מדפים|FLAPS - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 439 גולשים:
438 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית -> מדפים|FLAPS

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
king
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 08, 2007

הודעהנשלח: 21:30 ,19 אוקטובר 2010, ג'    כותרת הודעה: מדפים|FLAPS תגובה עם ציטוט

בזמן האחרון אני מתעניין בבנית קוקפיט..בנתיים יש לי גלגלים וספיד בריקס אני מעוניין לבנות עוד מצערת שעוד מעט ניר יוציא מדריך ולבנות מדפים כמו במטוס737..יש למישהו רעיון לעשות את זה?יש לי בעיה אני צריך להגדיר כפתור שאני נוגע בו הוא מוריד את המדפים ל30 מעלות נגיד ולא שאני נוגע בו הוא עושה פעולה של מדפים למעלה או למטה..אם מישהו הבין ויש לו רעיון תנו בראש מחייך

יהונתן ק

http://ivao.org.il/gd/?vid=463505&ct=&UD=&CUN=[/img]
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 23:21 ,19 אוקטובר 2010, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

צריך לבדוק באופציות של FSX אם יש לך דרך להקצות מקש לכל תחנת מדפים, או לחלופין להקצות ציר בסטיק למדפים.
עדיפה לך האופציה השניה כמובן. אם זה תומך בציר אתה פשוט בונה עוד "מצערת" את המוט אתה מרכיב על מסילה משוננת עם מדרגות קטנות (צריך רק להתחשב במומנט על ציר הפוטנציומטר בתיכנון) והרווחת מחייך

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 3:24 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba כתב:
צריך לבדוק באופציות של FSX אם יש לך דרך להקצות מקש לכל תחנת מדפים, או לחלופין להקצות ציר בסטיק למדפים.
עדיפה לך האופציה השניה כמובן. אם זה תומך בציר אתה פשוט בונה עוד "מצערת" את המוט אתה מרכיב על מסילה משוננת עם מדרגות קטנות (צריך רק להתחשב במומנט על ציר הפוטנציומטר בתיכנון) והרווחת מחייך

א. ב-FSX ניתן להגדיר ציר למדפים. כך שאם תבנה ידית מדפים(או תשתמש במוכנה כדוגמת אחת הידיות ממצערת סייטק) תוכל להפעיל איתה מדפים.
ב. בעזרת FSUIPC (מלא, חוקי ורשום) ניתן להגדיר את ה-מיגרעות במסילה של המדפים("המדרגות"), הכל מוסבר במדריך של FSUIPC בפרק Joystick Calibration תחת Calibrating flaps with specific détentes. השיטה קלה מאד, וההסבר עוד יותר.

העיקרון הוא סינכרון של מיקום פיזי של הידית על המסילה של ידית המדפים שלך עם מצב המדפים במטוס בנקודה שאתה עושה את הסינכרון. כלומר אם הורדת ידית עד למצב שהמדפים נמצאים ב-5 מעלות וביצעת סינכרון ב-FSUIPC. הוא יגדיר אותה כתחנה, וכן הלאה לכל התחנות(המדרגות) הדרושות. וכך בכל פעם שידית המצערת תהייה בדיוק! במיקום שסינכרנת תישלח "פקודה" למדפי המטוס לרדת לערך המדוייק המסונכרן לתחנה שבה "יושבת" ידית המדפים. ובין המגרעות המדפים יורדים באופן רציף המכוייל למרווחים בין המגרעות כפונקציה של מיקום הידית.
תכין ידית עם מגרעות במרווחים פרופורציונליים, תסנכרן את המגרעות עם מצבי המדפים של המטוס, וזה הכל.
ההסבר במדריך עצמו מפורט יותר ומאד פשוט.
As simple as that.

הערה:
FSUIPC, אם עדיין לא הספקת להכיר, הוא כלי המחבר את העולם(הפיסי ותוספים מחוץ לסימולטור) עם הסימולטור, דרוש בהמון תוספים:
http://www.schiratti.com/dowson.html
בד"כ קונים אותו ב SimMarket. חשוב לקנות את הגרסא המתאימה לסימולטור(3 ל-FS9, ו-4 ל-FSX).
קיימת גם הגרסא החינמית הלא רשומה, אבל היא מוגבלת מאד, ולא מאפשרת כיול צירים.

אם אתה רוצה לעשות את זה עם כפתורים, השיטה המטופשת היחידה לדעתי היא פשוט לספור כמה לחיצות על הורד מדפים מהר/לאט נדרשים לכל תחנה, ואם יש לך בקר(סטיק וכד') עם כפתורים ניתנים לתיכנות, אתה יכול לתכנת את מספר הקשות המקש שם לכפתורים. ואז למה אתה בכלל בונה ידית מצערת? אתה צריך בשביל זה מקלדת שניתן לתכנת את המקשים מבולבל

מולי
חזור למעלה
king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 6:17 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה אומר שאני יכול נגיד להחליף את המצערת שעל הג'ויסטיק שלי בעצם לידית מדפים והסימולטור כבר לבד ידע שאני מוריד אז כמה להוריד וכמה להעלות?כי התוכנה שצעת עולה כסף .. רעיון

יהונתן ק

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 8:23 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

king כתב:
אתה אומר שאני יכול נגיד להחליף את המצערת שעל הג'ויסטיק שלי בעצם לידית מדפים והסימולטור כבר לבד ידע שאני מוריד אז כמה להוריד וכמה להעלות?כי התוכנה שצעת עולה כסף .. רעיון
לפני שאני עונה, אני חייב לומר שאתה בר מזל שחומרי הגלם לידית המדפים שלך לא עולים לך כסף.. נבוך
זה חצי ממה שאמרתי. אם אמרתי שמי שיוצר את המדרגות זה ה-FSUIPC, ואתה מחליט לוותר עליו, לפי מה החלטת שהסימולטור כל כך חכם וידע בכמה להוריד או להעלות מדפים? הסימולטור ידע שאתה מוריד מדפים כי הוא יודע לשייך את הציר למדפים והוא יוריד באופן רצוף בכמות לפי הזזת הידית. לא במדרגות. אתה יכול לקבל 8 מעלות, 23, 32.74, 40, 50 וגם בפוקס איזושהי מדרגה, לפי מיקום הידית. אתה יכול לנסות להוריד את הידית עד למדרגות ולסמן ליד הידית את גודל המדרגה. אבל זה לא כיול אמיתי של הידית למדרגות של המדפים(שבאופן עקרוני הוא לא מהלך לינארי רצוף של המדפים לאורך מהלך הידית, כי המדרגות הן לא במרווח קבוע) וחוץ מזה זה יכול להשתנות, לצאת מכיול בפעם הבאה שתיכנס לסימולטור וכד', ואז תצטרך שוב לעשות את אותו תהליך ולסמן מחדש את סימוני המדרגות. ה-FSUIPC מבצע את הכיול באופן פשוט. לדעתי האישית ה-FSUIPC הוא ממש תוסף החובה הראשון שצריך לקנות לסימולטור, לפני כל מטוס או סינרי או איזשהו תוסף אחר. הוא נותן כל כך הרבה תוספת שליטה בסימולטור, כמו הדבר הבסיסי שאני באופן אישי משתמש המון. כיול סטיק ומצערת(למעשה את כל הצירים שאני משתמש) בלי לצאת מהסימולטור, אפילו תוך כדי טיסה. חוץ מזה יש לו יכולת תיכנות ומקרו של פקודות ושליטה במטוסים מתקדמים, כל הכפתורים של הסטיק, המצערות, הפדלים, ה-gamepad וכו' מתוכנתים בסימולטור ולכל מטוס יש לי סט אחר של תיכנותים ואת זה עושה ה-FSUIPC. וכאמור כמעט כל תוכנה שעובדת עם הסימולטור צריכה אותו(בד"כ הגרסה החינמית אומנם, אבל הגרסא המלאה היא בונוס רציני).

תחליט מה שתחליט, תתייחס לזה כחלק מעלות חומרי הגלם לידית המדפים. כל בונה קוקפיטים מתקשר עם הסימולטור דרך ה-FSUIPC. לא מספיק שהמחשב זיהה את הבקר, גם הסימולטור צריך לדעת לתרגם את הסיגנל מהבקר לפקודה מעשית למטוס בסימולטור. בלי FSUIPC מלא, הבקר פשוט לא יהייה אפקטיבי(אפילו ברמת כיול, הרי אתה לא מקבל עם ידית המדפים שתבנה תוכנת כיול, וה-windows בטח לא ידע מה לעשות איתו בלי דרייבר או רכיב כיול). באותו אופן מחוונים חיצוניים מקבלים את המידע על נתוני מצב המטוס מה-FSUIPC (אפרופו בוני קוקפיטים)
דרך אגב, לא אני כתבתי
king כתב:
בזמן האחרון אני מתעניין בבנית קוקפיט..
כך שה-FSUIPC אמור כבר מזמן לשבת בסימולטור שלך(אם התכוונת ברצינות למה שכתבת).

עד כאן מה שיש לי לומר בנושא, מכאן אתה לוקח. אם תשתמש בידית מוכנה(כמו המצערת בסטיק) אולי תסתדר, לידית שתבנה-תשכח מזה שתסתדר בלי.

מולי
חזור למעלה
king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 16:58 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה על העזרה התקנתי את התוכה כולל רישיונות סוףסוף שמח מאד אני לא רואה כלום עולה אם הסימולטור רק שאני לוחץ בזמן טיסה על ALT מופיע לי בצד ימין ADDON ושם התוכנה..חוץ מידית מדפים היא עושה עוד דברים טובים? מחייך

יהונתן ק

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:30 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

king כתב:
תודה רבה על העזרה התקנתי את התוכה כולל רישיונות סוףסוף שמח מאד אני לא רואה כלום עולה אם הסימולטור רק שאני לוחץ בזמן טיסה על ALT מופיע לי בצד ימין ADDON ושם התוכנה..חוץ מידית מדפים היא עושה עוד דברים טובים? מחייך
תקרא את התיעוד. היא אכן שוכנת בתת-התפריט FSUIPC... שנמצא בתפריט Add-on. זה תוסף שהוא מאפשר שליטה בסימולטור או לאפשר לסימולטור שליטה והעברת מידע אל מיחוצה לו, הוא לא מציג את עצמו אם לא משתמשים בו..., תתחיל בלימוד כיול ג'ויסטיק, אח"כ תלמד את הפרקים שנמצאים בחלק השני של המדריך שנמצאים תחת הכותרות:

אח"כ אפשר גם לקרוא על השליטה במז"א, עננים,ראות ושונות(Miscellaneous).
אפשר לשלוט דרכו בהרבה דברים אפילו באורך זמן הסוללה שבהרבה מטוסים נגמרת במהלך ההכנות לטיסה(באופן לחלוטין לא מציאותי), ויש עוד הרבה אפשרויות.
אני ממליץ מאד לקרוא את המדריך שמגיע עם התוסף. מגיעים כמה, אבל חשוב לקרוא את User Guide ואם סיימת ואתה שולט בתוסף וביכולות שלו אז עוברים למדריך for Advanced Users.
מבחינתך מספיק שתלמד בשלב ראשון לכייל את הסטיק (או כל ציר) מתוך סימולטור בזמן הפעולה שלו. זה ייתן לך כבר נוחות בהפעלת הסטיק שלך ופיתרון לידית מדפים העתידית.
כל השאר כדאי ללמוד בהמשך, אני ממליץ מאד ללמוד ולא לשכוח מהתוסף אחרי שלמדת לכייל.
יש לו עוצמה בלתי רגילה בתכנות ביצוע פעולות לכפתורים או מקשים במקלדת, גם לפי מטוס מסויים. אבל הפירוט לזה מופיע במדריך למתקדמים, כולל כתיבת מקרו.
כל הכבוד. לדעתי עשית נכון בקניית התוסף(מקווה שאני לא תמים בעניין קניית), אם תלמד אותו כמו שצריך, תבין עד כמה היו מוגבלים חייך בסימולטור לפני כן. ולמה אי אפשר בלעדיו אם אתה בונה לעצמך קוקפיט או חלק מקוקפיט.

הרבה אנשים לא מודעים שקיים כזה תוסף, כי הוא לא מפעיל זיקוקי דינור בסימולטור, או נראה כמו מטוס או סינרי. רק כשאתה כבר משתמש מתקדם בסימולטור אתה מבין עד כמה הוא חשוב!
סתם דוגמא: סיימתי לפני יומיים מעבר ל-Winsows 7, התקנתי FSX ו-FS9 כולל כל ה-SPs ועוד לפני שעשיתי שם משהו עשיתי 2 דברים: גיבוי ההתקנות המקוריות של שני הסימולטורים והתקנה של FSUIPC בשניהם. זה הכי חשוב לי אחרי ההתקנות. מבחינתי לא סיימתי התקנה אם לא מותקן FSUIPC (והסימולטורים הנקיים אחרי התקנה מגובים).
בהצלחה.

מולי

נערך בפעם אחרונה על-ידי Muli בתאריך 9:49 ,21 אוקטובר 2010, ה', נערך בסך הכל 4 פעמים
חזור למעלה
king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:40 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה ניסיתי לעשות כמה ניסויים ולשנות את המצערת שבאה אם הסטיק לידית מדפים לראות מה קורה לא ממש הלך לי אבל אני אנסה שוב..אולי התוכנה הזאת גם יכולה נגיד שאני מוריד את הגלגלים או שאני עושה פניות חדות מדי להדליק לי נורת אזהרה שהיא בעצם לד?

יהונתן ק

חזור למעלה
Muli
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:58 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

king כתב:
תודה רבה ניסיתי לעשות כמה ניסויים ולשנות את המצערת שבאה אם הסטיק לידית מדפים לראות מה קורה לא ממש הלך לי אבל אני אנסה שוב..אולי התוכנה הזאת גם יכולה נגיד שאני מוריד את הגלגלים או שאני עושה פניות חדות מדי להדליק לי נורת אזהרה שהיא בעצם לד?
האמת שאני לא הגעתי לרמה כזאת של שימוש אבל יכול להיות שאפשר בעזרת איזשהו API ושפת התכנות LUA(שפת קוד פתוח) שה-FSUIPC יודע לעבוד איתה בעזרת Plug-in שיש בו עבור השפה הזאת(ואני כרגע לא שולט בה) יש מדריך לשימוש ב-LUA בהקשר של ה-FSUIPC בסט המדריכים שבא עם התוסף. אבל צריך לדעת את השפה הזאת קודם כל. זה שימוש כבר מאד מתקדם בתוסף.
http://www.lua.org/about.html

יש המון מרחב ללימוד הפוטנציאל של ה-FSUIPC.
הצצתי עכשיו במדריך של ה-LUA וראיתי שה-FSUIPC מוסיף ספרייה שנקראת gfd והיא מאפשרת לקרוא מצב מתגים, ידיות, מחוונים, ואינדיקטורים של המטוס.
אז בעזרתה אפשר בעזרת תוכנית LUA פשוט לקרוא את מצב ידית הגלגלים או מצב האופק המלאכותי ולשלוח פקודה לדרייבר של בקר שישלח סיגנל ללד. וככה לממש את מה שרצית.

דרך אגב לא הצלחת לשנות את הציר של ידית המצערת לציר מדפים דרך הגדרות הצירים בסימולטור? אחרי שתעשה את זה ותראה שהמצערת מעלה ומורידה מדפים תיגש ל-FSUIPC כדי להגדיר מדרגות. להגדיר ציר בסימולטור עצמו לא צריכה להיות בעייה.
וחוץ מזה תקרא מסודר את המדריך של ה-FSUIPC, לא בטוח שתצליח הכל בניסוי וטעייה.

מולי
חזור למעלה
king
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:16 ,20 אוקטובר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עדכון קטן:לא הצלחתי להגדיר מדפים כמו שצריך בגלל קשיים בהבנת התוכנה אחרי שהתאמצתי בקריאת המדריך.. מה שכן הצלחתי להגדיר את המצערת לספוילרים עכשיו נשאר רק להבין איך לעשות שהלדים ידלקו כמו בסימולטור ולראות איך בונים את סביבת המצערת ובניית המצערת עצמהשמח מאד

יהונתן ק

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> חומרה/חומרה ביתית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים