חוויות וסיפורים מהמשימה אתמול - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 407 גולשים:
407 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> חוויות וסיפורים מהמשימה אתמול

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
laviyo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 17:09 ,29 ינואר 2010, ו'    כותרת הודעה: חוויות וסיפורים מהמשימה אתמול תגובה עם ציטוט

אתמול בעקבות התברברות בשטח ואיבוד הבן זוג נותרתי לבדי די הרבה זמן עד שלבסוף הגעתי לאזור הנמל שלנו כאשר היו עדיין מס' מטוסי אויב באזור - מפציץ פגוע וזירו - .
כמו כן היה P-39 נוסף שבשלב מסוים גלש ללא מנוע לנחיתה,
נותרתי לבדי ואז קיבלתי הכוונה מVIFF ו - PHANTOM אל הזירו שניסה להימלט, (המפציץ כנראה הופל).
או קיי, התחלתי במרדף ארוך ארוך, שהתחיל כאשר אני בגובה כ- 1500 מ' והוא בגובה למעלה מ 6000 מ' , בסבלנות אין קץ, הקטנתי לאט לאט את הפער בינינו, הגעתי לגובה של 6400 מ' ובקושי היה לי קשר עין איתו, אבל לא ויתרתי, לדעתי זה לקח כחצי שעה לפחות,
הבנתי שהוא לא חושד בדבר ובסה"כ מנסה לחזור לנחיתה בביטחון.
לבסוף כאשר היינו כבר עמוק בשטח שלו הוא החל בהנמכה, אז המהירות העדיפה שלי בצלילה באה לידי ביטוי והתקרבתי אליו, משתדל להגיע בזוית נמוכה מתחת ל 6 שלו,
פעימות הלב גברו, אני רואה אותו גודל וצומח לי מול העיניים ככול שהמרחק ביננו מצטמצם,
והנה הוא ממלא לי את כל הכוונת, ואז עשיתי את הטעות הראשונה שלי, יריתי מעט מוקדם מידי, הוא נטה מעט הצידה והצרור הראשון לא הזיק לו יותר מידי, לדעתי ההלם שלו היה מוחלט, הוא שבר והוריד את האף, ואז עשיתי את הטעות השניה, הייתי משוכנע שאני לוקח אותו בצרור הבא עכשיו ומיד לפני שהוא יתאושש לי, ופניתי אחריו, לא הצלחתי לפגוע בו והוא נמלט.
כאן החל קרב ארוך מעין כמוהו שהיתרון עובר מספר פעמים מצד לצד, הוא פגע בי מעט ללא גרימת נזק גדול ואני פגעתי בו כנ"ל, לבסוף הפסדתי בקרב, כאשר סיבת המוות הייתה - נגמר לי הדלק, ונחתתי בשדה והוא קיבל את ה"קיל". למרות זאת נהנתי בטרוף, מזמן לא היה לי קרב כל כך מעניין, לבסוף ניהלנו צ'אט ממושך של הערכה הדדית, וניפרדנו כידידים.
laviyo
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס
laviyo
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 17:14 ,29 ינואר 2010, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הא, עוד משהו:
תודה רבה לאלון וביחוד למיכה שנשאר איתי על המכ"ם ועזר לי במרדף.
יואל
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 20:17 ,29 ינואר 2010, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נשמע מרתק! תודה על הסיפור, חבל לי שלא הגעתי.. פעם הבאה.

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
yohay
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 25/06/2008

הודעהנשלח: 21:05 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באמת נשמע מרתק מאד --נקודה למחשבה ולתכנון קרב זה מצב הדלק כאילו עם דלק מצוצצם ונניח שהיית מפיל אותו ולא היית חוזר הביתה בגלל חוסר דלק כי היית עמוק בשטח האויב האם זה נכון מלכתחילה להכנס לקרב כזה או שעדיף לוותר. במשחק בטוח שעדיף להכנס לקרב אבל האם במציאות באמת היית רודף אחריו? שאלה של תלמיד חחחח
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 21:55 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Danidin כתב:
באמת נשמע מרתק מאד --נקודה למחשבה ולתכנון קרב זה מצב הדלק כאילו עם דלק מצוצצם ונניח שהיית מפיל אותו ולא היית חוזר הביתה בגלל חוסר דלק כי היית עמוק בשטח האויב האם זה נכון מלכתחילה להכנס לקרב כזה או שעדיף לוותר. במשחק בטוח שעדיף להכנס לקרב אבל האם במציאות באמת היית רודף אחריו? שאלה של תלמיד חחחח

כל שאלה - ובמיוחד של תלמיד - היא חשובה.

ולענינו, מצב הדלק במציאות וגם בקמפיין שיקול לגיטימי, המטוסים צריכים לחזור לנחיתה שלמים על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם במשימות הבאות.

באופן כללי, דלק הוא חלק ממרכיב השיקולים הכללי אולם, מצב טקטי ואסטרטגי מול היריב והדבקות במשימה הם לא פחות חשובים. אבל להפיל מטוס אויב ואז ליפול מחוסר דלק - גם לא חכם במיוחד וגם לא עזר בסופו של דבר. ולכן צריך לשים לב למצב הדלק, תחמושת, תקינות המנוע ונזק אחר במטוס - כגון fuel leak.

בטיסה שלעיל, המטרה היתה לנסות וליירט את המטוס שבורח בהפתעה, היתה היכולת לעשות זה בגלל המכ"מ. אולם מרגע שהתגלתה התקיפה התפתח קרב ומכיוון שהיה למטוס האויב יתרון אנרגטי לא היה ניתן לנתק מגיע בקלות. בנוסף, לדעתי היתה ליואל פגיעה במכלי הדלק בקרב.

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:18 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראשית כל: יואל - סיפור קרב מעולה! תודה על השיתוף מחייך

שנית: אני שמח שהנושאים הללו עולים לדיון.

כמפקד הזירה ובתור זה שתכנן את המשימות ורואה מה מצבנו מבחינת סד"כ כוחות וכמה מטוסים נשארו לנו, ההסתכלות שלי היא ברמה האסטרטגית. אני משתדל להעביר לכם בזמן המועט שיש לי לפני המשימה עד כמה שהביצועים שלכם משפיעים על הקמפיין הזה, לטוב ולרע.

כל מטוס חשוב - כשיגמרו לנו מטוסי P-39 לא יהיה לנו עם מה להגן על Port Moresby.

גם כל טייס חשוב - אובדן של טייס משפיע על הניקוד באופן מובהק. לכן חשוב לנטוש מטוס שפגוע אנושות לפני שהוא מתרסק (עם מספיק זמן שהמצנח שלכם ייפתח והטייס ישרוד את הנטישה). עם זאת, כאשר נוטשים מעל שטח אויב והטייס נשבה הוא נחקר והאויב מפיק מידע מודיעיני שמבוטא בגילוי מיקום של כוחותינו. כן המערכת SEOW יודעת לעשות את זה. אז נא להשתדל למשוך מטוס אבוד אל עבר קו הגבול ולנטוש בצד שלנו.

אנחנו רק במשימה השנייה אבל אני יכול להגיד לכם כבר עכשיו שהאויב הם טייסים טובים מטייסות מסודרות. אני מבטיח לכם שהם לא טייסים יותר טובים מכם, בקרבות של 1 על 1 אתם לוקחים אותם, אבל אתם יודעים מה? - הם משתדלים יותר מאיתנו. הם ממושמעים ושמים דגש גדול על עבודת צוות, ועל להחזיר את המטוסים שלהם הביתה, כדי שיוכלו לטוס עליהם גם במשימה הבאה.

אנחנו חייבים חייבים חייבים להחזיר הביתה יותר מטוסים וטייסים מהאויב.

כדי שנצליח בקמפיין הזה אנחנו חייבים לצאת מהמנטליות של טיסה ב-dogfight server.

אנחנו חייבים להעלות את רמת השרידות, ולהוריד את כמות האבידות.

אשמח לרעיונות מכם איך לקחת את זה ולהוציא מהכח אל הפועל.

VIFF

נערך בפעם אחרונה על-ידי ViFF בתאריך 23:50 ,30 ינואר 2010, שבת, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:45 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ועוד דבר יואל:

דווקא הצלחנו עם משאית ריו 5 טון לאסוף את המטוס שלך מהנחיתה בשדה.

הנזק היה מועט והמכונאים הצליחו להשמיש את המטוס שלך חזרה למצב כשירות טיסה:

IAF.116~Laviyo 41st FS, 35th FG Flt 1, El. 2, Aircraft 2 P-39D-1 Airacobra (Fighter) Landed

המערכת נתנה לך סטטוס של LANDED.

החזרת את המטוס והטייס בשלום...

הנה הלינק לסטטיסטיקות:
http://85.14.216.230/SEOW/MP4/Statistics/NewGuinea/SE-J42_NewGuinea-194206041700.html

כל הכבוד מגניב

VIFF
חזור למעלה
lirdon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 05, 2007

הודעהנשלח: 23:49 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמובן זה עיניין של אימון.... כדי להתרגל לטוס בזוגות לפחות לקרב חשוב להתאמן על זה.
כמובן גם צריך להתאמן יותר על מטוסי אוייב, ולא רק בוטים...

אין פה אפס... צריך להתאמן....

ויטלי
הטייס האוטומטי
חזור למעלה
loven
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 29/04/2005

הודעהנשלח: 2:01 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה צודק אלון אני עשיתי אותה טעות במשימה הקודמת של cremea כאשר נתקלתי ב 3 109 ובמקום לסגת או לפחות לפגוש את אלי התחלתי קרב מגובה נמוך מול שלושתם, שרדתי 5 דקות אבל בסוף הופלתי.

אז מהקרב הקודם אפשר להסיק כמה מסקנות מתוך מה שקרה לי ולכל הכנף ככלל:

1)חייבים לשמור עתודה אפילו אם היא של 2 מטוסים שלא תהיה בקרב אלה אם תיקרא.
2)לפני כניסה לקרב חייבת להיות בדיקה של נתיב מילוט ושאיפה שזה יהיה לכיוון נ"מ ידידותי
3)לא לחצות קווי אויב אלה אם זה מתחייב מתוך המשימה (חצינו קווי אויב כל משימה בלי סיבה אמיתית)
4)לא להרחיק את המבנים יותר מדי אחד מהשני כי אז במידה ויש צורך בעזרה הדדית, נוצר מצב של כל אחד לעצמו.
5)לקבוע לכל מבנה משימה התקפית או הגנתית ואם הגנתית אז איזור שעליו הוא שומר, כך שאם יש היתקלות של המבנה דיווח על מיקום יהיה מיידי.
6)אם המבנה שלך בחיסרון מספרי מול מבנה מטוסי האויב להימנע ככל האפשר ממגע איתם.

זה מה שאני יכול לחשוב עליו כמשהו שיועיל למשימות הבאות, במיוחד במשימה מחר.

מעבר לחוקים אני חושב שאת המבנים כדאי לפצל לשלישיות, ככה אנחנו מרחיבים את התחום של הסריקה בהגנה ותמיד כשזוג נכנס לקרב יש בודד כחיפוי מלמעלה.
שמתי לב שגם הכחולים השתמשו בשלישיות וזה עבד להם נפלא.

"במקום בו אין אנשים השתדל להיות איש"
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 10:18 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמה דברים קטנים:
ראשית, מצטער שלא הצלחתי להגיע - היה יום קשה...
שנית, לגבי בדיקת מצב דלק לפני כניסה לשטח האויב - ההרגשה שלי היא שמדי הדלק ב P-39 לא ממודלים בצורה הגיונית, או שהם ממודלים כאילו שקיים גם מיכל חיצוני כלשהו. הסיבה שאני אומר את זה היא בגלל מה שקרה לנו במשימה הראשונה כשטסתי עם VIFF. במשך זמן רב מאוד לא היה שום חיווי במדי הדלק לגבי ירידה כלשהי בכמות הדלק והמשכנו לטוס במשך כל המשימה עם 100% לכאורה. למעשה החלטנו להפסיק להתייחס אליהם לחלוטין. שמתי לב שרק לקראת סוף המשימה, לאחר שנפגעתי קלות מזירו וקיבלתי הודעה על נזילת דלק, ועוד הספקתי לחזור כמעט 80% מהדרך חזרה, רק אז הייתה ירידה בכמות הדלק, וכשהגעתי לנחיתה נשארו לי 50% מהדלק!!!
מה שכן קרה במהלך הטיסה היה הידלקות נורית חיווי Fuel Pressure - אז אולי זה הדבר שצריך לשים לב אליו כשטסים ב P-39.
שלישית, בנוסף לכל מה שנאמר למעלה לגבי החלטה האם להיכנס לקרב או לא - יש לשים לב טוב מאוד ליתרון גובה. במשימה הראשונה, לקראת הסוף ממש, זיהינו זוג זירו בעוד אנחנו שלישיה, אבל להם היה יתרון גובה קל. במשך כל הקרב לא הצלחנו לצבור עליהם יתרון בשום דרך, בעוד הם מנצלים את העדיפות לשהם בפניות כדי לצלוף בנו מדי פעם. בסופו של דבר, שניים מאיתנו הופלו, ואני,שנותרתי אחרון, הצלחתי להתחמק עם פגיעות קלות ולברוח חזרה.
מאחר והיתרון שלנו הוא רק ב B&Z, אנחנו חייבים לוודא יתרון גובה התחלתי שיאפשר שימוש בצלילה-תקיפה-נסיקה - אחרת הם צוברים עלינו יתרון מהר תוך סיבוב או שניים ואז נשארת לנו רק הברירה לברוח.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
lirdon
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Mar 05, 2007

הודעהנשלח: 10:41 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יתרונו של ה P-39 על הזירו הוא בביצועים במהירויות הגבוהות מ-410 קמ"ש. מאוד חשוב לזכור את זה. שם קצב הטיפוס, ואפילו קצב הפנייה של ה P-39 עדיף על הזירו. אם נכנסים לקרב איתם, בפירוש יש עדיפות לשמירת מהירות מאשר שמירת גובה!!!!!
כל עוד אתם במהירות גבוהה אף זירו לא יכול עליכם!!!!

ויטלי
הטייס האוטומטי
חזור למעלה
asher
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 25, 2007

הודעהנשלח: 14:42 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה אתמול ? טסתם ?.. הם מדובר על יום חמישי אז חשוב לא פחות לשמור על קשר עין .
לא קל לשמור מרחק מבן הזוג (מוביל )בחלון הימני או השמאלי במשך דקות ארוכות ,
לכן 90% שאתה/ אני . לא שם לב לסביבה ,

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים