שדרוג המחשב ל- FSX - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 605 גולשים:
604 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> שדרוג המחשב ל- FSX

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
MaorC
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 07, 2011

הודעהנשלח: 15:26 ,30 יוני 2011, ה'    כותרת הודעה: שדרוג המחשב ל- FSX תגובה עם ציטוט

חבר'ה , אני הרבה זמן חושב אם לקנות מעבד חדש I7 או לעשות CROSSFIRE לכרטיס .

מפרט בקטנה :

לוח אם : GIGABYTE P55-UD3L
כ. מסך : ATI Redaon 6870 HD 1GB GDDR5
מעבד : Intel Core i5 760 @ 2.80
ראם : 6 גי'גה ראם GDDR 3 זיכרון 1333

לא חסר לי בתקציב , חסכתי אותו בשביל זה , אני יכול לשדרג לכמעט איזה מעבד שבא לי ויכול לעשות קרוס פייר עם הכרטיס מסך .

הבעיה שחשבתי על Intel core i7 2600K Extreme אך הוא בסוקט 1555 והלוח אם תומך 1556 ...

מה עדיף לשדרג , קרוס פייר לכרטיס מסך או לקחת את המעבד הזה :

http://cgi.ebay.com/Intel-Core-i7-860-Processor-CPU-SLBJJ-2-8-GHz-LGA1156-/170659322290?pt=CPUs&hash=item27bc1699b2#ht_787wt_1135

כמובן שאני רוצה שזה יריץ את ה- FSX כמו שצריך , מבחינת משחקים הכל רץ אצלי מצוין .
מה יותר יתרום ל- FSX ? ( דרך אגב , אוסיף גם עוד 2 גי'גה ראם ) .
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
SnakEyes
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Jul 11, 2006

הודעהנשלח: 16:03 ,30 יוני 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

CROSSFIRE ברור!!!
תמיד ישנו צוואר בקבוק בכוח העיבוד הגרפי ,היתרון תמיד נוטה לכיוון הכרטיס מסך,למה אתה חושב שאתה מנצל את כל יכולות המעבד שלך???אין מצב...לכן הדגש תמיד הוא לכיוון כרטיס המסך.
זו דעתי (שמתבססת על הוכחות שראיתי בעיניים)

DCS WORLD-Forum Administrator
The 147 Squadron commander
טייסת 147 בפייסבוק
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 16:16 ,30 יוני 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הוכחות שאשמח לראות. איך שאני יודע התרומה לסימולטור מזערית (אלא אם אתם ממש אוהבים להשתמש בהחלקת שינון עם מספרים חסרי תועלת שחונקים את כרטיסי המסך או רזולוציות ענקיות, שהיו בעיה ב2006).
בכלל, כרטיסי המסך הבודדים של הדורות האחרונים מסוגלים להסתדר עם כל מה ש FSX יזרוק עליהם, יש להם מספיק יכולת לעבוד עם כל הטקסטורות האלה. אבל המעבדים- זה כבר משהו אחר. לפני הכל כדאי לוודא שFSX בכלל מוגדר אופטימלית למערכת, רק אז לשדרג. הרבה תועלת לא תצא מזה לדעתי.

צוואר הבקבוק (איך אוהבים את המושג הזה) היום הוא הסימולטור עצמו. לא החומרה.

ב2008 הגיעו הטכנולוגיות החזקות יותר. ואז המנוע של FSX בעקרון אמר "אין לי יותר לתת לכם".
הנה מה שקורה עם SLI וCF
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-geforce-comparison,2007-18.html

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
MaorC
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 07, 2011

הודעהנשלח: 22:19 ,30 יוני 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איך אני מגדיר את הסימולטור אופטימלית למערכת ?
אני לא חזק בתחום החומרה והתכנון הזה ואין לי הרבה זמן להשקיע בלהגדיר אותו .
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 23:50 ,30 יוני 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא חזק, אז מה? אף פעם לא מאוחר ללמוד מחייך
הדבר הכי מסובך בכל העסק הזה הוא לקרוא ולעקוב אחרי הוראות.
אם יש לך חצי שעה פנויה- אתה מסודר. לי זה נראה כמו עסקה טובה, חצי שעה במקום מאות שקלים.

מולי כתב המון השבוע על אפשרויות שונות. ובדיון הזה הכנסתי כמה שטויות שמצאתי יעילות:
http://www.preflight.us/HE/ftopict-16725.html

קרוספייר ומעבד תקנה בשביל משחקים אחרים, מודרניים יותר.
לא בשביל FSX. התועלת שתהיה מול העלות יכולה להיות מוצדקת רק על ידי אנשים מהסוג שקונה פרארי רק בשביל לספר לכולם שיש להם פרארי.

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 4:12 ,1 יולי 2011, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:

החלפתי מעבד מ Q6600@2.4GHz ל-Qx9770@3.2GHz וקיבלתי קפיצת מדרגה בביצועים.
החלפתי כרטיס מ ATI4870 ל-NVidia GTX480 (סתם כי רציתי לעבור ל-NVidia) וזה בתכלס כמעט ולא השפיע על הביצועים. למרות שעל הנייר GTX480 חזק יותר.
כל זמן שהמעבד הוא האילוץ(צוואר הבקבוק) שיפור בכרטיס המסך יהייה שולי.
ואני מודד ביצועים. זו לא סתם תחושה סובייקטיבית.

FSX היא אפלקציה שמעמיסה את המעבד המרכזי הרבה יותר מאשר את המעבד הגרפי.
לכן האילוץ(מה קוראים צוואר בקבוק) של המערכת הוא בד"כ המעבד, אלא אם המערכת לגמרי לא מאוזנת, מעבד חזק במיוחד וכרטיס מסך חלש במיוחד.
זה מודגם היטב במסכת השדרוגים שלי.

בקונפיגורציה שפותחת את הדיון, נראה שהמצב הוא סטנדרטי: מעבד טוב, כרטיס טוב. מאד דומה למצב ההתחלה שלי כפי שצויין בציטוט(מעבד Q6600, כרטיס ATI4870) אין סיבה שהמערכת שעליה נסוב הדיון תתנהג אחרת בשדרוג שלה.

בכל מקרה כמו שמיכאל כתב: קודם כל תטייב(maximize) את המערכת הנוכחית שלך בעזרת FSX Tweaks (חפש בגוגל, יש לא מעט, גם כאן בפורום מופיעים כמה מהזמן האחרון). יש הרבה מרחב לשיפור עוד לפני שפותחים בורג במחשב. בטח כשיש לך מחשב כזה חזק ומודרני. יש לך מחשב מהשורה הראשונה עם המון פוטנציאל אמיתי.
חבל על הזמן בחיפושי "Most powerful" בגוגל. תשקיע את הזמן הזה בלימוד FSX Tweaks. יחסוך לך הרבה כסף ויתרום לא פחות לביצועים.

מילה אחרונה לגבי SLI ו-Crossfire ב-FSX:
כדאי לחפש ולקרוא קצת בפורומים טכניים על תרומה אם בכלל ל-FSX שעושה רושם שמתפקד טוב יותר עם GPU בודד. שני כרטיסים יתרמו אולי למי שמתכנן על 4 מסכים.
הבנצ'מרקים שמצאתי הם עדיין של FS2004 ומעט ישנים, אבל באים להדגים את התופעה(מה שנתן מיכאל למעלה-עדכני יותר ומדגים אותו דבר):

מתוך:
http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/gf6800u-sli_23.html
השאלה הגדולה אם בעבור קמצוץ FPS שמקבלים ברזולוציות הגבוהות (ולא מקבלים/מפסידים ברזולוציות הבנוניות) שווה להשקיע כסף בכרטיס מסך מודרני חדש נוסף??
בכל מקרה שווה לחקור ולבדוק לעומק את סוגיית כרטיס כפול ביחס ל-FSX עם חומר אולי עדכני יותר. לא עשיתי את זה (כי לא אני קונה),עשיתי בדיקה ראשונית לתקף את מה שידעתי וראיתי את המגמה הכללית וההדגמה עם FS2004 וזה פחות או יותר מה שידעתי על Crossfire/SLI ב-FSX.

מאור, לטובת הכיס שלך ושל הוריך, עדיף שתעשה בעצמך בדיקה רצינית של האפשרויות שעומדות בפניך ומשמעותם כלכלית וביצועית, בעיקר בחיפוש חומרים באינטרנט בפורומים הרלוונטים. לתת עצות זה זול הרבה יותר מלקנות ולטעות.
הבעייה עם כסף היא בחוסר הסימטריות שלו: קל מאד להוציא אבל קשה להרוויח.
אני מבין את ההתלהבות, במיוחד אחרי שחסכת לזה, ללכת ולשפוך כסף על הכי טוב שיש(לכאורה). מתוך מחשבה שגם תקבל ביצועים הכי טובים שיש (ותהייה לך הפרארי הכי אדומה בשכונה).
אבל זאת גישה מוטעית. Microsoft Flight יהייה הדור הבא וכרגע נראה שלא ידרוש את מחשבי העל של NASA, אלא מתוכנן שפוי יותר. כך לפחות לפי ראיונות שקראתי עם צוות הפיתוח ומנהלי הפרוייקט. גישה מוטעית לא רק בגלל Microsoft Flight אלא בגלל יחס עלות/תועלת.

תתחיל ב-FSX Tweaks! הכי זול והכי חכם.
אם תגיע למסקנה שאתה חייב לשדרג משהו, לדעתי (ומנסיוני הדל) תתחיל במעבד. ובלי קשר, Crossfire הוא כפי הנראה עניין לא הכי משתלם ל-FSX. לשאר המשחקים סביר שיתרום(צריך לבדוק את זה ספציפית), במיוחד אם אתה מרבה לשחק ב-3D Mark מחייך

מולי
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 10:39 ,1 יולי 2011, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מולי תקן אותי אם אני טועה פה.
לוגית כרטיס המסך יטפל בגרפיקה תמיד, הוא ירנדר צללים, יפיק השתקפויות ויעשה שהכל יראה יפה ונוצץ.

מצד שני,
המעבד הוא זה שצריך להחזיק בכל העומס של האובייקטים.
מטוסים, עצים, בתים, שדות תעופה, ATC וכל דבר במרחב.
צפיפות האוטוג'נים, מרחק הצפיה, כמות הסינרים שתוכל להחזיק, מערכות המטוס והסיבוכיות של מודל הטיסה שלו. הכל מסתמך על המעבד והזיכרון.

כלומר, אם הסימולטור עובד חלק אבל לא "נראה טוב" שידרוג כ.המסך יפתור את העניין.
אם הסימולטור נראה טוב, אבל לא מספיק "עמוס" או "מקרטע שמגיעים לאיזורים עמוסים" פה שידרוג המעבד והזיכרון הם הנקודה לטיפול.

אגב מאור, אם יש לך 6 ג'יגה, אתה עובד עם triple-channle. אתה לא יכול לשדרג ל8 ג'יגה.
תוכל לשדרג ל-9 (3 סטיקים של 1) או ל12 (3 סטיקים של 2).

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 15:03 ,1 יולי 2011, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:
מולי תקן אותי אם אני טועה פה.
לוגית כרטיס המסך יטפל בגרפיקה תמיד, הוא ירנדר צללים, יפיק השתקפויות ויעשה שהכל יראה יפה ונוצץ.

מצד שני,
המעבד הוא זה שצריך להחזיק בכל העומס של האובייקטים.
מטוסים, עצים, בתים, שדות תעופה, ATC וכל דבר במרחב.
צפיפות האוטוג'נים, מרחק הצפיה, כמות הסינרים שתוכל להחזיק, מערכות המטוס והסיבוכיות של מודל הטיסה שלו. הכל מסתמך על המעבד והזיכרון.

כלומר, אם הסימולטור עובד חלק אבל לא "נראה טוב" שידרוג כ.המסך יפתור את העניין.
אם הסימולטור נראה טוב, אבל לא מספיק "עמוס" או "מקרטע שמגיעים לאיזורים עמוסים" פה שידרוג המעבד והזיכרון הם הנקודה לטיפול.

אגב מאור, אם יש לך 6 ג'יגה, אתה עובד עם triple-channle. אתה לא יכול לשדרג ל8 ג'יגה.
תוכל לשדרג ל-9 (3 סטיקים של 1) או ל12 (3 סטיקים של 2).

נכון פחות או יותר. כרטיס הוידאו הוא בסה"כ צבעי מתוחכם ומיומן. מי שמכין לו את כל הנתונים לרינדור הוא המעבד. כל הנתונים-הכוונה מה לצייר, איפה לצייר ומתי לצייר ובנוסף מניפולציה של נתוני הסינרי כך שיתאימו למה, איפה ומתי. פלוס הפעלת כל שאר העצמים במרחב וחישובי מודלים פיסיקאליים למטוס ולשאר ה-AI בסביבה.
הרבה עבודה יש למעבד בהשוואה לכרטיס מסך.
הקריטריון של סימולטור עובד חלק מתבסס על המצגת הגרפית. כרטיס מסך חזק יותר ומודרני יותר ידע לצייר מהר יותר ולעשות בזמן הנותר או במקביל אופטימיזציות, החלקת שינון, סינון אניסטרופי, הצללות וכו' דבר ש א' ישפר את המראה הגרפי ו-ב' ישחרר מהמעבד חלק מהמטלות שגם הוא משתתף בהם.
אם הבעיה היא ביצועים(סימולטור לא מספיק מהיר[FPS] ברמת גרפיקה נתונה וסבירה) בד"כ הבעיה(האילוץ) היא מעבד ולא כרטיס המסך.
אם הבעיה היא גרפיקה ירודה למרות שהגדרות הגרפיקה של הסימולטור הן בהגדרות גבוהות והסימולטור רץ בקצב סביר, בד"כ הבעיה(האילוץ) היא בכרטיס מסך ש"מפגר" אחרי המעבד, כרטיס כזה גם יפגע במהירות(בביצועים) כי הוא לא יפנה את כל המשימות הגרפיות מהמעבד, אבל יהיו סימנים מעידים ברמת הגרפיקה.
לא יודע להגדיר במדוייק מתי לשדרג זיכרון כמנוף לביצועים, חוץ מכשהסימולטור מתחיל לקרוס בסביבות עמוסות או מפסיק לטעון טקסטורות כמו שצריך. אני לא בטוח עד כמה הוא תורם באופן ישיר לביצועים.

אני לא ממש איש חומרה מובהק אבל זה המעט שלמדתי, עם הזמן, ממגוון החומר הזמין, אני לא מומחה מוסמך, כמו מיכאל למשל. ויש מצב שיתקן אותי ואלמד משהו חדש.

הערה כללית:
במערכת שיש בה תלויות בין הרכיבים, בד"כ יהיה משאב אחד(בד"כ) שהוא במחסור והוא זה שמאלץ את ביצועי המערכת, ובנוסף רכיבים אחרים שאינם במחסור.
תוספת למשאב שאינו במחסור לא תתרום לתפוקה הכללית של המערכת. לכן כדי להגביר את תפוקת המערכת נשאף "לפרוץ" את האילוץ(לשפר/לשדרג).
ויפה אמר מיכאל: האילוץ האמיתי של הסימולטור הוא הסימולטור עצמו וההגדרות שלו שבפועל מאלצים את המערכת. אם נשפר שם(נשפר את ההגדרות ונכוונן אותם למערכת הספציפית)-נשיג ישירות שיפור בביצועי הסימולטור. באופן בלתי תלוי במעבד/כרטיס המסך.

והמלצה אחרונה:
אני ממליץ מאד לקרוא את המדריכים של כורש גאזי:
כללית על גרפיקה לגיימרים: [הוא קצת יותר באוריינציה של משחקים עתירי גרפיקה Crysis כאלה, אבל הוא מלמד את התהליך הכללי גם כן]
http://www.tweakguides.com/Graphics_1.html
על settings ל-nVidia:
http://www.tweakguides.com/NVFORCE_1.html
וכנ"ל ל-ATI:
http://www.tweakguides.com/ATICAT_1.html

ובכלל יש לו מדריכים סופר מעולים למערכות ההפעלה השונות, אני קניתי את גרסאות הדלוקס שלו והן מוכיחות את עצמן חזור והוכח, אבל גם גרסאות החינם מצויינות.

הוא מדגיש למשל את חשיבות התקנה נכונה(ונקייה) של דרייבר מסך חדש(שדרוג/שנמוך). חלק גדול מבעיות הגרפיקה נובעות מהתקנה לא "נקיה" (פשוט הרצת קובץ ההרצה ללא ניקוי יסודי של שיירי הדרייבר הקודם). החל מגרפיקה ירודה ועד השהיות וקפיצות( stuttering/hitching).

מולי
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים