עזרה עם קיזוז - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 227 גולשים:
225 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> עזרה עם קיזוז

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
1אוראל1
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 20, 2009

הודעהנשלח: 21:29 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: עזרה עם קיזוז תגובה עם ציטוט

שלום!

אני עושה טיסות עם ססנה 172P של תומר חיים לאילת, וכאמור בססנה של תומר חיים אין טייס אוטמתי ולכן צריך לקזז.

השאלה שלי כזאת, תמיד בקיזוז אני מסתבך לא מצליח לשמור גובה כל 5 שניות אני צריך לקזז למטה ולמעלה כדי לשמור גובה וזה מעצבן!
רציתי לדעת אחת ולתמיד איך מקזזים נכון צעד בצעד ומפורט.

תודה מראש!

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
http://www.youtube.com/user/orelst?feature=mhee
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 21:52 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תייצב את המטוס עם הסטיק (בלי לקזז) ואז תשתמש במקזז כדי לשחרר את הלחץ מהסטיק.

זה מאוד פשוט במציאות כי הסטיק "נלחם" בך. אני מניח שעם FF זה גם יחסית פשוט.
אבל גם עם ג'ויסטיק רגיל זה לא מתוחכם. אתה מתחיל בקיזוז קטן, רואה כמה "לחץ" זה משחרר לך, וממשיך לקזז בהתאם.

שתי נקודות חשובות.
1. למקזז יש תגובה מאוחרת. הוא לא משפיע באותה המהירות שהסטיק משפיע. אז לקזז לאט ובסבלנות.
2. אתה מקזז כדי לשחרר לחץ, שים לב שאתה לא מתחיל להטיס בעזרת המקזז. אתה תמצא את עצמך תופר בשממים. (מה שקורה לך לדעתי)

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Blackout
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 15, 2009

הודעהנשלח: 21:52 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרעיון של קיזוז, כפי שאתה יודע הוא לאפשר לטייס לטוס בלי להפעיל לחץ קבוע על הסטיק כדי לשמור את אף המטוס ישר.

מה שצריך לעשות הוא כך:
אתה מתחיל ממצב שבו אתה ידנית מחזיק את הסטיק במצב שהמטוס טס בזווית האף הרצוייה (במקרה שלך ישרה ואופקית). לאחר מכן אתה מתחיל לקזז בכיוון שבו אתה מחזיק את הסטיק, לאט לאט ובעדינות.
מדי פעם שחרר מעט את הסטיק, ותראה איך המטוס מגיב - אם הוא עדיין מרים/מוריד אף(זה צריך להיות ממש מינורי) - תחזיר את הלחץ על הסטיק כדי לעצור אותו ותמשיך לקזז, אם לא המשך לקזז ושוב שחרר מעט את הסטיק מדי פעם לבדיקה, וחוזר חלילה, עד שהסטיק משוחרר לגמרי.

בהתחלה זה דורש תרגול ומחשבה - ולאט לאט זה נהיה אוטומטי ואתה עושה את זה ברצף. אני היום לא חושב על זה בכלל, זה נהיה טבע שני לקזז.

עכשיו - זה יעזור לך רק אם אין רוחות ומשבים בגובה, במקרה של רוחות ומשבים, אין ברירה - קיזוז לא יעזור לגמרי אלא רק יעזור להקל על המאמץ - אתה תצטרך לשחק כל הזמן עם הסטיק, אבל בקטנה.

תחשוב שבססנה אמיתית עם היגוי מכאני, אתה ממש מרגיש את הלחץ שמופעל על ההגאים ביד - זה מאמץ בלתי רגיל - חייבים לקזז אחרת הולכת היד מחייך
אח"כ צריך להתמודד עם הרוח - כמו בפעם שטסתי במציאות מהרצליה לראש פינה, במזג אוויר מלא חתחותים, והייתי צריך כל הזמן להטיס את המטוס ללא הפסקה, כל הדרך - לא ממש נעים, אבל מאתגר מחייך

ירון א.
טייס פרטי על C172 בעולם האמיתי - תענוג מזוקק
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:03 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי תודה רבה! אני יעבוד על זה אולי יש עוד טיפים לקיזוז?

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס
Blackout
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:06 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרבה סבלנות, והרבה עדינות מחייך

ירון א.
חזור למעלה
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:27 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי תודה!

ויש לי שאלה אם אני טס עם הC172SP הדיפולטי לאילת אני יכול לעשות טיסת CVFR עם טייס אוטמטי? כאילו לנעול גובה ככה שאני לא יצטרך לקזז ולנווט את המטוס עזרת הHDG לנקודות הCVFR?

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 23:21 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוודאי שאפשר.
אתה יכול אפילו לעשות את כל הטיסה על ט"א מלבד המראה ונחיתה.
מכיר כמה חברה שהתלהבו מט"א שלושה צירים על 172RG ואשכרה טסו ככה מהרצליה לראש-פינה.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Blackout
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:40 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במטוסים כבדים מסויימים, אפשר גם שהט"א ינחית את המטוס עפ"י הILS מחייך

ירון א.
חזור למעלה
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:40 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

והם טסו CVFR?

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:

נערך בפעם אחרונה על-ידי 1אוראל1 בתאריך 0:53 ,4 נובמבר 2010, ה', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
Blackout
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:41 ,3 נובמבר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, למה לא?
אפשר להכניס את נקודות הציון של נתיבי הCVFR לGPS, ולכוון את הט"א שיטוס עפ"י הGPS, זה אשכרה עובד מחייך

אפשר גם לעשות מה שאמרת, ולכוון עפ"י הHDG בטייסים אוטומטיים שלא תומכים בטיסה עפ"י GPS.

ירון א.
חזור למעלה
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 0:57 ,4 נובמבר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מעדיף משהו ראליסטי שזה הHDG. בכל מקרה תודה!

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
חזור למעלה
Blackout
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 6:55 ,4 נובמבר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוראל - טייס אוטמטי לפי GPS הוא ריאליסטי לחלוטין. למעשה ברוב מטוסי הנוסעים זה עובד ככה (מה אתה חושב שהטייסים משחקים עם הHDG במהלך הטיסה? מה פתאום! הם משחקים FSX תוך כדי - נכון שרון? קורץ )

וגם בטייסים אוטומטיים שמורכבים היום בססנה יש כאלה - לדעתי בCWK החדש של מונאייר יש טייס אוטומטי כזה - זה לא נדיר.

מצד שני - אם אתה רוצה להתמקצע בהטסה, קיזוז זה חלק בלתי נפרד מהסיפור, ולטוס עם ט"א כל הדרך זה לעקוף את זה ו"לעגל פינות".
אני ממליץ בטיסה ארוכה, כגון טיסה לאילת או אפילו לר"פ, שחלק מהטיסה תטוס ידנית, ותתמקצע בקיזוז, וחלק שני תטוס עם ט"א בכיף מחייך

ירון א.
חזור למעלה
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:59 ,4 נובמבר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחלה רעיון!!! אני ינסה את זה!

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 16:34 ,4 נובמבר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קיזוז המטוס למצב הטיסה הרצוי ולזווית ההתקפה הרצוייה הוא לדעתי מיומנות הטיסה החשובה והבסיסית ביותר, עדיף לשלוט בהטסה ידנית באופן מלא לפני שנוגעים בטייס האוטומטי. במציאות לא מפעילים טייס אוטומטי עד גובה בטחון, וגם במהלך הטיפוס אליו מטפסים מקוזזים למהירות הטיפוס, אי אפשר לברוח משליטה בקיזוז המטוס(כמו שאורי אמר, במציאות זה קל יותר כי מרגישים פיסית את ירידת הלחץ מהסטיק/יוק ולפי זה יודעים איפה לעצור את המקזז), בסימולטור הקיזוז נעשה ע"י מבט על החלק העליון של פאנל המכשירים ביחס לאופק, וקיזוז למצב שהפאנל נשאר במקומו גם כשעוזבים את הסטיק.
אם בכ"ז החלטת להתעצל:
גם בססנה של תומר פעיל הטייס האוטומטי, פשוט לא מותקן פאנל שלו. קיצורי המקשים פועלים.
אחרי שהתיישרת בגובה ואתה יציב פחות או יותר בגובה(מד שיעור טיפוס/הנמכה באיזור ה-0), אם תלחץ Ctrl-z תפעיל את פונקציית altitude hold (שמור גובה נוכחי).

ביקשת טיפ לאיך מקזזים, אני אתן לך טיפ לקיזוז לטיסה אופקית(שמירת גובה), ושיטה שאמורה לעבוד לך(לא בהכרח "הנכונה"), לא מתיימר להסביר הכל:
1. קבע כוח מנוע (בססנה172 בד"כ בסביבות 2,300סל"ד לשיוט).
2. הסתכל במד שיעור טיפוס/הנמכה, נקרא לו לצורך העניין VSI

כשהמחוג נמצא ב-0, המטוס טס אופקית(בגובה קבוע).
בהתאם למצב המחוג הרם/הורד בעדינות אף(מחוג-למטה: הרם אף, למעלה: הורד אף)עד למצב שהמחוג נמצא ב-0. ספור עד 5 ושמור על המחוג ב-0, כל משך הספירה. קבע את מצב היוק(השתדל לא להזיז את היד מהמצב שהגעת אליו)
3. העבר את המבט אל מעל ללוח השעונים ובייחס לאופק. שחרר טיפ טיפה את הסטיק ובאיטיות, עצור כאן. הלוח שעונים זז טיפה למעלה או למטה(אם יותר מטיפה: אז שחררת יותר מדי סטיק)- תחזיר את הפאנל למקום המקורי ביחס לאופק בעזרת המקזז, בהתחלה הרבה לחיצות, אח"כ ההחזרות יהיו כבר עדינות עם לחיצות בודדות.
וככה תמשיך בתהליך של שחרור הסטיק/יוק בהדרגה וטיפ טיפה בכל פעם והחזרת הפאנל למקומו ביחס לאופק בעזרת לחיצות על המקזז.
המשך בתהליך עד שתוכל לעזוב לגמרי את הסטיק והפאנל ישאר במקומו בייחס לאופק.
4. החזר את המבט אל ה-VSI, בצע תיקונים קלים של האף אם יש צורך להחזיר את המחוג ל-0.
5.מכאן התהליך חוזר על עצמו, איפוס VSI עם הסטיק, ואח"כ מעבר למבט מעל לוח השעונים ביחס לאופק ושיחרור הדרגתי של הסטיק תוך כדי החזרת הפאנל למקומו ביחס לאופק. וחוזר חלילה עד טיסה עם מחוג ב-0, כמעט בלי לחץ על היוק.
כמו שנאמר קודם לכן, צריך להיזהר ממצב שעוברים להטיס את האף עם המקזז!

זה ייקח המון זמן בהתחלה עד שתגיע לטיסה אופקית מקוזזת עם לחץ לא מורגש בסטיק, אבל תקדיש את ההמון זמן הזה כדי ללמוד לבצע, ועם התרגול הזמן ילך וייתקצר.

כמה עקרונות:
תיקון הקיזוז הראשון והראשונים יהיו יחסית גדולים, ברמה של עשרות לחיצות, לאחר מכן תיקוני הקיזוז יהיו בלחיצות בודדות על כפתור הקיזוז.
תהליך הקיזוז לוקח קצת זמן אבל עם התרגול לומדים לקזז מהר יחסית.
רצוי להעיף מבט החוצה ולסרוק סביב לפני שמתמקדים ב-VSI כדי לוודא שכשהראש בפנים והעניים על ה-VSI-לא תיכנס בשום דבר שחולף מולך.

קשה להסביר קיזוז בכתב, לרוב קל יותר בהדגמה ובטיסה, לכן הצטרפות לבית ספר וירטואלי תתרום למיומנות.
יש עוד המון ידע שלא נגעתי, כמו הבעייתיות של השימוש ב-VSI ועוד ועוד, ולא אגע, לטובת הפשטות.

לפני שמי שלמד/מלמד ב-VFS/IFS קופץ, אני רק אוסיף ואומר:
אין שיטה נכונה לקזז בסימולטור, כי בסימולטור לא מקזזים כמו בחיים. נקודה. וכל השיטות ה"נכונות" לכאורה הם המצאות לטובת הסימולטור. מה שעובד לך הכי מהר-זאת השיטה הנכונה עבורך!

אני ממליץ גם לנסות לעבור למקזז בציר ולא בכפתורים, כלומר להגדיר את אחת הידיות ביוק או אם יש לך מצערת נפרדת, להגדיר את הידית כציר מקזז(Elevator trim axis) בסימולטור. הסיבה היא שזה הרבה יותר טבעי ומהיר לקזז ככה. שחרור עדין של היוק>אף עולה-דחיפה קלילה של ידית המקזז להוריד אותו למקומו, ואז באופן טבעי תבוא תנועה מתואמת של שחרור היוק ודחיפת ידית המקזז לקיזוז עדין וסופי במהירות הבזק. פשוט איכות חיים.
כל זמן שאתה לא טס במטוס עם פסיעה משתנה-יש לך ידית פנוייה, זה גם יעזור לך להבין את העיקרון והחזרה לכפתורים כשתצטרך את הידית,תהייה קלה.
אתה יכול גם לעבור לשליטה בתערובת עם מקשים במקום ציר-זה הרבה יותר פשוט מקיזוז עם מקשים, וככה ישאר לך ציר למקזז באופן קבוע, שזה דבר מצויין ומקל על החיים מאד.

מולי
חזור למעלה
1אוראל1
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:15 ,4 נובמבר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ואווווו תודה רבה!!! אני יחרוש על זה!!!!!! תודה!

ובקשר לידית קיזוז: ניסיתי הרבה פעמים לעשות שציר אחד של היוק תיהיה מקזז אבל לא הצלחתי! איך עושים את זה?

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים