שיטה למדידת ביצועים ב-FSX - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 505 גולשים:
505 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> שיטה למדידת ביצועים ב-FSX

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 21:52 ,4 פברואר 2010, ה'    כותרת הודעה: שיטה למדידת ביצועים ב-FSX תגובה עם ציטוט

אהלן
אני רוצה לשתף אותכם בשיטה למדידת ביצועים ב-FSX.
אחד הדברים הכי חשובים בשיפור ביצועים הוא קודם כל היכולת למדוד באופן שיטתי, אמין ומדוייק את הביצועים.
ישנו כלי די פשוט ומקובל למדידת ביצועי וידאו(Benchmark) והרוב מכירים אותו אבל בעיקר ביכולות צילום הוידאו שלו- FRAPS.
FRAPS יודע לבצע מדידת ביצועים (FPS) בצורה מצויינת.
ישנה טיסת Benchmark טובה לביצוע benchmark ב-FSX
אפשר להוריד אותה מכאן:
http://library.avsim.net/search.php?SearchTerm=fsxmark07.zip&CatID=root&Go=Search
כל מה שצריך זה להעתיק את קבצי הטיסה לספריית הטיסות השמורות של FSX
C:\Users\...\Documents\Flight Simulator X Files בויסטה.
הטיסה היא טיסה נמוכה בגובה 1500 של מטוס CRJ700 דיפולטי באיזור סיאטל, והיחוד של הטיסה הוא שהיא עוברת דרך שטחים בעומסים גרפיים מגוונים: החל בשטח עירוני צפוף(כרך עירוני), המשך באיזור עירוני יותר פתוח דרך מספר שדות תעופה ומסתיים בשטח פתוח ופנוי יחסית.
ביצוע ה-benchmark בעזרת FRAPS מתבצע באופן הבא:
ראשית יש להפעיל את FRAPS, ולוודא שהגדרות ה- FPS שלו נראות כך(בגרסא 3.0.3):

ובפירוט: מקש הפעלת ה-benchmark מוגדר כ-P. כל ה-benchmark Settings מסומנים. מוגדר להפסיק את המדידה לאחר 300 שניות(5 דקות). מונה הפריימים(overlay) מוגדר לצד ימין למעלה, אין חשיבות למקש הצגה לזה, והאמת שגם לא למיקום-מה שחשוב זה שיופיע המונה.

לאחר וידוא ההגדרות ומזעור ה-FRAPS יש לטעון את הטיסה fsxmark07.
הטיסה תיטען והמטוס ימוקם במצב ההתחלתי. הטיסה תהייה במצב Freeze. מונה הפריימים של FRAPS יופיע בצד ימין למעלה.
לחיצה על P תעשה 2 דברים: תשחרר את הטיסה לדרכה ותתחיל את ביצוע ה-benchmark. מונה הפריימים של FRAPS יעלם למשך כל ביצוע ה-benchmark!! והיעלמותו מציינת שהמדידה מבוצעת.
עם סיום 5 דקות מדידה יופיע שוב מונה הפריימים של FRAPS לציון סיום ה-benchmark. הטיסה עצמה לא תסתיים ויש לסיימה ידנית.
בשלב הזה אפשר להקליק קליק ימני על ה-FRAPS הממוזער ולבחור View Benchmarks כדי לפתוח את ספריית המדידות, יהיו בה 3 קבצי csv עם נתוני המדידה, הקובץ עם ה minmaxavg נותן נתונים מסכמים(מינימום, מקסימום, ממוצע), הקובץ עם ה-fps נותן את הקצב בנקודות הזמן השונות לאורך כל הטיסה, ניתן להעלות אותם לאקסל כדי לנתח את הביצועים באופן גרפי.

אני אתן דוגמא לשימוש: בשבוע שעבר התקנתי מחדש את ה-FSX,עוד לא נגעתי בכלום ולא שיניתי כלום בקבצי הקונפיגורציה. הגדרתי בו הגדרות כלליות ברמת High. רציתי לבדוק מה ההשפעה של הגדרות הטראפיק על הביצועים, כי לרוב אין לי צורך רב בתנועה שהסימולטור מייצר.
בקיצור עשיתי ניסוי עם ה-benchmark.
מדדתי מצב התחלה:
מערכת: Qx9770@3.2GHz, 8GB RAM, ATI 4870 1G GDR5 :Catalyst 9.10/AAx8, AFx16
הגדרות גרפיות כלליות ב-high חוץ מהגדרות aircraft ב-ultra high. בלי הגבלת פריימים, רזולוציה 1920x1200.
קיבלתי נתוני מדידה למצב ההתחלה, עם הגדרות טראפיק ב-high:

שיניתי את הגדרות הטראפיק למינימום:

הרצתי שוב את ה-benchmark לקבלת הביצועים אחרי השינוי. העליתי את התוצאות לאקסל, ואלו התוצאות(על ציר הזמן בשניות בטיסה):

המדידה המסודרת של הביצועים הראתה לי שאצלי במערכת אני מקבל בממוצע 10 פריימים יותר מאשר בהגדרות שיש בהם תנועה שהסימולטור מייצר.
אפשר לראות שהטיסה מחולקת בגדול ל-3 חלקים: טיסה מעל העיר סיאטל עצמה עם גורדי השחקים וגודש העצמים, יציאה לאיזור העירוני הפתוח יותר אבל הרווי בשדות תעופה וסיום בשטח הפתוח מחוץ לעיר.
לי הספיקו התוצאות הכלליות והמסקנה הכללית, אפשר לנתח יותר את התוצאות ולשאול שאלות נוספות(למשל למה בשטח הפתוח דוקא הייתה ירידה של פריימים-אולי בגלל שדה התעופה שחולפים מעליו), אבל אני לא עורך מחקר, ומספיקה לי המסקנה הכללית.
מה שכן רואים שבאופן כללי למרות שאין הגבלה בפריימים, התוצאות פחות או יותר יציבות (פלוס מינוס 5 פריימים) בתחומי האיזורים המאפיינים למעט פיקים בודדים בד"כ בהגעה לאיזורים גדושים יותר באוטוגנים.

באותו אופן ניתן לבדוק שיפורים בחומרה, או שינוי הגדרות ו-Tweaking. אני למשל בדקתי הגדרות מלאות של Ultra-High וקיבלתי בערך 5-7 פריימים פחות בממוצע, לפני ביצוע כלשהו של שינויי הגדרות וכיוונוני ביצועים, כך שה-benchmark ישמש לשיפור המצב.
בדיקה והשוואה שיטתית מאד עוזרת בשיפור מתמיד ושיטתי. השיטה שהצגתי טובה יותר משמעותית מסתם לטוס, לעשות פעמיים CTRL-Z ולראות את הפריימים ומזה להעריך (ומן הסתם להוסיף מקדם אגו מחייך) , והכל רק באיזור מאופיין גרפית בודד.
כשהעיקרון הוא לבצע מדידה התחלתית, לעשות שיפור אחד בכל פעם ולמדוד את התוצאה של השיפור.
בהצלחה, ושיפורים מועילים.

מולי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים