מהירות וגובה - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 154 גולשים:
153 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 -> מהירות וגובה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
FreeFlight
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 24, 2008

הודעהנשלח: 16:33 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: מהירות וגובה תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,

בטיסות בפאלקון אני תמיד טס בגובה של כ20 רגל עד 40000 רגל בתלוי למשימה תוך כדי שמירת מהירות (כמובן) כדי להגיע לנ"צ בזמן.
שמתי לב שתמיד שכאשר אני בגובה נמוך, אני זקוק לפחות כוח מנוע כדי לשמור על מהירות גבוהה וגם כן שהמטוס יכול להאיץ יותר מהר ככל שהגובה שלי יותר נמוך וכאשר אני מעל לכ-22000 רגל בדרך כלל ההאצה הרבה יותר איטית ואפילו המהירות שלי מתחילה לרדת בהדרגה (ולפעמים בגובה 30000 המהירות יורדת כך שאני צריך לרדת בגובה כדי לא לאחר לנ"צ) וגם כוח המנוע שאני זקוק לו יותר גבוה ואפילו עם מבער לפעמים המטוס מאבד מהירות.

ועכשיו לשאלה, שמעתי הרבה על כך שהמצב צריך להיות פחות או יותר הפוך, שככל שהגובה גבוה כך זקוקים לפחות כוח מנוע ויותר קל להאיץ ובגובה הנמוך הדבר דומה רק שההאצה יותר נמוכה. גם ראיתי בטבלאות שנוספו עם FF5 שזה אכן כך.

האם זה נכון? או שאיך שזה עובד בפאלקון זה נכון?

תודה רבה לכל מי שיעזור לי להבין את זה. מגניב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 16:45 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה מסתכל על מהירות אויר מכשירית. מהירות זו משתנה בהתאם ללחץ האויר (מז"א, טמפ' וגובה).
אם תסתכל על מס המאך ולא על מד המהירות אתה תגלה שאתה למעשה טס מהר יותר בגובה בצריכת דלק נמוכה יותר.

אבל אתה צריך לזכור שמהירות האויר היא מה שנותן לך את העילוי. כלומר 200 קשר הם 200 קשר בין המטוס לאויר סביבו (ובהתאם לכך ההתנהגות האוירודינמית שלו) ללא קשר למהירות הקרקעית שלו (שתהיה 200 קשר בגובה נמוך ויכולה להיות גם 1500 קשר בגבהים היסטריים)

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
Echo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 17/09/2005

הודעהנשלח: 17:05 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

להוסיף על דבריו של אורי: בגובה גבוה הגרר נמוך יותר כי האוויר דליל יותר ולכן אפשר לטוס בפועל מהר יותר. אתה יכול לראת את המהירות הקרקעית שלך באמצעות העלאת הדף של ה-INS ב-DED, לחיצה על LIST ואז 6. המהירות המכשירית שלך, מה שקרוי INDICATED, יכולה להיות 320 קשר בעוד המהירות הקרקעית האמיתית היא 500 קשר.
מנגד, כיוון שיש פחות חמצן המנוע מפיק פחות דחף וזאת הסיבה למשל שאי אפשר לשמור על פניות הדוקות בגובה רב בלי לאבד מהירות. יחד עם זאת וכפי שאורי אמר, התנהגות המטוס מושפעת מכמות האוויר שחולפת על פניו ולכן הוא יתנהג כמו במהירות 320 קשר בגובה נמוך - תגובות איטיות יחסית להיגוי, חוסר יכולת למשוך ג'י גבוה עקב זווית התקפה גבוהה וכד'.
ב-F-16 בטיסה אופקית, הגובה שבו האיזון בין גרר נמוך וביצועי המנוע טוב ביותר הוא בסביבות 40000 רגל, ושם אפשר לגרד את מאך 2 עם מטוס נקי. ב-42000 כבר אי אפשר, וגם לא ב-38000.

108 בפייסבוק
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
FreeFlight
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 18:47 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אאאהההה... אז זה למה כשאני רק ב400 קשר אני בעצם מעל למהירות הקול..... שמח מאד

והמהירות הקרקעית הזאת היא המהירות המדוייקת של המטוס?
גם כן, אם מהירות המטוס שלי לא נכונה במד המרכזי, למה לפעמים החץ שמראה מה המהירות המינימלית שמטוס צריך להיות בה כדי להגיע בזמן לנ"צ הבאה לא משנה מיקום למהירות נמוכה יותר?
ועוד שאלה, בדוגפייט בגובה גבוה במה עדיף להשתמש? במהירות האמיתית עם הקרקע (שאני יודע איך לגרום לכך שאני אראה אותה בתצוגה העילית במקום המד מהירות המרכזית) או במד מהירות הרגיל?
חזור למעלה
regev06
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2006

הודעהנשלח: 21:52 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מהירות קרקעית במהלך קרב אויר לא תועיל לך.
חשוב על מצב בו אתה צולל או נוסק. ביחס לקרקע אתה עובר מרחק קטן מאוד, שאין שום קשר בינו לבין המהירות של המטוס שלך ביחס לאויר שסביבו, או בין המהירות של המטוס שלך למהירות של יריבך.

בסוף, מה שקובע את יכולת המטוס לתמרן היא מהירות זרימת האויר על כנפיו וצפיפותו. זה מה שמשפיע באופן ישיר על המידה שבה תנועות הגאי המטוס ישפיעו על כיוון תנועתו.

מפני שיעילות ההגאים תלויה גם בצפיפות האויר שסביבם אבל גם במהירות זרימתו ביחס אליהם, המציאו את ה"מהירות המכשירית" (INDICATED AIRSPEED).
פשוט, מהירות האויר ביחס המטוס בלבד זהו נתון חסר משמעות. בגובה רב האויר דליל. זה כמו לשתות מהר קצף של בירה לעומת ללגום לאט יותר בירה ללא קצף.
איפה אתה מרגיש את הבירה יותר?

שכל כוחותינו יחזרו בשלום לבסיסם וכל כוחותיהם לא.

"זו לא חוכמה למות בעד ארצנו, החכמה היא לגרום לב#@%^ שממול למות בעד ארצו" (ג'ורג' סמית פאטון).
חזור למעלה
Echo
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 17/09/2005

הודעהנשלח: 21:54 ,24 אפריל 2009, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה לא שהמהירות לא נכונה, זה פשוט לא המהירות הקרקעית שלך. בברירת מחדל מוצגת מהירות האוויר IAS, שהיא חשובה ביותר כדי להבין ולצפות את התנהגות המטוס, בעוד שהמהירות הקרקעית היא המהירות שלך ביחס למרחק שאתה עובר בפועל. משתמשים בה כדי לחשב מרחקים וזמנים. בדוגפייט זה הדבר האחרון שמעניין אותך, ודווקא התנהגות המטוס הרבה יותר. לכן לשאלתך - IAS.

הסימון שמראה לך את המהירות שאתה צריך לטוס כדי להגיע בזמן לוקח בחשבון איזה מהירות מוצגת ותמיד נכון. אם הוא תמיד למטה כנראה שאתה מקדים בהרבה את הזמן.

עריכה: רגב הקדים אותי מחייך

108 בפייסבוק
חזור למעלה
FreeFlight
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 9:01 ,25 אפריל 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז לסיכום, מהירות קרקע בשיוט בגובה גבוה ומהירות מכשירית בקרבות?
חזור למעלה
i_hawk
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 02/06/2005

הודעהנשלח: 21:08 ,25 אפריל 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Freeflight כתב:
אז לסיכום, מהירות קרקע בשיוט בגובה גבוה ומהירות מכשירית בקרבות?

מהירות קרקע או יותר מדוייק "מהירות אמיתית" נקראת:

TAS - True AirSpeed שזו המהירות האמיתית של המטוס ביחס לכל עצם נורמלי. במילים אחרות זו המהירות, פשוט. מחייך

CAS - Calibrated AirSpeed זו המהירות ביחס לאויר שקובעת בעצם איך המטוס יתנהג מבחינה אוירודינמית, ז"א עילוי גבוה\נמוך יכולת תמרון וכו'.

על הקרקע או קרוב מאוד לגובה פני הים המהיריות האלו דומות מאוד אחת לשנייה, ככל שאתה עולה בגובה והאויר הופך דליל יותר, המהירות האמיתית (TAS) תהיה גבוהה משמעותית מה CAS

בגלל זה למשל המהירות המירבית של F-16 בגובה פני הים היא 1.2 מאך בעוד בגובה 36K רגל היא בערך 1.8-1.9 מאך. כאן פשוט ה TAS הוא שקובע ולא ה CAS.

אין טעם לציין שה CAS הרבה יותר חשוב לטייס כדי להעריך את מצב המטוס.

Asus Z-390 Prime MB, Core i7 9700K, HyperX 2x16GB 3466MHz DDR4, GTX-1060 3GB, 1TB Crucial MX500 SSD + 1TB storage, Saitek X-55 HOTAS, TIR4 pro, Dell U2412M 24'', flying at 1920x1200
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פאלקון 4.0 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים