IFR בחו"ל - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 448 גולשים:
448 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> IFR בחו"ל

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
saar767
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 09, 2010

הודעהנשלח: 21:40 ,24 אוקטובר 2011, ב'    כותרת הודעה: IFR בחו"ל תגובה עם ציטוט

היי,
אני רוצה להתחיל לטוס קצת IFR בחו"ל אחרי שהשגתי את כל מה שדרוש,
ויש לי כמה שאלות בנוגע לנדב"ר וכו':
1. נגיד אני בפיינל להיתרו, הפקח גישה שלח אותי לשני הולדים, סוף סןף אני מספר 1 לנחיתה.
מה קורה אם מאחורי, מספר 2 מגיע SPEDDBIRD 744 שהמהירות שלו פי איזה 2.5 משלי ?
הוא כאילו מבחינת תאוריה יעקוף אותי.
אז הפקח ישלח אותו להולד או ל MISSED APPROCH ?
2. אני יודע שבאירופה משתמשים המון במקום שה APPROCH יתן STARים, נותנים וקטורים למסלול.
למה בעצם ? (סתם שאלה שעניינה אותי...).
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 21:52 ,24 אוקטובר 2011, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בדיוק בגלל המקרה שאתה מתאר.
בעזרת שימוש בוקטורים הוא יכול לעשות הפרדה של מרחקים בין מטוסים במהירויות שונות בעוד שSTAR בעצם יגרום למהירים להדביק את האיטיים.

לדוגמה אתה יוצא מהולד למסלול 270. נותנים לך וקטור דרומי כלשהו, נניח 230 ליירוט הILS.
שתי דקות אחריך יוצא מההולד 744 בדרכו לאותו מסלול, הבקר יוציא אותו לוקטור 190, מה שיאריך לו את הדרך ויאפשר לך לשמור על ההפרדה הדרושה בפיינל. סה"כ ההפרש בVref בין גודל 737 לגודל 747 הוא משהו כמו 30 קשר.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:08 ,24 אוקטובר 2011, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אהה אוקיי הבנתי.
בכל מקרה תודה רבה רבה !
ומה קורה עם אני ב172 בנקודת המתנה, מספר 3 להמראה והגעתי סוף סוף למספר 1, נותנים לי אישור המראה ואני ממריא.
מאחורי יש בנקודת המתנה עוד שני 73 שמחכים להמראה.
והמהירות טיפוס שלי נמוכה פי שלוש בערך מה 73, יתנו ל73 וקטורים כפי שתיארת אחרי המראה ?
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 14:12 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יותר סביר שאתה עם ה-C172 תקבל הנחיות(ווקטורים) אחרי ההמראה ומרשה חדש לנתיב יציאה אל נתיב השיוט שביקשת שיפנו את נתיב ההמראה, במקום שתבצע את ה-SID המתוכנן. יש סיכוי טוב שתקבל את שינוי המרשה ואת המרשה החדש עוד בקרקע, כשאתה בהמתנה עם שני 737 מאחוריך.(ואז אין צורך בווקטורים, אלא אתה פועל לפי המרשה שקבלת)
העיקרון המנחה הוא שמטוסים מוגבלים יותר בתמרון(מטוסים כבדים במקרה הזה) יקבלו עדיפות ושאיפה להשאיר אותם בנתיב המתוכנן, ואותך ב-C172 יתמרן הפקח כדי לפנות לכבדים וליצור הפרדה. זה לא אומר שהכבדים לא יקבלו ווקטורים ליצור הפרדה. אבל זה העיקרון הכללי. תמיד העדיפות לכלי המתמרן פחות טוב. אם תגיע לנחיתה בנתב"ג ובמקרה יגיע גם דאון, נניח שזה קורה..(אם הוא מספיק גבוה אין לו בעייה לפנות לווקטור אם ייתבקש). לדאון באופן מובהק יש פחות יכולת תמרון ממטוס. אתה יכול להסיק את מי יתמרן הפקח כדי לפנות את הדרך וליצור הפרדה. תמיד המתמרן טוב יותר יפנה(בטיסת ראייה) או יפונה(בטיסת מכשירים) למתמרן פחות טוב.
על פי אותו עיקרון דאון יפנה לצ'פלין או כדור פורח.. מחייך

זה אגב נותן לך תשובה גם ל-1.
אותו speedbird 744 לא יתומרן אם אפשר לתמרן אותך. אם אפשר לחסוך לו hold (זמן והרבה כסף בדלק למטוס נוסעים) אתה תצטרך לפנות לו את הדרך(לקבל ווקטור אל מחוץ ל-STAR). זה מקרה ברור כשזה C172 מול B744 כשהמטוסים באותה קטגוריה משתמשים באמצעים העומדים לרשות הפקח, כולל ריתוקים ו-ווקטורים ליצירת הפרדה באופן זהה. ולפי נוחות ושיקול דעת הפקח.

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 14:45 ,25 אוקטובר 2011, ג', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 14:44 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אהה הבנתי אז במקרה של אירוע בהיתרו עם 20 מטוסים עוזבים ובאים אין סיכוי שאנחת שמח מאד.
ונגיד השדה עמוס מאוד, אז במרשה הוא יאמר לי ככה :
Gatwick ground good evening, 4X-CDC with you on stand 52 with info t request IFR clearance to paris orly.
והוא יענה לי :
4X-CDC hello cleared to paris orly as field follow the big1e departue rwy 27L sq3345 qnh 1014 call me when you ready for push and start.
או שהוא יאמר לי לצפות לוקטורים לנקודה BIG.
או שאולי בנקודת המתנה המגדל יגיד לי לצפות לוקטורים ?
ד"א הסיד שציינתי סתם כתבתי, לא יודע אם יש סיד כזה, אף פעם לא באתי להית'רו שמח מאד
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 15:03 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השדה גם רשאי להגביל את המטוסים הנוחתים.
הם יכולים בשקט להגיד לך ללכת ולחפש והפנות אותך ללונדון-סיטי

תעשה לכולם פחות כאב ראש, מטוסי GA תשאיר מחוץ לשדות מפלצתיים.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!

נערך בפעם אחרונה על-ידי uri_ba בתאריך 15:10 ,25 אוקטובר 2011, ג', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:04 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

saar767 כתב:

ונגיד השדה עמוס מאוד, אז במרשה הוא יאמר לי ככה :
Gatwick ground good evening, 4X-CDC with you on stand 52 with info t request IFR clearance to paris orly.
והוא יענה לי :
4X-CDC hello cleared to paris orly as field follow the big1e departue rwy 27L sq3345 qnh 1014 call me when you ready for push and start.
או שהוא יאמר לי לצפות לוקטורים לנקודה BIG.
או שאולי בנקודת המתנה המגדל יגיד לי לצפות לוקטורים ?
ד"א הסיד שציינתי סתם כתבתי, לא יודע אם יש סיד כזה, אף פעם לא באתי להית'רו שמח מאד
או שהוא לא יגיד לך as filed אלא ייתן לך מרשה אחר(as filed[לפי תוכנית הטיסה] זה לא ביטוי אוטומטי), הוא יכול לשנות לך הליך יציאה, לתת נתיב מלא: אחרי המראה פנה כיוון xxx יירט רדיאל yyy ל-VOR aaa משם כיוון וכו' וכו' עד לנקודת סיום הסיד, ומשם as filed או יכול להמשיך עוד את הניתוב מחדש ואז מאיזושהי נקודה as filed(לא בהכרח בדיוק מנקודת סיום ה-sid).
או אחרי המראה פנה לכיוון מסויים וצפה לווקטורים לאן שהו, לא סביר שסתם לנקודה, סביר להניח שווקטור ראשון יהייה לאיזשהו אמצעי ניווט(VOR או NDB).
אם כבר המראת סביר להניח שתקבל ווקטורים כי לא ריאלי להתחיל לרשום מרשה כשאתה ממריא.
מאד פשוט. וככה מונעים מצב של מטוסים מקטגוריה שונה טסים בטור על אותו SID.

מולי
חזור למעלה
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 15:46 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי הבנתי.
הוא יכול לתת לי הכול (וקטורים, SID סטנדרטי, DCT ל NDB\VOR) העיקר להגיע לנקודה ההתחלתית שלי.
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:03 ,25 אוקטובר 2011, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

saar767 כתב:
אוקיי הבנתי.
הוא יכול לתת לי הכול (וקטורים, SID סטנדרטי, DCT ל NDB\VOR) העיקר להגיע לנקודה ההתחלתית שלי.
SID זה Standard Instrument Departure כלומר בהגדרה זה סטנדרטי. אתה יכול גם לקבל יציאת מכשירים לא סטנדרטית-כלומר כחלק מהמרשה במקום לעקוב אחר SID אתה יכול לקבל סדרת הנחיות וכיוונים שייבנו נתיב יציאה לא סטנדרטי בד"כ לנקודת תחילת ה-enroute שלך.

מולי
חזור למעלה
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:11 ,26 אוקטובר 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עוד שאלה ברשותכם מחייך :
אם אני בחניה בלונדון סיטי, ואין שום פיקוח חוץ מ London north control.
לפי מה שהבנתי יש 5 LONDON CONTROL, מערב,מזרח,צפון,דרום,דרום מרכז.
אני אפנה לקלירנס ללונדון צפון ?
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:31 ,26 אוקטובר 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

saar767 כתב:
עוד שאלה ברשותכם מחייך :
אם אני בחניה בלונדון סיטי, ואין שום פיקוח חוץ מ London north control.
לפי מה שהבנתי יש 5 LONDON CONTROL, מערב,מזרח,צפון,דרום,דרום מרכז.
אני אפנה לקלירנס ללונדון צפון ?
לא.
אל תתבלבל, לונדון-צפון זה לא לונדון(העיר) זה "לא בסביבה". לונדון-צפון זה אנגליה-צפון!
אתה צריך להתייחס ל-"לונדון" כמו ל-"ת"א" בואטסים כלומר פיקוח ארצי ולא העיר ת"א.
אתה לא תפנה לקבלת קלירנס מלונדון-צפון אם אתה בלונדון סיטי, כי אתה לא בתחום הפיקוח שלו בשום צורה(לונדון סיטי נמצא בתחום של לונדון-דרום...).
אתה יכול לקבל קלירנס רק מהרשתות(לפי סדר עדיפות):
1. רשתות השדה(כלומר:City Ground, City Tower, City Radar, Thames Radar) ; רדאר זה הגישה(של סיטי והמרחבי[Thames]).
2. LTC_S_CTR (לונדון טרמינל[TMA] קונטרול דרום)
3. LON_S_CTR (לונדון קונטרול-דרום)
4. LON_SC_CTR (לונדון קונטרול דרום-ומרכז).
5. LON_CTR (לונדון קונטרול).
ראוי לציין שכל הסקטורים של לונדון(דרום, דרום-ומרכז, סנטר, צפון, מערב וכו') נקראים בקשר לונדון קונטרול. אין שמות ספציפיים לפי המרחב המסויים(כמו בארץ -"דרום"), התדרים שונים, אתה עובר לתדר לונדון קונטרול דרום וקורא לו פשוט "לונדון קונטרול".
ה-TMA נקרא: London Terminal.

ודבר אחרון והכי חשוב: אל תפחד לשאול את הפקח היחיד שבאוויר, הם לא נושכים. אם אין לחץ יש סיכוי שתקבל הסבר מפורט איך פועלים באנגליה. ככה תלמד הכי טוב.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
הסבר:
דוגמא:
אתה נמצא בחניה בשדה דב. אף פיקוח לא באוויר חוץ משלומי בפיקוח דרום תפנה לפיקוח דרום כדי לקבל קלירנס? ברור שלא כי פיקוח דרום הוא פיקוח איזורי(ARCC) שלא מכסה את ש"ד.
דרום הוא פיקוח איזורי כמו ת"א , אבל הוא לא מפקח על אותו מרחב(בואטסים ההיפך כן נכון-כלומר ת"א מפקח גם בדרום, אבל רק כי בואטסים לכל מדינה חייב להיות פיקוח סנטר שמכסה את כל המדינה, ובארץ זה ת"א סנטר. באנגליה כאמור זה לונדון קונטרול..).
מרחב פיקוח אנגליה(לא כולל סקוטלנד, צפון אירלנד, ואירלנד)-לונדון, הוא מקביל תפיסתית למרחב פיקוח ת"א שלנו בארץ.(בארץ קיימים 2 מרחבי פיקוח איזוריים ת"א ודרום).
בקיצור במרחב אנגליה(פיקוח לונדון) קיימים 4 מרחבי פיקוח איזוריים(לונדון קונטרול):מרכז, דרום, צפון ומערב.
בואטסים, קיימים 2 רשתות נוספות שיכולות לפקח על צירוף מרחבים והם:
לונדון קונטרול דרום-ומרכז (SC) שיכול לפקח גם על דרום וגם על מרכז. שזה בעצם איזור עיקר הפעילות האווירית במרחב אנגליה(איזור עיר הבירה לונדון).
ומעל כולם יש בואטסים UK גם פיקוח איזורי(לונדון קונטרול) שיכול לפקח על כל 4 האיזורים (London_CTR) בדיוק כמו ת"א סנטר שמפקח על הכל.

בגלל אילוצי איוש הרשתות בואטסים "הומצאו" הרשתות המאוחדות(כמו תל אביב סנטר או לונדון סנטר [או דרום-ומרכז]) שמספיק שהם באוויר וכבר יש לך פיקוח מלא באיזור.

בזמן פעילות חריגה וצפופה הם(ואטסים UK) מחלקים את האיזורים העמוסים יותר(מרכז+דרום) בחלוקה נוספת(מעין מזרח-מערב): מרכז ודרום מחולקים בתוך עצמם לשני מרחבי פיקוח. ניתן לראות את החלוקה של מרחבי הפיקוח האיזורי בזמן עומס כאן:

6 מרחבי הפיקוח האיזורי בחלוקה הזאת הם:
צפון ומערב נשארים אותו דבר(N,W).
מרכז מחולק ל-C ו-E (כלומר בנוסף ל-C נוסף E שחופף את החלק המזרחי של המרכז המלא). E זה כמובן East.
דרום מחולק ל-S ו-D (כלומר בנוסף ל-S נוסף D שחופף את החלק המזרחי של הדרום המלא). D זה כמובן East, אבל E כבר תפוס מחייך
LON_E נקרא London Clacton. ו-LON_D נקרא London Dover (אבל בקשר כולם כאמור נקראים לונדון קונטרול, רק התדרים שלהם שונים).
אפשר גם לראות את 2 המרחבים הטרמינלים שמעל השדות הגדולים(הית'רו וגייטוויק): צפון(N) ודרום(S). מרחבי הפיקוח הטרמינליים הם כמו ה-TMA של נתב"ג. TMA פירושו TerMinal control Area: מרחב פיקוח טרמינלי.
עד כאן קיבלת מבנה מאד דומה סכמטית למה שקורה בארץ: מעל שדה גדול(טרמינל) קיים מרחב פיקוח טרמינלי(TMA) שברשת בארץ מפוקח ע"י פיקוח בן-גוריון גישה, ומעל קיים מרחב פיקוח איזורי(ARCC)-ת"א סנטר שמפוקח בארץ ע"י פיקוח ת"א סנטר.
בלונדון ה-TMA שמעל השדות הגדולים הוא ענק ולכן מחולק ל-2 איזורים.
אגב, שים לב להבדלים, כי נניח צפון LON_N_CTR וצפון LTC_N_CTR הם לא סתם צפון, אלא הראשון הוא הפיקוח האיזורי(ARCC)-צפון והשני הוא הפיקוח הטרמינלי(TMA)-צפון.
עכשיו, איך יודעים איפה ממוקם לונדון סיטי בכל הסלט הזה? פשוט יש טבלא:

לונדון סיטי (EGLC) נמצא בתוך מרחב הפיקוח הטרמינאלי LTC_S (דרום), ובתוך מרחב הפיקוח האיזורי LON_D ו-LON_S שמרכיבים למעשה בזמן עומס את LON_S_CTR(לונדון-דרום). שוב, אל תתבלבל בין ה-TMA ל-ARCC (בין הטרמינלי לאיזורי) מניח שאתה מכיר את ההירככיה שמתחילה מרשתות הפיקוח של השדה יוצאת לטרמינלית(TMA) ומשם לאיזורית(ARCC).
ועכשיו ברור לך שמרחב הפיקוח לונדון-צפון לא מפקח עליך! תסתכל במפת איזורי הפיקוח(4 האיזורים) שוב. אתה ב-S(תכלת) תראה איפה N(אדום).
זו כל התורה על רגל אחת.
כדי לקבל קלירנס בלונדון סיטי אתה צריך לפחות אחת מהרשתות:
רשתות השדה(קרקע, מגדל, גישה).
LTC_S_CTR
LON_S_CTR
LON_SC_CTR
LON_CTR
אם אף אחת מהן לא באוויר, אתה עובד ב-Unicom.

תשמור לך את אתר ואטסים UK במועדפים:
http://www.vatsim-uk.co.uk/website/
כל מה שאתה צריך לדעת על טיסה באנגליה, יש שם. תציץ שם קצת. אתר מצויין, מאד אינפורמטיבי. כל התרשימים משם.

מולי
חזור למעלה
sharonbh
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Dec 19, 2007

הודעהנשלח: 4:55 ,27 אוקטובר 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין על התשובות שלך מולי...תמיד מפורטות וברורות ולעניין, תותח אתה

חזור למעלה
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:35 ,27 אוקטובר 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואו איזה הסבר.
אוקיי הבנתי.
באמת האתר הבריטי יש לי אותו במועדפים, יש שם הכול !!!!
איכשהו לא נתקלתי בקובץ הזה, בהחלט אבדוק !
וסתם עוד שאלה לסיום אם לא אכפת לכם מחייך.
בגלל שהמרחב האווירי של אנגליה כל כך עמוס בג'טים מכל העולם, בקלירנס לציין גם את סוג המטוס ?
כאילו :
london W control good noon, 4x-cdc is a c172 with you...
כי לפעמים יוצא לי לראות ב VAT SPY איפה יש פיקוח, תמיד יש באנגליה פיקוח ואם סתם לדוגמה אני עושה פירוט על העמדה אז לפעמים הם כותבים לציין איזה מטוס ולפעמים לא.
אז כדאי בכל מקרה ?
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:16 ,27 אוקטובר 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה יכול לציין באופן כללי סוג מטוס(לא בהכרח דגם מדוייק-C172) כשאתה מציין את אות הקריאה שלך:
לומר: "london control , Cessna 4x-cdc with you..."
זה מספיק בשביל לאפס את הפקח באופן כללי למשמעויות. את הדגם הספציפי הוא יכול לראות בתוכנית הטיסה.
זה הנוהג בארה"ב.
אתה יכול גם: "london control , 4X-CDC flying Cessna 172 with you..." בקלירנס הראשוני.
יותר נוח בכל קריאה פשוט להוסיף קידומת ססנה, או מוני, או בוננזה או סיטיישן וכו' לאות הקריאה בכל פעם. וזה הופך להיות דומה לתוספת heavy בכל קריאה של מטוס כבד.

מולי
חזור למעלה
saar767
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:15 ,27 אוקטובר 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אהה אוקיי הבנתי.
תודה מולי.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים