"איפה אתה" ? - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 318 גולשים:
317 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> "איפה אתה" ?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
KfirC2
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 12, 2009

הודעהנשלח: 13:04 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: "איפה אתה" ? תגובה עם ציטוט

בעיקבות תרחיש אימון 14/3/2013

אין תסכול גדול יותר מזה שהמשימה המרכזית אליה יועדת לא הושלמה בשל נסיבות שאינן מחוייבות מציאות וניתן היה למונען בקלות.

מאורעות המשימה
אתחיל מהסוף, אין אני יודע מה ארע עם שאר חלקי המבנה אליו הייתי שייך – התנתקתי והלכתי.
אני, מנסה לדהות הביתה, המנוע (כנראה) שרוף, מאבד גובה, מתרסק.
כל הנ"ל לא מתוך קרב, ולא מתוך ניסיונות לשמור על חברי המבנה - כלל לא הגעתי לשלב חשוב ומלהיב זה.
אני סבור שיש דברים שניתן ללמוד על סופם מראשיתם וגיחה זו היא דוגמא לכך.

המבנה:
מס' 1
מס' 2
אני – מס' 3
מס' 4 .

ההמראה בסדר גמור, המבנה באוויר, המוביל מזוהה, כולם מזהים עצמם ביחס לווינגמנים שלהם.
מס' 1 נותן הוראות תפעול מנוע.
אני רואה את מס' 2 סמוך למוביל שלו.
מס' 4 מדווח לי שהוא מזהה אותי וקרוב –אני אכן מזהה אותו
אני מתבקש לקחת את צד הימין של המוביל – מאשר
עד פה הכל תקין ובסדר.
אולם מתברר שהולך ונוצר פער גדול בין מספרי 1 ו-2 לבין 3 ו-4.
אני מנסה לסגור את הטווח עם הגדרות המנוע שהמוביל נתן (על מנת לשמור עליו) ולא מצליח.
מדווח למס' 1 ומס' 1 מקבל ומוריד מצערת.
הפער נסגר במעט, מס' פניות שמס' 1 מבצע מסייעים במעט, אני מנסה להיכנס לימין המבנה כפי שנתבקשתי וקרוב יותר, אבל לא מצליח.
אני מזהה בטעות מבנה מטוסים ידידותיים כמטוסי אויב זה קצת מבלגן את המבנה שמרחיק אותי עוד קצת.
מגיעים לאזור הקרבות: מס' 1 מגיע ראשון מדווח על נ"מ ומבנים ידידותיים אחרים התוקפים מטרות קרקע,
ההגעה לאיזור הקרב במצב לא מיטבי כלל:
אין לי מושג היכן מס' 1
מס' 2 שלי מדווח מול מס' 1 !!!
מס' 3 אינו במקומו המקורי ומחפש את מס' 1
בקיצור המבנה מפורק וללא מודעות מצבית ביחס לעצמו עוד לפני שנורתה יריה אחת ולפני שהופיע איזה איום ממשי על המבנה.
בקשר שלנו עולה שאלה מסוג אחת בלבד: "איפה אתה" ,זה אתה", "תדליק אורות לזיהוי"
מדווחים על 110 בסביבה התוקפים את ה-IL התוקפים תחתינו
מנסה לזהות לבד, מנסה להבין את המיקום של שאר חלקי המבנה עפ"י המסרים בקשר ועולה התלבטות:
זה הוא ? זה לא הוא? מחליט שמטוס מסוים זה מס' 1 אבל הוא רחוק מאד
סוגר את הגדרות המנוע חסכוניות כדי להגיע במהרה לאותו מטוס שנדמה לי כמס' 1
לא, זה לא מס' 1
קשר: איפה אתה ? אתה רואה את השמש מצד שמאל או מצד ימין ?
בוקא ומבולקא
השמים מלאים מטוסים חלקם מסודרים במבנים חלקם בודדים, כאשר כל אחד מהם יכול להיות גם "טורף"
אני מביט כל הזמן אחורה
שלא יפתיעו אותי גם הפעם
לפתע רעש מוזר מהפרופלור, מה זה ירו ופגעו בי ?
אני מסתכל אחורה, כלום, אין שום דבר מאחור
הפרופלור עוצר
זה כבר הרבה זמן לא היה לי: מנוע נשרף ? (כנראה)
איזו אכזבה לא קרב, ולא כלום
מודיע למוביל
תוך כדי עדיין שומע את ניסיונות המבנה למצוא אחד את השני.
אני מנסה לדהות הביתה, מנוע גמור, כל ניסיונות ההתנעה לא הועילו, מאבד גובה, מתרסק.

מסקנות

מובילים
א. מובילים, בבקשה, אל תמהרו ו"תרוצו" קדימה, וודאו תמיד שהווינגמן שלכם במקומו הראוי, זה נעשה – אבל לא בצורה סדירה, במיוחד כשהטיסה מתחילה להתחמם – הקפידו להגיע יחד, לפחות לאזור הקרב.
ב. אין לאפשר לווינגמן להשתרך מאחור, שלא במרחק ראוי ויעיל.
ג. הטיסה ליעד מיועדת לשימת לב לשני תחומים:
1. ניווט
2. שמירה (הדדית) מאיומים אפשריים
ולא לבירור הדדי של מיקום מטוסי המבנה מלבד מה שנחוץ, וזה במינון מזערי (מול מבנים אחרים בוודאי חובה)

ווינגמנים
א. ווינגמנים אתם ווינגמנים של המובילים שנקבעו בתחילת המשימה עד שהם או אתם מופלים.
ב. לא מחליפים מוביל "כי המוביל השני יותר קרוב אליך", וודאי לא בשלב הטיסה ליעד, עליכם מוטלת גם האחריות לשמור על מיקומכם ולוודא זאת מדי פעם - לא להתבייש לבקש להאט
ג. אם במהלך מהומת הקרב יוצא שאתה נאלץ להגן על מוביל/מטוס אחר ברור שאל לך לעזוב אותו ולחפש את המוביל המקורי שלך, אבל ברגע שיתאפשר חתור לחזור במהרה לתפקיד המקורי: הגנה על המוביל המקורי שלך.
ד. במהלך הקרב יש פיתויים שונים לעזוב אחריות זו: אתה קרוב לשבת על ה-6 של "טורף" (המוביל אתה אומר לעצמך, יסתדר) הנה הפלה קלה אתה אומר לעצמך.
אך מה שווה הפלה קלה (אם אכן הפלת) אבל נותרת ללא הגנה ?
לא רק זאת אלא הותרת את המוביל ללא הגנה, אתה עוד עלול להביא לנפילתם של 2 מטוסים – אתה והמוביל, הפלת (אולי) מטוס אוייב אבל הבאת להפלת שני מטוסים מכוחותיך – לא שווה.

לטרוח כ"כ הרבה ובסוף ליפול/להתרסק על כלום מאכזב ומתסכל המום עצוב

" לא טוב היות האדם טס לבדו " (Ice)

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
SnakEyes
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Jul 11, 2006

הודעהנשלח: 13:14 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בהמשך למה שכתבת שני דברים:
1.כשהייתי טס עם החברה האיטלקים (2 מתוכם טייסי טורנדו)הבסיס לקבלה אליהם היה יכולת טיסה במבנה,שמירה על מבנה,התכנסות חזרה למבנה,הם ממש לא התפשרו בקטע הזה,וצדקו.
2.כשאני בונה משימות אנשים שולחים לי כל מיני בקשות תוסיף את זה, ותוסיף את זה.אין בעיה להוסיף כל דבר שרק רוצים, אבל כל זה לא שווה כלום אם לא יודעים לטוס יחד במבנה,הצלחת המשימה היא היכולת להגיע למטרה יחד,כל אחד מבצע את תפקידו,מתכנסים חזרה למבנה מי שנשאר חי וחוזרים יחד לבסיס.

DCS WORLD-Forum Administrator
The 147 Squadron commander
טייסת 147 בפייסבוק
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 13:35 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מבחינה טכנית, כאשר אתה שומר מבנה כמובל, אתה חייב לשים לב מיד כאשר מתפתח הבדל במהירות בין המוביל אלך, ולתקן כמה שיותר מוקדם.
כלומר, גם אם המוביל אמר שטסים בהגדרות מאוד מסויימות, עלך, לשנות כוח מנוע לפי הסטיות שקורות בפועל..אתה מזהה שאתה מתחיל להתרחק מהמוביל, מיד, מעלה כוח מנוע, ולהפך.

ה80% כוח מוע שהמוביל אומר, זה למעשה, מידע אותך, על כמה כוח מנוע הוא טס, כדי שיהיה לך יותר פשוט..תראה את זה כרפרנס שעוזר לך, אבל זה לא אומר שאם תשאר על 80% אתם תשארו באותו מרחק אחד מהשני. תמיד יש סטיות, הרי כל שימוש בהגהים, כל תמרון, יש לו מחיר של מהירות, וכך, המהירויות לא שוות בדיוק בין שני כלי טיס שונים.

לגבי בלגן במבנה, אם זה מתאפשר, כדאי, להתארגן מחדש, לנתק מגע מהאויב אם זה אפשרי, לקבוע מיקום וגובה ולחדש את הקשר עין.

אבל לא תמיד זה אפשרי, לפעמים זה בתוך קרב שאי אפשר לנתק מגע, ופה זה עינין של המון ניסיון ואימון, איך מבינים אחד את השני בתוך פיירבול גדול.

לגבי המנוע, כדאי לראות את הTRACK, לראות מה בדיוק קרה..אולי חימום יתר? אולי נפגעת? אולי נגמר הדלק?

בכלל מומלץ לראות את הTRACK בשביל להבין מה קרה וללמוד מזה.

"לטרוח כ"כ הרבה ובסוף ליפול/להתרסק על כלום מאכזב ומתסכל"

אבל זו בדיוק המטרה, להתאמן, בשביל שיקרו הדברים, ורק אז אפשר ללמוד מהם.

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
SnakEyes
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 13:42 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ככלל טיסת מבנה בהגדרה זה הליך טכני,יש >
מוביל
מס 2
מס 3
מס 4
לא צריכה להיות שום בעיה בהנחה שהמטוסים תקינים לשמור על מבנה,כמובן שבלהט הקרב אין ולא צריך להישאר במבנה אך כל המבנה צריך לדעת מי נמצא איפה.
וכן זה דורש הרבה מאוד תרגול,או יותר נכון לא נותנים לזה משקל כראוי לא ב IL2 וגם לא ב DCS בפלקון לא יודע מה קורה שם אבל מניח שיותר עובדים על תו"ל.

טייסת 147 בפייסבוק
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:03 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SnakEyes כתב:
בהמשך למה שכתבת שני דברים:
1.כשהייתי טס עם החברה האיטלקים (2 מתוכם טייסי טורנדו)הבסיס לקבלה אליהם היה יכולת טיסה במבנה,שמירה על מבנה,התכנסות חזרה למבנה,הם ממש לא התפשרו בקטע הזה,וצדקו.

במשימה קודמת בקמפיין הנוכחי שאחד מסרטוניה הועלה ע"י ובו עקבתי אחרי מטוס IL שעמית צוות אליו כמקלען ושהטיס דוויל עם עוד 3 טייסים מהטייסת שלהם.
היה כ"כ נעים לראות מבנה:
ממריא יחד
טס יחד למטרה
תוקף יחד
וחוזר יחד ברובו הגדול (אם לא כולו, איני זוכר)
איפה גם עוד יש הזדמנות ללמד אונליין תהליך נחיתה במבנה Landing Procedure (מטוסים פגועים, חסרי דלק וכדו')

חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:14 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Or כתב:

"לטרוח כ"כ הרבה ובסוף ליפול/להתרסק על כלום מאכזב ומתסכל"

אבל זו בדיוק המטרה, להתאמן, בשביל שיקרו הדברים, ורק אז אפשר ללמוד מהם.

אבל פה מדובר בניסיון שכבר נרכש, נכתב אין צורך עוד להתנסות בו מחדש - זה תו"ל
אם אתה אור עברת זאת בעבר, אנו (הצעירים יחסית בתחום) אמורים כבר לבצע את התו"ל הראוי ולא "להתנסות" בשגיאה שוב, אין טעם להיכנס לשגיאה.
להבדיל, אם משרד הבריאות/רופא אומר לי שסיגריה מקצרת חיים - אני לא צריך לחוות זאת בעצמי.
האימון נועד ללמד אותי כיצד לא אפול/אכשל בשגיאה שבעלי הנסיון כבר נתנסו בה בעבר ומכירים את צדדיה.
או האימון נועד להוות מראה כיצד צריך התו"ל הראוי להתנהל ולא לחזור על השגיאה
יש ביטוי כזה: "להתגלש על הזקן של מישהו אחר" מחייך

חזור למעלה
SnakEyes
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 14:18 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המצחיק או עצוב בכל העניין הזה הוא, שיש כאן אנשים עם ניסיון מטורף של טיסה,הכרת מכשירים,תו"לים וכו'
והדבר הזה שנקרא טיסת מבנה שיש לתת לו עדיפות גבוהה כל כך לא נמצא ברשימה בכלל.

טייסת 147 בפייסבוק
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:21 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Or כתב:

לגבי בלגן במבנה, אם זה מתאפשר, כדאי, להתארגן מחדש, לנתק מגע מהאויב אם זה אפשרי, לקבוע מיקום וגובה ולחדש את הקשר עין.

בדיוק, על זה אני מדבר כל הכבוד!

ואם מדובר בשלב בו שום קרב לא התחיל, שום איום אינו קיים, ובטיסה ליעד עאכ"ו

אבל כמו שכתב עזרא גם אני חש שנוהל זה (שמוכר מובן וידוע ) מצריך שינון וחיזוק.

חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:25 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

SnakEyes כתב:

והדבר הזה שנקרא טיסת מבנה שיש לתת לו עדיפות גבוהה כל כך לא נמצא ברשימה בכלל.

חחחחחחחח שמח מאד

עזרא, אתה יש לך אומץ !!!!!! משתחווה

אני לא העזתי לומר זאת....הניסוח שלי היה "דיפלומטי", התביישתי נבוך

חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 14:33 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

התו"ל צריך להיות -

שמירת מבנה - אחריות הבן זוג / מוביל הזוג השני לשמירה על מוביל הטיסה.
כמו שרשם אור, המוביל מידע על הגדרות מנוע והבני זוג צריכים להתאפס לפי ההגדרה בהתאם למצב.

אם הבן זוג/מוביל הזוג השני מזהה שנוצר פער (לא אמור לקרות במידה ושומרים מבנה כמו שצריך והגדרות מנוע המוביל לא מקסימליות) הוא צריך להודיע למוביל, לאחר מכן האחריות על המוביל ליצור סדר במבנה.

לפי מה שרשמת זה כן נעשה ולאחר מכן התבלגן שוב המבנה בגלל זיהוי מטוסי אויב שבעצם היו מטוסים שלנו.
אחרי הזיהוי, המוביל היה צריך לקבוע כיוון יציאה, במידה ובני הזוג לא מוצאים את המוביל/מוביל הזוג השני לא מוצא את מוביל הטיסה, יש ליידע ולאחר מכן שוב האחריות משתנה לפי התו"ל.

לכל אחד יש סגנון טיסה אחר קצת וצריך להתרגל, כשאני טס עם אדם מסוים אני מכיר ניואנסים שלו, יש חבר'ה שפחות שומרים על המבנה אז אני לוקח על אחריותי לעשות יותר סדר.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
SnakEyes
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 14:34 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחח אני לא דיפלומט ולא מתבייש ואומר את מה שיש לי להגיד ללא כחל וסרק ובכל פורום...ולא תאמין באיזה פורומים.

טייסת 147 בפייסבוק
חזור למעלה
KfirC2
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:40 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

xcom כתב:

לכל אחד יש סגנון טיסה אחר קצת וצריך להתרגל, כשאני טס עם אדם מסוים אני מכיר ניואנסים שלו, יש חבר'ה שפחות שומרים על המבנה אז אני לוקח על אחריותי לעשות יותר סדר.

מסכים שיש מקום גדול להכרות האישית-מקצועית, אך מכיוון שאין לנו שליטה על זה, הדבר הבא שכתבת הוא הוא הראוי להעשות ובהקפדה יתירה (עד שתיקנה ההכרות)

xcom כתב:
אז אני לוקח על אחריותי לעשות יותר סדר.

הדבר מתבקש שבעתיים בקמפיינים ובתרחישים בהם חוברים יחד סוגים שונים של רמות פעילות והכרות וודאי כאשר יש חדשים יותר ופחות שהקמפיין הוא ההתנסות החיה הראשונה שלהם

חזור למעלה
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 14:49 ,15 מרץ 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

"אבל פה מדובר בניסיון שכבר נרכש, נכתב אין צורך עוד להתנסות בו מחדש"

כן, ובהחלט! צריך ללמוד מניסיון של אנשים, מדריכים וכו..ברור.

אבל מבלי לנסות בפועל, אי אפשר באמת להבין וללמוד.

אני אנסה למצוא דוגמא מעולם אחר..למשל, בישול, תראה מיליון תוכניות בישול, ותלמד הרבה טריקים ומתכונים, אבל זה מספיק בשביל לגרום לך לבשל מעולה?..התשובה היא לא.
בהתחלה יצאו לך המון מאכלים גרועים, אבל לאט לאט תשתפר, עם הניסיון.

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 4:26 ,16 מרץ 2013, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אגב לגבי המנוע, אם אתה לא רודף או בורח, או זקוק לאנרגיה לטיפוס, נניח בזמן טיסה ישרה ואופקית בחיפוש אחר מוביל/חברים למבנה או אוייב או מטרות אתה יכול לשמור על המנוע ע"י הפחתת פסיעה לאיזור ה-80% או אפילו פחות. כשאתה צריך שוב "הילוך ראשון" נניח כדי להגיע למוביל או להיכנס לקרב תעבור ל-100%.
זה מקטין משמעותית את ההסתברות לשרוף מנוע.
(הערה כללית, לא בהכרח שזה מה שקרה לך)

מולי
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 9:00 ,16 מרץ 2013, שבת    כותרת הודעה: Re: "איפה אתה" ? תגובה עם ציטוט

KfirC2 כתב:
אין תסכול גדול יותר מזה שהמשימה המרכזית אליה יועדת לא הושלמה בשל נסיבות שאינן מחוייבות מציאות וניתן היה למונען בקלות.

אתחיל מהסוף, אין אני יודע מה ארע עם שאר חלקי המבנה אליו הייתי שייך – התנתקתי והלכתי.

קודם כל - כל הכבוד על העלת הפוסט והמודעות לנושא. הוא מאוד חשוב
ובכלל ההרגל להעלות סיפורי קרב ותיחקורים מאוד חשוב.

היה לנו מנהג קבוע שבסוף כל משימה מתחקרים לעומק - בעיקר קמפיינים. זה קצת הלך לו לאיבוד בגלל שהמשימות נגמרות כל כך מאוחר בלילה.
אבל הוא מאוד חשוב ואכן גם היום הוא מתקיים בפורום של SEOW אחרי כל משימה יש דיון תיחקור. אני לוקח את זה על עצמי לפתוח דיון כזה לכל משימת קמפיין.
בנוסף, אני יעלה פוסט על נקודת המבט שלי לטיסה הנ"ל.

אך קודם לגוף הענין:

KfirC2 כתב:

מסקנות

מובילים
א. מובילים, בבקשה, אל תמהרו ו"תרוצו" קדימה, וודאו תמיד שהווינגמן שלכם במקומו הראוי, זה נעשה – אבל לא בצורה סדירה, במיוחד כשהטיסה מתחילה להתחמם – הקפידו להגיע יחד, לפחות לאזור הקרב.....

זה מאוד חשוב ואחד הדברים הבסיסים שאנחנו כמובילים מנסים לעשות
השיטה היא - שהראש שממריא (לא בהכרח המוביל!) אחרי ההמראה טס ישר ואיטי ולאחר כ-30 שניות (מה שאמור להיות מספיק לכל חברי המבנה להמריא) ומתחיל פניה רחבה של 180 מעלות. בני הזוג במבנה אחרי ההמראה פונים לתוך רדיוס הפניה וסוגרים את הפער מהר יותר משני סיבות: בגלל המהירות העודפת וגם בגלל שהמרחק קצר יותר. רואים את זה בציור הבא

על מנת שזה יעבוד - צריכים להתקיים כמה דברים:
1. המראה מהירה של חברי המבנה. 2. מהירות עודפת של חברי המבנה על מוביל המבנה 3. משמעת קשר וידיעה על הכוונות של המוביל.

הרבה פעמים בגלל שמאבדים קשר עיין המובילים עושים יותר מסיבוב אחד סביב הבסיס ועדין לא כולם המריאו... מצד שני הרבה מובילים עושים את הסיבוב הזה מה מידי ומטפסים לגובה תוך כדי ככה שחברי המבנה לא מסוגלים להגיע אליהם רק אחרי מספר דקות ארוכות.
עוד בלינק הבא-
http://www.battle-fields.com/commscentre/showthread.php?24279-Tactics-Procedures-Key-binds

KfirC2 כתב:
ב. אין לאפשר לווינגמן להשתרך מאחור, שלא במרחק ראוי ויעיל.

זו לא מסקנה למוביל - זו מסקנה לחברי המבנה. מה שאתה מתכוון הוא שמוביל המבנה צריך לוודא שחברי המבנה נמצאים איתו לטוס ולנסות לטוס בצורה כזאת שיעזור להם להתחבר ביחד איתו כמה שיותר מהר. אך זו לא אחריות המוביל זה אחריות חברי המבנה

KfirC2 כתב:

ג. הטיסה ליעד מיועדת לשימת לב לשני תחומים:
1. ניווט
2. שמירה (הדדית) מאיומים אפשריים
ולא לבירור הדדי של מיקום מטוסי המבנה מלבד מה שנחוץ, וזה במינון מזערי (מול מבנים אחרים בוודאי חובה)

לנושא הניווט - אחריות ראשית המוביל, אחריות משנית [חברי המבנה].
המוביל חייב לדעת היכן הא נמצא על מנת לתאם אם מבנים אחרים היכן הוא נמצא ולתאם את הכוחות.
אולם, ח ו ב ה על כל חברי המבנה צריכים לעשות ניווט במקביל על מנת שאם הם יפרדו מהמוביל (או שהוא יופל) הם ידעו להנחות מבנים אחרים להגיע לעזרת חברי המבנה... או להגיע חזרה לבסיס לנחיתה.

שמירה הדדית - מעצם ההגדרה זוהי אחריות של המוביל וגם של חברי המבנה באותה המידה.

KfirC2 כתב:
ווינגמנים
א. ווינגמנים אתם ווינגמנים של המובילים שנקבעו בתחילת המשימה עד שהם או אתם מופלים.

אמירה זו - מפספסת את המטרה העיקרית של להיות ווינגמן - המטרה אינה להיות מטרה כדי שלא יפגעו במוביל.

ווינגמן היינו שם כדי לעזור למוביל ולעבוד בצוות על מנת לבצע את המשימה.
הרבה דברים עוברים בראש של מוביל בזמן טיסה יש הרבה דברים להתייחס אליהם, ווינגן ואשר חברי המבנה צריכים לפעול כצוות כזרוע ארוכה. לפעמים המוביל ישאל לפעמים לא לפעמים המוביל רגוע לפעמים נוקשה. הווינגמן צריך להיות שם כדי לעזור לו
וזה אומר קודם כל: להיות במרחק סביר לידו - לא צריך להיות צמוד כמו בטיסת אירובטיקה - אבל במקום כזה שאם המוביל מפנה את מבטו ימינה או שמואלה לשעות 4- 10 בהתאמה, הוא יכול לראות את כל חברי הצוות.
ואם הוא איבד קשר עיין, להודיע, זו לא בושה. יותר חשוב שהמוביל ידע שהוא לבד.

אני לא יפרט את הכל - שאר הדברים נמצאים כמדריך לטיסה שלב 6.1 וגם פורום של הביס"ט קרב א"א זוגות.

KfirC2 כתב:
ב. לא מחליפים מוביל "כי המוביל השני יותר קרוב אליך", וודאי לא בשלב הטיסה ליעד, עליכם מוטלת גם האחריות לשמור על מיקומכם ולוודא זאת מדי פעם - לא להתבייש לבקש להאט

לבקש להאט רק במקרים קיצוניים, מה שמקובל הוא שהווינגמן יבקש מהמוביל כיוון מהירות ורק אחרי שהווינגמן ניסה ולא מצריך לסגור את המרחק.
הבעיה של הווינגמן היא שאם המוביל טס במהירות מלאה וטס בקו ישר הווינגמן לעולם לא יכול להשיג אותו בהנחה ששניהם טסים באותו מטוס.
ולכן קריאת הבקשה מהמוביל לכיוון מהירות משדרת למוביל שהווינגמן לא בהכרח טס צמוד וצריך עזרה להתחבר. אם יש יכולת ברמה הטקטית המוביל יוכל להאט או לעשות פניה על מנת שחברי המבנה יוכל להתקרב. אם יש מפציצים שמותקפים ברגע זה והמוביל יכול לעצור את זה לא בטוח.
לסיכום - על הווינגמן לבקש מהירות כיוון להודיע שהוא לא מצליח לסגור את הטווח.
לשיקול לדעתו של המוביל האם להאט או לפנות או לא לעשות כלום.

KfirC2 כתב:

ג. אם במהלך מהומת הקרב יוצא שאתה נאלץ להגן על מוביל/מטוס אחר ברור שאל לך לעזוב אותו ולחפש את המוביל המקורי שלך, אבל ברגע שיתאפשר חתור לחזור במהרה לתפקיד המקורי: הגנה על המוביל המקורי שלך.

נכון, אבל, תלוי במצב בקרב וחשוב לעדכן את המוביל שלך. המוביל יכול להגיע לך שהוא צריך אותך איתו.
ובכלל תקשורות היא הבסיס לכל פעילות בתוך המבנה - חברי המבנה צריכים להיות לדבר בצורה כזאת שיהיה לכם (ולא רק למוביל) מודעות סביבתית שלכם כמבנה.

KfirC2 כתב:
ד. במהלך הקרב יש פיתויים שונים לעזוב אחריות זו: אתה קרוב לשבת על ה-6 של "טורף" (המוביל אתה אומר לעצמך, יסתדר) הנה הפלה קלה אתה אומר לעצמך.
אך מה שווה הפלה קלה (אם אכן הפלת) אבל נותרת ללא הגנה ?
לא רק זאת אלא הותרת את המוביל ללא הגנה, אתה עוד עלול להביא לנפילתם של 2 מטוסים – אתה והמוביל, הפלת (אולי) מטוס אוייב אבל הבאת להפלת שני מטוסים מכוחותיך – לא שווה.
....3

נכון. אבל השארת את המצב ככה שלא ברור מה נכון לעשות.
במצב נתון, יש מטוס לפניכם לא מאיים - כרגע , אבל יכול לאיים על שניכם בקרוב אם לא תעשו משהו...
הדבר לעשות במקרה כזה הוא פשוט - להודיע למוביל "נקודה/מטוס בשעה 2 נמוך, אנחנו בשש שלו". המוביל יחליט האם להכנס עליו.
אגב - יכול להיות מצב שבו המוביל לא יזהה את המטוס האויב ואז ינחה אותך כווינגמן להוביל את המבנה לעבר המטוס האויב.

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים