Shadowplay וכרטיסי AMD - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 86 גולשים:
86 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> מועדון הטייסים -> Shadowplay וכרטיסי AMD

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 18:52 ,21 פברואר 2014, ו'    כותרת הודעה: Shadowplay וכרטיסי AMD תגובה עם ציטוט

הפיתוח של Nvidia באמת אדיר.
אבל אני דביל ועקשן. כשהHD6870 שלי שבק חיים לפתע לפני כמה ימים, זו היתה ההחלטה שהיתה אמורה לגרום לי לקנות כרטיס של Nvidia.
אבל לא, הלכתי וקניתי AMD. שוב. מה לעזאזל. טוב, הגיע הזמן לחקור מה לכל הרוחות הR9 280X הזה יודע לעשות.

לא הכל אבוד! שמחתי לגלות שבכרטיסים של AMD יש מקודד וידאו לH.264. כל דגם שיש לו VCE מסוגל לעשות את זה. הרשימה כאן:
http://developer.amd.com/community/blog/2014/02/19/introducing-video-coding-engine-vce/
דגמי 260X ו290X מצויידים בחומרה חדשה יותר ולכן המנוע שלהם יותר חדש. 280X הוא פשוט 7970...

אבל כל הנושא הזה עדיין בחיתולים ומעט תוכנות מנצלות את היכולת הזאת. מה גם שעדיין לא ממש יישמו את הפונקציה הבאמת מגניבה של Shadowplay של הקלטה קבועה אבל שמירה של קטע זמן אחרון, לאחר שקרה לנו משהו מעניין במשחק.
אבל לאט לאט.

השיטה הפופולרית (קרי: זולה) ביותר כנראה נמצאת כאן:
http://www.reddit.com/r/Games/comments/1w4di9/howto_shadowplay_1080p_30fps60fps_h264_game/
אבל היא לא היחידה.
כל זה ישולב לתוך Radeon Pro בגרסאות הקרובות כדי למנוע את הסיבוך.

יש תוכנות הקלטה אחרות שמסוגלות להשתמש במנוע של AMD וNvidia. כנראה שBandicam היא אחת מאלה שעושות את כל העניין מאוד פשוט:
http://www.bandicam.com/support/tips/amd-app/
גם Mirillis Action אמורה לתמוך בהקלטה כזאת:
http://mirillis.com/en/products/action.html
עריכה: בדקתי אותה, היא לא יותר מהירה מFraps, למרות שיש לה הגדרה שמקליטה בעזרת כרטיס המסך. אז היא נפסלת.

הנה בדיקה מהירה עם Bandicam, כאשר DCS מוגדר להגדרות גבוהות, LOW במים ותנועת כלי רכב, 2x AA
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SzmUaSgMIIk[/youtube]

DCSW , משימה מהירה Intercept של P-51D. מספר שניות בתחילת הטיסה ללא הקלטה, עד התיישרות מאחורי המטרה. עם תחילת הקלטה קצב הפריימים נופל לאיזור 30 אבל נשאר די קבוע שם, צריך לבדוק אם זה קשור לFPS שבו מוגדרת התוכנה להקליט. בכל מקרה קצב הפריימים של הטיסה ללא הקלטה לא הרבה יותר גבוה מזה, אז יוצא שההקלטה לא מפריעה לטיסה.
גרף הCPU בהקלטה דרך כרטיס המסך, H.264 עם VBR והגדרת איכות 100, הקו הלבן מסמן את רגע תחילת ההקלטה:

ודרך CPU בהגדרת Xvid (הגדרות VBR ואיכות זהים), אפשר לראות הרבה יותר עומס על המעבד.

ושילוב של שני הגרפים להשוואה קלה, הקטע החופף שלפני הקו הלבן הוא פרק הזמן אחרי הטעינה/בזמן pause/תחילת טיסה:

סך הכל ההקלטה קצת חלקה יותר דרך כרטיס המסך (עדיין אפשר לראות כמה נפילות פריימים אבל זה רק בהקלטה ולא על המסך). נראה מה יעשו עם זה בהמשך, כרגע זה כבר יותר טוב מכל דבר כמו Fraps, שנחשבת מתה מבחינתי.

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 6:19 ,22 פברואר 2014, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה review מפורט הכנת לנו כאן, מייק. תודה.

כרגיל הקרב AMD vs nVidia הוא קרב צמוד עקב בצד אגודל.
AMD יצאו עם AMD Eyefinity, החזירו להם nVidia עם nVidia Surround.
nVidia יצאו עם nVidia Shadowplay, החזירו להם AMD עם AMD VCE
ובנתיים, אנחנו מרוויחים מהפיצ'רים הייחודיים לשנייה שכל הזמן מתווספים לכרטיסים מחייך תחרות היא עניין בריא!
אכן FRAPS כבר outdated (גם Matrox TrippleHead2Go מחייך )

אבל הפיצ'רים הנוספים הם אלו שגורמים לנו לקנות AMD או nVidia?
הרי בסופו של דבר מה שקובע הוא העוצמה העדיפה בנקודת הזמן של הקנייה ולאיזו כת אתה משתייך(ATI או nVidia).

מולי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 16:11 ,22 פברואר 2014, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:

אבל הפיצ'רים הנוספים הם אלו שגורמים לנו לקנות AMD או nVidia?

לי. לפחות לי חחח...
אם להסתכל על DCS, אז NVIDIA עדיפים כאן. ויחד עם Shadowplay (פיצ'ר מאוד מאוד משמעותי ומושך לדעתי, ובסך הכל מבחינת רוב העולם לAMD אין יכולת כזאת כי AMD לא פרסמה שום דבר כזה) והביצועים הלפחות זהים של GTX770, כל השיקולים האלה היו אמורים להוביל אותי לקנות כרטיס כזה. הוא גם לא הרבה יותר יקר עבור כל התועלת הזאת.
אני אפילו לא הייתי אומר שאני משתייך לכת של AMD, השתמשתי בכרטיסים של Nvidia יותר, ואני עדיין מעדיף את הדרייברים שלהם יותר. חוץ מזה שהם דוחפים יותר באגרסיביות פיצ'רים מעניינים חדשים.

מה נשאר לR9 280X בסוף מול כל זה? ביצועים דומים (אבל לא בDCS) במחיר נמוך קצת (טוב שאצלנו בארץ לא כורים מטבעות שקר כלשהו באותה פופולריות כמו בצד השני של העולם, המחירים היו נוראיים...280X מאותו דגם בnewegg נמכר ב500 שקלים יותר, מחיר של R9 290 אצלנו). וMantle.
קצת פחות סך הכל, זול יותר, ועם פוטנציאל שמתחילים לממש רק עכשיו. למה קניתי אותו? לא יודע, קראו לזה סוג של אופוזיציה. צריך אופוזיציה, לא? מחייך

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 17:30 ,25 פברואר 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

MSI Afterburner עם גרסת RTSS 6.1 מאפשרת עכשיו הקלטת וידאו יחד עם שמירה של X שניות אחרונות בלחיצת כפתור, מתקרבים לNvidia עכשיו מחייך
התוכנה תומכת בVCE של AMD וגם בQuickSync של אינטל (וגם בקידוד של Nvidia אבל לא מעניין כי אם יש לכם Shadowplay הדיון הזה לא שימושי לכם חחח...), שזה מנוע קידוד וידאו דומה בעיקרון, משולב במעבדי אינטל החל מIvy Bridge (אבל אני לא בטוח שיעבוד עליהם. בטח מיועד בעיקר לHaswell). אם יש לכם כרטיס מסך ללא יכולת הקלטה כזאת, רוב הסיכויים שהמעבד שלכם דווקא יכול, וזה מגניב.

צריך רק להוריד את MSI Afterburner גרסה 3 בטא 18:
http://download1.msi.com/files/downloads/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup300Beta18.zip
ולאחר מכן להתקין את RTSS החדש:
http://archive.sunet.se/pub/games/PC/guru3d/rtss/RTSSSetup610-Guru3D.rar

חזור למעלה
כוכבכחול
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 26, 2012

הודעהנשלח: 11:50 ,22 יולי 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האם יצא עדכון לVCE? איך הוא לעומת FRAPS מבחינת פגיעה בFPS, איכות הקלטה, גודל קובץ?

יש את אלה שבשבילם FC3 זה far cry ויש את אלה שבשבילם זה flaming cliffs.
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 19:27 ,22 יולי 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כוכבכחול, היי,
עדכון לVCE אין ממש. זו חתיכת חומרה שמורכבת על כרטיס המסך. דגמים חדשים יותר מקבלים גרסה יותר מתקדמת. ההבדל לא משמעותי במיוחד למי שפשוט מקליט וידאו וזהו.
יש כאן פירוט לגבי הדגמים שמשתמשים בVCE גרסה 1 או 2:
http://developer.amd.com/community/blog/2014/02/19/introducing-video-coding-engine-vce/

בכל מקרה אין בכלל מה להשוות עם fraps מבחינת ביצועים. הפגיעה מינימלית- לא יותר מ5FPS במצב הכי כבד (אם מקליטים בFPS גבוה. אבל אם מגדירים הקלטה ל30FPS, הפגיעה בביצועים נופלת לאפס עד שני פריימים בשניה).
אבל המחיר הוא איכות. fraps לא פוגע כלל באיכות הוידאו, בגלל שהוא שומר וידאו לא דחוס (יש אפשרות כזאת, אבל אפשר לשמור גם דחוס קצת). מנועי הוידאו האלה של אינטל, AMD וNvidia לא עושים את זה, הם מכריחים דחיסה כלשהי. יוצא שהאיכות הסופית לא כל כך טובה עבור עריכה, כי בשמירה הוידאו יידחס שוב, והאיכות תרד עוד יותר (אם בהקלטה המקורית האיכות היתה סבילה, אחרי שמירה נוספת זה נראה גרוע). אבל האיכות טובה, סך הכל, מאוד טובה, כשמגדירים הגדרות איכות למקסימום.
גודל הקובץ כמובן משמעותית קטן מזה של פראפס.
אם להקליט 1080P 30FPS בהגדרת איכות 100, הגדרת CBR על 100000kbps (אבל בוידאו הסופי משום מה הנגן מראה שזה בכלל 28000kbps), גודל הקובץ לכל היותר 50 מגהבייט לדקת וידאו (יותר קרוב ל40-45).
בפראפס מצד שני הביטרייט הוא 303000kbps ולכן דקת וידאו תהיה בכיוון 2GB, עם הגדרת דחיסה לערוצי הצבע (לא דחוס ישקול עוד יותר). וגם מפסידים המון FPS בזמן ההקלטה. אבל האיכות אדירה.

חזור למעלה
Bonbon1948
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 25, 2007

הודעהנשלח: 14:30 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי מייק,

אני זוכר לפני כמה שנים שפרסמת את הביצועים שלך עם ה-6870 וכתבת משהו על איזו טכנולוגית שיפור AA חדשה שלהם, זה הגניב אותי כל כך שרכשתי 2 כאלה ועשיתי קרוספייר.
בשלב מסויים לא הייתי מרוצה כלל מהביצועים והצטערתי שלא קניתי Nvidia. כשאחד מהכרטיסים הפסיק לתפקד מכרתי את השני והזמנתי מאיביי את הגירסה הכי מהירה של ה-GTX680 שלא נמכרה בארץ במחיר של 680 דולר. (מקריות? הממממ)
באורך פלא בגלל טעות במשלוח שלחו לי 2 כרטיסים כאלה. רעיון
אחד נתתי לאח שלי ובשני אני עדיין משתמש. הביצועים שאני מקבל עם הכרטיס הזה עוקפים בהרבה את ה-6870 בקרוספייר שהיה לי. לאחר אותו מקרה ותקופה של בערך 8 שנים שרכשתי רק כרטיסים מבית AMD, אני לא חוזר אליהם יותר.
ואם כבר מדברים על AA, לא משנה על מה הגדרתי, אני לא מצליח להגיע לרמת החלקה דומה לזו שהיתה לי בAMD.
בסימולטור ה-AA לא מסומן ובהגדרות Nvidia זה מסומן על "דרוס את הגדרות הישום" ושיפור של X32. מה עשיתי לא בסדר?
חזור למעלה
the-pilot
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 09, 2012

הודעהנשלח: 19:24 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Bonbon1948, תשתמש בתוכנה שנקראת nvidia inspector, ולא בלוח הבקרה של nvidia.

חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 19:36 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Bonbon1948 אהלן, גם אני נוטה איכשהו לכיוון Nvidia אבל בינתיים מבחינת מחיר אני די מרוצה מהביצועים של AMD. ה6870 שלי הצליח לטגן את עצמו, אולי בגלל זה הביצועים היו יפים מחייך
החלקת שינון- התכוונת לMLAA שהם הכניסו באיזור 2010? טוב, זו שיטה נחמדה לתקופה של אז, כשעדיין התקשו ליישם החלקת שינון במנועים שמבוססים על DX החדש. אבל מאז המציאו שיטות דומות, טובות יותר כמו FXAA או SMAA. הייתרון שלהם הוא מניעה של מריחה של טקסט או קוים חדים אחרים כמו בתע"ל.

אבל מספיק על AMD, מה שם אצלך? האם בכלל יש החלקת שינון עם ההגדרות שלך או שאתה מתכוון שזה פשוט לא מגיע לאותה החלקה חזקה כמו MLAA?

נערך בפעם אחרונה על-ידי Mike_69th בתאריך 23:01 ,19 אוגוסט 2014, ג', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
Bonbon1948
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:59 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

the-pilot, אני אבדוק את זה כשאהיה בבית בסביבות 9 וחצי.
Mike_69th, אני מתכוון שבNvidia הגדרתי החלקה אך היא לא חזקה כמו שה-6870 נתן לי כשהייתי על X24 Super Sampling.
וה-MLAA באמת מרח את הטקסט בצורה בלתי נסבלת, אבל התמונה היתה יפה.
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 20:35 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין מה לעשות, SS היה ונשאר שיא האיכות. שיטה כבדה, אגרסיבית וטיפשה- אבל יפה מחייך
X24? זה הרי עם שיטת Edge Detect, בהחלט סופר איכותי.

אני בכלל מופתע שאתה רואה הבדל בין השיטות האלה בהגדרות כל כך גבוהות. אני בקושי מבחין בשיפור מעל X16.

אולי מצב TXAA? הוא נשמע דומה לEdge detect (רק מודרני יותר ובטח פחות "כוח גס").

חזור למעלה
Bonbon1948
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:52 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כנראה לא הסברתי את עצמי נכון.
הגדרתי AA X32 ובפועל זה נראה כאילו זה X2 או X4.
לא קרוב אפילו ל-32.
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 21:02 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא מספיק מעודכן בשיטות של Nvidia, יכול להיות שזה מצב שמיועד עבור SLI ואיכשהו בכל זאת זמין לבחירה על כרטיס בודד?
ובעצם- תן איזה סקרינשוט, נראה מה יש שם מחייך

חזור למעלה
Bonbon1948
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:33 ,19 אוגוסט 2014, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

the-pilot, זה אכן עזר, עכשיו רואים תוצאות בשטח! (באוויר)
תודה רבה.
Mike_69th, זה לא שייך לSLI זה מצב שזמין לכרטיס בודד, והוא אפשרי רק בכרטיסים נתמכים מהסדרות הגבוהות.
במפרט של כרטיס מסך חוץ ממספר הליבות ואיזה סוג קירור יש עליו, מצויין גם עד לאיזו רמת החלקה הכרטיס מגיע.
אני לא אתפלא אם בקרוב נראה גם 64.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מועדון הטייסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים