אימון משותף טייסות 101 ו 108 - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 433 גולשים:
432 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 -> אימון משותף טייסות 101 ו 108

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Echo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 17/09/2005

הודעהנשלח: 17:30 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: אימון משותף טייסות 101 ו 108 תגובה עם ציטוט

סיפור הגיחה זמין גם באתר שלנו: http://108vfs.org/index.php/flightreports/32-101-108

הסרט מצולם מנקודת המבט שלי כמוביל מבנה גרניט וניתן לשמוע את כלל המבנים והבקר על התדר הכללי (ראו פירוט בהמשך). 11:37 - חציית קו, 15:39 - יעף קלע, 20:26 - חציה קרה, 33:27 - קא"ז ראשון 37:23 - קא"ז שני, 40:55 - קא"ז שלישי, 52:24 הקפה לנחיתה

הקלטת ACMI של הגיחה:
http://rapidshare.com/share/B713E87FE77113032CBBF7CBEBA99429

בימים האחרונים טייסת 101, ואנחנו 108, תכננו והוצאנו לפועל אימון משותף. הכוונה הייתה להכיר, לשתף וללמוד על ידי חשיפה לאופן עבודה שונה ממה שכל טייסת רגילה. כל טייסת השתמשה במטוס שונה (ברק חדמ"ש ודומ"ש) ובחימוש אחר, כפי שנהוג אצלה. התדריכים והתחקירים בוצעו במשותף, והחשיפה לשיטות שונות ממה שאנחנו מכירים הייתה מעניינת ומלמדת. אנחנו שמחים שהאימון יצא לפועל ובהצלחה.

מטרת המשימה הייתה תקיפת מטווח 409 הסמוך לים המלח. המטווח היה מוגן באמצעות סוללות SA-2 ו SA-3 מסומלצות כמטווח אלקטרוני (מכ"מי הנחיה ללא טילים) ותותחי נ"מ. על כן, נדרש היה קודם כל להשמיד את ההגנות. זה נעשה על ידי שני מבנים מ 108 בהדרגה - ראשית השמדת המכ"מים בוצעה ממרחק על ידי הטלת קלע מגובה נמוך של פצצות ברד כבד (JDAM) - מבנה גרניט (הסרט מנקודת המבט שלי כמוביל גרניט). לאחר מכן נכנס זוג שני, מבנה עופרת, בגובה גבוה והשמיד ביעף בודד את התותחים על ידי הטלות מרובות של ברד כבד מכל מטוס. לבסוף, נכנסה רביעיה מטייסת 101, מבנה פטיש, במטוסי ברק דו מושביים והטילה פצצות זרעית (לייזר) על המבנים במטווח. בנוסף, מבני גרניט ועופרת התאמנו בקרב אוויר זוגות לאחר חזרתם מהמטווח.

התיאום בין המבנים בוצע על ידי שימוש בתדר אופרציה משותף (בנוסף לתדר פנימי של כל מבנה) ובסיוע חשוב של בקר - "אוורסט" בקשר.

המשימה הושלמה בהצלחה על פי התכנון. כל המטרות הושמדו.

להלן הפירוט התדריכים שהשתמשנו בהם בפועל, התחקירים ותיעוד מהמשימה.

תדריך כלל המבנים

ציטוט:

משימה :
ראשי - גיחה להשלמת כשירויות א"ק בטייסת - מרמ"ט וחתף ותרגול שיתוף פעולה עם טייסות אחרות.

כוחות ומשימות :
מבנה גרניט , ט'108 - תקיפת קלע על מטרות במטווח 409 בכדי לאפשר כניסה למבנים האחרים.
איוש :
1. איתי
2. רמי

תצורה :
X 2 ברד"כ 82
X 2 בידוני כנף
X 1 מחט אימונים

ראשי - תקיפת קלע על מטרות במטווח 409 - הכנה וניקוי השטח לטובת מרמ"ט של מבנים עופרת ופטיש

מבנה עופרת, ט'108 - תקיפת מרמ"ט ברד"כ על מטווח 409
איוש :
1. עידן
2. עמית
תצורה :
X 2 ברד"כ 82
X 1 בדג"ח
X1 פנתר אימונים

ראשי - תקיפה במרמ"ט על המטווח על רכבים באזור מטווח 409.

מבנה פטיש, ט'101 - תקיפה בזרעית על מטווח 409
איוש :
1. שימי
2. מיכה
3. רוני
4. אלון
תצורה
X 4 זרעית 82
X 1 בדג"ח
X1 פנתר אימונים
ראשי - תקיפה בזרעית על מטווח 409

בקר: שגיא (ט'108)

איומים :
1. סוללות טק"א - SA2 וSA3 - סוללות אלו נטולות טילים - ולכן ישנם חוקי הפלה : חיווי נעילה מסוללת טק"א של יותר מחצי דקה דינו הפלה, שימו לב!
2. תותחי נ"מ ZPU-2 במטווח

תחקירים

תחקיר מבנה גרניט
ציטוט:

תקיפת קלע של מכ"מי טק"א במטווח 409 כהכנה לתקיפות עופרת ופטיש

מבנה: 1. איתי 2. רמי
זמן טיסה: 78 דקות
כשירויות: קלע וקא"ז למבנה
פגיעות והפלות: 1. מכ"מ SA-2 2, תותח נ"מ סמוך 2. מכ"מ SA-3
אבידות כוחותינו: ללא

תקציר:
המראה מרמת דוד ושיוט דרומה. חציה מעל ים המלח.
ביצוע יעף קלע על המכ"מים. שחרור ממרחק 7 מייל ללא ציוץ מהסוללות.
יציאה צפונה ושיוט הבייתה.
מעל הבית קא"ז עם עופרת - בוצעו 3 קרבות, כאשר אנחנו בחסרון מוגבלים ל 6 ג'י.
נחיתות תקינות.

מסקנות אישיות:
1. איתי
-בקא"ז הראשון הפך למס' 2 במקום למטרה המיועדת - יש לשמור קשר רציף ב merge עם המטרה המיועדת.

2. רמי
-פתח מרחק גדול מדי מהמוביל בפולניה: 5-6 מייל במקום 3.
-יש לחלוף מטרה מהצד החיצוני של הפולניה ולא מבפנים לטובת קשר עין.

בזיונות:
ללא

מסקנות כלליות:
1.קא"ז שבו צד אחד בחסרון יכול ללמוד ולהקל על פיתוח טקטיקה עבור הצד שביתרון.
2. פתיחת מרחק גדול מדי בין חברי המבנה בפולניה מביאה לחסרון מיידי אחרי החליפה - עד שמגיעים למטרה המוצלבת, מופלים. יש לשאוף ל-3 מייל הפרדה (מעגל פנימי ב HSD בסקלה הנמוכה).

תחקיר מבנה עופרת
ציטוט:

מבנה :
1. עידן
2. עמית

זמן טיסה :
78דקות

פגיעות והפלות :
1. 2תותחי נ"מ, 3הפלות אימון בקא"ז
2. 2תותחי נ"מ

כשירויות :
קא"ז ומרמ"ט למבנה.

תצורה :
1 בדג"ח
1 פנתר אימונים
2 פצצות ברד"כ 82

תקציר :
המראה מרמת-דוד וטיסה דרומה למטווח 409, המתנה בשטח ישראל לפני חציה לש"א מדומה, כניסה בהודעת רשאי של גרניט ושל אוורסט.
יעפים תקינים ויציאה חזרה צפונה.
ביצוע קא"ז מעל הבית בהצעתו של גרניט1.
נחיתה ללא חריגים.

קרבות :
מבנה גרניט בחסרון תמרוני עקב בידוני כנף שלא מאפשרים לו תמרון מעל 6G
קרב ראשון :
מסתיים מהר, עקב ביצוע "פולניה" מבולגנת של הזוג מגרניט, ניצול יפה של המצב ע"י מבנה עופרת - והפלה מהירה של 1.
קרב שני :
מבנה גרניט פותח פולניה רחבה מדי, אנחנו משנים תכנון, כל אחד הולך על המטרה המקורית שלו בכדי לא להיכנס לחסרון בתוך הפולניה של גנריט.
הפלה מהירה.
קרב שלישי
שוב פתיחה רחבה של גרניט, עידן ועמית הולכים בבנ"ז על רמי, בפועל היה זה טעות כי לאיתי היו חסרות 2-3שניות להפלה של אחד מחברי מבנה עופרת.
אין להזניח מטוס יריב - כל מטוס חייב התייחסות.

מסקנות אישיות :
עידן :
1. לא לדווח כל דבר - יש לזכור כי 2 צמוד למוביל ועושה כמוהו.
עמית:
1. לנסות לשבת יותר בצד, על מנת להקל על המוביל לזהותו שמעיף מבט.

מסקנות כלליות :
1. עבודה מול בקר תורמת, עוזרת ומעניינת, כן יירבו!
2. מומלץ ונכון להפסיק קא"ז ברגע שאחד מהמבנה מופל - אין צורך להמשיך לבנ"ז, חבל על הדלק.
3. שת"פ -
העבודה מול מבנה נוסף בליווי בקר היא חשובה,תורמת ומלמדת ואני מציע לבצע שת"פים נוספים.

בזיונות :
ללא

תחקיר מבנה פטיש

ציטוט:

​1. שימי

2. מיכה

3. רוני

4. אלון

כולם חמושים בארבע פצצות GBU12

משימתנו עפ"י התדריך הייתה להגיע לIP ולחכות למבנה השני של טייסת 108 (מבנה עופרת) שיסיימו את יעף התקיפה שלהם וייצאו מאזור המטרות. במידה והם עדיין לא יצאו, היינו אמורים לחזור לנ.צ קודמת ולהמתין עד שהם יצאו.
​ ​
מאחר והגענו בדיוק בזמן שהמבנה של 108 יצא, פנינו מזרחה לכיוון המטרות וכל מטוס במבנה נעל את המטרה שלו.

בשלב הזה פתחנו ביעף זרעית אבל איבדנו את המקומות במבנה, ולכן רק מספר 3 ומספר 1 שחררו ביעף הראשון והחלו ביציאה דרומה. מאותו רגע כל אחד נכנס עוד פעמיים לעבר המטרות וכל המטרות הושמדו.

הודענו על יציאה וחזרנו לנחיתה בבסיס חצור.

נקודות להתייחסות:

א. מספר 1 במבנה

סבל מבעיות טכניות בהן הוא נזרק מהסימולטור 3 פעמים לפני התקיפה, כשהוא חזר היו לו בעיות עם הערוצים בקשר והוא איבד את המבנה. מספר 4
​ ​
החליף אותו בהובלה עפ"י בקשתו.

כאשר ​מספר 1 חזר לטיסה לא היה ברור כבר מי מוביל והמבנה כולו התפזר עם היעף הראשון.

ב. בזמן התקיפה שני מטוסים חרגו מעבר לגבול לכיוון ירדן ולא שמו לב עד שלא קיבלו התראה מהבקר.

מסקנות:

א. יש להתאמן על טיסת מבנה ברביעייה וחלוקת מטרות. זוג ראשון תוקף בזמן שזוג שני ממתין מעמדת חיפוי ומתחלפים עם תום היעף הראשון עד להשמדת כל המטרות.

ב. יש להגדיר את חלוקת התפקידים במבנה במקרה שמוביל המבנה יוצא מסיבה כלשהי, מספר 3 ייקח את ההובלה עד תום המשימה. אם מספר 1 יצליח לחזור בזמן למשימה הוא ייקח את תפקיד הובלת האלמנט. מספר 3 יישאר כמוביל הרביעייה​ - כדאי שבמשימות הבאות יהיו קווים מוסמנים של גבולות הארץ לטעינה לDTC, כך נוכל לשמור טוב יותר על המודעות המצבית שלנו.

תמונות

מבנה גרניט

לפני המראה, ברקע מבנה עופרת

טיסה מנהלתית דרומה

חציית קו וטיסה בגובה נמןך

הקלע

יציאה מהמטרה

קא"זים

מבנה עופרת

התקיפה

במהלך הקא"ז הראשון

מבנה פטיש

במהלך התקיפה

לאחר נחיתה

תודה ל 101 על השת"פ המעניין - כן ירבו שת"פים כאלו בקהילתנו!

108 בפייסבוק

נערך בפעם אחרונה על-ידי Echo בתאריך 16:01 ,17 נובמבר 2013, א', נערך בסך הכל 5 פעמים
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
SOF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 09/06/2005

הודעהנשלח: 18:38 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איתי יפה מאוד!
אני מזמין טייסות אחרות (אם ישנן) ליצור קשר איתנו ואולי יהיה אפשר להרים דברים דומים

חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 29, 2010

הודעהנשלח: 20:33 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יפה!
כמה הערות...

ראשית, לדעתי כשאתה בודק נ.צ עדיף להשתמש בDIST ולא בCRUS. ככה אתה יכול לבחון נ.צ בלי לבחור אותו במחשב הNAV ולנווט לנקודה שלך במקביל.

שנית- שימוש בטייס אוטומטי... נראה שאתה לא משתמש וחבל. זה מוריד ממך קשב ועומס בחלקים ארוכים של הטיסה. אני לא יודע מה היה גובה הטיסה המוגדר שלכם אבל במידה וזה היה 22,000 חרגת ממנו ב400 רגל- המחשב שומר גובה מעולה מחייך (וגם כיוון)

שלישית- TRANSITION ALT/LVL- אני מניח שאתה יודע מה זה. למה לא השתמשתם? בגלל השיוט הקצר? איך הבקר רואה את הגובה שלכם?

רביעית- עמידה בלו"ז- לא ראיתי התייחסות לעמידה בזמ"מ או בזמן מעל נ.צ בניווט-לא היתה הורדה/העלאה של המהירות לתיקונים-לפי הspeed carot שלך אתם הקדמתם מאוד במשך רוב שלבי הטיסה. אם עמידה בזמנים לא היו הישג נדרש-תשכח מזה... במידה וכן- לדעתי שווה לשפר את זה. במיוחד שהתרחיש עסק בעבודה של כמה מבנים במקביל.

חמישית-לא בדקתי את הבד"חים שלכם ואולי זה שם אבל בכל זאת- לפני חציה שווה לבדוק שמפסק המשבש במצב on (הפעלת אותו כבר בגובה נמוך) ואולי שווה לבדוק דברים נוספים- טמפ' מנוע/דלק (כמויות במיכלים ואיזון) וכו'...
בכלל- סריקת תא כדאי לבצע גם כחלק מבד"ח נחיתה/שיוט.

שישית- שווה אולי להעביר לalt rdr כשיורדים לגובה נמוך. עדיף שהגובה המדויק יוקרן בתצוגת הקסדה חוץ מאשר בתע"ל... גובה ברומטרי ב200 מעפ"ש הוא לא נתון חיוני לדעתי.

שביעית- זה דורש עבודה מנהלתית קשה אבל אתם גם ככה עובדים על שטח ישראל אז אולי שווה- לעשות "מפת נתיבים" ארצית. לפחות בחלקים ה"מנהלתיים" לטוס לפי נקודות דיווח מוגדרות (כמו במציאות). מעל המטווח אפשר ליצור "בועה" חופשית. זה מאוד יעזור בשליטה לבקר על כמות גדולה של מבנים+ יתן מושג ברור לכל מבנה איפה שאר הכוחות נמצאים (מעבר לDL)...

שמינית- DL A/A- זה אמנם שולי...אבל אני חושב ששווה להעיר כי שווה להשתמש בזה. לשים CURSOR על המטוס שאתה רוצה ש2 ילך עליו וללחוץ 2. מקצר מלל וחוסך הסברים.

תשיעית- חזרה לנחיתה- אני יודע שנושא הדפיות זה WIP אבל בכל זאת. שווה להגדיר נקודות גישה- גובה ומרחק מסוימים לפני כניסה להקפה/פיינל ישיר. מטוס שמגיע לנקודה גבוה מידי יעשה המתנה במקום תוך כדי ירידת גובה...
עזיבת הנקודה לכיוון פיינל/הקפה- באישור בקר/מגדל על מנת לשלוט בתעבורה בכניסה לתחום האווירי של הבסיס.
כמו כן, ממליץ להשתמש בHSI... לכוון אותו לפי כיוון המסלול מאוד עוזר לטוס הקפה "מדויקת" יותר ,להבין טוב יותר מיקום עצמי ועוזר למנוע overshoot

סה"כ טיסה יפה. מאוד נהנתי לראות את הסרטון- תמשיכו לעלות לאוויר ולהעלות סרטונים- זה מבורך!
חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 20, 2008

הודעהנשלח: 21:24 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן, טעות... אמנם היו לי בעיות חיבור אבל השמדתי 5 מטרות עם 4 הפצצות שהיו לי מגניב

!Control, control, you must learn control
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
SOF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:26 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אכן נכון, על אף הבעיות הטכניות פגעת 5 מתוך 4, יחס מרשים למדיי מחייך

נערך בפעם אחרונה על-ידי SOF בתאריך 21:47 ,29 אוקטובר 2013, ג', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
Echo
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:32 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

nikos תודה על הפידבק המפורט!

nikos כתב:

ראשית, לדעתי כשאתה בודק נ.צ עדיף להשתמש בDIST ולא בCRUS. ככה אתה יכול לבחון נ.צ בלי לבחור אותו במחשב הNAV ולנווט לנקודה שלך במקביל.

שנית- שימוש בטייס אוטומטי... נראה שאתה לא משתמש וחבל. זה מוריד ממך קשב ועומס בחלקים ארוכים של הטיסה. אני לא יודע מה היה גובה הטיסה המוגדר שלכם אבל במידה וזה היה 22,000 חרגת ממנו ב400 רגל- המחשב שומר גובה מעולה מחייך (וגם כיוון)

מקבל. לגבי טייס אוטומטי, אני משתמש בו מדי פעם במיוחד כשאני מוביל, אתה יכול לראות שהמפסק השמאלי כבר היה מוכן במצב נ.צ (אני מכוון אותו כחלק מההנעה). בטיסה הזאת לא השתמשתי בו כפי ששמת לב ואני מסכים שהוא היה עוזר.

nikos כתב:

שלישית- TRANSITION ALT/LVL- אני מניח שאתה יודע מה זה. למה לא השתמשתם? בגלל השיוט הקצר? איך הבקר רואה את הגובה שלכם?

ב BMS הלחץ לא תלוי במיקום ולכן אנחנו מכוונים את הלחץ QNH פעם אחת בזמן הנעה (מקבלים מהמגדל) ואין צורך לעבור ב TRANSITION ALT - כל עוד כולם מכיילים בהתחלה QNH כולם יראו את הגובה האמיתי שלהם מעל פני הים, לא משנה מאיפה הגיעו (כמו שכאן 101 הגיעו מחצור). הבקר גם כן רואה גובה MSL אמיתי דהיינו QNH.

nikos כתב:

רביעית- עמידה בלו"ז- לא ראיתי התייחסות לעמידה בזמ"מ או בזמן מעל נ.צ בניווט-לא היתה הורדה/העלאה של המהירות לתיקונים-לפי הspeed carot שלך אתם הקדמתם מאוד במשך רוב שלבי הטיסה. אם עמידה בזמנים לא היו הישג נדרש-תשכח מזה... במידה וכן- לדעתי שווה לשפר את זה. במיוחד שהתרחיש עסק בעבודה של כמה מבנים במקביל.

התיאום בין המבנים לא היה לפי זמנים אלא כל מבנה חצה קו אחרי שהמבנה שלפניו יצא - זה היה קריטי כי ההגנות נוטרלו בשלבים. לכן תיאום זמנים לא היה חשוב. מעבר לכך ראינו אחד את השני ב DL.

nikos כתב:

חמישית-לא בדקתי את הבד"חים שלכם ואולי זה שם אבל בכל זאת- לפני חציה שווה לבדוק שמפסק המשבש במצב on (הפעלת אותו כבר בגובה נמוך) ואולי שווה לבדוק דברים נוספים- טמפ' מנוע/דלק (כמויות במיכלים ואיזון) וכו'...
בכלל- סריקת תא כדאי לבצע גם כחלק מבד"ח נחיתה/שיוט.

מקבל. יש לוחית חציה במטוס שמציינת הפעלת משבש והקלטה בחציה - שני דברים שהיה עדיף לעשות בזמן זה ועשיתי אותם רק מאוחר יותר בתנאי טיסה פחות נוחים.

nikos כתב:

שישית- שווה אולי להעביר לalt rdr כשיורדים לגובה נמוך. עדיף שהגובה המדויק יוקרן בתצוגת הקסדה חוץ מאשר בתע"ל... גובה ברומטרי ב200 מעפ"ש הוא לא נתון חיוני לדעתי.

האמת ששכחתי לגמרי שיש אפשרות כזאת מחייך אתה צודק כמובן.

nikos כתב:

שביעית- זה דורש עבודה מנהלתית קשה אבל אתם גם ככה עובדים על שטח ישראל אז אולי שווה- לעשות "מפת נתיבים" ארצית. לפחות בחלקים ה"מנהלתיים" לטוס לפי נקודות דיווח מוגדרות (כמו במציאות). מעל המטווח אפשר ליצור "בועה" חופשית. זה מאוד יעזור בשליטה לבקר על כמות גדולה של מבנים+ יתן מושג ברור לכל מבנה איפה שאר הכוחות נמצאים (מעבר לDL)...

נושא הנתיבים עולה אצלינו מדי פעם ולא מתממש מחוסר זמן / אמצעים.

nikos כתב:

שמינית- DL A/A- זה אמנם שולי...אבל אני חושב ששווה להעיר כי שווה להשתמש בזה. לשים CURSOR על המטוס שאתה רוצה ש2 ילך עליו וללחוץ 2. מקצר מלל וחוסך הסברים.

המטרות שחברי המבנה נועלים מועברות אוטומטית ב DL ומופיעות אצל כל המבנה כמישהו מהמבנה נמצא במצב CONT (כתצוגה, להבדיל משיוך מטרות שצריך לבצע ידנית). מכיוון שכאן היינו רק זוג זה הספיק, ואתה יכול לראות בקא"זים שהמטרה ש 2 נועל מופיעה אצלי ב DL ואני אף מביט מדי פעם על ה HSD כדי להתאפס על המצב המרחבי.

nikos כתב:

תשיעית- חזרה לנחיתה- אני יודע שנושא הדפיות זה WIP אבל בכל זאת. שווה להגדיר נקודות גישה- גובה ומרחק מסוימים לפני כניסה להקפה/פיינל ישיר. מטוס שמגיע לנקודה גבוה מידי יעשה המתנה במקום תוך כדי ירידת גובה...
עזיבת הנקודה לכיוון פיינל/הקפה- באישור בקר/מגדל על מנת לשלוט בתעבורה בכניסה לתחום האווירי של הבסיס.

יש לנו נוהל הקפה מסודר מבחינת נקודות כניסה ופניה שדומה למה שעושים במציאות, ההקפה שרואים בסרט היא לא לפי תחושה.
לגבי מגדל אנחנו מבקשים אישור נחיתה מהמגדל הממוחשב בכניסה וממשיכים לפי הנוהל שלנו (בתנאי ראות לא מצייתים למגדל כי יש לנו את הנוהל שלנו. אם יש מטוסי AI שופטים בעין ומקסימום נכנסים להקפה מאוחר יותר).

nikos כתב:

כמו כן, ממליץ להשתמש בHSI... לכוון אותו לפי כיוון המסלול מאוד עוזר לטוס הקפה "מדויקת" יותר ,להבין טוב יותר מיקום עצמי ועוזר למנוע overshoot

תסתכל היטב, אני עושה זאת מחייך למרות זאת יצא לי קצת overshoot הפעם, בדרך כלל אני מגיע בול.

nikos כתב:

סה"כ טיסה יפה. מאוד נהנתי לראות את הסרטון- תמשיכו לעלות לאוויר ולהעלות סרטונים- זה מבורך!

תודה מחייך יש סרטים נוספים בערוץ שלנו במידה ועוד לא ראית.

108 בפייסבוק
חזור למעלה
Echo
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:51 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Cheetah כתב:
עידן, טעות... אמנם היו לי בעיות חיבור אבל השמדתי 5 מטרות עם 4 הפצצות שהיו לי מגניב

זאת טעות שלי כמובן, לא הבנתי שהצלחת להפציץ בסופו של דבר למרות הבעיות הטכניות. תוקן קורץ

108 בפייסבוק
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 22:39 ,29 אוקטובר 2013, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חייב לציין שנהנתי מהגיחה מאד. היה נחמד לטוס בסביבת עוד מבנים באוויר ולבצע פעילות אחד אחר השני.

nikos, תודה רבה על הפידבק, למדתי והחכמתי.

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 11:35 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תיקון להערות-
ALT RDR אמנם ישנה את הגובה המוצג בתע"ל לגובה מעל הקרקע הנמדד ע"י המכ"ם אך בתצוגת קסדה עדין יוצג גובה ברומטרי... אני לא יודע אם זה המצב בחיים האמייתים או שהקוד בBMS לא מדויק- I-HAWK אם אתה יודע אשמח לתשובה.

ראיתי שוב את החלק של הנחיתה. קבל ביטול על הHSI מחייך

הערה נוספת- שימוש במכ"ם. אני חושב שנכון יותר לטוס רוב הזמן עם מכ"ם במצב quiet (כדי לא לחשוף את עצמך לRWR אויב) ורק מדי פעם לפרקי זמן מאוד קצרים להדליק אותו כדי לקבל תמונת מצב אווירית/DL.
בשטחינו שווה להשתמש בבקר כדי לקבל תמונה כל כמה זמן (למשל בהגעה לנ.צ) או תמונה ליד נ.צ מסוים/חציה לשטח אויב.

כמו כן, הJDAM לא זקוק למכ"ם מופעל על מנת לפגוע (למרות שהקוד לא ממודל בBMS וזה כביכול "באג" הרי שבחיים האמייתים לא נראה שצריך מכ"ם כדי להפיל JDAM שמונחה ע"י לווין). במידה ומטילים בCCRP כשהמכ"ם סגור אבל הFCR עדין מוגדר כSOI- הפצצות יפגעו.
מעבר לזה- אם מטילים למשל 4 פצצות (RP 4 במרחק 999 ביניהם) וכל הטלה משנים את הנ.צ, למרות שהמכ"ם בQUIET הפצצות עדין מקבלות נ.צ נכון מהמחשב וכל אחת תלך לכיוון אחר.

שאלה- אתם משתמשים בתדר GUARD? אם הבקר נמצא על התדר הזה והcomms מוגדר על BOTH אז חוץ מתחנת הUHF/VHF שאפשר לשמוע/לשדר בהן, ניתן לקלוט (בלבד) את הguard. כשהתחלתם את הקרב אוויר אפשר היה לעשות תדר משותף ל2 המבנים, תדר פנימי במבנה ועדין לקבל את הבקר על הguard במידת הצורך.
לא ניסיתי את זה אף פעם אז אני לא יודע אם זה עובד היטב אבל שווה ניסיון לדעתי.

נ.ב
כל ההערות שלי היו התייחסות ביקורתית לטיסה.דברים שלדעתי אפשר לשפר(או לפחות להתדיין לגביהם). רק לצורך הבהרה- באותה קלות ניתן לכתוב 8~9 נקודות מאוד חיוביות מהטיסה!
החל מהנדב"ר (בסגנון הצה"לי) הענייני והטוב, שליטה במספר מבנים עצמאיים, העבודה עם הבקר כ"שולט" ועוד. מאוד מעניין לראות טיסה שלמה- שיעור מעולה גם למתחילים וגם למתקדמים יותר. שלא יתקבל רושם שאני רק "מבקר" מחייך

נערך בפעם אחרונה על-ידי nikos בתאריך 14:27 ,30 אוקטובר 2013, ד', נערך בסך הכל 2 פעמים
חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 13:05 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל הכבוד על האימון המשותף, אני שמח לראות שדברים משתנים ולדעתי לטובה.
המשיכו כך.
חזור למעלה
SOF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:53 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

NIKOS, ראשית תודה על הביקורת הבונה, רק ככה משתפרים.
לגבי עניין המכ"מ והJDAM, בניסיונות שביצענו בBMS כאשר המכ"מ כבוי לעיתים הפצצות פשוט לא פוגעות במטרה ולכן היעף הוא עם מכ"מ דולק, מה גם שבד"כ אין מכבים מכ"מ.

לגבי התדרים, אשמח אם תוכל לפרט ולהסביר איך ניתן לעבוד על שני תדרים שונים (X,Y) ועדיין לשמוע ת הGUARD על תדר Z לדוגמא.
מה שהיה בטיסה הזו הוא :
מבנה גרניטUHF3
מבנה עופרת UHF4
מבנה פטיש UHF5
והבקר - תדר אופרציה על VHF6
כשהתחלנו (עופרת וגרניט) בקא"ז אז כל מבנה נשאר על תדר הUHF שלו אך עברנו לVHF7 ע"מ לא להפריע (דיווחי הפלות\קשר עין וכו') למבנה פטיש שעדיין עבד מול בקר על תדר האופרציה.
כאן אחזור לשאלתי, האם כאשר הCOMMS בBOTH ואני מאזין בUHF4 וVHF7 עדיין אפשר לשמוע את הבקר שמשדר על הVHF6 ?

חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:12 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עשיתי קצת ניסוים לגבי הJDAM והמכ"ם בזמנו... כל עוד הFCR מוגדר כSOI מצב המכ"ם לא חשוב.
רוב ההחטאות נגרמות בגלל שהSOI הוא משהו אחר (TGP/WPN) ואז כל הפצצות הולכות לאותו מקום.
אם הFCR הוא הSOI וכל הטלה אתה משנה נ.צ אז כל פצצה תלך לאותו נ.צ חדש.
יותר מזה, אם "תנעל" על המטרה עם המכ"ם->תטיל->תשנה נ.צ ותטיל שוב אתה תקבל החטאה. בגלל שהCOURSOR "נעול" על נ.צ מסוים... רק בלי נעילה תוכל לפגוע בכמה מטרות. כיבוי המכ"ם רק מגביר את הדיוק כאן מחייך

באופן כללי בהרבה מקומות קראתי על טייסים שטסים כאשר המכ"ם במצב QUIET ומדליקים מדי פעם לקבל תמונה. RWR קיים גם למטוסי אויב וגם לתחנות קרקעיות. זה נותן לצד השני HEADS UP מיותר.

לגבי הGUARD- צריך לחקור ולנסות. לא התעמקתי יותר מדי אף פעם. בBMS-manual מוסבר לא מעט. צריך לקרוא ולנסות. אני לא בטוח שזה מוגדר רק לUHF 243.0 ולערוץ 13. אולי אפשר לשנות... שווה ניסוי.
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 15:49 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן,
למיטב זכרוני, הGUARD הוא תדר קבוע.
אבל אני לא בטוח אם הוא לא מקושר בצורה כלשהי לרדיו החירום (הUHF). כך שאולי ניתן להאזין על תדר UHF שלישי בנוסף (ללא יכולת שידור).

אגב, בלי יכולת לענות, זה די מיותר.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
nikos
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:57 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורי, למה שלא תגדיר את "אוורסט" שיש על הguard?
או שמוביל המבנה מכויל לתדר ואז יש קשר דו כיווני או שהוא לפחות בהאזנה. זה בדיוק מה שאתה רוצה... מקסימום אם אוורסט יקרא לו תמיד אפשר לעבור מיידית. זה יכול להיות שימושי לקרבות אוויר
חזור למעלה
nikos
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:09 ,30 אוקטובר 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נשלח בטעות

נערך בפעם אחרונה על-ידי nikos בתאריך 17:33 ,30 אוקטובר 2013, ד', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים