פריימים ב- FALCON BMS - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 448 גולשים:
447 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 -> פריימים ב- FALCON BMS

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
FOX5
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Dec 09, 2010

הודעהנשלח: 17:45 ,5 יוני 2012, ג'    כותרת הודעה: פריימים ב- FALCON BMS תגובה עם ציטוט

היי חברים,
לפני כמה חודשים התחדשתי במחשב חדש. אני כרגע מריץ את הפאלקון על ההגדרות הכי גבוהות, ומקבל פריימים דיי נמוכים (מדובר כרגע על שטח ישראל) בין 35-40. כאשר אני טס על שטח קוריאה אני מקבל 70-80 פריימים.
המפרט שלי הוא כזה:
I-7 2700K
כרטיס גראפי: ADM RADEAON HD 6800
8 GB RAM

האם זה תקין שבשטח ישראל אקבל פריימים כל כך נמוכים? או שזה בעייה בהגדרות?
תודה.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 19:19 ,5 יוני 2012, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בשטח ישראל זה בטח בגלל ריבוי האובייקטים, בעיקר באזור המרכז. כדי לאשש את זה אתה יכול לטוס בים המלח ולראות שהפריימים גבוהים משמעותית (יותר כמו קוריאה ואפילו יותר). מבדיקה מהירה אצלי באזור ים המלח אני מקבל בתוך הקוקפיט באזור ה 60 פריימים בעוד מעל תל-אביב כשכל גוש דן מקדימה זה יורד לבערך 43. בקוראיה במשימה ריקה בד"כ זה על 60-65 בתוך הקוקפיט.

כעיקרון זה פשוט, יותר אובייקטים, יותר מודלים, יותר טקסטורות, יותר למשל פוטנציאל לעמודי העשן הלבנים של המפעלים וכו' וכו'... שטח ישראל באזור גוש דן מלא באובייקטים באופן יחסי, דיי מסביר את הירידה בפריימים.

דרך אגב, סתם מסקרנות ה 2700K שלך רץ ב Overclock? אם לא אז אתה יכול כמו כלום להריץ אותו לאזור ה 4.5GHz (אולי צריך רק מאוורר יותר טוב מהרגיל, אם כבר יש לך, מה טוב...), זה יעזור לך מאוד עם פריימים בפאלקון בכללי.

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
FOX5
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 8:45 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי i_hawk,
מה זאת אומרת Overclock ?
ותודה רבה על התגובה =]
חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 10:47 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מחייך

Overclock זה אומר להריץ את המעבד שלך יותר מהר מהמהירות הרגילה. לפני שאתה מתחיל להתעניין אז כן כמובן שיש בזה סיכון מסויים לשרוף את המעבד למשל, מצד שני אם עושים את זה בחוכמה ויש אינסוף מדריכים לזהו ברשת אז לא אמורות להיות בעיות, במיוחד לא עם מעבדים מהדורות האחרונים ובמיוחד כל ה i core. אם תקרא קצת ברשת תראה שה K שמופיע בסוף השם של המעבד שלך מציין בעצם Unlocked Multiplier של המעבד, ז"א שזה מיועד בדיוק ל Overclock. תסתכל ברשת, סתם תכתוב ב Goggle נניח 2700k Overclock ותלמד לאן אפשר להגיע עם המעבד הזה, לדעתי אפשר בקלות לדחוף אותו ל 4.4-4.5GHz בלי להתאמץ יותר מידי. יש לך לוח אם טוב?

לצורך הענין אצלי כבר משהו כמו 6-7 שנים המעבדים קבוע רצים ב OC של 25% או יותר. ה AMD שהיה לי מזמן רץ ב 2.25 במקום 1.8, ה Core 2 E8400 רץ כמעט 4 שנים על 3.8 במקום 3.0 (עדיין חי וקיים ועובד בחדר של הילדים) ועכשיו המערכת החדשה מלפני בערך חודשיים עם 3570K מ 3.4 ל 4.2 כשהמעבד הזה מתחמם קצת יותר מהדגמים הקודמים (זה ממשפחת Ivy Bridge שהחליפה את ה Sunday Bridge שהמעבד שלך הוא חלק ממנה, יש אומרים שה Sunday יותר טובים ל OC כי הם מתחממים הרבה פחות)

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
FOX5
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:31 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי i_hawk,
קראתי קצת עכשיו על ה OVERCLOCK וראיתי שיש בזה סיכון לא קטן. אני מניח שכדי לעשות דבר כזה צריך ידע בעניין הזה.. אתה יודע, לא בא לי להרוס מחשב חדש עם מעבד כל כך טוב שמח מאד
בכל מקרה, החלטתי לפנות לאדם שאני מכיר שמבין בדברים האלה, אני אבקש ממנו שיעשה לי את זה.
אמרת שכאשר נגביר את המהירות המעבד ירוץ בצורה יותר מהירה ואז ה FPS שלי יעלה? או שבכלל אין לזה קשר ל FPS ? והאם לדעתך זה שווה את הסיכון?
תודה.
חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:50 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמע... כמו שאמרתי למעלה, יש בזה סיכון כמובן, כי המעבד יעבוד על מהירות גבוהה יותר מה Stock speed, מה שתוכנן לו במפעל. מצד שני, עם מרווח העבודה שיש היום למעבדים החדשים, צריך להיות ממש טמבל כדי לשרוף מעבד. לדעתי אם תעשה OC עד לרמה שאתה כבר צריך להוסיף Volt (אתה יכול לבדוק את זה עם תוכנות "קורעות מעבד" כמו Prime95), תמיד תהיה באזור הבטוח של ה OC. מי שמוסיף וולטים כדי להגיע עם המעבדים החדשים למהירויות גבוהות מאוד (אני מדבר איתך על OC מ 3.3-3.4 לאזור ה 5.0-5.5) אלו בד"כ המקצוענים שחיים את הסיפור הזה ובד"כ יש להם מאווררים מתאימים (קירור מים, גם). לפעמים מישהו כזה שורף מעבד כי הוא ניסה קצת יותר מידי...

שתבין שכל הקטע עם ה K זה ל OC... אם אתה לא עושה OC אז פשוט חבל על הכסף ששילמת עבור ה K כי בלי K זה עולה נראה לי משהו כמו 60-80 ש"ח פחות. היום הלוחות באים עם תוכנות OC מובנות ועל הקופסה של המעבד של Intel מדגמי ה K כתוב "Unleashed and Unlocked" - בעברית - "זה פתוח אז אתה יכול להתפרע." צוחק

לגבי FPS... שאלה קצת יותר מורכבת אבל אני יכול לומר לך בוודאות שאתה תראה הבדלים, במיוחד איפה שהמעבד בא לידי ביטוי, ז"א משימות עם הרבה יחידות באזור, ליד בסיסים וכו'... BMS תלוי לא מעט גם בכרטיס מסך, במיוחד ב TE ריקות יחסית כשהגרפיקה מכתיבה את הפריימים והמעבד מתאמץ פחות אבל איפה שה FPS נופלים זה בד"כ במשימות עמוסות ושם OC כן יבוא לידי ביטוי. אם אתה רוצה אתה יכול להשוות ביצועים מ Benchmarks באינטרנט לגבי אותו מעבד במהירות מפעל ואחרי OC.

חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 15:46 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יוני, תקן אותי אם אני טועה פה.
BMS לא יודע לנצל ריבוי ליבות בצורה מיטבית.
מצאתי שלהכנס לביוס ולכבות את האופציה של hyperthreading עוזרת קצת.

במקום שהווינדווס יזהה 8 ליבות קטנות (אחת עבור כל thread). הוא מזהה רק את 4 הליבות הפיזיות.
זה קצת פוגע בביצועים כאשר מבצעים מספר משימות קטנות במקביל - אבל משחקים אינם ברוב המקרים לא יודעים לנצל את כל הליבות בצורה אופטימלית. הרבה פעמים משחקים יעמיסו הרבה עבודה על ליבה אחת, ויחלקו כמה משימות קטנות בין הליבות האחרות. ובמקרה הזה, ליבה חזקה עוזרת.

לוקח דקה לעשות את זה, 0 סיכון ותמיד אפשר להדליק בחזרה אם אין שינוי בביצועים מחייך

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:15 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:

במקום שהווינדווס יזהה 8 ליבות קטנות (אחת עבור כל thread). הוא מזהה רק את 4 הליבות הפיזיות.
זה קצת פוגע בביצועים כאשר מבצעים מספר משימות קטנות במקביל - אבל משחקים אינם ברוב המקרים לא יודעים לנצל את כל הליבות בצורה אופטימלית. הרבה פעמים משחקים יעמיסו הרבה עבודה על ליבה אחת, ויחלקו כמה משימות קטנות בין הליבות האחרות. ובמקרה הזה, ליבה חזקה עוזרת.

לוקח דקה לעשות את זה, 0 סיכון ותמיד אפשר להדליק בחזרה אם אין שינוי בביצועים מחייך

כן אורי יכול מאוד להיות שאתה צודק. אצלי אין HT אז זו לא בעיה (אם אני לא טועה זה קיים רק ב i7). ב BMS אם תשים לב כן יש חלוקה בין הליבות אבל אין ניצול אופטימלי של כל ליבה (ז"א במודל פשטני שבמקום 100%*4 יש 25%*4 בערך, בפועל אני חושב שזה קצת יותר טוב וכן יש סה"כ של מעל 100% אבל רחוק מאופטימלי). ממה שקראתי ברשת אם אני לא טועה, רוב משחקי המחשב עדיין לא מנצלים 4 ליבות כמו שצריך אז BMS לא ממש לבד כאן.

חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 16:29 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

i_hawk כתב:
uri_ba כתב:

כן אורי יכול מאוד להיות שאתה צודק. אצלי אין HT אז זו לא בעיה (אם אני לא טועה זה קיים רק ב i7). ב BMS אם תשים לב כן יש חלוקה בין הליבות אבל אין ניצול אופטימלי של כל ליבה (ז"א במודל פשטני שבמקום 100%*4 יש 25%*4 בערך, בפועל אני חושב שזה קצת יותר טוב וכן יש סה"כ של מעל 100% אבל רחוק מאופטימלי). ממה שקראתי ברשת אם אני לא טועה, רוב משחקי המחשב עדיין לא מנצלים 4 ליבות כמו שצריך אז BMS לא ממש לבד כאן.

4*25% אומר שזה לא המשחק מחלק, אלא הווינדווס.
ובמקרים האלה בהחלט שווה לעשות את זה 25*4 ולא 12*8. (Overhead מיותר).

ויוני, אתה צודק לחלוטין. שום משחק לא מנצל את זה בצורה אופטימלית.
FSX מעמיס את כל מנוע הטריין על ליבה אחת שמוגדרת ראשית, וכל יתר הליבות עושות דברים אחרים קטנים. אבל הליבה הראשית היא זו שבעצם הופכת להיות צוואר הבקבוק.
DCS - כמעט אותו הסיפור, אבל מחולק ליותר פרוססים אז זה פחות מורגש

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
i_hawk
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:47 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן שמע אני לגמריי מבין את זה, כל הקטע של תכנות מקבילי נמצא עדיין בחיתולים, באופן יחסי. עבור פרוססים נקודתיים כמו ביצוע חישובים (תוכנות מתימטיות למשל) הקטע הזה יחסית אפשרי וכבר עובד כמה שנים, כמה שאני יודע, במשחקי מחשב הכל מסתבך הרבה יותר. אני מניח שיידרשו מנועים שנכתבים מראש עבור Multi-cores כדי שיוכלו לנצל את הכוח הפוטנציאלי הטמון פה.

חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 19:44 ,6 יוני 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:

אני ניסיתי את האופציה הזו על המחשב הנייד ומייד גיליתי האצה משמעותית במהירות העליה של מערכת ההפעלה ווינדוס 7. בנוסף הFPS עלה בכ-10-15 אחוז (עלייה לא מבוטלת) והתחושה היא של ריצה חלקה יותר.

נקודה שלילית אחת היא שהמחשב מתחמם מעט יותר ממה שהייתי רגיל,אני אעשה חושבים אם זה שווה את זה או לא.

בכל מקרה, לבעלי מחשבים נייחים עושה רושם של אחלה טיפ,תודה אורי!

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים