התייעצות בקשר לאוזניות USB או סטנדרטיות עם פלגי 3.5 מ"מ - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 364 גולשים:
363 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> התייעצות בקשר לאוזניות USB או סטנדרטיות עם פלגי 3.5 מ"מ

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 11:44 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: התייעצות בקשר לאוזניות USB או סטנדרטיות עם פלגי 3.5 מ"מ תגובה עם ציטוט

אהלן
מישהו יודע אם יש איזשהו הבדל פונקציונאלי בין אוזניות USB לבין אוזניות עם פלאגים סטנדרטיים(3.5מ"מ) בסימולטורים הקרביים שלנו? האם יש איזשהו יתרון למשל לאזניות USB מבחינה פונקציונאלית מול הגדרות הסימולטורים או משהו כזה?
השאלה נובעת מכך שיש לי כרטיס קול High End ואוזניות מאד איכותיות עם פלאגים סטנדרטיים(כדי לעבוד מול כרטיס הקול הזה), אז אני לא יודע אם אני מפסיד פונקציונאליות תמורת איכות שמע משופרת. כי אוזניות USB לא יעבדו מול כרטיס הקול האיכותי כי יש להם כרטיס קול פנימי משלהם.
השאלה אינה מה עדיף באופן כללי אלא אם ישנה עדיפות פונקציונאלית (כלומר ניתן לעשות יותר למשל עם אוזניות USB מבחינת ההגדרות בסימולטור או אפילו של ה-Windows).
תודה מראש למי שיסיע לי בהבנת המשמעויות של ההחלטה שלי

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 11:52 ,7 דצמבר 2013, שבת, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 11:49 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמו שאמרת, אוזניות USB יש להם כרטיס קול משל עצמן, ועדיף לך את הכרטיס קול שלך.

מה שכן, איכות האוזניות זה מה שכדאי לשים לב אליו. אם חשוב לך האיכות סאונד, לך על אוזניות של חברת סאונד ולא של חברת גיימינג.

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 11:56 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Or כתב:
כמו שאמרת, אוזניות USB יש להם כרטיס קול משל עצמן, ועדיף לך את הכרטיס קול שלך.

מה שכן, איכות האוזניות זה מה שכדאי לשים לב אליו. אם חשוב לך האיכות סאונד, לך על אוזניות של חברת סאונד ולא של חברת גיימינג.

סבבה, Thanks. יש לי Sennheiser PC360 וכרטיס ASUS Xonar Phoebus כך שהכיוון היה לסאונד איכותי, מה שפחדתי זה ממשהו ששמעתי פעם שעם אוזניות USB יש אפשרויות נוספות שניתן לקבל מהן מול הגדרות המשחקים. ושאולי אני יפסיד אותם בעבור סאונד איכותי יותר.

מולי
חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/09/2005

הודעהנשלח: 13:46 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי מולי,

במקרה רכשתי לאחרונה את האוזניות האלה :
http://www.plantronics.com/us/product/gamecom-780

קראתי ביקורות כאלו ואחרות עליהן ואני יכול לומר שבסופו של דבר אני מרוצה מהרכישה.

חבר שקנה לפניי אוזניות USB שיתף אותי בהעצמת חווית המשחק והייתי חייב לנסות.

הייחוד באוזניות האלה או בשכמותן הוא שהן מאפשרות שמע של 5.1 או 7.1 ערוצים (הדמייה ע"י שימוש בטכנולוגיה מסויימת) בעזרת שני אלמנטים בלבד.
אף על פי שמדובר בהנחתה מסויימת מבחינה לוגית בביצועים של מערכת כזו, דה פקטו - אתה מקבל תמורה מעולה למחיר. פתאום אני שומע צלילים שלא שמעתי עד כה. הצליל מקבל "נפח" והאטימה של האוזניות מושלמת. מה שמאפשר התנתקות מוחלטת מהסביבה (האחרון יכול להיות גם חסרון).

תמיד היו לי אוזניות פשוטות. שלא שוות יותר מדי. היו לי פעם אוזניות קואדרופוניות. של חברה שנקראת BANG AND ULFSEN או משהו כזה. למרות שמדובר היה במוצר משנות השמונים - איכות הסאונד שהפיק היה מהטובים שהכרתי.

עוד דבר שחשוב לדעת הוא "כרטיס הקול" העצמאי של האוזניות.
באוזניות יקרות יותר רוב הסיכויים שיש מעבד סאונד עצמאי ולכן גם כרטיס קול עצמאי (מה שמאפשר ריבוב ערוצים של כרטיסי קול שונים להתקן יחיד)
באוזניות הפשוטות יותר בחיבור USB מדובר בחיבור וירטואלי בלבד ה"רוכב" על כרטיס הקול הקיים. הוא לא מציע דבר בנוסף מלבד קישוריות ה USB.

בעתיד - ארצה לבנות קוקפיט כזה או אחר, וחשבתי שהכי טוב יהיה לבנות לו סוג של מיקסר קטן שמורכב ממגבר\מנחת נפרד לכל ערוץ. (כך אפשר לשלוט בנפרד על העוצמות של TEAMSPEAK,המשחק עצמו וכו...)

הייתי בטוח שלא אוכל לעשות את זה בחיבור USB. וכבר הייתי מוכן לוותר ולחזור לאוזניות הישנות. אבל... אפשר להגדיר כפתורים ב"קוקפיט" להגברה והנמכה של כל ערוץ בנפרד ולרבב הכל בעצם לאוזניות ה USB. כך שנראה לי שאלך על האופציה הזו.

עם כל חשיפה חדשה של מידע ואפשרויות - הדעה משתנה אבל אין ספק שאוזניות טובות, עם DSP טוב מעלות את רמות ההנאה מהמשחק. כל משחק. ואם זה משחק שתומך בסאונד היקפי - אז בכלל....

אחרי שקדחתי לכם חור בראש אני אוסיף עוד משהו קטן אך גדול...
פעם הרכבתי אוזניות קואדרופוניות. פשוט לוקחים 2 זוגות של אוזניות קטנות. (מהסוג שנכנס לאוזן. מפרקים אותן מהפלסטיקה שלהן ומכניסים לאוזנויות בידוד גדולות (מהסוג שמשמש לבידוד מרעש. זוג קדמי ימין ושמאל וזוג אחורי ימין ושמאל).
איכות הסאונד שתהיה - תאפיל על כל מה שהכרתם.

מוזמנים לנסות !

בברכה,
ניר

ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם אמחצם ולא יכלו קום יפלו תחת רגלי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:41 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

את הנושא של 7.1 וירטואלי בדקתי ואכן זה אפשרי אך ורק בממשק USB(כל האזניות שמצאתי מהסוג הזה הן אוזניות USB) ולא בממשק הסטנדרטי של פלג 3.5. כרטיס הקול שקניתי אמור לספק חוויית שמע מצוינת כולל קדם-מגבר לאוזניות ולכן למעשה קניתי רק בשבילו אוזניות עם שני פלגים 3.5 מ"מ, אוזניות ראשונות אי פעם שיש לי עם חיבור סטנדרטי, עד היום הייתי רק עם USB שבד"כ היו סוס עבודה אבל איכות שמע יוצאת דופן בד"כ לא הייתה נקודת החוזק שלהן.
איכות השמע חשובה לי כרגע כי המחשב ישמש גם לשימושים כלליים כולל מוסיקה וסרטים מעבר למשחקים שבהם אין לי בעיה להתפשר על איכות השמע. למעשה זו פעם ראשונה שאני מוסיף כרטיס קול למחשב כי בד"כ האינטגרלי מספק בהחלט.
לגבי שליטה עצמאית בעוצמת ערוצי הקול השונים אני מניח שזה נעשה ברמת הסימולטור ולא כרטיס הקול. או שאני טועה..

מולי
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 23:00 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כרגע האוזניות שלי מחוברות ליציאה האופטית על כ.הקול שלי, האוזניות לפניהן היו USB.
אישית, אני מעדיף את האוזניות עם החיבור הנפרד על פני אוזניות 3.5.
היסה עלולה להשמע מטופשת קצת, אני מסרב להשתמש באוזניות שמכריחות אותי להתכופף ולנתק אותן כדי להשמיע סאונד דרך הרמקולים שמחוברים למחשב (או לפחות היו מחוברים עד לא מזמן).

כאשר החיבור של האוזניות עצמאי, אפשר להחליף את הOUTPUT DEVICE ממערכת ההפעלה וזהו. בלי ניתוקים ועניינים.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:13 ,7 דצמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחח... אויש אורי...

מפצל שנמכר בכפולות של 5 בדולר יפתור לך את הבעיה.... צוחק

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 0:22 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:
כרגע האוזניות שלי מחוברות ליציאה האופטית על כ.הקול שלי, האוזניות לפניהן היו USB.
אישית, אני מעדיף את האוזניות עם החיבור הנפרד על פני אוזניות 3.5.
היסה עלולה להשמע מטופשת קצת, אני מסרב להשתמש באוזניות שמכריחות אותי להתכופף ולנתק אותן כדי להשמיע סאונד דרך הרמקולים שמחוברים למחשב (או לפחות היו מחוברים עד לא מזמן).

כאשר החיבור של האוזניות עצמאי, אפשר להחליף את הOUTPUT DEVICE ממערכת ההפעלה וזהו. בלי ניתוקים ועניינים.
חחח, מה זו העצלנות הזאת שקפצה עליך המום
זאת לא הבעיה בכרטיס הקול הזה, הדרייבר שלו למעשה מחליף את זה של Windows (סימון הרמקול הקטן הוא שלו ולא של Windows) ושינוי הההתקן נעשה דרכו בלי להתכופף, מה גם שהוא מגיע עם קופסת שליטה באוזניות שתימצא מן הסתם על השולחן ותהייה זמינה לשליפת הפלגים במקרה הצורך בלי להתכופף שמח מאד אבל כאמור אין בזה צורך כי מחליפים התקן כרגיל ב-Windows

כך שכאן אין בעיה מחייך
ובכ"מ כמו שניר ציין קיים התקן בגרושים שבלחיצת כפתור אתה ממתג בין אוזניות לרמקול.

אם לסכם את התובנות שלי מהדיון הן: שלאוזניות USB ישנו יתרון בשימוש מתוחכם בדימוי וירטואלי של שמע של מערכת surround 7.1 או 5.1 או בפיצ'רים נוספים שאני מכיר של הרעדת האוזניות בתדרים מסויימים לתחושת פידבק, וכנראה שהשמע באוזניות עם פלגים 3.5 רגילים המחוברות לכרטיס קול איכותי ייצרו איכות שמע עדיפה אם האוזניות גם הן איכותיות.
אני מבין שאין עדיפות ל-USB בממשק מול הסימולטור.

רוב תודות על הארת עיניי בנושא

מולי
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 9:01 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

schredder כתב:
חחח... אויש אורי...

מפצל שנמכר בכפולות של 5 בדולר יפתור לך את הבעיה.... צוחק

מפצל ישמיע את הסאונד גם פה וגם פה.
מתג הכוח של הרמקולים נמצא על הסאב שלי מאחור, עדיין להתכופף מחייך
להיות עצלן טוב זה הרבה עבודה מחייך

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:26 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:
למה ליציאה האופטית? אתה צריך ממיר לא? או שיש לך אוזניות עם קונקטור אופטי המום (יש כאלה בכלל?)
מה הייתרון בחיבור ליציאה האופטית? ומה עם המיק?

מולי
חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 14:39 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יציאה אופטית אמורה להיות יותר איכותית אם אני לא טועה.
ד"א, בPLAYBACK של הכרטיס קול, אין לך אפשרות לשנות את הDEFAULT DEVICE?
לדעתי זה קיים גם כאשר עובדים עם חיבור 3.5 וגם עם חיבור USB.
עם הUSB זה יוצר עם יציאת PLAYBACK אוט', עם חיבור 3.5 צריך להגדיר את בכרטיס קול שיזהה את הכניסה מקדימה ומאחורה כשתי כניסות נפרדות (לא קיים בכל הלוחות אם) ואז אפשר להעביר את ההשמעה בעזרת הDEFAULT DEVICE.

אני למשל עובד עם DEFAULT COMMUNICATION DEVICE על היציאה של האוזניות, זה מקבל את הסאונד של כל האפליקציות שמוגדרות להשמיע תקשורת (TS, IVC, SKYPE וכו'..) ואת הסאונד של המשחק/המערכת הפעלה אני מוציא מהרמקולים.
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:56 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יציאה אופטית היא יותר איכותית אבל אם הכניסה לאוזניות אינה אופטית אז מה היתרון? בין כה וכה בסוף ממירים ל"חשמל" וזה לא נשאר אופטי..

מולי
חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:21 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
יציאה אופטית היא יותר איכותית אבל אם הכניסה לאוזניות אינה אופטית אז מה היתרון? בין כה וכה בסוף ממירים ל"חשמל" וזה לא נשאר אופטי..

יציאה אופטית היא היציאה האידיאלית להעביר מידע דיגיטלי. למרחק גדול , במינימום הפרעות והנחתה.

אבל...
שמע הוא אות אנלוגי. לא דיגיטלי.

כשמעבירים את אות השמע דרך אביזרים שמעבדים אות דיגיטלי מאבדים חלק ניכר מאופי הצלילים.

כדוגמא קלאסית אפשר לומר שמערכות HI FI תמיד ישתמשו במגברים CLASS A או B. ולעולם לא ב CLASS D.

נכון. זה מפתה מאוד להוציא 100 או 200 וואט RMS ממעגל פשוט שבקושי מתחמם... את ההבדל באיכות השמע יכולים לשמוע גם אלו שהאוזניים שלהם לא "מאומנות" לכך...

אם זה נוח - סבבה. אם זו הדרך לבחור בה בשביל לקבל איכות ... מצטער. אבל אני לא חושב כך...

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:02 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

schredder כתב:
Muli כתב:

יציאה אופטית היא היציאה האידיאלית להעביר מידע דיגיטלי. למרחק גדול , במינימום הפרעות והנחתה.

אבל...
שמע הוא אות אנלוגי. לא דיגיטלי.

כשמעבירים את אות השמע דרך אביזרים שמעבדים אות דיגיטלי מאבדים חלק ניכר מאופי הצלילים.

כדוגמא קלאסית אפשר לומר שמערכות HI FI תמיד ישתמשו במגברים CLASS A או B. ולעולם לא ב CLASS D.

נכון. זה מפתה מאוד להוציא 100 או 200 וואט RMS ממעגל פשוט שבקושי מתחמם... את ההבדל באיכות השמע יכולים לשמוע גם אלו שהאוזניים שלהם לא "מאומנות" לכך...

אם זה נוח - סבבה. אם זו הדרך לבחור בה בשביל לקבל איכות ... מצטער. אבל אני לא חושב כך...

אז לא הבנתי, מה התועלת בחיבור ליציאה אופטית של אוזניות שסביר להניח שהחיבור שלהן אינו אופטי ומחייב איזושהי המרה? ובד"כ בהמרה מאבדים משהו מהמקור. יש איזשהו יתרון?

מולי
חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:40 ,8 דצמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סליחה מולי. יכול להיות שבילבלתי קצת עם המידע. או לפחות איך שהצגתי אותו.

בטכנולוגיה של היום - כל צליל שמופק באופן "מלאכותי" הוא דיגיטלי.

כל צליל "אמיתי" בעל אות סינוסודיאלי טהור - מומר לאות דיגיטלי. וזאת כדי לעשות לו מניפולציות שונות, לשמור, לערוך וכו'.

כל DSP מעבד את המידע באופן דיגיטלי.

אני מניח שהסיגנל שיוצא ליציאה האופטית הוא סיגנל "גולמי".
כשהוא מגיע ליעד, מפענח ממיר אותו לערוצי השמע השונים ומשם הוא מוגבר ומועבר לאביזרים ה"מכניים" (רמקולים, אוזניות וכו').

בשל רוחב הפס האדיר שיש בסיב אופטי - נוח לחבר רק אותו ולא כמות נכבדה של חוטים.

בהנחה שלא ממירים את אות השמע לדיגיטלי ושוב לאנלוגי וחוזר חלילה כמה פעמים - אין הנחתה באיכות ברמה שאפשר בקלות להבחין בה אך היא תמיד קיימת.

לא יודע אם זו הדוגמא הכי טובה, אבל אם מצלמים תמונה במצלמה דיגיטלית של 10 MP. את התמונה מציגים במסך של 10 MP ושוב מצלמים אותה עם אותה מצלמה ושוב ושוב... יהיו "חורים שחורים" מסוימים. כאלו שילכו לאיבוד. זה איבוד האיכות.

אך אני מסכים עם משפט פשוט.
"אם אין בעיה - מה הבעיה ?!" מגניב

בברכה,
ניר

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים