סיפורי קרב משימה מס' 4 קמפיין BIGWEEK - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 228 גולשים:
227 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> סיפורי קרב משימה מס' 4 קמפיין BIGWEEK

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jan 01, 2006

הודעהנשלח: 2:17 ,25 05 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הייתה טיסה מעולה!

סיפור הקרב שהיה אצלנו במבנה -
הכל התחיל עם רוח צולבת קשה בהמראה מאנגליה, ממש אחרי ההמראה אני ומיכה איבדנו את שני הבני זוג והחלטנו לחבור אחד לשני בהצטרפות שלמבנה של אלי, כך היינו שישה מוסטנגים מעל מפציצי B17 וB24 שבדרך לחופים של צרפת להפצצת מפעלים.
המטרה - להגן על המפציצים בכל מחיר, אסור לתת למסרשמידט או לפוקה וולף לחדור ולפגוע במבנה של המפציצים... מטלה קשה מאוד בהתחשב בקושי זיהוי המטוסים מרחוק!

התחלנו לטפס לאט מעל המפציצים ולבצע זיגזגים מעליהם בשביל להישאר בטווח... לאט לאט עברנו את התעלה והגענו לחופים של צרפת... כאן כבר הסכנה מתחילה לסמר את העורף והמבטים עפים לכל הכיוונים... רק שלא יפתיעו אותנו!

אני הבן זוג של מיכה, עוקב אחריו לכל מקום ומנסה להעיף מבטים לכל הצדדים... בגובה 8 קילומטר הכל נראה רחוק! המסכת חמצן כבר לוחצת על הפרצוף המיוזע ופתאום אני קולט במראה שובל שלישי!!! אני צועק למיכה שיש משהו מאחורינו וזה נראה כמו מסרשמידט מרחוק... אני אומר לו שאני אמשוך אותו ושהוא יכול להפוך עליו, אבל הוא מפתיע והולך על מיכה... אני שובר חזק ועולה לו על השש, הוא נכנס לכוונת מהר מאוד ו.... בטל!!! מיכה זה P47 שלנו שכנראה נפרד מהחבורה.

הלחץ ירד והאדרנלין הפסיק לפמפם.... החלטנו לחזור לכיוון המפציצים, פתאום צעקות בקשר!!! מסרשמידטים עלינו... המפציצים צועקים ואנחנו מעיפים את המצערת עד הסוף ומקווים להגיע בזמן, מרחוק אפשר לראות יריות וצעקות בקשר של המבנה של אלי שנכנס כבר לקרב! חייבים להגיע לעזור.... פתאום אנחנו מזהים אותם! מסרשמידטים!! אני ומיכה מתפצלים וכל אחד לוקח מסרשמידט BF109, אני מצליח להפתיע את שלי ויורה מספר כדורים הוא נפגע קלות וצולל לכיוון צרפת, החלטתי לעלות למעלה ולראות מה קורה עם מיכה... בדיוק מיכה מעדכן אותי שהוא רודף אחרי 109 נוסף בטיפוס... אני מסתכל ב12 גבוה ואני רואה אותו... אבל מה זה מאחוריו?? זה עוד 109!! אני צועק לו שיש לו מטוס על ה6 ושוב דוחף את המצערת עד הסוף... מזל שאנחנו על מטוסים מהירים יותר! הגעתי אל ה109 האחורי וצלפתי כמה פגיעות למנוע שלו... לא נראה שקרה כלום, אני עולה למעלה ושוב צולל עליו והפעם הוא בכוונת טוב... לוחץ על ההדק ובול פגיעה למנוע, הכדורים מנקבים את התא דלק ומבעירים אותו... הוא לא יחזור הביתה היום! אני מסתכל במראה ורואה את הפיצוץ, עפה לו הכנף והוא התחיל לצלול למטה.

טיפסתי חזרה למעלה והתחלתי לחפש את מיכה, הוא אמר שהוא בקרב עם ה109 אבל אני לא רואה אותו בשום מקום... פתאום אני מזהה 5 מטוסים וצרורות של יריות עפות לכל הכיוונים... אני שוב מכניס מצערת ומתחיל לפתח מהירות לקראת הקרב, אני מזהה שניים עולים למעלה מעל כולם... מסתכל טוב, מחפש מחפש ויש צלב על הכנפיים.... עוד שני BF109 במבנה מטפסים למעלה, אני מחליט לרדוף אחריהם... אבל הם גבוהים מידי, אני מאבד מהירות מהר ושם לב שאם אני לא מוריד את האף אני אהיה מטרה נייחת! החלטתי להוריד את האף ולתפוס מהירות, ואז קלטתי את הזוג 109 צוללים ישר עלי!! ישר הורדתי אף למטה והתחלתי לצלול, תו"כ אני מקלל שבמוסטנג יש מלא לוחיות שריון מאחורה ואני לא מצליח לראות את הזוג 109... אני עושה עוד פניה ומגלה שהם עוד שנייה יורים עלי, אני שוב מתמרן וצועק בקשר למיכה שיש לי זוג על הזנב אבל אין לי מושג איפה אני... פתאום אני קולט שהתמרון האחרון העיף אחד מהם מה 6 שלי והוא טיפס חזרה למעלה... אוקיי נשאר אחד, אבל אני עם מוסטנג והוא עם 109, אני יודע שהוא מתמרן יותר טוב, אם אני נכנס לקרב יהיה לי קשה מאוד להתגבר עליו... החלטתי להמשיך לברוח ופתאום אני רואה נותבים עפים מצד ימין שלי... אני שובר חזק ומוריד את המנוע לסרק, אולי הוא יחלוף... אני מחפש אותו ורואה שהוא נמצא בצד ימין שלי שעה 4, אני מחליט להיכנס לקרב ומתחיל איתו מספריים... עולה למעלה והופך עליו עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם, וגם הוא עושה את אותו תמרון, אני לא מצליח להתיישב עליו... החלטתי לנסות לגבור עליו במהירות והמשכתי את המספריים בפחות משיכה ויותר שמירה על מהירות, הוא לא מצליח לשמור איתי ואני מצליח לעלות לו על ה6, הוא קולט את זה ושובר חזק... אני ישר אחריו לא נותן לו לברוח, אני יורה כמה צרורות קצרים והם פוגעים לו ישר בכנף, היא מתפרקת והוא מתחיל לצלול למטה! התיישרתי ונשמתי נשימה ארוכה, זה היה ממש קשה...

התעשתי וישר קראתי למיכה... איפה אתה? הוא ענה ישר ואמר שהוא בדיוק מנסה להבין, ואז אני קולט... איפה אני? התחלתי לחפש, לנסות לזהות ערים או נהרות אבל כלום! הכל נראה אותו הדבר! החלטתי להתחיל לטוס לכיוון מערב, חזרה לאנגליה... בעוד אני מדבר עם מיכה על המיקום ומנסה לקלוט איפה אני, פתאום אני מזהה זוג מטוסים חולפים מעלי... אולי הם משלנו? אני פונה קצת ומסתכל... זה נראה כמו... 109!! זוג 109 נוספים עולים לי על ה6, אני מחליט שהספיק לי ואני מפנה את האף למטה, המוסטנג צולל הרבה יותר טוב, אני רואה את המהירות עולה ואת הכדורים עפים מצד ימין, אבל זה רחוק.. אולי הם מנסים לגרום לי לפנות?! החלטתי להמשיך ולנסות לזהות במראה.. נראה שהם מתרחקים לאט לאט, אני מצליח לברוח! טוב שירדתי ככה נמוך והאצתי מהר! אבל רגע יש פה מצד ימין מסלול.. ואז אני קולט נ"מ יורה ממה שנראה בסיס גרמני! אני נצמד לקרקע ומתפלל לא להיפגע! הכדורים שורקים ליד החופה אבל במזל אני לא נפגע!

אני שוב מסתכל לאחור וכבר לא רואה אותם... כנראה הם התייאשו! אני שוב מתחיל לטפס אולי אני אוכל לזהות איפה אני??? יש! הנה אנטוורפ... אני ישר צועק למיכה והוא מודיע שהוא קרוב והוא הולך לנסות לצלוף במטוסים שעל הקרקע, אני יכול בינתיים לטפס ליד ולתת לו חיפוי... אני מגיע ל3 ק"מ גובה ואז מיכה בקשר - נפגעתי במנוע! הוא יוצא צפונה ואז ישר מתחיל לטוס לכיוון מערב חזרה לאנגליה... בינתיים אני מזהה מטוס בודד מעל אנטוורפ שמתקרב לאזור שלנו, אני מחליט ללכת אליו... אולי אני אפתיע אותו, ובכלל עדיף שלא יקלוט את מיכה... אני מגיע אליו מלמטה ויורה כמה צרורות... הוא נפגע אבל לא מספיק, הוא שובר חזק ואני מחליט לתפוס מהירות שוב... אני פונה אליו ואנחנו מגיעים ראש אל ראש, אני פונה הצידה ולא לוקח ירי ומנסה לפנות אחריו ואז אני קולט... 109 נוסף על ה6 במרחק ירי!!! אני כבר חושב שזה הסוף שלי, פגיעה אחת קטנה בכנף ואני כבר לא יכול לברוח מהם! אני מבצע תמרון עם ג'י שלילי בתקווה שהוא יפספס!!! אני רואה את הנותבים עפים מכל כיוון ואז בום שומע פגיעה! מסתכל ימינה ושמאלה, כנפיים עדיין יש ובלי חורים... אני מחליט לנסות לברוח ומתחיל לצלול... מגיע ל700 קמ"ש והמטוס מתחיל לרעוד, אני מסתכל במראה ורואה שהזוג ישר מאחורי ומנסים כל הזמן לירות, אני עושה פניות חלשות כדי לזוז מהכוונת שלהם... לאט לאט הם מתרחקים במראה, נראה שהצלחתי לברוח. דיי החלטתי שאם אני אמשיך אני לא אצא מזה.

הפניתי את המטוס מערבה והתחלתי לטוס לכיוון אנגליה, שאלתי את מיכה איפה הוא ואחרי מספר דקות הוא פלט לתעלה, המנוע שלו לא יחזיק מעמד עד אנגליה.. המשכתי לכיוון אנגליה, הסטיק כל הזמן מחליט מהידיים המזיעות והדלק הולך ואוזל, אחרי טיסה של עשרים דקות לערך, ראיתי חוף! הנה הבסיס... אוקיי להתרכז, מדפים למטה ואני מגיע לאט לאט.... ובוםםםם..... נחיתה על הגחון! מה???? אוי לא! שכחתי את הגלגלים למעלה!!

תודה על טיסה מעולה!
לילה טוב לכולם,
מור
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Or
מדריך בית ספר לטיסה DCS

הצטרף בתאריך: 15/11/2006

הודעהנשלח: 14:00 ,25 05 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה חוויות מור!

שבוע הבא אני מתכנן לשוב לטוס בקמפיין

מוביל בית הספר לטיסה במגמת מסוקים בסימולטור DCS World

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 20:36 ,25 05 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סיפור קרב מדהים מור!!!

עוד מעט אוסיף את הסיפור (המזעזע) שלי...

סיפור הקרב שלך מזכיר לי את התמונה הבאה:

VIFF
חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 22:12 ,25 05 2011, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה...

באמת היתה טיסה מדהימה, ממש התרגשות כמו של פעם
מחייך
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:31 ,26 05 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סיפור הקרב שלי:

לפני שהתחברנו לשרת ביצענו תדריך, ובדיקות קשר וכיולי whisper ב-TS3.
חשוב לי להזכיר את זה כי זאת הכנה חשובה שדורשת זמן לבצע כמו שצריך כדי שנוכל לתקשר בין המבנים, וראינו שהתעסקות עם זה תוך כדי טיסה זה לא בריא במיוחד....

לפני שהתחילה המשימה ראיתי שאנחנו למעשה 10 טייסים, אך הוקצו לנו רק 8 מטוסי P-51C מוסטאנג , אז ביקשתי מטייסת DD אם אפשר לקבל את מטוסי ה P-38J המיותרים שלהם בשבילי ובשביל ניר.

כך התארגנו ל 8 מטוסי P-51C מוסטאנג, והתחלקנו לשתי רביעיות: האחת בהובלתו של אלי עם סאשה מס' 2 שלו, ושמחה, ויוחאי הם מספרי 3 ו-4, ורביעייה שנייה בהובלתו של מיכה עם אריאל כמספר 2 שלו, ומור ויעל הם מספרי 3 ו-4. וכאמור אני וניר היינו זוג נוסף במטוסי P-38J שלווינו מטייסת DD עקב חוסר שלהם בטייסים. סה"כ 10 מטוסים לחיל האוויר הישראלי. נוכחות מכובדת ביותר!

לשאר טייסות הליווי היו כ-10 מטוסי P-47D של טייסת 102, ועוד 4 מטוסי P-38J מטייסת EAF. היו כ-20 מטוסי B-24J שאוישו ע"י טייסות מהקהילה האיטלקית. מולנו היו כ 30 טייסים גרמנים במטוסי Bf109, Fw190, ו- Me410.
סה"כ 73 טייסים השתתפו במשימה הזאת של הקמפיין.

ההמראה עברה חלק לרובנו והתחלנו טיפוס לעבר חבירה עם המפציצים לקראת חציית קו חוף וכניסה לים פתוח. לצערי איבדנו את יעל, אריאל וניר עקב בעיות טכניות (כל אחד מסיבות אחרות), ונשארנו 7 מטוסים מתוך 10. החבירה עם המפציצים ובין המבנים שלנו התבצעה ללא תקלות והתיישרנו בגובה 25 אלף רגל מעל המפציצים כמתוכנן. לא עבר הרבה זמן וכבר היינו מעל החוף הצפוני של הולנד בנתיב המתכונן.

גם הגרמנים לא איחרו להגיע, ראשונים להיכנס איתנו למגע היו שתי רביעיות של מסרשמיט 109 ואולי גם עוד כמה מטוסי פוקה וולף 190 שהגיעו בגובה שנראה לי כמו 30 אלף רגל לפחות. יתרון גובה משמעותי ביותר, שאפשר להם לבצע יעף ראשון ממצב של יתרון גובה, כאשר הם עוברים מעלינו, הופכים, וצוללים עלינו מלמעלה עם יתרון גדול של אנרגיה.

בנקודת זמן הזאת נדהמתי לגלות שבמקום לצלול לעבר המפציצים כפי שתמיד עשו עד היום, הגרמנים צללו לתקוף אך ורק את מטוסי הליווי, ועשו זאת בצורה מאד נחושה, תוך התעלמות מאד מופגנת מהמפציצים שבינתיים מתקדמים לעבר המטרה בתוך אירופה. מיד הבנתי שיש כאן שינוי טקטיקה משמעותי ביותר מבחינת החברים שמשחקים בצד הגרמני.

למבנה של אלי לא הייתה ברירה והם התחילו להילחם. כולם מעיפים מיכלי דלק נתיקים ונותנים כוח מלא+WEP!! אני זוכר שאני רואה 109 מתחיל להיכנס על שמחה, אשר מיד שבר חזק אחרי שיוחאי הזהיר אותו, ה-109 מוותר, ואני שנמצא מגמה אחת מאחוריהם מבשר לשמחה שהוא נקי ויכול למשוך חזרה למעלה, לחזור לתוך הקרב. יוחאי בינתיים מנהל מרדף אחרי ה-109 שניסה לתקוף, אבל גם הוא חייב לשבור כיוון שבן הזוג של ה-109 מסכן את יוחאי. אלי וסאשה בינתיים מתמרנים עם שאר המסרשמיטים, ואני שומע בקשר שגם מור ומיכה מסובכים עם לפחות 4 מסרשמיטים. אני נכנס לנקות את יוחאי, ונותן כמה פגיעות יפות על ה-109, אך הוא שובר חזק למטה ואני מוותר, מעדיף לשמור על הגובה ומהירות שצברתי עד כה.

כך ממשיך להתפתח לו קרב אווירי מתיש, כמו משחק שח-מט תלת מימדי של הכוח שלנו עם מטוסי 109 ו-190. יש צעקות בקשר, שבירות, ירי, נותבים, הכל נראה כמו חלום רע כי המפציצים בינתיים ממשיכים הלאה והאויב מצליח לרתק אותנו במקום. ייאמר לזכותו של אלי שהצליח להעיר אותנו וברגע שיכולנו ניתקנו מגע בכוח מלא כדי לחזור אל המפציצים. המוסטאנג לא מאכזב, יש לו מעטפת טיסה עם ביצועים מצוינים בגובה 25 אלף רגל והוא משאיר כל מטוס מאחור.

למעשה רק אני אלי ויוחאי הצלחנו לנתק מגע בגובה. סאשה ושמחה איבדו די הרבה גובה בתמרונים שלהם במהלך הקרב, ועל אף שהקרב כבר התפזר והם יחסית נקיים, סאשה פגוע ומנסה לחזור מערבה לכיוון בריטניה, ושמחה לא מצליח לאתר את המיקום שלו. לפי מה שאני שומע בקשר מור ומיכה עדיין מסובכים עם מטוסי אויב.

אין מה לעשות, "דבקות במשימה לאור המטרה". המטרה היא שהמפציצים יגיעו בחיים למטרה בתוך גרמניה, ומשימתנו היא להגן עליהם מפני מיירטים. חייבים לטוס מזרחה ולחבור מחדש אל המפציצים, זאת המשימה שלנו! שמחה, מור, ומיכה יסתדרו... המוסטאנג שלהם מספיק מהיר כדי לברוח אם צריך.

טסנו במלוא המהירות מזרחה ותוך זמן קצר אנחנו מזהים מרחוק את המפציצים. אנחנו כמעט מגיעים אל המפציצים ושוב נכנסים אלינו מטוסי קרב של האויב הפעם מטוסי פוקה וולף 190! מתחיל להתפתח אותו תרחיש כמו מקודם. מטוסי קרב של האויב תוקפים אותנו, מרתקים אותנו למקום ומונעים מאיתנו להגיע למפציצים. אלי ויוחאי נלחמים, אני שובר ויורה קצת על אחד ומפספס, הוא שובר למטה ואני שוב מוותר, נשאר בגובה ומחליט "הפעם אני מגיע למפציצים – לא מעניין אותי!!!" עזבתי אותו והמשכתי להתקרב למפציצים.

אני מתקרב למפציצים ואז נתגלה לעיני מחזה מצמרר: אין ולו מטוס ליווי אחד משלנו מעל המפציצים, ושני מטוסי מסרשמיט Me410 דו מנועיים עם תותחי 30 מ"מ אימתניים מבצעים יעפים על המפציצים ללא הפרעה! אני רואה את הנותבים הצהובים השמנים של פגזי ה-30 מ"מ פוגעים במפציצים ועושים במבנה שמות. הטייסים הגרמנים מקצוענים, מבצעים יעפי חיתוך בסגנון Slashing Attacks שקשה מאד למקלענים של המפציצים להגן מפניהם. בכל חליפה של Me410 אני רואה חלקים עפים ממפציץ כזה או אחר... אחד מאבד מנוע, שני מאבד קצה כנף ומתחיל הטיה בלתי נשלטת, אחר מאבד חלקים גדולים מהזנב... אט אט המפציצים הפגועים לא יכולים לשמור על מבנה ונזרקים החוצה להיות טרף קל לשאר מטוסי הקרב הגרמנים. אני קורא לאלי ויוחאי בקשר – מודיע להם ולשאר הטייסות ליווי שהמפציצים תחת מתקפה של מטוסי מסרשמיט Me410 דו מנועיים קטלניים במיוחד ושיגיעו מהר.

במקביל אני מיד נכנס לפעולה! אני עדיין במנוע מלא, סוגר רדיאטורים למזעור הגרר ,מוריד אף ומבצע האצת "אפס G" קצרה כדי לאסוף עוד מהירות ע"מ לסגור את הטווח למסרשמיט Me410 הראשון. הוא בדיוק יוצא מיעף מוצלח מבחינתו על מפציץ, מושך למעלה אחרי ירי בעוד המפציץ הפגוע מתמודד עכשיו עם מנוע בוער. המסרשמיט מושך למעלה ולשמאל כדי להתארגן ליעף הבא, אבל זה בדיוק מה שרציתי, התזמון הוא מושלם, אני סוגר את הטווח ומתיישב לו על הזנב כמו בסרטים. דפקתי בו כמה פגיעות טובות לתוך הקוקפיט ולכנף שמאל, הוא שובר וצולל למטה, מעשן ומאבד דלק מכנף שמאל.

קלטתי את המסרשמיט Me410 השני מצד שמאל, גם הוא מתארגן ליעף הבא, גם עליו סוגר מהר את הטווח, ומיד כבר עם האף עליו יורה עליו עם כל הכלים שיש לי, נותן לו Slashing Attack מימין לשמאל שירגיש מה זה... איך שאני יוצא ממנו אני מושך חזק למעלה ליו-יו גבוהה לשרוף עודף אנרגיה, הופך וחוזר ליעף נוסף לחסל אותו סופית. אני מביא פגיעות טובות על הכנפיים ושני המנועים, הוא מושך חזק, נכנס להזדקרות מואצת ומסתחרר למטה עם שני מנועיו פגועים, מעשנים כבד. לפי הסטטיסטיקות אני רואה שהם שניהם התרסקו, אך משום מה לא קיבלתי את ה-Kill Credit עליהם.

אני ממשיך לטוס ואז אני עושה את טעות חיי מס' 1: אני חושב שהשטח נקי ומוריד את הראש לתוך הקוקפיט לפתוח מפה כדי להבין איפה אני נמצא ולקרוא לאלי ויוחאי בקשר, להחביר אותם אלי. לא עוברת שניה, איך שאני לוחץ על ה-PTT כדי לדבר בקשר והכל מתפוצץ סביבי עם אלומת אור של נותבים כחולים. חטפתי מכת אש איומה! המטוס כולו רועד מפגיעות של פגזי 20 מ"מ, מעוצמת הפגיעות ה P-38 שלי מתהפך שמאלה ומתחיל להסתחרר, G מטורף ומאבד הכרה... הכל נהיה חשוך!!!

לעזאזל!!! חטפתי חזק מפוקה וולף 190!!! לפוקה הזה יש2 מקלעי 12 מ"מ ועוד 4 תותחי 20 מ"מ קטלניים במיוחד! ההכרה בינתיים חוזרת, אני מודיע בקשר שנפגעתי חזק, ואני מוצא את עצמי בסחרור שטוח הפוך עם הרבה עשן שחור מצד של כנף שמאל. אני מצליח איכשהו לייצב את המטוס לצלילה קלה, ומסתכל מסביב כדי להעריך את הנזק. אני רואה שמנוע שמאל כבה, מקבל חיווי אש במנוע שמאל אך האש נכבית כי אני מספיק מהיר כדי לחנוק את האש. איזה מזל!!! אני עדיין בחיים!!! אני מיד מניץ את פרופלור שמאל, מוריד כח ממנוע ימין כדי לא להגיע ל-overspeed ומנסה לייצב את המטוס, להוציא אותו מהצלילה...

אני מושך בהגה גובה – כלום לא קורה...

בועט בהגה כיוון – כלום לא קורה...

אני מסתכל סביבי ומגלה: אין לי הגה גובה - רק המייצב נשאר מחובר לבומים האחוריים.
אבדו לי גם שני הגאי הכיוון (ל P-38 יש שניהגאי כיוון בקצוות של שני הבומים האחוריים).
וגם חסר לי מייצב כיוון שמאל. למעשה כל הצד השמאלי של המטוס שלי פגוע אנושות, מחורר ככברה, כולל כנף שמאל ומנוע שמאל. אני יכול לראות את האדמה הולכת ומתקרבת דרך החורים הגדולים בכנף שמאל.

מזיז את הסטיק שמאלה בכל הכוח כדי ליישר כנפיים – יש תגובה!!!
המשטח היגוי היחיד שנשאר לי במטוס זה מאזנת של כנף ימין!

אט אט המטוס מרים את האף אך לא מצליח להעלות מעל האופק, ועדיין מאבד גובה לאיטו.

אני מנסה בכל יכולתי לשחק עם המקזזים כדי להרים את האף, אך הסיוט נמשך: אם אני כבר מצליח להרים את האף אז המהירות נופלת, וכשהמהירות נופלת אני נותן עוד כוח במנוע ימין, אבל אז המטוס נכנס לחוסר איזון בציר האנכי: מקבל הטיה דיפרנציאלית חזקה שמאלה לתוך המנוע המת והכנף הפגועה, ושוב מאיים להיכנס לסחרור!

ככה אני נלחם למשך כמה דקות, מאבד גובה לאיטי בעודי מנסה למצוא את האיזון המיוחל בין המקזזים, מנוע ימין היחיד שעובד, ומשטח ההיגוי היחיד שנותר לי: מאזנת ימין.

זה לא קורה. עצוב

עכשיו אני כבר בגובה די נמוך, וצריך להחליט: לקפוץ או לנסות משהו לא קונבנציונאלי.
בנקודה זו אני עושה את טעות חיי מס' 2: פותח מדפים למצב Combat.

חשבתי אולי איכשהו זה יעזור להרים את האף (זה בד"כ עובד), אבל הייתי צריך לחשוב על זה: אם כל הצד השמאלי של המטוס שלך כולל הכנף מחורר ומרותש, אז מן הסתם גם המדפים בצד הזה פגועים!

המדפים מתחילים לרדת ולהשפיע על האווירודינמיקה של המטוס, ושוב מתעוררת אותה בעיה של חוסר איזון דיפרנציאלי: מדף ימין תקין מייצר המון עילוי, מדף שמאל מחורר/מרותש/ אולי בכלל לא קיים. המטוס עכשיו מקבל הטייה חזקה שמאלה שמהר מאד הולכת ומתגברת עד לאובדן שליטה מלאה, ואני נמוך מדי מכדי לנטוש.

זהו. כך זה נגמר. בחריץ שחור, מפיוח ובוער אי שם באיזה יער ליד הריין.
...Dear Mrs. ViFF, we are sorry to inform you

לסיכום:

אין כמו בן זוג שמחפה עליך בזמן שאתה בודק במפה.

מגיע לאלי ויוחאי ח"ח מטורף וציון לשבח על התפקוד שלהם ביחד כזוג. ראיתי במהלך הטיסה הזאת (גם אחרי שהופלתי נשארתי להקשיב בקשר) את אלי ויוחאי מתפקדים ממש יפה במהלך הקרב. הם תקשרו אחד עם השני באופן רציף ואפקטיבי, שמרו על אחידות המבנה שלהם ושיתוף פעולה בקרב ותמרון כמו שצריך! היה תענוג לשמוע איך הם ממצים את ה"חוזה" שבין השניים שטסים כזוג בכל אחד מתהליכי הקרב: תקיפה-חיפוי-חבירה מחדש-תקיפה וחוזר חלילה.

בנוסף, מיצוי הביצוע שלהם למשימה שלנו הייתה הכי טובה מבננו: הם נשארו עם המפציצים עד הסוף, גם אחרי שהמפציצים זרקו פצצות והיו בדרך הביתה. שלא כמו במשימות הקודמות הגרמנים הפעם הוסיפו לתקוף את המפציצים גם כשהיו בדרך חזרה הביתה. רק אלי, יוחאי ו-cmirko (מטייסת 102) נשארו בחיים כדי להגן עליהם.

כל הכבוד לכם, הטיסה שלכם צריכה שתהווה דוגמה לגבי איך זוג צריך לעבוד ביחד. מר. ירוק

כל הכבוד גם למור, שמחה, ויוחאי, שהצליחו להחזיר את המטוסים הביתה! כל הכבוד!

במימד של השת"פ עם שאר הטייסות בצד שלנו, היו כמה בעיות עם החברה האיטלקים, במיוחד עם Aquila שכל הזמן דיבר בתדר חירום. היה בלתי אפשרי לתקשר עם מובילי המבנה של מטוסי ליווי מטייסות אחרות, כמו 102 וה-EAF. דיברתי איתו לאחר המשימה והוא הבטיח לי שהוא יסדר את ה-whisper שלו רק למפציצים, הוא התנצל ואמר שזה לא יחזור על עצמו. החברה שהטיסו מפציצים די פישלו, המבנה שלהם היה פרוס וגדול מדי, מה שהפך את משימת הליווי לעוד יותר קשה לביצוע. אין פלא שנפלו לנו 14 מפציצים למטוסי יירוט גרמנים.

והמימד האחרון זה האויב: ראינו שבמשימה הזאת, שלא כמו במשימות הקודמות שהאויב ריכז מאמצים על המפציצים ישר על ההתחלה, הפעם האויב התעלם מהמפציצים בהתחלה באופן מופגן וריכז את כל כוח האש לו על מטוסי הליווי כדי לרתק לקרב נייח ולהפריד אותם מהמפציצים. כאשר הם ריתקו אותנו והמפציצים התרחקו, הם הכניסו את מטוסי ה- Me410 לתקוף את המפציצים ללא הפרעה. ריכוז מאמץ וכתישה של מטוסי הליווי שלנו בתחילת המשימה איפשר לאויב לתקוף את המפציצים גם לאחר זריקת הפצצות ולהמשיך להפיל.

צריך ללמוד איך להתמודד עם הטקטיקה החדשה הזאת של האויב, יש בה אחלה אקשן כי אנחנו נכנסים לקרבות אוויר מאד אינטנסיביים ודי מהר מיד אחרי חציית קו חוף אירופה. אך הטקטיקה הזאת מאד מסוכנת כי מהר מאד אנחנו מאבדים את המפציצים. אשמח לשמוע את דעתכם והצעותיכם: איך בכל זאת נצליח לעמוד בצורה יותר טובה במשימה שלנו.

בסה"כ מאד נהניתי מהמשימה!
VIFF
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 23:16 ,26 05 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל כך התבאסתי כשהמשחק קרס.. נשמע שהיה טוב . ניפגש במשימה הבאה

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 23:22 ,26 05 2011, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמה שאני מקנא, במקום לטוס שם איתכם אני מחשב דיפרנציאלים ואינטגרלים חחח... נו טוב לפחות עוד שנתיים שלוש אני אוכל להסביר לך למה אתה נופל מהשמיים ולהגיד לך שאין לך מה לעשות קורץ

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
xcom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 2:19 ,27 05 2011, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלון, אחלה סיפור קרב! מזל שמישהו הצליח להיות באזור של המפציצים בכלל! רעיון

אבל מה עם הסטטיסטיקות?? איך אפשר להיכנס לראות?
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 2:27 ,27 05 2011, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

http://89.163.173.82/SEOW/MP4public/Statistics/MP-Statistics.php
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים