שאלה לגבי ירי באקדח - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 554 גולשים:
553 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> תעופה וביטחון -> שאלה לגבי ירי באקדח

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
yair0865
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 11, 2008

הודעהנשלח: 19:14 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: שאלה לגבי ירי באקדח תגובה עם ציטוט

שלום חברי הפורום.

בתור חובבן אני די מתעניין בירי באקדח. האם הירי באקדח דומה לירי ברובה? כלומר, האם צריך לעצום עין בעת כיוון הירי? אשמח לדעת אם קיימים מדריכים באינטרנט לגבי ירי באקדח. אני די חושש לגבי הצבא בקטע הזה כי לפי מה שהבנתי לא מלמדים ירי באקדח בצבא,חוץ מזה שאם כן אני די חושש לעשות פאדיחות נבוך נבוך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 19:22 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה כבר יודע איפה תשרת, והולך לכיוון האקדח? מלמדים ללא ספק ירי באקדח, אם יש צורך בכך בתפקיד שלך, או אם זה הנשק האישי שלך (למשל רס"ר שמן כלשהו שלא רוצה להתעסק יותר עם M-16).

אמנם אין לי נסיון בירי באקדח כלשהו, אבל ההגיון אומר שהדגשים דומים, האחיזה שונה ומצב הגוף שונה.
וכמובן שיש מדריכים, אפילו ביוטיוב:
http://www.youtube.com/watch?v=oQgLmQl1zDw

או שתמיד תוכל לירות כמו gangsta

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Yaniv_C
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 04, 2008

הודעהנשלח: 19:27 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

yair0865, קודם כל שימוש באקדח בצבא זה רק ליחידות הרציניות בעיקר ואלו שנחוץ להם אקדח בשימוש..לא תראה טנקיסט יורה באקדח.כמובן אני מציין שבן דוד שלי עשה טירונות 02 ועבר מטווח גם על אקדח כצ'ופר מהמפקד שלו.
מבחינת פיזיקה הרתע של האקדח שונה מהרתע של הM16 מכיוון שהרתע של M16 עובר בציר X משמע אתה יורה והרובה דוחף את הכתף[עדיין יש תנועה קל בציר Y] לעומת אקדח שלמרות שהוא אמור לספוג את הרתע בעזרת הדריכה החוזרת יש רתע שנע על ציר Y כלומר כלפי מעלה ואז למטה כשאתה מיישר שוב.

יניב קוזוקרו
cojocaru.yaniv@gmail.com
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
eb3
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 14, 2009

הודעהנשלח: 19:35 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Mike_69th כתב:

או שתמיד תוכל לירות כמו gangsta

מצחיק אתה!
חזור למעלה
Jaspern
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 18, 2006

הודעהנשלח: 21:02 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Yaniv_C כתב:
yair0865, קודם כל שימוש באקדח בצבא זה רק ליחידות הרציניות בעיקר ואלו שנחוץ להם אקדח בשימוש..לא תראה טנקיסט יורה באקדח.כמובן אני מציין שבן דוד שלי עשה טירונות 02 ועבר מטווח גם על אקדח כצ'ופר מהמפקד שלו.
מבחינת פיזיקה הרתע של האקדח שונה מהרתע של הM16 מכיוון שהרתע של M16 עובר בציר X משמע אתה יורה והרובה דוחף את הכתף[עדיין יש תנועה קל בציר Y] לעומת אקדח שלמרות שהוא אמור לספוג את הרתע בעזרת הדריכה החוזרת יש רתע שנע על ציר Y כלומר כלפי מעלה ואז למטה כשאתה מיישר שוב.

גם כשאנחנו מחזיקים את הנשק, בלי לירות, פועלים כוחות על "ציר ה-X" שלנו (יד-כתף).
לצערנו, אנחנו עדיין לא רובוטים משוכללים של Honda, אז גם כשאנחנו יורים באקדח פועלים כוחות על אותו הציר. האקדח לא דוחף את הכתף פשוט כי הוא לא נוגע בכתף כמו M-16 לדוגמא מחייך
לגבי ירי חצי אוטומטי ואוטומטי (דריכה חוזרת), המנגנון שהופך את האקדח לחצי אוטומטי או אוטומטי פועל בדיוק כמו המנגנון שהופך M-16 לכזה. בשני המקרים הוא לא סופג את הרתע אלא מנצל אותו כדי לדרוך את הנשק, בדיוק כמו שהוא נדרך ידנית.

וכמובן שתמיד עדיף לירות כמו gangsta מגניב 2

Kickbox.co.il
נדב
חזור למעלה
Yaniv_C
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 21:05 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Jaspern, הכת של הM16 עוצבה בכך שהרתע יעבור לכתוף במקום שתעלה למעלה ואז יהיה אי איזון לאקדח שאין כת אין דרך למנוע מהאקדח לקפוץ למעלה

יניב קוזוקרו
cojocaru.yaniv@gmail.com
חזור למעלה
Jaspern
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 18, 2006

הודעהנשלח: 21:30 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Yaniv_C כתב:
Jaspern, הכת של הM16 עוצבה בכך שהרתע יעבור לכתוף במקום שתעלה למעלה ואז יהיה אי איזון לאקדח שאין כת אין דרך למנוע מהאקדח לקפוץ למעלה

אני מניח, ואני מניח שתוכל להסכים איתי, שאקדח לא סתם קופץ למעלה. הרי הירי באמת נעשה על ציר ה-X ולא על ציר ה-Y. לדעתי זו פשוט התוצאה של הניסיון שלנו לבלום את הרתע (אם אתה רוצה לבדוק את זה, תנסה לבלום סילון מים של ניידת כיבוי עם כפות הידיים).

גם בירי ברובה וגם בירי באקדח נוצרות תגובות בשני הצירים. אם התגובה על ציר ה-Y היא תוצאה של הכוח שאנחנו מפעילים כנגד הרתע (כמו שאני חושב) אז זה יכול להסביר את כל הסרטונים ביוטיוב של ערבים עם סימן גדול מאוד של אקדח על המצח - הם פשוט לא היו מוכנים להגיב לרתע, והאנרגיה נשארה על ציר ה-X. התוצאה: הנשק נזרק בכיוון ההפוך לירי.

בקיצור, M-16 פועל כמו אקדח ומכאן שהוא גם "קופץ" כמו אקדח. במקרה של הרובה (כשהכת נשענת כל הכתף, לא כמו אצל ה-gangsta שיורים גם ברובים בצורה שמייק הראה לנו), האנרגיה נבלמת בכתף ולא בידיים. זה ההבדל היחיד, שגם גורם להבדל ביציבות של הנשק בזמן הירי.

Kickbox.co.il
נדב
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 22:32 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמע , אקדח דורש ידיים חזקות, ומשמעת הדק.
יש לך את שני אלה ואתה אקדוחן מסוכן מאוד.

יש שתי קטגוריות , ירי מדויק ואיטי שנועד לתחרויות פגיעה וירי להגנה עצמית (מאבטחים,חיילים וכו..)
לך למטווח ותירה קצת באקדח תרגיש איך זה , ממליץ על הגלוק 19 סי.
ומי שפוחד לטעות לא לומד, כולם לא טובים בזה בהתחלה אבל אתה תתאמן על זה כל כך הרבה שלא תיזכור שפחדת מפאדיחות. גם אימון לפני הצבא לא יהפוך אותך לבולט יותר משאר החברים אבל קח לך ירי תחושה סתם כדי להבין שאין לך באמת ממש להיבהל.

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 23:02 ,7 פברואר 2010, א'    כותרת הודעה: Re: שאלה לגבי ירי באקדח תגובה עם ציטוט

yair0865 כתב:
שלום חברי הפורום.

בתור חובבן אני די מתעניין בירי באקדח. האם הירי באקדח דומה לירי ברובה? כלומר, האם צריך לעצום עין בעת כיוון הירי? אשמח לדעת אם קיימים מדריכים באינטרנט לגבי ירי באקדח. אני די חושש לגבי הצבא בקטע הזה כי לפי מה שהבנתי לא מלמדים ירי באקדח בצבא,חוץ מזה שאם כן אני די חושש לעשות פאדיחות נבוך נבוך

ירי באקדח דומה לירי ברובה? ברור, זה כלי יריה... אבל יש גם המון הבדלים:
1. אקדח הרבה יותר קצר - ז"א שהוא פחות מדוייק. 50 מטר לאקדח נחשב טווח גדול בעוד שלרובה זה טווח קצר יחסית.

2. אקדח יושב בתוך כפות הידיים - ז"א שהוא פחות יציב, מה שתורם לחוסר הדיוק.

3. ירי באקדח דורש יותר ריכוז מהיורה (מנסיון אישי), יותר יציבות, שרירים מתוחים, עמידה נכונה וכו'... מדריך ירי טוב יכול לראות כבר בעמידה שלך או בצורה שהכפות ידיים סגורות על האקדח שאתה יורה לא טוב. השגיאות עקב אי ביצוע מושלם באות לידי ביטוי יותר באקדח.

4. באקדח ניתן לירות בתוך כוונות אם כי מכיון שבד"כ מדובר בטווחים קצרים - בוא נגיד מ 5 מטר עד 20-30 מטר, אלו הטווחים שהייתי מצפה לירות באקדח - מלמדים לירות בהצבעה, ז"א לאן שאתה מכוון עם הידיים לשם אתה יורה. זה אולי נשמע לא מדוייק אבל אחרי שאתה מתרגל זה מאוד אינטואיטיבי ומאוד מדוייק.

5. אם אתה עם נשק ארוך וגם אקדח תמיד הנשק הארוך עדיף, אלא אם יש לך מעצור (או שנגמרה לך התחמושת שזה גם סוג של מעצור...) ואז יותר מהר לשלוף אקדח מאשר לתפעל את המעצור.

בטח יש עוד דברים אבל זה בכללי ככה...

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
Yaniv_C
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 7:26 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Jaspern, תבדוק מזה בליסטיקה בויקיפדיה...קליע בשום אופן אינו נע אך ורק על ציר X אלא גם על ציר Y. אז איך תסביר את זה שהנשק קופץ למעלה?? זה חלק מפעולת הרתע של האקדח.ואני חותם לך שראיתי בסדרה בערוץ ההיסטוריה על אקדחים הM16 עוצב במטרה לספוג את הרתע אחורה[בניגוד לכיוון הירי] ואקדח לא היה דרך שיהיה רתע אחורה לכן הוא מזנק למעלה

יניב קוזוקרו
cojocaru.yaniv@gmail.com
חזור למעלה
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 8:08 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יניב, אני חושב שאתה מספספס פה את הנקודה.. אתה מתווכח עם אנשים שבאמת ירו בכל מני כלי נשק ומתעקש שמה שראית בטלויזיה יותר נכון...

M16 קופץ לך בידים. הוא למעשה ברוב המקרים סוחב ימינה ולמעלה מהרתע. אבל בגלל האורך וצורת האחיזה שלך הרבה יותר קל לשלוט ברתע הזה ולהשאיר אותו מול המטרה. מה גם שמדובר סה"כ בקליע 0.22 על נשק של 3 קילו.

מצד שני יריתי גם בברטה 0.22 (איזה צעצוע קטן וחמוד). אתה מפרק מחסנית בלי להרגיש, הוא מדלג לך בידים בחינניות וחוזר למקום.

ב9 מ"מ לא יריתי (לא הצלחתי לשכנע את קצין האבטחה אצלנו להטוויח אותי על זיג) - אבל אני לא מאמין שהרתע יהיה משמעותית יותר מורגש מבM16.

בכל מקרה, כפי שאמרתי, מנוסים ממני נתנו דעתם..

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 10:35 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כעיקרון כשיורים באקדח הוא אכן קופץ למעלה אבל כמובן רק אחרי שהקליע עזב את הקנה... ז"א שגם אם תחזיק אותו ב 2 אצבעות ותירה, אתה תפגע בול... אז למה בכל זאת חשוב לאחוז חזק? פשוט כדי שהוא יחזור לאותו מקום לאחר הקפיצה... אם לא כבר המקבץ במטרה יהי מפוזר... ההנחה היא כמובן שזה לא רובה צלפים שאתה יכול לקחת נשימה ולירות... בד"כ בירי באקדח מטווח קצר מדובר ב 4-5 ואפילו יותר כדורים בשנייה...

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 12:05 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פה נכנס הגלוק 19 סי שיש לו מפצה סטייה שהופך ירי מהיר למדויק. כמובן שוב אם אתה חזק ועובד נכון עם ההדק.

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Yaniv_C
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 13:31 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

uri_ba, קודם כל למרות הגיל שלי כן יריתי M16 ובאקדח בקרוב ואני מדבר לא רק מבחינת צפייה בטלוויזיה אלא גם ממקצוע אותו אני לומד.

יניב קוזוקרו
cojocaru.yaniv@gmail.com
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 16:09 ,8 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Yaniv_C, מצויין. אבל לערבב בין בליסטיקה חיצונית לעקרונות פעולת הנשק לא עושה טוב לאף אחד.
אין שום קשר בין המסלול הבליסטי של הקליע לבין סוגי רתע.

אני לא יודע כמה ירית בM-16, אבל אני די בטוח שלי ולחבר'ה אחרים כאן היה קצת יותר "זמן הדק", אני חושב שתוכל לבטוח בנו כשאנו אומרים שהרתע בM-16 קיים. כן, הוא זעיר. אבל בלתי נמנע- אפילו עם העיצוב היעיל והנחמד שלו.

אני מקווה מאוד שלא לימדו אותך שלקליעים יש מסלול בליסטי אופייני בגלל שהקנה "קופץ" בזמן הירי...

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תעופה וביטחון כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים