שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 188 גולשים:
184 אורחים ו-4 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית
  פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> לומאק / DCS World -> "חוויות 132" - רשמים שלי מה-132nd Virtual wing

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
AssafB
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 12, 2014

הודעהנשלח: 13:02 ,5 אוגוסט 2018, א'    כותרת הודעה: "חוויות 132" - רשמים שלי מה-132nd Virtual wing תגובה עם ציטוט

בשרשור הזה אחלוק קצת חוויות מטיסות ופעילויות שאני עושה במסגרת ה-132nd Virtual Wing.
את הפעילות בכנף התחלתי בספטמבר 2017.
הכנף מקיימת אירועים (אימונים וטיסות קרב) פעמיים בשבוע. בכנף יש דגש על טיסה וחוויה ריאליסטיים ככל האפשר בכל המובנים
- תכנית אימונים מסודרת לכל כלי המופעל ע"י הכנף
- נדב"ר (נהלי דיבור בקשר) - קשר בין מטוסים במבנה, בקרת קרקע, מגדל, AWACS וכו'
- יישום של טקטיקות ושיטות בצורה קרובה ככל האפשר לאלה המתבצעות בעולם האמיתי עבור כל כלי.

חלק קטן ממה שלמדתי (ועדיין לומד!) בכנף העברתי גם לחברים כאן בקהילה (קורס טקטי לטייסי A-10C, וקורס סיוע קרוב) ולפחות חלק ממי שהשתתף בקורסים גם מיישם בטיסות הקהילה את מה שלמדנו ועל כך אני מאושר.
לאחר כמעט שנה של טיסה והנאה צרופה החלטתי לחלוק קצת גם כאן.
כמובן שאשמח להרחיב בכל נושא, שאלה, הארה או הערה מחייך
אסף.

נערך בפעם אחרונה על-ידי AssafB בתאריך 16:02 ,5 אוגוסט 2018, א', נערך בסך הכל 4 פעמים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
AssafB
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:04 ,5 אוגוסט 2018, א'    כותרת הודעה: חוויות 132 - הסמכת (FAC(A תגובה עם ציטוט

הסמכת (FAC(A

במוצ"ש , 5 לאוגוסט עברתי - אחרי עיכוב די מציק - הסמכת (FAC(A בכנף.

קצת רקע:
(FAC(A - קיצור של (Forward Air Controller (Airborne. הסמכה דומה מאד ל-JTAC אלא שבניגוד לזה, ה- (FAC(A הוא איש צוות אוויר שיושב במטוס או מסוק עם ציוד מתאים לניהול מבצעי סיוע-אווירי-קרוב.
את ההסמכה שלי ב-132 עשיתי כחלק מה"הרחבות" הפתוחות בפני טייסי A-10C (טייסת 617 בכנף 132). כל נושא ה-CAS ריתק אותי מהרגע הראשון ולאחר שסיימתי הכשרת JTAC (טייסת 23 בכנף) החלטתי לקחת את הנושא הזה גם ל"צד המוטס".
מטבע הדברים העבודה של (FAC(A מסובכת יותר מכיוון שבנוסף לשלל העיסוקים הקשורים בניהול הפעילות והשיתוף עם הכוחות הקרקעיים - דבר מסובך לכשעצמו - צריך גם להטיס את המטוס.
אם משווים את הפלוסים והמינוסים של יכולות JTAC מול יכולות (FAC(A:

היתרונות מהם נהנה (FAC(A:
- הפרדת הכוחות המסייעים (Deconfliction) למניעת תאונות ומעברים קרובים - פשוטה יותר הודות ליכולות SADL הקיימות במטוס ואינן זמינות בד"כ ל-JTAC
- התקשורת עם הכוחות המסייעים טובה יותר: JTAC עשוי לחוות לעיתים קרובות ניתוקי קשר בגלל חסימות של הרים (ה-JTAC ממוקם על מדרון, מטוס מסייע טס בצד השני של הרכס או בגובה נמוך מאד ואין קשר רדיו יעיל ביניהם). ל-FACA יכולת טובה הרבה יותר לקיים קשר רציף עם כלל הכוחות.
(הערה - בטיסות של 132 אנחנו משתמשים בUNIVERSERADIO שמדמה בצורה יפה את ההפרעות האלה לתקשורת בגבהים נמוכים)
- שדה הראיה של ה-(FAC(A טוב יותר, ויכולתו לזהות ולהעסיק מטרות אויב טובה יותר.

על הצד השלילי של המטבע:
- ל-FACA תהיה בד"כ תקשורת פחות טובה עם הכוחות ה_קרקעיים_ להם הוא מסייע.
- המודעות הטקטית שלו לגבי מיקום כוחותינו תהיה טובה פחות מזו של JTAC שנמצא יחד או בסמוך לכוחות האלה.

במצב אידיאלי, (FAC(A יהיה זמין בגזרת הפעילות ויפעל בשת"פ צמוד עם JTAC שנמצא על הקרקע ומנהל את המבצע. יש נוהל מאד מסודר לאופן שבו השניים מחלקים ביניהם את העבודה ובטיסות קודמות בהן השתתפתי זה היה מהנה מאד.

בהמשך השרשור אתאר את מבחן ההסמכה שעברתי, מה היה התרחיש ומה היו הלקחים.
חזור למעלה
AssafB
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:42 ,5 אוגוסט 2018, א'    כותרת הודעה: חוויות 132 - מבחן הסמכת (FAC(A תגובה עם ציטוט

מבחן ההסמכה נוהל ע"י NECK, מצוות הפיקוד של הכנף והשתתפו בו שני טייסים נוספים מצוות המדריכים.

מפת אזור הלחימה:
https://imgur.com/a/fN3KLXU
(זוהי מפת שפה משותפת הנקראת GRG -Grid Reference Graphics. היא נמצאת במצב אידיאלי אצל ה-(FAC(A ואצל הכוחות המסייעים ע"מ לפשט ולזרז את התקשורת וזיהוי המטרות)

התרחיש:
הכפר "ארגו" נתון תחת התקפת אויב המגיעה מדרום.
חוזק האויב מוערך בפלוגת חירמ"כ מתוגברת בצוותי ארטילריה, תותחי נ"מ מתנייעים וצוות סיור שמנסה לאתר נקודות לצליחת הנהר (המשמש כגבול בין כוחותינו לאויב)
כוחות אויב כבר חצו את הגשר ונמצאים בצד הדרום-מערבי של הכפר

כוחותינו: מחלקת שריון בעמדות הגנה בקצה הצפון-מזרחי של הכפר.
דרישות המפקד הקרקעי: סיוע אווירי ע"מ לבלום את התקדמות האויב עד שכוחותינו בכפר יתוגברו ויוכלו לתקוף דרומה.

הכוחות המסייעים:
מסוק קאמוב-50, או"ק DRAGON-21
מטוס הורנט, או"ק JEDI-41
מטוס A-10C, או"ק AXE-11
עבדכם הנאמן בתפקיד (FAC(A, טס על A-10C או"ק BEAST-21
כמו כן, ארטילריה ידידותית מבצעת ירי אל מטרות אויב באזור הלחימה

התרחיש עמוס ודינמי כאשר כוחות האויב נמצאים בתנועה וגם הכוחות המסייעים "לא חוסכים שבטם" בקריאות בקשר על זיהוי מטרות ואיומים.

הביצוע היה רחוק ממושלם אבל אחרי התחקיר שבסיום המשימה עם המשתתפים האחרים הרגשתי פחות גרוע ממה שהרגשתי במהלך הטיסה.

עלו שתי נקודות משמעותיות ששווה לחלוק:

1) ניצול נכון של מסק"ר חמוש בטילים:
כוחות אויב היו אמנם קרובים לכוחותינו אבל הייתה הפרדה ברורה ביניהם (אויב היה ממערב ל"בית הבודד" בעוד כוחתינו היו בקצה המזרחי של הכפר). הקירבה הזו קצת הלחיצה אותי ולכן השתמשתי ב-CONTROL-TYPE-2 שנותן לי שליטה הדוקה (אני חייב לאשר לכלי המסייע כל ירי בנפרד).
השליטה ההדוקה של מצב-2 הייתה אמנם נדרשת אם היה מדובר בהפעלת מטוס לתקיפה של כוחות אויב בקרבה כזו לכוחותינו, אבל למסוק שנמצא בעמדת ירי (Battle position - BP) יש מודעות טקטית טובה מאד ויכול להעסיק מטרות אויב רבות בזמן קצר כאשר הוא מופעל במצב CONTROL-TYPE-3 . במצב כזה המסוק רשאי לתקוף מטרות בגזרה ספציפית ללא בקשת (וקבלת) אישור ירי מה-FACA לכל מטרה בנפרד. DRAGON במקרה הזה היה ממוקם בעמדת ריחוף שנתנה לו שליטה מצוינת בתצפית ובאש על אזור DOWNTOWN (בו היו כוחות האויב).
אם הייתי אכן מאפשר למסוק לתקוף בצורה זו הייתי כנראה לחוץ פחות : הידיעה שכוחות אויב כבר מועסקים ושכלי מסייע אחד "עסוק" הייתה מאפשרת לי להתפנות ולתת תדריכי תקיפה למטוסים קבועי-הכנף שהיו לרשותי.

(על מצבי שליטה של (JTAC / FAC(A אפשר לקרוא במצגות של קורס סיוע-קרוב
http://www.preflight.us/HE/ftopict-23713.html )

2) ניהול של מטוסים מהירים כמו הורנט/מיראז לפעילות סיוע-קרוב:
בקורס CAS למדנו שמטוס מקבל IP (נקודת כניסה) בה הוא ממתין לאישור לצאת ליעף התקיפה.
IP היא אמנם נקודת כניסה, וכשמדובר במטוס "עגלה" כמו חזיר-בר אז המטוס גם יכול להשתמש בנקודה להמתנה, אבל כשמדובר במטוסים מהירים נכון יותר לתת - בנוסף ל IP - גם אזור המתנה נפרד (HOLDING).

למשל: מגדירים IP במרחק של כ-15 מייל מהמטרות אבל בנוסף נותנים גם אזור HOLDING והוא רחוק יותר.
למשל אתמול JEDI (הורנט) קיבל IP במרחק שצוין אבל בפועל את ההמתנה ביצע כ-30 מייל מהמטרות ב"מסלול מרוצים" חסכוני.
HOLDING רחוק יותר גם מקל מאד על הJTAC או FAC-A בהפרדת המטוסים (מטוס שמחכה במרחק 30 מייל ממני - בעצם לא ממש משנה לי באיזה גובה הוא כי הוא רחוק מאד מכל הכלים האחרים בהם אני מטפל).

כאשר ההורנט מקבל תדריך תקיפה הוא מתחיל - לאחר אישור ה(JTAC/FAC(A - "לסגור טווח" לכיוון ה-IP (קריאת REPORT IP INBOUND) ומשם יתחיל את התקיפה שלו.

(הערה - בשלב הנוכחי של הסימולטור להורנט אין יכולת TGP ואת התקיפות שלו הוא חייב לבצע לפי זיהוי ויזואלי או סימון עשן על המטרות. בתרגיל אתמול המראתי למשימה חמוש ברקטות עשן ששימשו לסימון כזה. כמובן שהכניסה שלי ל"יעף עשן" צריכה להיות מתואמת עם ההורנט כדי שלא נתנגש בכניסה או ביציאה מהיעפים שלנו)

בתחקיר שלאחר המבחן עלו כמה נקודות נוספות.
אישית הרגשתי מאד לחוץ ולא-יעיל במהלך המבחן, ורק הפידבק של האחרים בתחקיר שיפר את ההרגשה שלי :-P

בשורה התחתונה: יש הסמכה אבל צריך עוד הרבה אימון (בעיקר עם מסוקי תקיפה) כדי להגיע לרמה טובה ולביצוע חלק ושוטף יותר.
עד הפעם הבאה,
אסף.

נערך בפעם אחרונה על-ידי AssafB בתאריך 19:32 ,5 אוגוסט 2018, א', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 16:37 ,5 אוגוסט 2018, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מחיאות כפיים

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
BarTzi
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 22, 2016

הודעהנשלח: 12:00 ,7 אוגוסט 2018, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה שאתה משתף אסף! זה תמיד כיף לקרוא. לדעתי זה מעולה שהפרסום הוא כאן בפורום מגניב
חזור למעלה
AssafB
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 0:33 ,10 אוגוסט 2018, ו'    כותרת הודעה: "עסקת חבילה" - טיסה ראשונה כPACKAGE COMMANDER תגובה עם ציטוט

הערב אירחתי בכנף אירוע CASUAL. באירוע כזה הטיסה יכולה להיות "קלילה" יותר מאשר בטיסות אימון או בטיסות קרב של הכנף.
את הטיסה קיימנו על משימת האימונים של הכנף.
לאירוע נרשמו מראש שישה משתתפים ובתור ה"מארח" הייתי צריך להחליט מה נעשה הערב (משימת האימונים בה משתמשים גמישה מאד ומאפשרת ליצור הרבה תרחישים מעניינים לאימונים שונים : תקיפה, סיוע קרוב, סיור חמוש, מסוקים ועוד ועוד ועוד)
בהתאם להעדפות המשתתפים לגבי הכלי עליו יטוסו, הציוות היה להלן:

1) מבנה BEAST זוג חזירי-בר, סחבק מוביל המבנה וגם (בפעם הראשונה) בתפקיד AMC- Airborne Mission Commander - האחראי "בשטח" על ביצוע משימה של יותר ממבנה מטוסים אחד.
2) מבנה JEDI - זוג הורנטים
3) מבנה COBRA - מסוק קאמוב-50 בודד
4) מבנה TIGER - מסוק מי-8 בודד
התרחיש שנקבע:
בכפר "ארגו" (כן כן, אותו הכפר בו עברתי את המבחן במוצ"ש) התבסס כוח אויב גדול של פלוגת שריון, נגמשים וכלי נ"מ.
הפלוגה היא החוד של התקפת אויב מתוכננת להמשך היום.
הדיווח המודיעיני היה שרוב החיילים והמפקדים יהיו בשעת הבוקר של המשימה מרוכזים בבניין העירייה לתדריך שלהם.
משימתנו היא להלום בכוח בטרם יספיק להתארגן לפעילות התקפית.

התכנית:
BEAST יתפוס עמדת תצפית צפון-מזרחית מהכפר במרחק רב (כ-15 מייל), יאתר איומים ויתארגן לתקיפה.
מייד לאחר שמטרות הנ"מ של BEAST יושמדו, ייכנס JEDI בגובה נמוך וישמיד את בניין העירייה בפצצות סימן-84.
COBRA יהיה בעמדת ירי צפון-מזרחית לכפר ויחסל טנקים ונגמשים ויאבטח את TIGER כאשר הוא ייכנס לכפר, ינחית כוח הנדסה שימלכד את ההריסות והכלים הפגועים ויתפנה בחזרה לשטחנו.

הביצוע התחיל קצת צולע: BEAST הקדים את הגעתו לעמדה ו-JEDI התעכב בגלל תקלת רדיו, אבל לאחר שאלה נפתרו קבענו שעת תקיפה.
BEAST נכנס ליעף SHOOTER-SHOOTER (יעף בו שני המטוסים מבצעים ירי למטרה או מטרות). בתדריך ליעף הוקצו זוג מטרות לכל מטוס, וכל ארבע המטרות הושמדו ביעף זה בתוך כ-30 שניות מהראשונה לאחרונה.
בערך שתי דקות לאחר מכן נחתו שתי פצצות של טון על בניין העירייה כאשר JEDI חולף בצרחת מבערים בגובה נמוך
COBRA טיהר במהירות טנקים ונגמשים. שני נגמשים שהיו נסתרים ממנו אותרו והותקפו ע"י BEAST ביעף תותח בו נתתי הוראת PRESS למספר-2 שלי (הוראה שנותנת למספר-2 להוביל את יעף התקיפה החל מהתדריך ועד ליציאה ממנו. פרטים נוספים בשרשור "A10 בצוותא" ובו מצגות שיעורים בנושא הזה. המצגת של השיעור הרביעי היא הרלוונטית ליעפי תקיפה בזוגות)

בזמן שהמי-8 באזור הכפר ביצענו יעפי Show-of-force בגובה נמוך עם נורים וחיפשנו מטרות נוספות שלא הופיעו.
בטיסה הזו לקחתי בפעם הראשונה , כאמור, את תפקיד ה-AMC והייתי צריך לתאם מהאוויר מתי כל אחד נכנס, איפה וכמובן להעביר דיווחים ולשמור שכווולם מעודכנים מה קורה. מאתגר מאד אבל גם מהנה מאד ואני מחכה כבר לפעם הבאה!

לקחים:
בסה"כ ובהתחשב בזמן המועט שהוקדש להתארגנות המשימה הייתה מהנה מאד. התזמון של התקיפות היה מוצלח יחסית. לכל המשתתפים (כך עלה מהתחקיר בסוף) הייתה מודעות טקטית טובה מאד וכל אחד ידע בצורה טובה איפה נמצאים האחרים ומה הם עושים, ומה מצב האויב. בתדריך ההתחלתי סגרנו מראש את נקודות ההמתנה של כל מבנה, נתיבי כניסה ויציאה וגבהים (הכרחי כי BEAST תקפנו לכיוון דרום-מערב , JEDI תקף לכיוון מזרח וגם COBRA ריחף מצפון-מזרח - הפרדת גבהים הכרחית כדי למנוע סיכון להתנגשות.
במקרה זה הגדרנו שהמסוקים נמצאים עד 300 רגל מעל העצים, מבנה BEAST לא יורד מתחת ל-12 אלף רגל בשום מקרה עד שJEDI לא מסיים את היעף שלו ומדווח יציאה (תקרת גובה של JEDI נקבעה ל-10,000 באזור הכפר)

תרחיש כזה שמבוצע ב"מצב קרב" צריך תדריך מעמיק הרבה יותר, כולל תדרי רדיו חליפיים , "מקרים ותגובות" - מה שלא ביצענו הפעם.
COBRA הוא טייס חדש יחסית שסיים הכשרת קרב (MQT) לא מזמן ולמרות זאת עשה עבודה יפה מאד בהובלת המי-8 והליווי שלו.
בשורה התחתונה - ערב מהנה מאד ומאתגר מאד. היה כיף לאתגר את עצמנו בתרחיש מורכב דווקא באווירה "קאז'ואלית" ועדיין לתת ביצוע ראוי.
עד הפעם הבאה,
אסף.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> לומאק / DCS World כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים