מלחמה באוקיינוס השקט: קרב איי סנטה קרוז - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 447 גולשים:
445 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> מועדון הטייסים -> מלחמה באוקיינוס השקט: קרב איי סנטה קרוז

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Artik
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2006

הודעהנשלח: 16:48 ,24 יוני 2014, ג'    כותרת הודעה: מלחמה באוקיינוס השקט: קרב איי סנטה קרוז תגובה עם ציטוט

במוצ"ש 21 ביוני התרחש קרב איי סנטה קרוז ב-Aces High בין הצי היפני ובין צי ארה"ב.

כרגיל, תכנון הקרב ומה שקורה במציאות היו שני דברים שונים. התכנון היה להמריא עם שתי טייסות מפציצי SBD ו-TBM ו-4 בטייסות F4F.

מטוסי קרב היו אמורים להבטיח עליונות אווירי באיזור, לאתר את הצי היפני ואז לקרוא למפציצים שלנו לתקיפה...

אבל. בגלל טעות מנהל הקמפיין המיקום של הצי שלנו התגלה באופן מידי עם ההמראה. הטעות תוקנה אבל היה מאוחר מידי. הטייסת שעליה פיקדתי קיבלה הוראה להישאר ליד הצי שלנו להבטיח CAP - במקום להמשיך יחד עם כולם.

היינו 8 טייסים בשתי רביעיות. הוראיתי לסמ"ט א. לקחת רביעיה לאבטח את האיזו המערבי ואני לקחתי את רביעיה שלי לאיזור המזרחי בטווח כ-10 מיילים מהצי.

טיפסנו לגובה מרבי. כשגענו - לכ-21 אלף רגל זרקנו את הנתיקים שעדיין היו חצי מלאים והצלחנו לטפס ל-24 אלף רגל.

כפי שהיה צפוי החלוצים - זירו התחלו להגיע לדווח מודיעין עדכני על הספינות שלנו... אחר כך הגיע רביעית זירו שטסו גבוה ולא נכנסו לקרב. הם זיהו את רביעיה שלי אבל פספסו את רביעיה שהייתה מערבית לצי שלנו תחת פיקודו של סמ"ט א. אנחנו חגנו תחתיהם חסרי עונים בלי יכולת להגיע אליהם (היו להם זירו עוד יותר מתקדמים A6M3). בשלב מסוים זה התחיל זירו תקפו את הרביעיה שלי. שני מטוסים (כולל אני הופלו מיד). המבנה של לוקי שהיה מערבה זיהה גל של מפציצי Kate מגיעים והמצליח ליירט חלקם. אבל שתי משחתות הוטבעו לנו. הפלנו מספר מטוסי זירו ומפציצי Kate.

איבדנו 4 מטוסים (אחד על disconnect) והפלנו 7 - 5 זירו ו-2 B5N Kate.

4 טייסים שנפלו קיבלו מטוסים חדשים והתחילו לטפס. כשהגענו לגובה סביר הוראיתי לשאר הטייסים לנחות ולתדלק מחדש.

בינתיים שאר הכוחות שלנו לא הצליחו לאתר את הצי היפני המלא והצליח רק לגרום נזק לטיירת יפנית אחת.

הטייסת שלנו קיבלה הוראה לנחות והחליף מטוסי קרב למפציצי צלילה SBD. שלחנו בקשה לפיקוד להפנות את נושאת המטוסים שלנו נגד כיוון הרוח התחלנו להנמיך לקראת הנחיתה. פתאום היא מתחילה להסתובב - אני צועק בקשר שהטייסת צריכה לבצע נחיתה - תתיישר. אחרי כמה דקות התארגנו לנחיתה. נחתתי בין הראשונים וקפצתי לעמדת LSO לוודא כי הנחיתות תהיינה תקינות 6 מטוסים נחתו בשלום (כולל אני) אז פתאום נושאת מטוסים מתחילה להסתובב שוב - מדווח בקשר Wafe-off ושוב מתחיל לברר מי לעזאזל הזיז את נושאת המטוסים שלי. אחרי כמה דקות היא שוב מתיישרת מול הרוח ואנחנו מלחצים את שני F4F הנותרים בשלום.

תוך כדי הנחיתות האלה עוד רוצים ממנו בפיקוד להחליף ערוץ תקשורת - להצטרף לטייסת מפציצים אחרת. לאור הבגלאן אני מסרב (וטוב שכך היא עד שהצלחנו לחלץ את כל המטוסים הטייסות האחרות כבר יצאו אל מהמטרות שלהן). בסוף אני מקבל נ"צ של הצי של האויב והטייסת ממריאה בצורה מסודרת. אחרי הסתכלות על המפה אני קולט שהצי היפני נמצא רק כ-50 מייל צפון מערבה !!!!!!!

איך לעזאזל הם הגיע לפה. אחד החלוצים שזיהה אותם מלווה אותנו. אנחנו מגיעים. מזהים סיירת בליווי 4 משחתות. אני מורה קודם כל להתקוף את הסיירת שתותחי 8 אינץ' מתחילים לאיים על הצי שלנו. כמה פצצות מדויקת והסיירת טובעות תוך 25 דקות אנחנו בחזרה על הסיפון עושים סביבים מהירים וממריאים שוב. תוך 5 דקות אנחנו מגיעים ל-4 שמחתות שנשארו ומטביעים עוד אחת וגורמים נזק לכמה אחרות. הפעם חוזרים הביתה תוך 10 דקות כמה מהמטוסים ניזוקו בגלל נ"מ ותאונות נחיתה.

אני שואל בפיקוד מה לעשות. אני מציע אולי נפעיל CAP עד להפסקת האש? אומרים לי שוב לתקוף.

הפעם אני ממריא עם 4 SBDים ולוקח שני F4Fים לליווי כדי לתקוף את הסיירות והמשחתות יפניות מתקרבות. מיד אחרי ההמראה אנחנו נתקלים בגל תקיפה היפני. זירו חגים באיזור ומפציצי Kate זורקים על הספינות שלנו פצצות... מזל שלקחנו ליווי - וחבל שלא המראינו ל-CAP כמו שרציתי. שני SBDים נוחתים בשלום, שנים מופלים. זירו אחד מופל. היפנים אומנם גורמים נזק לספינות שלנו אבל לא מצליחים להטביע אף ספינה.

הפסקת אש של סיום התרחיש מוכרזת...

שורה תחתונה. אנחנו מסיימים את הקרבות עם 4 ספינות אמריקאיות שטבעו אבל הטבענו ליפנים פי-2.5 - 10 ספינות סה"כ. הם ניסו לשלוח את הסיירות שלהם כדי לפתח קרב תותחים קלאסי אבל בסופו של דבר הפסידו בגלל שהם נשארו כמעט ללא חיפוי אווירי. מצד שני היינו קרובים מאוד להפסק. זיהינו את הצי המתקרב מאוחר מידי. עוד 5-10 דקות והתחתים שלהם היו טווחים בנושאות מטוסים שלנו.

אחרי 3 שבתות של קרבות:

- פרל הרבור - תיקו
- מידווי ניצחון מוחץ לארה"ב (2 נושאת מטוסים יפניות הוטבעו)
- קרב סנטה קרוז - ניצחון חלקי לארה"ב.

הקרב הבא - תקיפה של יפן P-47/P-51/P-38 ו-B-29 בשני יפן.

אני חייב להגיד, שבגלל מספר פעמים שמותר לך לקחת מטוס (קרי מספר חיים) הוא גדול מ-1, בגלל הזמן הארוך יחסית של התרחיש (3 שעות) אז מתפתחת מערכת מאוד דינאמית המערבת פיקוד ובקרה מורכבים המבוססים על אנשים שצריכים להחזיק את תמונת הקרב המעודכן שכולו מתבסס בסופו של דבר על דיווחי הטייסים - איפה הם ראו את מה, במי נתקלו, מה ראו.

יש הרבה טעויות, הרבה כאוס, הקרב מאוד דינאמי ומבוסס על יחסים בין בני אדם. המשימות יכולות להשתנות בכל רגע, יכולים להפנות אותך למטרות חדשות או אתה בטעות יכול לתקוף את אותה המטרה. זה הופך את התרחישים מיוחדים במינם.

היכולת שלך להחליף משימה מרגע לרגע, לקבל תמונת מצב, לעדכן את האנשים, לצאת משימה בסופו של דבר קובעים את הנצחון או הכשלון. ומה שכיף - כל האנשים נשארים עד לרגע האחרון - שלפעמים יכול להיות מכריע. ההכרעה נפלה בכ-20-30 דקות האחרונות בהם זיהינו את הצי היפני המתקרב והוציאנו מספר תקיפות מהירות והחלטיות.

זה בא ליד ביטוי במיוחד בתרחישים המבוססים על הקרבות הימים בהם מודיעין זמן אמת, והתקשורת והיכולת שלך נהל את הצוותים היא זו שמכרעת.

זאת אווירה מדהימה ומחשמלת שמחזיקה אותך פעיל כל שעות התרחיש.

טייסת 101 האדומה הוירטואלית של Aces High 2
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Artik
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2006

הודעהנשלח: 22:24 ,30 יוני 2014, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

התרחיש הסתיים:

- פרל הרבור - תיקו
- מידווי ניצחון מוחץ לארה"ב (2 נושאת מטוסים יפניות הוטבעו)
- קרב סנטה קרוז - ניצחון חלקי לארה"ב.
- הפצצה של יפן - ניצחון חלקי לארה"ב

בפריים הרביעי, פורקו שתי טייסות מתוך 6 (ביניהם גם זאת שפיקדתי עליה) ופיזרו את הטייסים בין שאר הטייסות. קיבלתי מוסטנג וראש נקי משימות פיקוד ובקרה (איזה כיף הפעם אולי אוכל להפיל משהו)

קיבלנו פ"מ... קצת נפלתי מהכיסא. טייסת אחת של מוסטנגים (12 מטוסים) היו אמורים ללוות כ-40 מטוסי B-29, כל שאר מטוסי הקרב (כ-12 P-47 ו-כ-12 P-38 ) קיבלנו משימת תקיפה NOE. במקום ללוות מפציצים. (אגב יפנים כדי לנצח היו צריכים להפיל 60% מהקצאת המטוסים שלנו).

יצאנו לטיסה - איזה כיף 30 אלף רגל מהירות מדהימה וזה אחרי F4F שבקושי צולע כשמגיע ל-24 אלף. איפשהו מבני B-29 בגובך 20 אלף רגל (מגבלת הכללים).

מגע ראשון Ki-84ים
מגע שני N1Kים
המסך מתמלא במטוסי אוייב שרודפים אותנו. אנחנו רק 9 מוסטנגים וכל ה-B-29 הזמינים לחיל האוויר של ארה"ב. הם רודפים אחרינו, תמונה קצת סוריאליסטית - כמעט טיסת מבנה משותפת עם היפנים.

מתחילים התקלויות... אני שומע שמפרד הטייסת מוסטנגים מופל, מפקד הטייסת של המפצצים אי שם צונח... האינטרנט שלי נפל... מה לא ברור? (נראה לי הגיע זמן להיפרד מ-HOT או 012).

האמת לא חשבתי שיצא B-29 אחד בחיים, לאור העובד שהחיפוי היה דל ומטוסי האוייב רבים. אבל בדיעבד - חצי מה-B-29 שדרו לטוס עוד גיחה. בסופו של דבר ניצחון קל לארה"ב.

המלחמה באוקיינוס השקט נגמרה בנצחון ארה"ב.

טייסת 101 האדומה הוירטואלית של Aces High 2
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מועדון הטייסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים