תכנות ומתן פרופילים למוצרי CH - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 641 גולשים:
641 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> תכנות ומתן פרופילים למוצרי CH

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 18:20 ,14 ספטמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תכנות ומתן פרופילים למוצרי CH תגובה עם ציטוט

אהלן,

רציתי להתייעץ איתכם כיצד מגדירים את מוצרי CH ובפרט את המצערת. תודות למולי כעת גם לי יש מצערת CH ורציתי להתייעץ בנוגע לאיך מגדירים אותה. ראיתי שיש מספר תוכנות ודיי הרבה אפשרויות ודיי איבדתי את הצפון. אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בדברים.

תודה

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
SimManiac
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 27, 2007

הודעהנשלח: 20:09 ,14 ספטמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באופן עקרוני מוצרי CH מתוכנתים ע"י תוכנת Control Manager של חברת CH אשר באה בדיסק או ניתנת להורדה מאתר החברה או מאתר קהילת משתמשי מוצרי החברה:
www.ch-hangar.com
האתר הזה ניתן למצאו פרופילים עבור מוצרי החברה.
באמצעות התוכנה אפשר לתכתנ את הבקרים בתור צירים כלומר סטיק מצערת ופדלים וכן את הכפתורים השונים על הבקרים לפונקציות שונות כגון הורדת/העלאת מדפים, גלגלים וכל פונקציה אחרת של המשחק.
למיטב ידיעתי תכנות שלא באמצעות Control Manager תאפשר באמצעות תוכנה שמקנפגת בקרי שליטה להגדיר אותם רק כצירי Direct X גנריים גלומר צירי בקר כללי של חלונות וכן הכפתורים ניתנים להכגרה אם בכלל רק ככפתורים כלליים של חלונות וכך מאבדים את הפונקצונלית המלאה שניתן להשיג באמצעות Control Manager.
מקווה שזה עושה לך סדר בדברים.
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 1:30 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הכי טוב דרך ה-(CH Control Manager(CCM. זה גם די פשוט וגם מאפשר להוריד פרופילים מוכנים שחבר'ה אחרים כבר הכינו ופרסמו בפורומים השונים ובפרט ב-CH Hangar. תוכל גם להגדיר פרופיל ייעודי לכל סימולטור. ובנוסף אפשר תמיד לקבל תמיכה ועזרה מקצועית ואיכותית ב-CH Hangar. לכן לא חכם להשתמש בכלים אחרים.
ובכלל, כדאי לדעת שה-CH Control Manager הוא פרופיילר סופר חזק בייחוד עם יכולת הסקריפט שלו שבזמנו היה קרוב למדי לכלי הסקריפט של הקוגר (מאז, ה-T.A.R.G.T הלך כמה צעדים קדימה). וזו עוד סיבה למה כדאי ללמוד ולהכיר אותו ולהשתמש בו.
קיים מדריך (Dummies Guide) ל-CH Control Manager , אני ממליץ מאד לקרוא!. השימוש היותר מתקדם כולל תיעוד נושא הסקריפטים מפורט ב-help של ה-CCM.

קריאת המדריך תתן לך את כל הכלים לבנות פרופילים(Maps) משלך ולהסב את הפרופילים מה-CH Hangar בהתאם לבקר שיש לך (בחלק ניכר מהמקרים הפרופילים שיש שם הם ל-HOTAS מלא של CH(סטיק+מצערת ולפעמים יותר) ותצטרך להוריד מהם את מה שאין לך ולבודד רק את המצערת. וזה עניין פשוט אם תקרא את מה שהמלצתי.
אם תתקל בבעייה תפוס אותי, ואני ינסה לעזור במעט שאני זוכר(כבר יותר מ-5 שנים עברו מאז שהתעסקתי בזה)
קרא את ה-Dummies Guide במלואו ולמעשה תשלוט ב-CCM. השקיעו כאן בתיעוד יוצא דופן, אני לא מכיר כלי אחר שמישהו כתב לו כזה מדריך!
אח"כ תוריד את הפרופיל של זיגי:
http://www.ch-hangar.com/forum/index.php/files/file/106-falcon-4-allied-forces/
ושלח לי אותו (אני לא מצליח לשחזר את החשבון העתיק שלי, ולא מצליח להוריד). זה אחלה baseline להתחיל לעבוד איתו לתיכנות המצערת לפלקון.

מולי
חזור למעלה
schredder
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/09/2005

הודעהנשלח: 11:46 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מולי, למרות שזה לא נוגע אליי מבחינת התוכן הספציפי אני חייב לומר באופן כללי :

אני פשוט אוהב את התגובות שלך.

מידע מקיף, רלוונטי וראוי. כתוב בצורה ברורה וטובה.

תענוג !

מחיאות כפיים

ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם אמחצם ולא יכלו קום יפלו תחת רגלי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:51 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Tnx,.. סומק נבוך
מחייך

מולי
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 20:36 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה ,כשאשוב לחיפה אני אנסה ואדווח

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
laviyo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 20:42 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי,
אני משתמש במערכת מלאה של CH - ג'ויסטיק, מצערת, ודוושות, הכול מוגדר בתוך הסימולטורים עצמם IL-2 ו- DCS, והעסק עובד לא רע, ללא שימוש כלל בתוכנה ייעודית.
האם אני מפספס משהו?
יואל
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 20:48 ,15 ספטמבר 2013, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניתן להגדיר מקש לSHIFT ואז לקבל עוד המון אפשרויות למיטב הבנתי. לך גם כך יש המון לחצנים אבל לי יש רק מצערת של CH וחשבתי להעזר בפוקציה הזו

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Cheetah
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 20, 2008

הודעהנשלח: 21:50 ,27 ספטמבר 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אצלי יש סט CH HOTAS מלא ואני עובד עם 3 מודים שונים עבור הטסה של פלקון, בכל מעבר של מוד אני מקבל פונקציות שונות לאותם כפתורים (AA AG NAV)
כמו כן, בניתי גם פרופילים לIL2 והורדתי אחד לDCS A10C. אני מאוד אוהב את הפונקציונאליות של הסט הזה.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:32 ,27 ספטמבר 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

laviyo כתב:
הי,
אני משתמש במערכת מלאה של CH - ג'ויסטיק, מצערת, ודוושות, הכול מוגדר בתוך הסימולטורים עצמם IL-2 ו- DCS, והעסק עובד לא רע, ללא שימוש כלל בתוכנה ייעודית.
האם אני מפספס משהו?
יואל
כן.
אתה מפספס בארבעה מימדים:
א. Modes: כפי שנאמר כאן, בראש הסטיק-צד ימין יש כפתור שהייעוד שלו הוא שינוי מודים של הפרופיל(בדומה למה שקיים ב-Saitek X52(כפתור clutch) ובמקלדות וגיימפדים של לוג'יטק), קיימים 3 מודים[אדום,צהוב,ירוק], לכל מוד ניתן לתכנת סט מלא של כל הכפתורים והצירים, סט שונה של פונקציונאליות לכפתורים, כמו שיישם Cheetah בהתאם למוד ה-HUD והמכ"ם בפלקון. אפשר ליישם את המודים גם באופנים שונים ויצירתיים אחרים בהתאם לצורך ולסימולטור.

ב. Shifted: גם הוזכר, כאמור ניתן להכפיל את כל פונקציות המקשים ע"י בניית סט Shifted שבו ע"י לחיצה במקביל של shift נקבל סט מלא נוסף של פונקציונאליות כפתורים(לא חייב להיות Shift במקלדת, יכול גם כפתור שמתוכנת ל-Shift).
אגב, המשמעות של סעיף ב' היא למעשה שקיימים 6 מודים שונים של סט כפתורים. (זה לא רע שפתאום יש פי 6 כפתורים בקצות האצבעות, במקום ללכת למקלדת.

ג. Scripts: לטעמי, הכי משמעותי: אתה מאבד את יכולת הסקריפט שמאפשרת יישומים מתקדמים של הכפתורים והצירים, למשל הדמיה של שתי דרגות לחיצה בהדק(כמו שקיים בסטיק F-16), או שינוי פונקציונאליות כפתורים וצירים כתלות בלחיצה על צירוף כפתורים או מיקום צירים (בבת אחת או ברצף או כל שילוב רצוי), או הגדרת בלמים דיפרנציאליים בדוושות לסימולטורים שאין בהם ציר לבלמי הדוושות(F4AF) וכו'. אפשר לבנות מעין Autorudder שמשתלב(toggle) בלחיצת כפתור למשל NWS שבהסטת סטיק ייתן גם הגה כיוון לאותו כיוון בנוסף למאזנות(למשל להסעה, למי שאין לו דוושות), או יישום פונקציונאליות שונה לכפתור בלחיצה קצרה או בלחיצה ממושכת. ועוד ועוד ועוד... ועוד ועוד ועוד-יותר..

ד. Profiles: איבדת את היכולת להוריד פרופילים שמישהו אחר כבר בנה למשחק(אולי משופר יותר ממהגדרות שלך), או לתרום את שלך. איבדת את חוכמת ההמונים.

בקיצור העלות של שימוש ב-CCM היא קטנה יחסית(זמן לימוד, התעסקות עם הכנת/הורדת פרופיל וכד') אבל התועלת רבה מאד ומשתלמת בעליל. אפשרויות ההרחבה של הפונקציונאליות הן כמעט אין סופיות(עצומות).
בהגדרה ישירה במשחק, בעצם, הפשטת מה-HOTAS את כל התחכום שלו. וה-HOTAS של CH מאד מתוחכם ניטרלי
חבל לפספס את הכל טוב הזה.

נ.ב
קיימת עוד עלות מסויימת לשימוש ב-CCM: רכיב שלה יושב קבוע בזיכרון בזמן השימוש בפרופיל(זה סוג של Driver)-יש כאן צריכה נוספת של זיכרון.
לדעתי היום זה די שולי. בעבר בתקופת ה-1GB וה-2GB היה לזה יותר משמעות.

מולי
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 5:03 ,28 ספטמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שכנעת אותי! אבל יש מספר נקודות עדינות
א. אין לי סטיק של CH (אני משתמש ב-MFF2)
ב. איך אני משלב בין פאלקון לפרופיל שלי ? הרי הפרופיל רק מגדיר אם משהו הוא כפתור DX לפי הבנתי.. הממממ

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 7:19 ,28 ספטמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
א. אין לי סטיק של CH (אני משתמש ב-MFF2) הממממ
אכן בעיה רצינית חחח... אבל לא דיברתי על סטיק באופן ספציפי(חוץ מכפתור ה-Mode, שניתן ליישום גם במצערת של CH), אלא דיברתי באופן כללי על יתרונות השימוש ב-CH Control Manager.
ציטוט:
ב. איך אני משלב בין פאלקון לפרופיל שלי ? הרי הפרופיל רק מגדיר אם משהו הוא כפתור DX לפי הבנתי.. הממממ
לא ברור.
פלקון יודע לתקשר עם ג'ויסטיק? (עם דרייבר ב-Windows).
ה-CCM למעשה בסופו של דבר מהווה דרייבר של ג'ויסטיק וירטואלי. שהפלקון מתקשר איתו.
אם בפרופיל כל מה שעשית היה להעביר Dx-ים אז הפלקון יקבל(מהדרייבר/ג'ויסטיק) את כפתורי ה-Dx כשיילחץ כפתור בג'ויסטיק. אבל זה השימוש הבנאלי של מיפוי1:1 של כל כפתור לכפתור Dx.
לצורך העניין מה שאתה קורא כפתור Dx הוא הקלדת מקש מקלדת. זה מה שאתה רוצה הרי באופן בסיסי לשלוח פקודות מקלדת מכפתורי הג'ויסטיק. הפלקון יודע מה לעשות עם הקלדות מקלדת. לזה התכוונת באיך לשלב בין פלקון לפרופיל שלך?
או שהתכוונת איך אתה מפעיל את הפרופיל? לזה נתתי לך בעבר לינק לטוטוריאל (Dummies Guide) הכל מוסבר שם. זה דורש טעינת הפרופיל ב-CCM והגדרת מוד הדרייבר (Mapping Mode נדמה לי).

מולי
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 9:53 ,28 ספטמבר 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
ציטוט:
א. אין לי סטיק של CH (אני משתמש ב-MFF2) הממממ
אכן בעיה רצינית חחח... אבל לא דיברתי על סטיק באופן ספציפי(חוץ מכפתור ה-Mode, שניתן ליישום גם במצערת של CH), אלא דיברתי באופן כללי על יתרונות השימוש ב-CH Control Manager.
ציטוט:
לא ברור.
פלקון יודע לתקשר עם ג'ויסטיק? (עם דרייבר ב-Windows).
ה-CCM למעשה בסופו של דבר מהווה דרייבר של ג'ויסטיק וירטואלי. שהפלקון מתקשר איתו.
אם בפרופיל כל מה שעשית היה להעביר Dx-ים אז הפלקון יקבל(מהדרייבר/ג'ויסטיק) את כפתורי ה-Dx כשיילחץ כפתור בג'ויסטיק. אבל זה השימוש הבנאלי של מיפוי1:1 של כל כפתור לכפתור Dx.
לצורך העניין מה שאתה קורא כפתור Dx הוא הקלדת מקש מקלדת. זה מה שאתה רוצה הרי באופן בסיסי לשלוח פקודות מקלדת מכפתורי הג'ויסטיק. הפלקון יודע מה לעשות עם הקלדות מקלדת. לזה התכוונת באיך לשלב בין פלקון לפרופיל שלך?
או שהתכוונת איך אתה מפעיל את הפרופיל? לזה נתתי לך בעבר לינק לטוטוריאל (Dummies Guide) הכל מוסבר שם. זה דורש טעינת הפרופיל ב-CCM והגדרת מוד הדרייבר (Mapping Mode נדמה לי).

עשית לי קצת סדר. אני כעת בחיפה ואבחן את הנושא בקרוב.

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים