טיפים בקנית מארז למחשב - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 404 גולשים:
403 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> טיפים בקנית מארז למחשב

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
nikos
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 29, 2010

הודעהנשלח: 14:02 ,1 מרץ 2015, א'    כותרת הודעה: טיפים בקנית מארז למחשב תגובה עם ציטוט

אהלן, אני מרכיב מחשב חדש סביב לוח אם בגודל (ATX (30.5*24.4 cm , יש לי SSD וקירור מים. האם הפרמטרים הנ"ל משפיעים בבחירת המארז או שכל מארז סטדנרטי יתאים?
אשמח לטיפים ועצות (המראה הויזואלי שלו לא חשוב לי בכלל).

תודה!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
SoNiC306
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 25/05/2005

הודעהנשלח: 14:19 ,1 מרץ 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לוחות אם מגיעים בגדלים שונים, היום הגודל הוא די "סטנדרטי" לעומת מה שהיה בעבר.... היום אתה יכול לקחת מארז MID-TOWER או אפילו SMALL למשחקים וזה יתאים לך לכל לוח אם חדש.

מיכאל גרובמן
צוות ניהול ראשי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
schredder
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/09/2005

הודעהנשלח: 15:22 ,1 מרץ 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי nikos,

קודם כל אני ממליץ על המארז שלי. FRACTAL DESIGN ARC3

יש בו כל מה שצריך והרבה יותר. מוזמן לבדוק. מציע פונקציונליות גמישה ואיכות בנייה מעולות יחסית למחיר.

בכל מקרה ולא משנה באיזה מארז תבחר - קח בחשבון את הבאים:

א.קודם מחליטים מה הולך לשבת בתוך המארז.

ב.בודקים (וזה חשוב מאוד) לגבי התאמת המארז למערכת קירור המים המדוברת ובכלל. (פה יש הרבה וריאציות. קירור קאסטום,מערכת סגורה מוכנה עם רדיאטור בודד או כפול ועוד)

ג. חשוב מאוד ועלול מאוד לתסכל - לוודא שיש מספיק מקום לכ.המסך המיועד.

ד.היום כמעט כל מארז מוכן מבחינת תצורה לכל לוח אם (בתנאי שהוא גדול מספיק - זה מתאפשר)
אבל חשוב לוודא שהוא כולל את תצורת הלוח הנבחר.(גם אם לא - בדרך כלל יש חיבורים מפלסטיק שמאפשרים עגינה של לוחות "אקזוטיים").

ודא בבחירת מערכת הקירור ולוח האם - האם אתה צריך זכרונות שהם LOW PROFILE. (הנ"ל נכון בעיקר במערכות קירור אויר - בכל זאת ממליץ לבדוק.).

ה.וודא שיש מספיק מקום מבחינת אורך לספק הכח המיועד. (יש ספקים ארוכים יותר שלא נכנסים לכל מארז).

עוד כמה פיצ'רים שכדאי לחשוב עליהם בעת ההחלטה:
חיבורים קדמיים ונוחות הגישה אליהם
גמישות בניהול נושא הכבילה
עיגון ייעודי ל SSD
הכנה למע.קירור מים CUSTOM
תאימות לרדיאטור גדול וגמישות מירבית בעגינה שלו.
גמישות בניהול כלובי הכוננים (הוצאה , סיבוב וכו')

אלו הדברים שאני יכול לחשוב עליהם ב"שלוף"
חברים אתם מוזמנים להציע עוד דברים ולתת הארות והערות.
מולי - תן בראש ! קורץ

ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם אמחצם ולא יכלו קום יפלו תחת רגלי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 18:19 ,1 מרץ 2015, א'    כותרת הודעה: Re: טיפים בקנית מארז למחשב תגובה עם ציטוט

nikos כתב:
אהלן, אני מרכיב מחשב חדש סביב לוח אם בגודל (ATX (30.5*24.4 cm , יש לי SSD וקירור מים. האם הפרמטרים הנ"ל משפיעים בבחירת המארז או שכל מארז סטדנרטי יתאים?
אשמח לטיפים ועצות (המראה הויזואלי שלו לא חשוב לי בכלל).

תודה!

1. לוח ATX.
מארזי mid-tower ומעלה תואמים ל-ATX. בד"כ למשחקים קונים מארז mid-tower.
קיימים מארזים(mini-tower) שתואמים רק ל-Micro-ATX (כמו למשל קורסייר 350) פשוט תוודא שאתה לא קונה כזה בטעות. קורסייר 350 הוא דוגמא חריגה כי זה מארז טוב, איכותי, ולא מהזולים ביותר.
בד"כ בארץ מארזי Micro-ATX/mini-tower הם ה"מארזי זבל" שמוכרי למחשבי 1,000 שקל(הם מקוטלגים לעיתים כמארזי mATX). רק שתדע שקיימים גם מארזים קטנים, איכותיים שלא תואמים ATX, תוודא שלא בחרת בטעות אחד כזה.

2. קרור מים.
צריך לוודא שהמארז תואם לרדיאטור. למשל שיש פתח איוורור לשני מאווררי 120 מ"מ בתקרת המארז(לשם, במקרה השכיח, מתחבר רדיאטור כפול, כמו למשל של קורסייר H100), חשוב שיהיו קדחים ל-120 מ"מ המאווררים עצמם יכולים להיות גדולים יותר, או למשל לקורסייר H90 שמתחבר במקום המאוורר האחורי נדרשים חורים של מאוורר 140 מ"מ שאין לכל המארזים. יש קירורי מים כמו קורסייר H110 שמחייבים מארז שנמצא ברשימת התאימות שלהם ולא כל המארזים תואמים לרדיאטור עם מרווחי הקדחים הלא סטנדרטי.
רוב הרדיאטורים לקירורי מים במערכת סגורה תואמים לקדחים של מאווררי 120 מ"מ. (רדיאטור כפול דורש פתח שבד"כ מיועד לשני מאווררי 120 מ"מ).
פשוט קרא את הדרישות עבור הקרור מים שלך.
3. SSD.
בד"כ כל המארזים המודרניים תואמים as is. רק תוודא שבמגירות הדיסקים יש 4 חורים(לברגים) לחיבור SSD או דיסקים 2.5". או שיש מגירות/התקנים יעודיים לדיסקים 2.5". (ישנם 2 גדלים: הרד דיסק הוא 3.5", SSD הוא 2.5").

כיום כמעט כל מארז mid-tower מודרני עונה ל-3 הדרישות. אבל לא מזיק לוודא.

ניר פירט את שאר השיקולים והטיפים בבחירת מארז. אין לי מה להוסיף. חוץ מזה שגמישות בניהול כלובי הדיסקים תסייע במקרה שתצטרך להתקין כרטיס מסך ארוך יחסית, עכשיו או בעתיד(לך תדע) כי אפשר יהיה לשלוף את הכלוב שמגביל את אורך הכרטיס.
ושהרבה פתחים (ולעיתים גם קליפסים) לניהול כבלים הם יתרון חשוב לקירור(זרימת אוויר לא מופרעת), תחזוקה נוחה ואסתטיקה.
USB 3.0 בפאנל הקדמי עדיף על USB 2.0 (מן הסתם).

קרור מינימאלי כולל מאוורר קדמי, 2 עליונים(או רדיאטור) ומאוורר אחורי. תחתון מיותר(בד"כ הוא יהיה מוסתר ע"י הכבלים של הספק).
ככל שהמאווררים גדולים יותר כך הקירור יהיה שקט יותר. (הם מסתובבים בסל"ד נמוך יותר).
מאוורר צידי הוא יתרון לקירור כרטיס המסך. אבל לכרטיס בודד הוא nice to have ולא הכרחי באמת.

מולי
חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 29, 2010

הודעהנשלח: 21:16 ,1 מרץ 2015, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מולי וניר- תודה רבה!! עזרתם לי מאוד!
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים