ניתוח משימה מס' 9 - עזרתכם נדרשת - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 597 גולשים:
596 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 -> ניתוח משימה מס' 9 - עזרתכם נדרשת

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 13:10 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: ניתוח משימה מס' 9 - עזרתכם נדרשת תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,

שמחתי לראות הרבה נוכחים במשימה מס' 9 שהתקיימה ביום ראשון האחרון. כל הכבוד למשתתפים! תוצאות המשימה - סבירות. לא גרמנו נזק כפי שרצינו, אבל כך גם האויב, איבדנו מפציצים ואוויות, אבל לא איבדנו ספיטפיירים.

לדעתי, אחת הנקודות שהפריעו לנו היה חוסר בשת"פ צמוד בין הספיטפיירים שטסו כחיפוי גבוה והאוויות שליוו את המפציצים ליווי צמוד. הספיטים התעכבו ביחס לאוויות והמפציצים, מה שהשאיר את האוויות לבד מול 6 ספיטפיירים של האויב. אם הספיטים היו שם, הקרב היה נראה כמובן אחרת לגמרי. בהמשך הקמפיין יש לשאוף לשפר את זה, לעבוד על הקשר בצורה צפופה יותר, להגיע ביחד ולקצר את זמני ההגעה של החיפוי הגבוה לעזרת מבנים שונים הנתקלים במטוסי אויב.

הדגש כרגע הוא לגבש תמונת מצב מדויקת על בסיס מודיעין ממשימה 9 כדי שנוכל לבחור את היעדים שלנו למשימה הבאה בצורה נבונה.

מה שאנחנו יכולים לומר בבטחון כרגע:

1) כוחותינו תפסו עמדות קרוב לשדה הרצליה ללא אבידות משמעותיות. עם זאת, עדיין לא בטוח להשתמש בשדה זה לכל מטרה פרט לנחיתת חירום.

2) מספר גדול של כוחות אויב מרוכזים בגדה הדרום מזרחית של הנהר ב-L9. הכוחות מלווים בהגנות נ"מ לא זניחות.

3) כוח בינוני של האויב, הכולל 4 טנקים, מספר שריוניות, ומשאיות, התמקם ב-N9 מערבית לכוח ההתקפי הגדול שלנו. הוא לא מהווה איום ישיר על כוחותינו באיזור, אך יכול לחשוף את ההיקף המלא שלהם לאויב ולהפוך אותם ליעד מרכזי למתקפה.

4) בשדה חצור קיימות הגנות בינוניות, כולל הגנ"א של מקלעי 0.50, לפחות.

5) הכוחות המאיימים על ירושלים תוגברו ביחידות סוריות ועירקיות, כולל לפחות טנק קל אחד. במהלך קרבות בהיקף קטן איבדנו שני תותחי 75 מ"מ, מה שממחיש שללא סיוע אווירי מצדנו, האיום על ירושלים אכן ממשי.

6) כוח עירקי-סורי בקנה מידה לא ידוע נמצא באיזור L13 נאמפד 5.

7) שתיים מספינות האויב הכבדות יותר שטות כרגע לכיוון חיפה והן צפויות להגיע לעיר במשימה הבאה. הן לא מהוות איום אסטרטגי מידי, אך לאורך זמן הן מטרד מאוד מאוד לא רצוי.

8 ) שתיים מספינות האויב הקלות יותר נמצאות מול חופי תל אביב ומפגיזות את העיר.

מודיעין דרוש:

1) הכוח העירקי-סורי ב-L13 נאמפד 5 - מיקום מדויק, הרכב.

2) הכוחות סביב ירושלים (O12) - מיקום מדויק, הרכב.

3) מערך ההגנה באיזור חצור - מיקום והרכב מדויק.

4) הכוחות המצרים ב-L9 - מיקום והרכב מדויק של הכוחות על הגדה הדרומית מזרחית ועל הגדה הצפון מערבית. חשוב מאוד שנדע כמה כוחות הצליחו לחצות לכיוון תל אביב.

המידע הזה יסייע לנו לקבוע סדרי עדיפויות ולהחליט על יעדים.

דרושים אנשים שיעברו על הטראק ויבררו את הפרטים הללו. בטראק תוכלו למצוא מטוסים שמגיעים לכל האזורים הנ"ל, עיינו בתדריך למשימה 9 לפרטים מדויקים. דיווחים מפורטים ותצלומי מסך יתקבלו בברכה! קורץ
מידת ההתנדבות שלכם יכולה להכריע את המשך הקמפיין... אם מישהם מהמשתתפים לא יתנו כתף, איסוף המודיעין פשוט לא יקרה, ותוכלו להנמיך את הצפיות להצלחה בהמשך הקמפיין למינימום. תלוי בכם. נא להגיב אם אתם מתכוונים לעזור.

תודה מראש ובהצלחה,
דן.

נ.ב.

אם למישהו יש טראק מהמשימה, נא להעלות אותו. תודה קורץ

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Ori
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 24, 2006

הודעהנשלח: 13:31 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דן,
אשמח לעזור בניתוח הטראק. לי יש טראק, אבל לא מלא. יש לינק לטראק מלא?
באיזה איזור להתרכז?

בנוסף, אני רוצה להעיר מספר דברים נוספים בהמשך לדבריך.
אז ראשית, אני מחזק את דבריך בנוגע לחוסר התיאום. מבנה הספיטים היה מאוד מאוד רחוק מהמפציצים והאוויות כאשר היינו מעל אזור המטרה ופגשנו בכוחות האויב.
העובדה שהבופייטרים חזרו לבסיסם בשלום היתה בגדר נס מכוון שספיט רדף אחרינו. הוא נכנס למים בגלל טעות אנוש / בעית רשת / התערבות אלוהית, אבל אלמלא עובדה זאת אנחנו היינו אלה שהיו שוחים שם.
העובדה שמעט כוחות קרקע נפגעו ושהבופייטרים למעשה שהו מעל השטח לא יותר מ-2 דקות נגזרה מכך שלא היה לנו שום חיפוי.
בנוסף, לעניות דעתי, הבחירה באוויות כחיפוי היתה שגויה. אנחנו יודעים כבר מזמן שקשה לאויות מול הספיטים. אומנם אלו היו ספיטים מרק-V, ואומנם מיטב בחורינו ישבו באוויות, אבל התוצאה הסופית היתה זהה.
לחיוב יש לומר שללא המצאות האויות המפציצים לא היו חוזרים...

שנית, אני רוצה להעלות את העובדה שבמהלך המשימה נצמדנו מדיי לתוכנית המקורית במקום להפגין גמישות. אני מתכוון לסיטואציה בה הגשר הופצץ ונהרס על-ידיך, מה שהשאיר אותי ואת רועי (בופייטרים) ללא מטרה ראויה לפצצותינו הרעבות. ברגע שהובן שהשטח שורץ בספיטים של האויב קיבלנו הוראה לזרוק את החימוש "על משהו" ולברוח. לדעתי, ברגע שהגשר הורד, היה ראוי שמבנה הבופייטרים פשוט יעלם מהאזור, יינצל את העובדה שהוא ארוך מאוד בדלק, ויחזור לשטח לאחר שהעניינים ירגעו. כמו-כן, ראוי היה בשלב זה לייעד את הפצצות למטרות איכותיות יותר כמו למשל האוניות של האויב.

ממה שאני ראיתי בטראק שלי - יש לשים לב שחיפה ככל הנראה מעניינת את האויב לא רק ברמה של שליחת אוניותיו לשם. 4 ממפציציו בילו שם הרבה זמן, הורידו את הנ"מ שבבסיס, ופגעו פגיעה נרחבת במאגרי הדלק שבעיר.

חבל שלא ניהלנו תחקיר בסיום המשימה...
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2006

הודעהנשלח: 14:32 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי החלק הראשון-

חוסר תיאום כללי בין המפציצים וגרורותיהם (האוויות) לבין הספיטים. החוסר תיאום נגרם מכך שלכל אחד מהמבנים נאמרה הוראה אחרת. מבנה אחד היה צריך לטוס נמוך ולהפציץ- עוד מבנה אחד מעליו בגובה בינוני וספיטים בגובה רב. אין לצפות מרביעיית ספיטים (שחלקם נשאו 100% דלק +מיכל נתיק של 90 גלון!!!)לחבור למבנה באופן מיידי ולטפס בצורה מתואמת. במידה ושאר המבנים היו מחכים למבנה של הספיטים שהתעכב עקב כניסה מאוחרת למבנה וטיפוס מאוד איטי (הכל תודות לכמויות הדלק העצומות) אז אני מאמין שדברים היו נראים אחרת.

אני מודע לכך שיש חוסר בזמן אבל אם כולם היו מגיעים בו זמנית או לפחות בתיאום מינימלי אז אני מניח שדברים היו נראים אחרת. מעבר לכך , החבר'ה שטסו בספיטים מילאו את ההוראה שניתנה להם והיא להגיע גבוה מעל המטרה ולחפות על האיזור ואפילו הצלחנו להפיל 2 מפציצים.

מעבר לכך, לא מסכים עם מה שאורי אמר לגבי המיקום הנוכחי של האוויות לעומת הספיטים של האויב. אני חושב שכל אוויה יכולה להתמודד בצורה טובה מאוד (בתיאום קבוצתי כמובן) עם ספיט מספר 5. \

אם זה היה ספיט מספר 9 אז כבר הדבר היה נראה שונה.

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

סמ"ט א' בטייסת 101- טייסת הקרב הראשונה

גיא יוגב- מנהל פורומים ראשי-פריפלייט
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 16:22 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כתבתי תגובה מאוד מפורטת, אבל הפורום בלע לי אותה ואין לי זמן לשחזר.

אי לכך אקצר:

גיא,

הדלק לא רלוונטי, אין סיבה שהספיטים לא יוכלו להדביק את המפציצים תוך זמן קצר אם הם מטפסים תוך כדי טיסה למטרה ולא מסביב לבסיס (בכל מקרה כמעט אין סיכוי להתקלות לפני הגעה לאיזור הפטרול). הסיבה שלא היה שת"פ צמוד מספיק היא כי לא היה שת"פ צמוד מספיק, ולא שום דבר אחר, ואת זה אנחנו שואפים לשפר להבא.

אורי,

אני נוטה להסכים עם גיא בעניין האוויות מול ספיטים Mk.V, אך עימות שווה כוחות בין ספיטים ואוויות זה לא מצב שאנחנו רוצים להגיע אליו בכל מקרה. האוויות היו אמורות לקבל סיוע מהספיטים בעת קרב.

בעניין הבופייטרים, אכן היה ראוי מצדי להפגין קצת יותר גמישות ולכוון אתכם לתקיפת הספינות באותה נקודת זמן שהתוכנית המקורית השתבשה ומצאנו את הספינות מול תל אביב. הספינות לא נבחרו כמטרות מלכתחילה כי לא ידענו איפה הן ולא רצינו להסתכן בחיפושים מיותרים. עכשיו אנחנו יודעים קורץ

לגבי חיפה, לא ראיתי את הנ"מ, תודה. זו בהחלט התפתחות מעניינת אבל לדעתי האויב בעיקר מנסה להפעיל עלינו לחץ מכמה שיותר כיוונים, ולא מדובר בסימן לכוונות אסטרטגיות. בכל מקרה, הספינות שמתקרבות לחיפה הן יעד מידי לתקיפה.

טראק מלא גם לי אין בשלב זה. אני מאמין שאם תתחיל בסעיף 4 תוכל למצוא בטראק החלקי מספיק מידע מפרק הזמן שאנחנו, ומבנים אחרים, שהו באיזור. בהצלחה ותודה על העזרה!

חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2006

הודעהנשלח: 17:20 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister כתב:
כתבתי תגובה מאוד מפורטת, אבל הפורום בלע לי אותה ואין לי זמן לשחזר.

אי לכך אקצר:

גיא,

הדלק לא רלוונטי, אין סיבה שהספיטים לא יוכלו להדביק את המפציצים תוך זמן קצר אם הם מטפסים תוך כדי טיסה למטרה ולא מסביב לבסיס (בכל מקרה כמעט אין סיכוי להתקלות לפני הגעה לאיזור הפטרול). הסיבה שלא היה שת"פ צמוד מספיק היא כי לא היה שת"פ צמוד מספיק, ולא שום דבר אחר, ואת זה אנחנו שואפים לשפר להבא.

לפני שסתם טסים למטרה מנסים להיכנס למבנה.

אם המבנים היו מחכים מספר דקות שהספיטים יתארגנו היה אפשר לארגן שת"פ יותר טוב.

גם אם היינו טסים ישירות למטרה ולא מחכים דקה או שתיים שהמבנה יתכנס, עדיין המרחקים היו גדולים מדי כדי שנגיע.

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

סמ"ט א' בטייסת 101- טייסת הקרב הראשונה

גיא יוגב- מנהל פורומים ראשי-פריפלייט
חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:55 ,17 יוני 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוויות מול ספיטים - על הנייר אתם צודקים. באוויר ובשורה התחתונה - יש להודות שאנחנו נוחלים מפלות בנקודה הזאת.
יתכן מאוד והפתרון הוא כפי שגיא אומר - פעולה מתואמת היטב של המבנה והקבוצה.
האם זה קל לביצוע? האם אנחנו מצליחים בזה? התשובה החוזרת ונשנית היא:לא!. לא משנה איך מסובבים את זה ואיך מסתכלים על זה.
וזה לא שהמטוסים הוטסו ע"י מישהו שלא מנוסה בהם או בכלל.

אז יש לנו בעיה אמיתית. חייבים להודות. והשאלה היא האם אנחנו ממשיכים במשימות הבאות לתקל אותה כפי שנהגנו עד כה, או שהימצאות כוח איכותי יותר בידינו מאפשרת לנו לפתור את הבעיה באופן שונה.
או אולי יש פתרון אחר לבעיה? אתם המומחים. אני רק שואל את השאלות עושה עיניים

דרך אגב, מישהו יכול להסביר לי למה הספיטים נזדקקו לכל כך הרבה דלק במשימה הזאת?
למיטב הבנתי הם נחתו בחזרה מלאים בדלק, לא?
חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 0:49 ,18 יוני 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Maverik כתב:
לפני שסתם טסים למטרה מנסים להיכנס למבנה.
אם המבנים היו מחכים מספר דקות שהספיטים יתארגנו היה אפשר לארגן שת"פ יותר טוב.
גם אם היינו טסים ישירות למטרה ולא מחכים דקה או שתיים שהמבנה יתכנס, עדיין המרחקים היו גדולים מדי כדי שנגיע.
IAF.101~Maverik

מן הסתם היה כאן כשל בתקשורת, כי לפי מה שכל אחד מכם כותב בפורום אף אחד מכם לא נתן את דעתו למימד הזמן שנדרש כדי שיתקיים המאורע של "שני הכוחות נפגשים בו זמנית מעל המטרה" -או- "ספיטים בחיפוי גבוהה מגיעים לפני". בתדריך בפורום אני לא ראיתי את זה כתוב, אני לא זוכר אם זה נאמר בתדריך בע"פ לפני תחילת המשימה, אם אני טועה אז אני מתנצל. לפי הניסוחים שלכם כאן באשכול מה שאני רואה זה שבשביל דן זה היה בגדר ברור, ובשביל גיא זה היה ברור שהוא צריך לבצע משימה ללא הגבלת או התניית זמן.

לדעתי היינו צריכים לדבר קצת יותר בין המבנים, לתת דיווחי מיקום והתקדמות, כדי שכבר על ההתחלה היינו תופסים את זה ומתקנים.

בכל מקרה זה מעלה שאלה מעניינת, יעילות מול אפקטיביות - מה עדיף? איפה האיזון?
במבנה הספיטים חזרו כולם הביתה בשלום, ועם הפלות! זה דוגמא מצוינת ליעילות. בתחקיר היתה הערה של שי לגבי "התמהמהות בכניסה לקרב" והבנתי מגיא שזאת היתה החלטה טקטית, כדי שהספיטים יגיעו לאזור הקרב בצורה מאורגנת, אבל עד שהגיעו הקרב כבר נגמר ולא היתה להם יכולת השפעה.

את ההשפעה אני מגדיר בזאת שמטוסי חיפוי עושים את המוטל עליהם בחיפוי על מטוסי הפצצה שמפציצים ומדללים את כוחותיו של האויב, כי בסופו של יום הניצחון נקבע על הקרקע (מי כבש, מי נסוג) ולא באוויר. השחקנים הראשיים הם חיילות הקרקע, המפציצים הם כוחות מסייעים, ומטוסי הקרב הם בגדר "מסייעים של המסייעים".

אפשר להעלות תיאוריות עד מחר,אני רואה מול עיני תמיד את שני מקרי הקיצון, ומנסה לראות איפה אני ממקם את עצמי ביניהם, והם:

1. לשייט במבנה מושלם מעל הקרב בגובה 30,000 רגל ולבחור באיזה קרב בא לי להילחם ובאיזה לא - אז קרוב לוודאי לא מאבדים אף מטוס.
-או לחילופין בקצה השני-
2. לרוץ לכל קרב כמו משוגעים "with fangs out and hair on fire" ללא כל אירגון ושליטה - אז קרוב לוודאי מאבדים את כל המטוסים.

לדעתי כשאנחנו טסים בהיפרלובי בשרת כמו WC או ZEKES זה טוב שהנטייה שלנו תהיה לכיוון מס' 1, אבל בקמפיין הזה לדעתי אנחנו צריכים להכניס דיסקט אחר לקבסה, ולהתחיל לחשוב איזה סוג של תמורות אנחנו מחפשים עבור התשומות והאמצעים שאנחנו מפעילים.

דעתי היא שבקמפיין הזה כמו במלחמה צריך ליטול סיכונים מחושבים, וללכת פחות על בטוח - גם ברמה הטקטית (של ניהול המבנה).
מה לעשות, if you want to make an omlette you need to break some eggs
אין מה לעשות חברה, בקמפיין הזה צריך להתחיל לחשוב בצורה מערכתית קורץ

עכשיו לגבי האוויות,

משימתנו כאמור היתה ליווי של המפציצים בגובה בינוני.
המפציצים טסו בגובה פני הים, אנחנו טיפסנו לגובה של בערך 2800 מטר, זה היה ממש על הגבול של שמירת קשר עין. רציתי לטפס יותר גבוהה, אבל נמנענו בעוון איבוד קשר עין עם המפציצים בגלל תנאי ראות גבוליים בגין כל העננים שהיו שם.

את הספיטים של האויב פגשנו ממש מעל אזור המטרה, להערכתי הם היו בגובה של 4000 מטר. הם 6 ספיטים נגד שלושה אוויות (האוויה הרביעית שלנו הייתה AI), כך שתמונת פתיחת הקרב הייתה כזאת שהתחלנו בחיסרון מוחלט - הן מספרית והן אנרגטית. תמרנו תוך כדי צלילות כדי לנסות להשיג יתרון, לצערנו מור הופל על ההתחלה.

נשארנו אני ומיכה ומשכנו את הקרב לכיוון צפון מזרח מעל שדה הרצליה (בכוונה להרחיק את האויב מהמפציצים), הפלנו שניים, משכנו עוד קצת עד שגם אנחנו הופלנו. לדעתי השגנו חלקית את המטרה שיועדנו אליה, אמנם במחיר כבד.

משימה מדהימה, תודה לדן על ההשקעה האדירה!
!SALUTE!

VIFF
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 12:40 ,18 יוני 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמה שאלות שראוי לתת עליהן את הדעת:
* הוראות ניווט - האם המפציצים והמלווים הצמודים אליהם טסו ישירות אל המטרה, או בעקיפין?
* תאום - האם התכנון הזה היה ברור לכולם?
* תכנון - האם ידעו מראש את העומס דלק של הספיטים? האם לקחו בחשבון שנבוא כבדים וללא יכולת תמרון? ומה לגבי היכולת לשמור מבנה?

ידוע לכולם שבמלחמה האמיתית, כאשר יצאו מפציצים למשימה, הם יצאו מעומק השטח וטסו לאט, בעוד שהמלווים יצאו מאיזור החזית וטסו מהר - ולכן היה הבדל גדול בזמני היציאה של שני הגופים כך שהם התלכדו בזמן מעל נק' החבירה. כל זה נעשה רק ע"י ידיעה מראש של כמה זמן יקח לכל גוף להגיע לפי מהירות הטיסה והטווח הנדרש.
אני חושב שהתכנון האסטרטגי במשימה הזאת נעשה כהלכה - ועל כך כל הכבוד למתכננים. מהצד השני, התכנון הטקטי לא נעשה ברמת המשימה, וניתנה לכל גוף האפשרות לתכנן לעצמו. באופן ברור מאליו, כל גוף בחר לעצמו את הפרופיל המתאים ביותר לביצוע המשימה - המפציצים טסו "דוך", המלווים הצמודים טסו תוך נסיון לשמור קשר עין, והמלווים הגבוהים באו מתוך מטרה לשמר עליונות שתאפשר להם לסייע. אף אחד לא הרים את הדגל בזמן שייתכן מצב שכל אחד יגיע בזמן אחר.

ספציפית לגבי הספיטים:
קיבלנו שני זוגות לחלוטין לא מאוזנים - זוג עם 75% דלק + מיכל 30 גלון, וזוג שני עם 100% דלק + מיכל 90 גלון!!!!
לנסות להגיע במבנה מתואם להגנה (כמתבקש מאופי המשימה שהוטלה) עם מצב כזה של חוסר איזון - משימה לא פשוטה לכל הדיעות. למי שלא מאמין - מוזמן לנסות בעצמו.
ההפתעה הגדולה באמת הייתה בזמן הכניסה לקרב - גם עם היתרון הברור של ספיט 9 מול ספיט 5 - עם מטוסים כל-כך כבדים ועמוסים, פשוט אי אפשר לפגוע. היינו ממש חייבים לנתק מגע ולצאת להתארגנות מחדש כדי להימנע מהידרדרות כללית של המצב.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 17:58 ,18 יוני 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמוליק,

לא ברור לי למה אתה מתכוון ב"מלחמה האמיתית". מלחמת העצמאות? כי שם הדברים ממש לא נעשו כפי שאתה מתאר, לא שזה רלוונטי.

אני חושב שאפשר להפסיק להסכים שהיה פה כשל בתקשורת בין המבנים (כי בערך חצי מהדיון אנחנו עושים רק את זה), בין אם במובן של התכנון הטקטי המקדים ובין אם במובן של תקשורת במהלך הטיסה. כדאי להתחיל להסכים איך אנחנו משנים את זה להבא.

החלק שלי - אני אהיה יותר ברור בהנחיות להמשך. ביצעתי משימות דומות כל כך הרבה פעמים עם אותם האנשים, שהייתי בטוח ששותפים להשקפה שלי ומבינים אותי גם בלי פירוט מלא, וטעיתי.

בכל אופן, עד היום, כל מבנה שביצע תדרוך תמיד סיכם איתי פרטים אחרונים, דבר שלא נעשה במשימה 9. למובילים יש חופש פעולה רב בגבולות המשימה שניתנה להם, אבל עליכם החובה לעבור בין התדרים ולסכם את הפרטים הקטנים, על אחת כמה וכמה עם המתכנן. חבר'ה, כשיש לי חצי שעה לארגן 16 איש מ-3 או 4 מדינות שונות, אני צריך קצת עזרה. כל מוביל צריך להפגין אחריות ולוודא שפרטי המשימה ברורים ומוסכמים בינו לבין כולם.

בעניין הפרשי הדלק של הספיטים - זו ככל הנראה תקלה טכנית. אני ביקשתי 75% (או 100%, אני לא לגמרי זוכר) + מיכל גחון של 30 גלון. בכל מקרה, זה היה אמור להיות אחיד. אני אברר מה מקור התקלה, כי אני זוכר במפורש שהכנסתי את נתונים זהים. אגב, היה כדאי לדווח לי את זה באותו רגע (הרי לא באמת חשבתם שאני אקבע חימוש כל כך שונה סתם ואז אתן לכם להתמודד עם זה?). בכל מקרה, זה לא רלוונטי. אני שב וחוזר, לא היה שיתוף פעולה כי לא היה שיתוף פעולה, ולא משום סיבה אחרת. אם כולנו היינו "על אותו התדר", הדלק בכלל לא היה משנה... 4 ספיטים עם הפרש בדלק הם מבנה פחות זריז משני אנסונים, שני בופייטרים, עמוסים בפצצות, וארבע אוויות קלות בהרבה? שוב אני חוזר, זה לא רלוונטי ולא על זה שווה להתעכב, אלא על התמונה הגדולה.

אני מאמין שזה פחות או יותר סוגר את הנושא.

אורי,

השאלות שלך בעניין המסרשמיטים הן מאוד כלליות, לכן אענה בכלליות:

א"ק - האוויות הוכיחו את עצמן בצורה מעולה עד עכשיו ואני מאמין שימשיכו להיות יעילות.
א"א - מצדי, שבסוף הקמפיין נשאר עם 0 אוויות. האיזון שאנחנו נדרשים לשמור עליו הוא בין השלמת המשימה לבין שימור הכוח למשימות הקרובות. בינתיים אנחנו עומדים בזה בצורה סבירה בהחלט. אף אחד לא יכול לטעון שיש לנו עודף אוויות... אבל אם תספור כמה אוויות יצאו בשלום מהמלחמה האמיתית תגלה נתונים לא פחות פסימיים.

ישנם שלושה מודלים אפשריים כרגע (בהתחשב בכוחות הזמינים) מבחינת היחסים בין כוחות הא"א וא"ק שלנו:

1) 8 מטוסי קרב באוויר, בין אם כשמיניה או שתי רביעיות של פטרול להשגת עליונות אווירית, או כשילוב של ליווי צמוד למפציצים ופטרול. תפקידי הליווי נדרשים במשימה כמו משימה 9, בה השתמשנו בכמות גדולה של מפציצים בשטח "חם".
2) 4-6 מטוסי קרב באוויר, בין אם כמבנה א"ק שמסב לא"א בסיום התקיפה (כפי שביצענו די בהצלחה מספר פעמים בשלב I ו-II), או כמבנה פטרול בדומה למודל 1.
3) ללא מטוסי קרב אוויר, או כמות מאוד קטנה שלהם מוקדשים לאוויר קרקע. שימוש בטקטיקות של מבנים קטנים ומופרדים שהוכיחו את עצמן מספר פעמים לאורך הקמפיין. הייתרון הוא שניתן לתקוף מספר רב יותר של מטרות באחוזי פגיעה גבוהים יחסית.

בהתחשב באירועי משימה 9, אני נוטה לכיוון מודלים 2/3 במשימה הקרובה, כאשר ההכרעה תהיה תלויה בעיקר בכמות היעדים שנצטרך לתקוף מהאוויר, וזה בתורו יוכרע על פי המודיעין.

אין מתנדבים נוספים לעזור במודיעין? אם אתם רוצים שהתכנון למשימה הקרובה יהיה מוצלח, זה תלוי גם בכם...

חזור למעלה
ViFF
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 23/07/2005

הודעהנשלח: 19:30 ,18 יוני 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הייתי שמח לעזור אבל אני עובר דירה, המחשב הולך להיארז היום בערב...
אני ממש מקווה שאני אהיה חזרה אונליין לפני הגיחה הקרובה ביום ראשון.
חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 0:03 ,19 יוני 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מודיעין לאזור L9:

נראה שכוחות אויב לא חצו את הגשר לפני הפלותו. מעבר לכך, לא נראה שהכוחות שרוכזו באזור זה בכלל היו בתנועה במהלך המשימה!

הכוחות שנמצאים מדרום מזרח לנהר כוללים כוחות נ"מ (ישנו ריכוז אחד ועוד כמה מפוזרים), כ-4 קני ארטילריה, 4 טנקים, שריונית ו-8 משאיות. מספרים אלו אינם מדויקים, והם נכונים לתחילת התקיפה באזור.

תמונות המודיעין:

חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 13:28 ,19 יוני 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל הכבוד!

תודה רבה. מה היינו עושים בלעדיך? קורץ

אני משער שלא מצאת שום דבר נוסף באיזור?אי ההתקדמות של האויב די מפתיעה אני חייב להודות.

חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 23:19 ,19 יוני 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בטווח שאנחנו חגנו מעליו - זה מה היה.
אני לא חושב שאמצא זמן בהמשך הסופ"ש לסרוק אזורים נוספים.

מה שכן, ראיתי שה-P11 מצאו /תקפו / הופלו מעל אזור רווי כוחות מרובים - המון נ"מ, טנקים ומשאיות. למיטב בתשומת ליבי - גם הם היו סטטיים. אין לי מושג איפה במפה זה היה.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים