החלפת קפיץ ל- SAITEK X52 PRO רעיון ישים ? - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 422 גולשים:
421 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> החלפת קפיץ ל- SAITEK X52 PRO רעיון ישים ?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
KfirC2
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2009

הודעהנשלח: 14:57 ,8 אוגוסט 2013, ה'    כותרת הודעה: החלפת קפיץ ל- SAITEK X52 PRO רעיון ישים ? תגובה עם ציטוט

התחלתי לטוס עם הג'ויסטיק הטוב של לוג'יטק EXTREME 3D PRO
השנים חלפו, מחשבות שידרוג עלו ובאו ובסוף יצאו לפועל בג'ויסטיק של SAITEK X52 PRO

המצב: אני מרוצה מאד מהמצערת אך מאוכזב מהג'ויסטיק.

כבר דובר רבות על "רכות" התנועה של הג'ויסטיק בכל פורום מקביל ואכן הדברים נכונים ויש להם משמעות גם בטיסה, אני חש זאת באופן ממשי - לרעה.

כרגע אני נעזר במוד שפורסם ביוטיוב שהציע להקשות מעט את התזוזה ע"י הכנסת דיסקיות פלסטיק חצי קשיחות בין הקפיץ לג'ויסטיק

עלתה לי מחשבה לפרק את הסטיק הישן (בלוג'יטק לא ניתן לראות את הקפיץ, בסאיטק ניתן) לקחת את הקפיץ שלו לחנות קפיצים להשיג כמותו, כלומר בהתאמת קוטר אבל ב"רמת דחיסות" זהה ולהתקין אותו בסאיטק.

שאלותי הן:
א. האם הרעיון טוב ? כלומר האם באמת מה שנותן את תחושת "החוזק" בג'ויסטיק (שהמשמעות שלה שליטה יותר טובה במטוס) זה הקפיץ

ב. האם זה ישים ?

תודה למסייעים

" לא טוב היות האדם טס לבדו " (Ice)

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 16:41 ,8 אוגוסט 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מכיר שני מודים שראיתי, ע"פ מה שקראתי הם מצוינים -
1. מוד של הקפיץ כמו שרשמת -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TewzmOoysDw[/youtube]

הבעיה עם המוד הזה הוא שטווח הפעולה של הסטיק קטן וקשה להגיע לקצה התנועה.

2. מוד של המגנטים -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RfJNiHmEszk[/youtube]

עדיין לא יישמתי אותו אבל לפי מה שהבנתי הוא עוזר מאוד עם הדיוק של התנועה.

אני לא חושב שהחוזק נותן שליטה יותר טובה במטוס, אני טסתי כל השנים עם SW2 שהוא יחסית רך והשליטה במטוס הייתה יותר טובה מהשליטה שיש לי עכשיו עם הX52, הסיבה היא שהSW2 יותר מדוייק והשינויים הקטנים שניתן לבצע הם יותר נוחים.

לדעתי אם תיישם את המוד של המגנטים, תקבל שליטה טובה יותר, אני עדיין לא יישמתי אבל זה נראה מבטיח מאוד.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 18:33 ,8 אוגוסט 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מסכים עם מור לגבי ההבחנה בין רכות מול דיוק(רגישות) הסטיק.
אני טסתי חלק גדול מה"קריירה" שלי עם סטיק CH Fighterstick שהוא(לטעמי) רך יותר אפילו מ-X52 אבל מאד(מאד, מאד) מדוייק, והשליטה במטוס סופר מדוייקת. אפשר להשיג שליטה אבסולוטית עם שתי אצבעות על הסטיק (אני הטסתי בזמנו דאונים עם שתי אצבעות, ככה מרגישים את המטוס וזה גם הכי מדוייק. אין צורך לחנוק את הסטיק)
יש כמה חבר'ה שטסים אווירובטיקה במבנה (צוות אירובטי) שהחליפו את הקפיץ של ה-Thrustmaster Hedgehog (שהוא חלומם של חובבי הסטיק הקשיח) בקפיץ רך יותר ע"מ לאפשר את העדינות והדיוק בטיסת מבנה הדוק.
כך שסטיק קשיח הוא לא בהכרח האידאל. הרבה יותר חשובה רגישות הסטיק ומינימים dead-zone (תצמיד את המגנטים קרוב לסטיק, כמו שמדגים מוד המגנטים).

החלפת הקפיץ של הסטיק בקפיץ בעל מידות דומות אבל קשיח יותר(תייל עבה יותר, או עם מספר גדול יותר של עיגולים) תתן לך ככל הנראה את אפקט הקשיחות שאתה מחפש זה רעיון טוב ובהחלט ישים.
ואגב אם אתה מכיר חנות/מפעל קפיצים שיודע לעשות קפיץ לפי מידה אני אשמח גם כן לדעת עליו, כי אני שוקל לרכך את ה-TM Hedgehog שלי.

מולי
חזור למעלה
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 19:44 ,8 אוגוסט 2013, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שמה שאתה לא רגיל אליו זה ההבדל בטווח התנועה, ביחס תנועה, בין הסטיקים..ולא רק מידת קשיחות הקפיץ.

כלומר, אם הסטיק הקודם היה מגיע לגבול אחרי 4 ס"מ ימינה, היום יש לך באיקס52 עוד 2 ס"מ אחרי ה4 ס"מ נניח של תנועה...אולי אם נקביל את להגה של מכונית, זה יהיה דומה להגה של מכונית ישנה, שצריך לסובב את ההגה מלא מלא פעמים לעומת הגה כוח מודרני שדורש מאט סיבוב בשביל להגיע לאותה תוצאה בגלגלים..וזה עינין של להתרגל.

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 1:39 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
אני טסתי חלק גדול מה"קריירה" שלי עם סטיק CH Fighterstick שהוא(לטעמי) רך יותר אפילו מ-X52 אבל מאד(מאד, מאד) מדוייק, והשליטה במטוס סופר מדוייקת. אפשר להשיג שליטה אבסולוטית עם שתי אצבעות על הסטיק (אני הטסתי בזמנו דאונים עם שתי אצבעות, ככה מרגישים את המטוס וזה גם הכי מדוייק. אין צורך לחנוק את הסטיק)
יש כמה חבר'ה שטסים אווירובטיקה במבנה (צוות אירובטי) שהחליפו את הקפיץ של ה-Thrustmaster Hedgehog (שהוא חלומם של חובבי הסטיק הקשיח) בקפיץ רך יותר ע"מ לאפשר את העדינות והדיוק בטיסת מבנה הדוק.
כך שסטיק קשיח הוא לא בהכרח האידאל. הרבה יותר חשובה רגישות הסטיק ומינימים dead-zone (תצמיד את המגנטים קרוב לסטיק, כמו שמדגים מוד המגנטים).

החלפת הקפיץ של הסטיק בקפיץ בעל מידות דומות אבל קשיח יותר(תייל עבה יותר, או עם מספר גדול יותר של עיגולים) תתן לך ככל הנראה את אפקט הקשיחות שאתה מחפש זה רעיון טוב ובהחלט ישים.
ואגב אם אתה מכיר חנות/מפעל קפיצים שיודע לעשות קפיץ לפי מידה אני אשמח גם כן לדעת עליו, כי אני שוקל לרכך את ה-TM Hedgehog שלי.

לא חסרים יצרני קפיצים מקצועיים בארץ. הנה לדוגמה
http://www.spring-north.co.il/

אני רק חושב שהם לא יבחרו להתעסק עם דברים כאלו כי זה לא שווה להם את ההתעסקות. לכן הייתי דווקא הולך לכל מיני חנויות טכניות קטנות שלא אכפת להן לפשפש או לרחוב עם סדנאות. אולי שם יוכלו לעזור.

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 2:33 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RF כתב:
Muli כתב:

לא חסרים יצרני קפיצים מקצועיים בארץ. הנה לדוגמה
http://www.spring-north.co.il/

אני רק חושב שהם לא יבחרו להתעסק עם דברים כאלו כי זה לא שווה להם את ההתעסקות. לכן הייתי דווקא הולך לכל מיני חנויות טכניות קטנות שלא אכפת להן לפשפש או לרחוב עם סדנאות. אולי שם יוכלו לעזור.

הרעיון הוא לקחת את הקפיץ של ה-TM HD ולבקש אותו בדיוק אלא עם תיל בקוטר קטן יותר. זה לא משהו שסדנאות/חנויות אמורות למצוא בג'נקיה שלהם. זה אמור להיות ייצור custom.
אני יודע שיש לא מעט יצרני קפיצים בארץ, אני מכיר את גוגל. לכן כתבתי שאשמח לדעת על חנות/יצרן קפיצים שמוכן לייצר קפיץ לפי מידה (למקרה שחיים מתכוון להחליף קפיץ ויודע ספציפית ממי אפשר להשיג קפיץ חליפי). בכ"מ אני אבדוק מול קפיץ הצפון אם הם מוכנים לייצר קפיץ בודד לפי מידה, ואם אין צורך למשכן את הבית לצורך כך.
תודה על המידע. הם אפילו לא רחוקים ממני יותר מדי.

מולי
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 9:02 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Or כתב:
אני חושב שמה שאתה לא רגיל אליו זה ההבדל בטווח התנועה, ביחס תנועה, בין הסטיקים..ולא רק מידת קשיחות הקפיץ.

כלומר, אם הסטיק הקודם היה מגיע לגבול אחרי 4 ס"מ ימינה, היום יש לך באיקס52 עוד 2 ס"מ אחרי ה4 ס"מ נניח של תנועה...אולי אם נקביל את להגה של מכונית, זה יהיה דומה להגה של מכונית ישנה, שצריך לסובב את ההגה מלא מלא פעמים לעומת הגה כוח מודרני שדורש מאט סיבוב בשביל להגיע לאותה תוצאה בגלגלים..וזה עינין של להתרגל.

א. ראשית תודה על ההתייחסות הרצינית והמלומדת של כולם.

ב. אכן אור אתה צודק בראש דבריך ביחס ל'טווח התנועה' אך אני חש שהדבר הזה מקורו בקפיץ ומה שביקשתי לברר האם יש הבט נוסף, טכני.

התחושות הן ממשיות, בלוג'יטק תנועה קטנה על ציר הגלגול (למשל) והתחושה הייתה שאני מגיע באופן מיידי לנק' אותה ביקשתי בדיוק הפוך מאשר בסאייטק תנועה על ציר הגלגול מחייבת "פעמיים" אותה תנועה כדי להגיע לשם, כביכול הלוג'יטק מגיב מייד וההסאייטק "לוקח את הזמן".
זה מתרגם במהלך קרב למשל, לכך שאני 'חש' שהיריב שלי מגיע לפני לכל אותם מקומות שאני מעוניין להגיע לפניו, (די דומה בתחרות ריצה למי שרץ במעגל פנימי לעומת מי שרץ מעגל חיצוני )

ג. ביחס לקפיצים לא חשבתי לבקש ייצור מיוחד ראיתי ברשת שקיימות חנויות כאלו, לגשת עם הקפיץ של הלוגיטק ולבקש למצוא כמותו יותר/פחות ארוך .

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:44 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

KfirC2 כתב:

ג. ביחס לקפיצים לא חשבתי לבקש ייצור מיוחד ראיתי ברשת שקיימות חנויות כאלו, לגשת עם הקפיץ של הלוגיטק ולבקש למצוא כמותו יותר/פחות ארוך .

אפשר קישור? מחייך

אגב, לגבי ההבדל בין כמות התנועה הנדרשת בלוג'יטק מול זאת הנדרשת בסייטק-זו בדיוק ההגדרה של רגישות ודיוק ונראה שמוד המגנטים שנתן מור ישפר את המצב גם בלי לגעת בקפיץ.
הסטייק של סייטק פשוט לא מספיק מדוייק ורגיש ועד כמה שאני זוכר יש לו גם dead-zone לא קטן.

ועניין אחרון: ב-il-2 אתה יכול להגדיל את הרגישות של הסטיק בתוך ה-settings שלו:
http://www.mission4today.com/index.php?name=Knowledge_Base&op=show&kid=261

או בעזרת הכלי הגרפי שמציב את ההגדרות בצורה יותר נוחה ועם ממשק גרפי:
http://www.mission4today.com/index.php?file=details&id=1021&name=Downloads

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 16:27 ,9 אוגוסט 2013, ו', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:53 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Muli כתב:
KfirC2 כתב:

אפשר קישור? מחייך

שלום מולי מחייך

אין לי משהו מיוחד פשוט הרצתי חיפוש בגוגל 'קפיצים' ומכיוון שבמקורי אני מת"א יותר נוח לי לבדוק שם למשל את זה

http://www.kfitz-lakol.co.il/

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:33 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

OK. תודה, אז בעצם זה בקטגוריה של קפיץ הצפון.

אגב, למקרה שפספסת, עדכנתי את הפוסט שלי ב:
Muli כתב:
ועניין אחרון: ב-il-2 אתה יכול להגדיל את הרגישות של הסטיק בתוך ה-settings שלו:
http://www.mission4today.com/index.php?name=Knowledge_Base&op=show&kid=261

או בעזרת הכלי הגרפי שמציב את ההגדרות בצורה יותר נוחה ועם ממשק גרפי:
http://www.mission4today.com/index.php?file=details&id=1021&name=Downloads
אם תגדיל את רגישות הסטיק בהגדרות של IL2 תוכל לבצע את התמרונים בפחות תזוזת סטיק.

מולי
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 18:08 ,9 אוגוסט 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אשמח אם תעדכנו אותי לגבי התוצאות שלכם. קפיץ הצפון יודע לעשות \ להזמין קפיצים בהזמנה אישית \ להביא לכם משהו שיתאים מתוך סטים קיימים. הם חנות מוכרת, אני רק לא יודע האם יסכימו לייצר משהו כזה בצורה קטנה. מעכה אפשר לבעיה יכול להיות שמישהו כאן ירכוש כמות קצת יותר נכבדת (נגיד 20-30) ,להוזיל עלויות ולהפיץ כאן בין חברי פריפלייט.

הנה עוד חנות שאבי מכיר באזור השרון
http://www.nordia.co.il/he/

אני ממליץ להרים טלפון אילהם \ קפיץ הצפון ולשאול או אף לתאם הגעה אם זה בדרך שלכם \ קרוב לבית. תמיד יש להם כמה מהנדסים ביעוץ הטכני. אני חושב שאם תבואו אילהם ותראו את האהבה שלכם לנושא הסימולטורים ואולי זה יעזור. אני לא צוחק, הרבה פעמים יעשו לכם את זה מתוך תחושת שותפות. לי ככה הדפיסו בזמנו דגמי נייר למרות שלכאורה חברת ההדפסה לא עוסקת בזה.

רמי

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים