מדריך גראפיקה בסיסי ל-FSX - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 354 גולשים:
354 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> מדריך גראפיקה בסיסי ל-FSX

שליחת הודעה חדשה   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
GTevet-22
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Nov 18, 2009

הודעהנשלח: 16:23 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: מדריך גראפיקה בסיסי ל-FSX תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!
היום שכבתי במיטה, עם כאבי בטן, וחשבתי לעצמי- 'מה אעשה היום?'. ואז, צצה בי מחשבה של לכתוב מדריך למתחילים, ואולי אפילו למתקדמים ב-FSX, לגבי הגדרות התצוגה של הסימולטור. אז בואו נתחיל קורץ

למה כתבתי את המדריך הזה?
כן, כן- אני יודע שנועם כתב לא מזמן מדריך דומה, בדיוק על אותו הנושא. אבל אני רציתי לחדד קצת את מה שהוא לא פירט, ולהוסיף כמה דברים יותר טכניים לגבי הגדרות התצורה והביצועים של הסימולטור.
צילמתי כל טאב (=חלון) תחת הגדרות הגראפיקה, אבל אני חייב להודות, ההגדרות שלי הן לא ההגדרות הכי טובות (למרות שהן לא רעות בכלל), וזאת בגלל כרטיס המסך שלי, שאני אחליף בקרוב.

פרק ראשון- גראפיקה כללית, טקסטורות, וביצועי הסימולטור
נכנס לסימולטור. קל עד עכשיו, לא?
עכשיו, תפתח הפינה שבה הפסקתם בפעם שעברה. משם, נכנס ל-Settings, משמע הגדרות.
נלחץ על Customize (=התאם אישית), ואז יפתח לנו חלון ההגדרות האישיות.

ישנם מחשבים מסוימים שמסוגלים להריץ את המשחק הזה בצורה מצוינת, על גראפיקות מדהימות , וישנם מחשבים שלא מסוגלים להריץ את המשחק על גראפיקה חלשה מאוד.
רוב המחשבים בעלי מעבד Quad Core של אינטל, הם מחשבים חזקים, שמסוגלים להעמיס על המעבד הרבה משאבים, והמחשב לא יתאמץ בכלל. היתרון במעבד Quad הוא שאין צורך בשני כרטיסי RAM בשביל פעולת חילוק העומס, מפני שהמעבד עצמו יודע לחלק את העומס בין כרטיס ה-RAM לשאר ארבע הליבות. בנוסף, מערכות הפעלה של 32-ביט, לא יודעות לנצל יותר מ3GB של RAM, ולכן אין שום טעם ב-4GB במערכות מהסוג הזה.
התמונה למעלה מציינת את ההגדרות שלי, וכמו שאמרתי, הן לא הכי טובות, אבל הן לא רעות בכלל.
אני לא אפרט על כל סוג אפשרות בטאב הזה, אלא על כמה חשובות במיוחד, אסביר מה היתרונות שלהן, ומה החסרונות.

Global Texture Resolution: טקסטורה כללית. מומלץ לכוון על Very High, מכיוון שזו ההגדרה ששולטת בכל הגראפיקה במשחק. אם נגדיר אותה על Very High, הטקסטורות (מטוסים, בניינים, עננים, וכל העצמים במשחק) יראו טוב יותר, ריאליסטים יותר, ובאיכות גבוהה. אם נגדיר אותה על Low, הטקסטורות יהיו באיכות נמוכה מאוד, והנאת המשחק שלנו תפגם כתוצאה מכך. לעומת זאת, המחשב יתאמץ הרבה פחות כשהגדרת הטקסטורות הכללית על Low, מאשר על Very High. כשהיא מוגדרת על Very High/High, המחשב יתאמץ ליצור יותר פריימים, וגם להשתמש בפריימים בשביל הטקסטורות, מה שמאט את המחשב משמעותית.

Target Frame Rate: מטרת הפריימים שנרצה שהמחשב יגיע אליה. אם נקבע מראש כמות פריימים שנרצה, המחשב לא יתעסק יותר מדי ביצירת פריימים, אלא ביצירת 'תעסוקה' לפריימים האלה.

Anti-Aliasing- אני אישית קורא לזה 'מכבש', מכיוון שהוא "מוחץ" את הקצוות המשוננים, ויוצר טקסטורות ישרות וחלקות. חשוב מאוד! הגראפיקה ללא אנטי אליאזינג היא גראפיקה משוננת ולא איכותית בכלל. אני מציע לשפר את האנטי אליאזינג גם דרך האפשרויות של כרטיס המסך. בנוסף, אופציית ה-Filtering משפיעה על האנטי אליאזינג.

פרק שני- גראפיקת המטוס, איכות הקוקפיט, והשפעת המטוס על הסביבה
הטאב הזה הוא טאב משמעותי בהנאת המשחק, כי למעשה, רוב המשחק מתנהל בתוך הקוקפיט, או בהתבוננות במטוסים.
מבחינת השפעת פריימים, הטאב הזה הוא טאב משמעותי מאוד. הגדרות מסוימות עלולות לגרום למחשב לקרוס תחת העומס, ולא מתאימות לחוזק שלו.
גם בטאב הזה אפרט רק על הדברים החשובים ביותר:

High Resolution 3-D Virtual Cockpit: רזולוצית תלת-מימד לקוקפיט. נותן תחושת ריאליסטיות גבוהה בתוך הקוקפיט התלת מימדי, ולא משפיע לרעה על הפריימים.

2D Panel Transparency- שקיפות של הפאנל הדו מימדי. לא מומלץ להפעלה, מפני שההגדרה פוגעת בריאליסטיות של הטיסה.

Aircraft Casts Shadows On The Ground- המטוס יוצר צללים על האדמה. חשוב מאוד בשביל הגדרות הריאליזם של המשחק, תורם מאוד בנחיתה על מנת לשכלל גובה, כשנוחתים בזווית שהיא לא זווית קוקפיט. לא משפיע לרעה על הפריימים.

Aircraft Landing-Lights Illuminate Ground- אורות הנחיתה יאירו על הקרקע. לא משפיע לרעה על הפריימים.

Aircraft Casts Shadows On Itself- המטוס יוצר צללים על עצמו. מומלץ מאוד לא להפעיל הגדרה זו, מכיוון שהיא לוקחת מספר רב מאוד של פריימים, ומעמיסה על המעבד מאוד. לאמיצים בלבד קורץ

יערך בקרוב מאוד, עוד היום מחייך

גיא טבת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
yarinbar
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2008

הודעהנשלח: 16:35 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל הכבוד לך שלקחת יוזמהמחייך  

ירין בר FSx Deluxe
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
4X-NOM
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2009

הודעהנשלח: 17:02 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המדריך מגניב מאוד ויפה שלקחת יוזמה, אבל רק הסברת מה עושה כל פונקציה ולא המלצת על מה לשים את אותן שאת זה אני מקווה מאוד שאנשים כבר יודעים, ובנוסף תומר חיים הסביר את זה יפה מאוד.
עוד דבר הוא שיש כמה פונקציות מאוד חשובות שלא הסברת עליהן.

אבל אתה יודע, בסוף יבואו ילדים שלא מבינים שום מילה בסימ' ולא מתאמצים לדעת, אז תמיד טוב שיהיו כמה אופציות וכמה דעות שונות על ההגדרות המאוד חשובות האלו.

נועם ישכר, FSX Deluxe ,REX ,4X-NOM.
בוגר קורס CVFR 17 ב-IFS.
Intel i7 2.8 Ghz, nVidia GTS 250, 8 RAM, 1 TB
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
FreeFlight
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 24, 2008

הודעהנשלח: 19:02 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי!!
מה זה ההעתקה הזאת?? כועס

כבר עשיתי מדריך אחד שקיים פה בפורום, תוודאו שהמדריך הזה לא קיים לפני שאתם כותבים אותו אנשים!
http://www.preflight.us/HE/ftopict-14489.html

אם יש לך דברים שאתה רוצה לחדד, תכתוב אותם כתגובה למדריך שלי ואני אוסיף, מה שכתבת כאן זה בדיוק את מה שאני כתבתי. ולא רק זה, אתה כתבת גם כמה דברים לא נכונים, ותאמין לי יש לי ניסיון של שנים עם ההגדרות האלה. מבולבל
חזור למעלה
GTevet-22
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 19:37 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

WTF? ם.ם
אחי, ישבתי על הדבר הזה שעתיים ם.ם
לא הייתי מפרסם מדריך שהעתקתי ממך, תאמין לי.
כבר בתחילת המדריך אמרתי שעשית מדריך דומה לא מזמן, וזה לא אמור לחדש, אלא לחדד.
אם יש דברים לא נכונים, אני אשמח לשמוע ולתקן. אבל להגיד שהעתקת ממך בדיוק את מה שכתבת, זה באמת זלזול. לא הייתי מעתיק ממך, ותאמין לי שקרעתי את התחת שלי על מה שעשיתי בינתיים, ויבוא עוד.

גיא טבת
חזור למעלה
FreeFlight
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 24, 2008

הודעהנשלח: 20:03 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבל אתה כותב כאן את מה שאני כתבתי, חבל להתאמץ סתם, תבדוק את מה שאתה כותב.
חזור למעלה
GTevet-22
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 20:07 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חלק מהדברים שכתבת אצלך, גם אני כתבתי. אבל הרחבתי על עניין הביצועים שקשורים למחשב עצמו, והרחבתי יותר בכל הגדרה (שעשיתי עד עכשיו).
אני מצטער אם זו נראית לך העתקה, אבל לא העתקתי אף פרט מהמדריך שלך. את התמונות צילמתי לבד, ואת כל התוכן כתבתי לבד.
בכל מקרה, זה לא המקום לשיחה כזו חחח...

גיא טבת
חזור למעלה
69LSD
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 07, 2006

הודעהנשלח: 21:34 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רוצה להתייחס לכמה נקודות.

1) על ה-GPU שעל כרטיס המסך נופל משקל גדול יותר מבחינת ביצועים גרפיים מאשר על הCPU, ליבה כפולה או מרובעת זה לא משנה מבחינה גרפית. הCPU מתעסק עם הפיזיקה, הסאונד, הקלט וכל מה שרץ ברקע, מעט מאוד עם הגרפיקה.

2) Global Texture Resolution זה תלוי מאוד בזכרון של כרטיס המסך, ככל שהטקסטורה גדולה יותר כך היא תופסת יותר מקום, וכך פחות טקסטורות נכנסות בו זמנית לזכרון. זמן הטעינה של טקסטורה ארוך יותר ככל שהטקסטורה גדולה יותר (או ה GPU חלש יותר) ולכן בכרטיסי מסך חלשים יותר מקבלים מדי פעם Flickering של הטקסטורה כשמזיזים את הראש ולפעמים גם Freeze.

3) מה זה יצירת תעסוקה לפריימים? פריים = תמונה דו מימדית על המסך ותו לא.
צריך לקחת בחשבון פה שקצב פריימים של מעל ל30 FPS זה בזבוז משאבים. מסך המחשב מתרענן בקצב של 60 פריימים לשניה לרוב. ב30FPS בסימולטור אנחנו מקבלים בדיוק פריים אחד של הסימולטור כל שני פריימים של רענון מסך. ב35 FPS לדוגמה, יש לך 5 פריימים שנופלים בין שני פריימים של רענון המסך והולכים לאיבוד,בפועל אתה לא מקבל 35 FPS ,הם מבוזבזים והמשאבים יכולים להיות מנוצלים לטובת דברים אחרים. ממילא העין האנושית לא תרגיש בהבדל. במנועים גרפיים אחרים יש אופציית Vsync שמסנכרנת את זה לבד.

4)High Resolution 3-D Virtual Cockpit
אותו דבר כמו Global Texture Resolution, תופס מקום, תלוי מאוד בזכרון שעל כרטיס המסך.

5) Aircraft Casts Shadows On The Ground
עושה שימוש בטכניקת הצללה זולה - Shaddow maping. לא כל כך פוגע בFPS אבל בהחלט תופס זיכרון על כרטיס המסך שבא על חשבוןן טקסטורות אחרות

6)Aircraft Casts Shadows On Itself
עושה שימוש ב Stencil Buffer. בניגוד להצללה על הקרקע שעושה שימוש ב shadow mapping זה תלוי מאוד באיכותו של כרטיס המסך אבל לא רק.
ככל שהמודל מורכב יותר מבחינת פוליגונים כך יפגעו הביצועים. עבור מטוסים low poly אין בעיה להפעיל את זה גם עם כרטיסים חלשים יותר.

נערך בפעם אחרונה על-ידי 69LSD בתאריך 23:26 ,23 דצמבר 2009, ד', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 22:57 ,23 דצמבר 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

FreeFlight כתב:
היי!!
מה זה ההעתקה הזאת?? כועס

כבר עשיתי מדריך אחד שקיים פה בפורום, תוודאו שהמדריך הזה לא קיים לפני שאתם כותבים אותו אנשים!
http://www.preflight.us/HE/ftopict-14489.html

אם יש לך דברים שאתה רוצה לחדד, תכתוב אותם כתגובה למדריך שלי ואני אוסיף, מה שכתבת כאן זה בדיוק את מה שאני כתבתי. ולא רק זה, אתה כתבת גם כמה דברים לא נכונים, ותאמין לי יש לי ניסיון של שנים עם ההגדרות האלה. מבולבל

לאט לאט נועם, זה לא שהוא העתיק מילה במילה את מה שכתבת.
חוץ מזה, הדיון שלך הוא זה שנשאר דביק ונגיש יותר כי הוא מוסר יותר מידע נכון סה"כ.

ועדיין- מספר מסויים של "פרשנויות" יכול לתרום, כי כל אחת יכולה לכסות חור כלשהו שיש באחרת.
אני רק מציע לכל מי שירצה להתעסק בזה ללמוד קצת על המונחים שהוא יסביר עליהם כדי שהוא עצמו לא יטעה בהגדרתם ולא יפיץ את טעותו.

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
1אוראל1
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Oct 20, 2009

הודעהנשלח: 0:04 ,24 דצמבר 2009, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

צודק מייק.

נועם הוא רק רצה לחדד יותר לאלה שלא הבינו.

אוראל
Flight Simulator X+2004
יוטיוב:
http://www.youtube.com/user/orelst?feature=mhee
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס אתר הבית של הטייס
eb3
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Feb 14, 2009

הודעהנשלח: 13:54 ,24 דצמבר 2009, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:

נועם הוא רק רצה לחדד יותר לאלה שלא הבינו.

או שהוא פשוט לא שם לב לדביק ואמר "בוא נעשה מדריך". וחוץ מזה, לא ידעתי שיש לך לקוחות, "מרשי גיא אינו רצה להעתיק, הוא רק רצה לחדד" מחייך (אל תיעלב, סתם בצחוק)
חזור למעלה
Yanf
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 17, 2011

הודעהנשלח: 14:39 ,17 אפריל 2011, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מדריך יפה , תודה רבה
יש לי שאלה , כל האורות במטוס הם בצורה מרובעת . יש מצב אתה יודע מה הבעיה ומה צריך לששנות בהגדרות ? מחייך
חזור למעלה
Mike_69th
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 11/04/2005

הודעהנשלח: 14:48 ,17 אפריל 2011, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Yanf, ברוך הבא.
השאלה שלך לא שייכת כלל לנושא הדיון הזה ובכל מקרה באה בתוך דיון ישן מאוד.
אנא פתח דיון חדש ונעזור לך.

מיכאל לוייב, צוות ניהול ראשי

69 הפטישים הוירטואלית הותיקה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים