מס' בעיות במשימה rome to naples ועוד שאלות. - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 535 גולשים:
535 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פלייט סימולטור -> מס' בעיות במשימה rome to naples ועוד שאלות.

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
dorcami
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 10, 2008

הודעהנשלח: 0:35 ,18 יולי 2008, ו'    כותרת הודעה: מס' בעיות במשימה rome to naples ועוד שאלות. תגובה עם ציטוט

אהלן..
לפני כמה ימים ניסיתי לעבור את המשימה בה אני יוצא מרומא לכיוון נפלס... אמור להיות פשוט למדי.
בקיצור התעוררו מס בעיות:
1. בעת המראה, לפעמים המטוס החל להתרומם לבד, למה....???
2. הכפתור f/d כל הזמן נדלק לבד, אני אשמח אם מישהו יגיד מה הוא אומר ולמה הוא נדלק לי.
3. כחמש שניות לאחר ההמראה, רוב הפעמים המטוס מחליט להתחיל לצנוח. אני מצליח להעלות אותו טיפה לפני שהוא מתרסק אבל כל זה ממש לא לעניין... מישהו יודע?
4. בנחיתה, אני מגדיר לו את התדר הנכון של המסלול ILS, וכשאני עושה approach, ההחזקת גובה מתבטלת אוטומטית, המטוס מתיישר לכיוון המסלול ומנמיך. ומנמיך... ומנמיך.... ו.... אתם יודעים את ההמשך... הוא לא מצליח להגיע למסלול. למה זה קורה? איך אני עושה שהוא יגיע בגובה הנכון למסלול...???

שאלות קצת אחרות:
1. באיזו מהירות כדאי לי להגיע למסלול בנחיתה? אני יודע שכל מטוס זה שונה אבל תגידו לי בגדול לגבי מטוסים קלים או מטוסי נוסעים וכו...
2. כשאני עושה נחיתת ILS, מתי כדאי לי ללחוץ על approach, באיזה גובה להגיע לשם והאם צריך להגיע בזוית מסויימת?
3. כל פעם שאני ממריא, אני מכוון את המטוס למעלה ומפעיל טייס אוטומטי. כשאני מבטל אותו לקראת נחיתה, המטוס מתחיל לטפס כי הוא "זוכר" לי את כיוון ההגאים מההמראה. מה אני יכול לעשות כדי שברגע שאני יוריד את הטייס האוטומטי ויתכונן לנחיתה, ההגאים יותאמו להנמכה או למצב שאני כרגע נמצא בו?

תודה רבה, מצטער על ההפצצה ויום טוב לכולם!!
מחייך
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
yarinbar
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 17, 2008

הודעהנשלח: 11:19 ,18 יולי 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצתרף לשאלות שלך. אני יכול להגיד לך לגבי שאלה אחת שממהירות כוח העילוי גוכר על כוח המשיכה והמטוס מתרומם זה בעצם מה שמחזיק אותו באוויר.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 13:07 ,18 יולי 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאט לאט
Vref של 737 היא 135 קשר.
עבור כל מטוס יש Vref אחר, וברוב המטוסים זה יופיע לך בKneepad של המשחק.

FD נדלק אוטומטית כשאחד הכפתורים של הטייס האוטומטי נדלק.
כדי להמנע מהזדקרות בהמראה תמריא עם טייס אוטומטי כבוי ותדליק אותו רק בגובה 2 אחרי קיפול גלגלים ומדפים

בנוגע לAPP- אחרי שהפעלת את המוד אל תגע בכלום. ברגע שהוא יהיה בנתונים הוא יבטל החזקת גובה וכיוון בצורה אוטומטית ויקח פיקוד. כל מה שאתה צריך לעשות זה להקפיד להיות בתצורת נחיתה בOM ולשמור על מהירות גישה.
אל תסמוך על המצערת האוטומטית בנושא. שים לב לא להשתמש במחבלי הזרימה במהלך הגישה - קצב השקיעה שהם יוצרים מחרפן את הטייס האוטומטי.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
uri_ba
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Sep 17, 2007

הודעהנשלח: 14:42 ,18 יולי 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שאלת שאלות חשובות,
ועל כן אני מעדיף לענות על גבי הפורום.

dorcami כתב:

מה זה vref?
כדאי לעשות המראה ידנית לגמרי או רק להפעיל מצערת אוטומטית והגדרת מהירות רצויה? קורה שאני עושה ידנית ואחרי ההמראה המטוס "טס" תרתי משמע... כלומר עושה אוברספיד מאוד מהר.
מה זו תצורת נחיתה OM?
ואמרתי שהפעלתי את האפרוץ' ולא התערבתי אבל הוא פשוט לא הגיע ליעד, הוא הנמיך ופגע ברצפה הרבה לפני... אז?
ואם לא לסמוך על המצערת האוטומטית, מה החלופה בעת נחיתה?
ומה הם מחבלי הזרימה?

תודה רבה!

Vref - השם המלא הוא Velocity referance היא בהפשטה מהירות הגישה לנחיתה. בפועל מהירות זו משתנה בהתאם למשקל המטוס, רוחות וכו'.

תצורת נחיתה - כלומר גלגלים ומדפים פתוחים ומוכנים לנחיתה (כמות פתיחת המדפים נקבעת ע"י כמה גורמים כגון משקל, אורך מסלול, מרחק עצירה דרוש וכד' - לרוב נוחתים עם מדפים מלאים או תחנה אחת פחות ממלאים).

OM - זה הOuter Marker משואת רדיו אנכית שממוקמת על ציר המסלול הדימיוני. בד"כ ממוקמת 6-10 מייל לפני תחילת המסלול. ונותנת אינדיקציה ויזואלית וקולית לגבי מיקום המטוס בגישה. בנוסף ישנה MM - משואה אמצעית בד"כ כחצי מייל לפני המסלול ובגישות CATI מסמנות לרוב את הDH - הגובה בו הולכים סביב אם אין קשר עין עם המסלול. בגישות CATIII יש גם IM משואה פנימית שממוקמת מיד לפני תחילת המסלול ומזכירה לטייס להערך לנגיעה (בד"כ המטוס נמצא בגובה 50-100 רגל מעפ"ש באת חציית המשואה)

ממליץ בחום לחפש מידע על ILS - חשוב לדעת לפי מה אתה עובד, ואז תוכל להבין לבד איפה יכולות להיות נקודות הכשל.

מחבלי הזרימה הם הSpoilers זה השם העברי שלהם.
מעצורי אויר הם speedbreaks והם עובדים בצורה שונה לחלוטין ממחבלים.
שוב ממליץ על חיפוש ברשת מחייך

בנוגע למצערת.
אתה יכול לשלוט עליה בעזרת המקלדת או ע"י המצערת של הג'ויסטיק.
מן הסתם זה לא רק "פתוח" ו"סגור".

ב737 ממריאים על 98% N1 ולאחר מכן מפחיתים כוח מנוע ע"מ למנוע פיתוח מהירויות גבוהות מדי. בכל מקרה, ברגע שאתה מיוצב ובאויר אתה יכול בשקט להפעיל את המצערת האוטומטית ולתת לה לתפוס פיקוד.
בנחיתה קח את המצערות חזרה - קצת פותחים קצת סוגרים - המהירות מתייצבת מחייך

ובנוגע לAPP אם התדר נכון, והILS ננעל כהלכה אתה תוכל לעקוב בעצמך אחרי המכשירים ולוודא שהגישה מתבצעת בצורה תקינה. "מנמיך ופוגע לפני המסלול" יכול לנבוע מהרבה גורמים.

האם הטייס האוטומטי עוקב אחרי הגישה בצורה הנכונה, האם המהירות תקינה במהלך הגישה, האם המסלול בכלל באיזור (אתה רואה אותו?). אם כן, והגישה לוקחת אותך לא נכון. נתק ט"א והמשך ידנית.
שוב, ממליץ לך לחפש ולקרוא חומר על ILS ו-HSI הבנת המכשירים תסייע לך להבין את הסיטואציה בצורה טובה יותר.

אם נדמה לכם שאני ציני/סרקסטי ו/או בעל חוש הומור מעוות - לא טעיתם!
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס אתר הבית של הטייס
bar_rodoy
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Aug 22, 2006

הודעהנשלח: 15:28 ,18 יולי 2008, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Naples = נפולי

Bar Rodoy
British Airways Virtual
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פלייט סימולטור כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים