים להרים את האף אחריו ומאבדים נעילה

4. "משיכת הקסם" - משיכה מתוזמנת היטב במהירות הפניה האופטימלית, כאשר הטיל ממוקם בנקודה בא הוא צריך לבצע את התימרון המירבי - בשני צירים (X ו-Y). הטיל פשוט נשפך.. אין סיכוי לבצע מול יותר מטיל אחד בכל זמן נתון (עניין של תזמן)

5. "סופר נוטצ'" (ככה קראת לזה, לא?) - ערימה של ספארו. טיל מכ"מ חצי אקטיבי, ולא סתם חצי אקטיבי, עם עקיבת דופלר... yoda שם את הטילים ב90 מעלות מדוייק, 0 סטיית דופלר, ועל כן.. הטיל לא רואה אותו בכלל.. ולא משנה מה הטווח. בשניה שהאספקט השתנה הוא חטף טיל (בסוף). בול פגיעה מחייך (אגב, אמור לעבוד גם על סוללות הוק... ח"ח למפתחי המשחק פה!

6. ערימת הסיידויינדרים.. תגיד לי אתה רציני? אתה רודף אחריו ב800 קשר, הטיל צריך את המנוע שלו כדי לשמור על קצב סגירה, המנוע של טיל מונחה חום סטנדרטי לא בוער יותר מ10 שניות. אין מנוע, אין דחף, יש המון גרר (מהירות גבוהה) המהירות נופלת, ברגע שהיא נופלת, הטיל לא סוגר טווח הטיל נופל...
חייבים להתייחס לקצב הסגירה ולמהירות בשיגורי טילים.. פיזיקה, אין מה לעשות... right on the money.
ברגע שסגרת טווח למרחק שבו הטיל עדיין עם מנוע (זמן מעוף של כ4-5 שניות הוא גמור. במהירויות האלה זה יוצא בערך 0.3 מייל.. מה שכן, בטילים מונחי מכ"מ במהירויות האלה אתה יכול לשגר הרבה מתחת Rmin והם פוגעים)

7. המוץ... זה באמת באג, אלא אם הוא שיחרר שם את כל המחסנית מוץ

אתה מוזמן לנסות ולתרגם לחבר'ה שלך, מעניין אותי מה הם יגידו על דעותי הקדומות מחייך יש לציין שאני מלא הערכה לחב'רה האלה, שנתיים רצוף לקחת את הfortis זה כבוד! מה עוד שיצא לי לשחק איתם ברשת כמה פעמים. ראיתי את Yoda שובר מאמראם שהגיע משום מקום (אני לא ראיתי את הטיל, הייתי עסוך בלהתחמק ממנו) ובסוף עוד משיג gun kill על הבחור. עוד לפני שאני הצלחתי להבין מי נגד מי.

ובנוגע לשיר הראשון.
אם אני לא טועה זה ice queen של within temptation מחייך

תשמע יש הגיון במה שאתה אומר, נכון יש תימרונים דומים במציאות, אני מדבר על כל המשיכות החזקות, אך ההסתברות להצלחה אינה כל כך גבוהה... ז"א במצבים האלה אתה מתעסק עם הפיוז של הטיל, בו הוא צריך להתפוצץ ליד המטוס... אך זה ממש לא הגיוני שתצליח לעשות את זה נגד 20 טילים! ומה שעצוב שאתה משחק ברשת נגד SU-27 ומשגר עליו אמראאם (שגר ושכח) אתה פונה אחורה ואתה רואה את הER שלו עליך הוא פשוט לא מסתובב... הוא ממשיך לנועל אותך ועם בארל רול מתחמק מהטילים שלך...
כל סוגיה המשיכות הן הפיתרון האחרון לטייסים אמיתיים... במציאות אף טייס לא יסתכן לעשות אותן אלה אם זאת הברירה האחרונה... אך בלוקון למי איכפת...

ג"נ- כל זה נכון באופן כללי... אך בסרטון אתה רואה שאין הרבה CLUTTER בגלל שאנחנו מעל הים.. אפילו למכ"מים המודרניים אין בעיה לנעול מטרה גם כאשר יש הרבה CLUTTER ז"א שהיום בלי תרגיל נוסף כמו BEAM לא תוכל להתחמק כל כך מהר..
אפשר לראות גם בסרטון שיש נעילה טובה והמכ"ם נועל אותו.. אז מה הסיבה שהטיל לא יפגע בו? הטיסה מתחת לגובה 10 מטר היא באג במשחק נגד כל טילי המכ"ם!

הסופר נוטצ" הינו תרגיל אמיתי לחלוטין!! אבל לא עד למייל וחצי!! זה לא הגיוני! זה לא מציאותי!

לגבי הסיינדווינדר, הטיל הזה פשוט זבל... נכון שהטווח מצתמצם במצב כזה... אך עוד פעם לא עד חצי מייל! מה שלא תעשה זה לא הגיוני.. במשחק לטיל הזה יש המון גרר ומאט מאוד מהירות.. כמו כן אתה אומר טיל חום סטנדרטי לא בוער יותר מ 10 שניות.. 10 שניות בוער טיל עם יכולת פגיעה של 50 ק"מ לפחות... הסיינדווינדר בוער אולי גג 2 שניות.. ET בוער באיזר ה6-7!

אם אתה רוצה לדבר על זה יותר לעומק אתה מוזמן לפנות לYODA הוא יכול להסביר הרבה יותר טוב ממני...

חזור למעלה
theelf
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 28, 2007

הודעהנשלח: 9:51 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וודו, הנה ציטוט לגבי יכולות האמראאם... לא בדיוק שגר ושכח, צריך להחזיק נעילה "רכה" עד מצב פיט בול שבו למעשה הרדאר של הטיל מתחיל לעבוד ומנחה את הטיל למטרה:
AMRAAM has an all-weather, beyond-visual-range (BVR) capability. It improves the aerial combat capabilities of U.S. and allied aircraft to meet the future threat of enemy air-to-air weapons. AMRAAM serves as a follow-on to the AIM-7 Sparrow missile series. The new missile is faster, smaller, and lighter, and has improved capabilities against low-altitude targets. It also incorporates a datalink to guide the missile to a point where its active radar turns on and makes terminal intercept of the target. An inertial reference unit and micro-computer system makes the missile less dependent upon the fire-control system of the aircraft.

Once the missile closes in on the target, its active radar guides it to intercept. This feature, mistakenly called "fire and forget," frees the aircrew from the need to further provide guidance, enabling the aircrew to aim and fire several missiles simultaneously at multiple targets and perform evasive maneuvers while the missiles guide themselves to the targets.

The missile also features the ability to "Home on Jamming," [1] giving it the ability to switch over from active radar homing to passive homing - homing on jamming signals from the target aircraft. Software on board the missile allows it to detect if it is being jammed, and guide on its target using the proper guidance system. This, contrary to the attack sequence on a non-jamming target, truly can be described as "fire and forget", as it does not require any guidance provided to the missile after launch
בהצלחה......
מסכים עם אורי ברוב הדברים נראה קצת מגוחך......
לגבי סיידווינדר:
General characteristics (AIM-9L)
Length: 2.85 m (9 ft 4 in)
Wingspan: 630 mm (24¾ in)
Diameter: 127 mm (5 in)
Launch weight: 91 kg (190 lb)
Speed: Mach 2.5
Range: 1–18 km (0.6–11.3 mi)
Guidance: infrared homing
Warhead: 9.4 kg (20.8 lb) annular blast-fragmentation
Contractor: Raytheon Corporation; Ford Aerospace; Loral Corp.
Unit cost: US$84,000
ככה שבאמת מתחת 0.6 מייל הטיל למעשה לא מחמש עצמו ולא רואה את המטרה.... שים לב הוא יוצא ישר קדימה ללא הנחיה.....

וכן פאלקון הרבה יותר חזק למרות שגם שם יש "תקלות" לא מעטות.......

Elf

------------------------------------------------
"זה שאינך רואה - הוא זה שיפיל אותך" - (עזר וויצמן)
חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 10:39 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חבר'ה... מבלי להכנס יותר מידי לפרטים פה... ראיתי את הסצנות הראשונות ונראה לי שזה מספיק... באמת בדיחה! עצוב מבלי לפגוע באף אחד... אני אמנם אומר את זה כאחד שבא מהעולם של פאלקון, אבל זו באמת בדיחה לא מצחיקה... אם אתה יכול להתחמק מ20 טילי AIM-120 ע"י גלגול חבית!!! מה קרה להם??? איך אף אחד לא עלה על זה עד עכשיו...

אני תמיד שמעתי ש LOMAC לגירסאותיו תמיד היה מעל פאלקון בכמה דברים... והבולטים שבהם זה כמובן הגרפיקה המתקדמת הרבה יותר, וה FM, ז"א המודלי טיסה של המטוסים והטילים שהרבה יותר קרובים למציאות... אז עכשיו אני יודע, בפאלקון אמנם המודלים בנויים בצורה יותר פרימיטיבית, ואני "מת" שזה ישתנה בעתיד (אצלנו ב RV זה בתוכניות... אבל ליותר מאוחר...) אבל עכשיו לפחות אני יודע שבפאלקון אתה מקבל לפחות מודל טיסה "קרוב" למציאות... ולפחות ביצועי הטילים הם בהתאם...

חברים, לא קראתי פה את כל התגובות, ואני תמיד שומע גם בפורומים בחו"ל שבפאלקון המודלי טיסה הם פרימיטיביים, הטילים פוגעים טוב מידי וכו' וכו'... אז עכשיו אני כבר בטוח, פשוט תעלו לטיסה בפאלקון (בקטע הזה כל הגירסאות דיי דומות, לא חושב שיש הבדלים משמעותיים מבחינת ביצועי טיסה, אפילו אם המודלים עצמם לא בדיוק בדיוק זהים בשלושת הגירסאות...) ותבחנו את הטילי אויר אויר... אתם תגלו בערך משהו כזה:

טילי ARH מתקדמים AIM-120 וגם ה AA-12 הרוסי וה Mica הצרפתי - קשים מאוד לניעור... בד"כ הדרך הכמעט יחידה להתחמק זה ע"י בריחה כמה שיותר מהר, עד שהטיל שורף את כל האנרגיה... אם אתה נמצא בתוך ה NEZ, הדרך שעוד תתן לך סיכוי להתחמק אולי, היא פשוט לזרוק את כל החימוש א"ק אם יש, ולשבור כמו מטורף בתימרוני Split-S חדים אחד אחרי השני... מלבד זה אין לך הרבה סיכוי.
לדעתי תואם אתהמציאות ב 200%... הטילים האלו הם לא משחק, זה לא תקופת וייטנאם וגם לא מלחמת המפרץ, אנחנו ב 2008...

טילי SARH למיניהם כמו AIM-7, AA-7 ועוד רבים שדומים להם... ניתנים להתחמקות גם ע"י תמרונים, אם כי שוב תלוי באנרגיה של המטוס ושל הטיל... כמו כן הם הרבה יותר רגישים ל Beaming, Jamming וכו'... בגלל שהמטוס המשגר חייב לשמור נעילה לאורך כל המעוף.
לדעתי שוב, תואם מאוד את המציאות, אמרו שבמלחמת המפרץ בערך 36% מטילי ה AIM-7 פגעו במטרותיהם... נראה לי שזה מאוד מאוד דומה למה שהולך בפאלקון...

טילים ישנים יותר ניתנים להתחמקות דיי בקלות, למשל AA-2 מונחה מכ"מ או טילי SAM ישנים כמו SA-2, SA-3 וכו'... מתאים מאוד למציאות...

לגבי טילי חום...

שוב אותו כנ"ל... טילים מדור ישן יותר כמו AIM-9P , AA-2 וכו'... אחוזי פגיעות יחסית נמוכים, טילי AIM-9M' פיתון 3, AA-8 וכו'... כבר הרבה יותר טוב אם כי ניתנים להתחמקות אם הטייס מיומן מספיק, אבל כמובן תלוי מאוד באנרגיה ובעוד גורמים (נורים, קרבה לקרקע וכו'...). טילי AA-11 למשל יותר טובים מהדור הקודם אבל עדיין לא ברמה של הדור האחרון שנמצא בפאלקון... ויש את הדור האחרון שכולל את ה AIM-9X , פיתון 4 וכו'... טילי חום שמאוד מאוד קשה להתחמק מהם, נראה לי תואם את המציאות בצורה מאוד מדוייקת...

יש אנשים שטוענים שאחוזי הפגיעה מוגזמים? לא יודע, נראה לי עדיף יותר להסתכל על נתוני הטיל, ללמוד נתוני פגיעות מההיסטוריה, ולהשוות למה שרואים בפאלקון, לדעתי מאוד מאוד קרוב...

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
VooDoo
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:09 ,8 ינואר 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

theelf

תודה על המידע, אך זה כמובן ידוע..

i_hawk

אתה צודק בהחלט! אני מאמין שהטילים של פאלקון משקפים הרבה יותר טוב את המציאות..

מה שקורה בלוקאון, פשוט בדיחה...

חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 1:26 ,12 ינואר 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שלא התיחסתם למשהו מאוד עקרוני כאשר מדברים על טילים.
טילי חום מהדור הראשון והשני הם טילי rear aspect - כלומר - טילים שמתוכננים להגיע וליירט את המטוס מהאיזור האחורי של המטוס. לעומת טילי דור מתקדם יותר שהם all-aspect כלומר - טילי שיודעים איך ליירט מטוס גם מקדימה. ירי טיל rear aspect לעבר מטוס שטס לעברך - לעולם לא יפגע - וגם לא יוכל לעקוב אחריו.

עוד דבר חשוב זה מהירות סגירה בין המטוסים והטילים. ככל היירוט נעשה יותר קשה (ולכן הסיכוי לפגיעה יורד) ככל המהירות הסגירה גבוהה יותר. טילים מכוונים את עצמם ליירוט מושלם (pure pursuit) ולכן אם המטרה מתמרנת הטיל צריך לחשב את זה מחדש כל הזמן - מה שלוקח זמן וגם הסבירות לשגיאה עולה.
אם מהירות הסגירה גבוהה מאוד והמטרה מתמרנת (כלומר משנה כיוון - כמו בגלגול חבית) זה מקטין את הסיכוי לביצוע יירוט מוצלח של הטיל.

רוב התרגילים שמוצגים פה מראים יריי של טילים לעבר המטוס שטס לעברו במהירות גבוהה
כלומר - ירי מ-forward aspect כאשר מהירות הסגירה בין המטוסים היא מעל 1000 קשר. בתנאי יירוט כאלה לטיל מדור ישן אין סיכוי לפגוע במטרה מתמרנת. טילים חדישים (כמו אלא שהוזכרו פה) יש סיכוי וגם אז רק פגיעה ישירה תעשה נזק משמעותי (הרסס פחות אפקטיבי).
אגב - ירי מסיבי כזה של טילי חום לא בהכרח יעזור. מה מונע מהטיל השני להינעל על המנוע של הטיל לפניו??

בקשר לירי של טיל מונחה המכ"מ ה-AIM-7 - תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא היתה נעילת מכ"מ כאשר בוצע הירי....

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 4:14 ,12 ינואר 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

IAF_Phantom, נראה שאכן לא היתה נעילה בירי ה SPARROW.
אם הירי היה מתבצע במצב FLOOD היה אפשר להסיק מסקנה.
אבל הרדאר לא עקב אחרי המטרה או בכלל ראה אותה עד לטווח קצר.

מהסרטון למדתי שלוקחים יותר מדי קשה את הטעויות במידול הטילים.
נכון, הם לא מתנהגים נכון במקרים ספורים. אבל זה לא עד כדי כך קטסטרופלי.

מה שכן עניין אותי הוא שהטילים שחלפו את המטוס במרחק זעיר לא השתמשו בכלל במרעום הקרבה שלהם, שזה מוזר כי עד כמה שידוע לי הם לא צריכים נעילת רדאר בשביל הפעלת מרעום כזאת (לא שנעילה אפילו אפשרית אם מדובר ברדאר שעל הטיל- הוא לא רואה את המטרה בזווית כזאת).

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> DCS World כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים