מספר שאלות - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 506 גולשים:
505 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> אי אל 2 -> מספר שאלות

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Swinger7714
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: May 16, 2008

הודעהנשלח: 23:17 ,19 05 2008, ב'    כותרת הודעה: מספר שאלות תגובה עם ציטוט

מהי הדרך הנכונה ביותר לצבור גבה? מה שאני עושה כרגע זה לעוף למעלה ולמטה עד שאני מגיע ל 3000 מטר, אבל זה לוקח לי יותר מידיי זמן. האם יש דרך יעילה יותר?

מה זה prop pitch? אני שם את זה על 100% בתקוה שזה מששהו טוב

איך אני עושה פניות חדות ומטורפות כמו שאני רואה אנשים אחרים עושים וכמו שאני רואה בסדרה "קרבות אוויר" בערוץ ההיסטוריה, רק בלי להיכנס לסחרור ולהתרסק. ובכללי איך אני שומר על המהירות שלי? אני מוצא את עצמי טס על 400 קמ"ש ואז עושה משהו טיפשי והמהירות יורדת ל 180. מה אני צריך לעשות כדיי לא לעבד את המהירות היקרה שלי?
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: May 14, 2006

הודעהנשלח: 23:47 ,19 05 2008, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באיזה מטוס מדובר?

באופן כללי, עדיף לשמור על קצב טיפוס אחיד ומתון יותר מאשר להרים אף בבת אחת ולנסות להגיע כמה שיותר גבוה. לדוגמא: בספיט, לשמור על מהירות קבועה של 260 קמ"ש וקצב טיפוס של כ-4000 רגל לדקה. זה קצב הטיפוס האופטימלי.

פרופ פיטצ' - אל תדאיג את עצמך בנושא הזה כרגע. 100% זה בסדר גמור. אם תרצה פעם לבצע טיסת ניווט ממושכת וחסכונית בדלק, שם זה בא לביטוי.

אל תסתמך על מה שרואים בדוגפייטס - הם מקפידים שם בעיקר על גרפיקה, ומעט מאוד במודל פיזיקלי. זה ככל הנראה לא נעשה בסימולטור קיים, אלא בתוכנת מידול 3D גנרית.

לגבי זריקת מהירות, ככל שתבצע תמרונים חזקים יותר תזרוק יותר מהירות כתוצאה מגרר. תתן פחות משיכות על הסטיק,ותשמור יותר על מהירות.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
moshemag
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: 13/10/2005

הודעהנשלח: 6:57 ,20 05 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פרופ פיטץ' זה זוית הטית להב המדחף
ככל שהוא יותר מתקרב ל 100 הוא "דוחף" יותר אויר ודורש יותר כוח מהמנוע וככה מספק יותר מהירות.
http://en.wikipedia.org/wiki/Controllable_pitch_propeller

------------
| משה מגל |
------------
חזור למעלה
Swinger7714
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 10:44 ,20 05 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה על התגובות! עוד כמה שאלות:

האם בכלל יש טעם לנסות לתקוף מטוס שטס מעלייך? ניסיתי כמה פעמים, אני אפילו לא מגיע אליו.

בדרך כלל אני מנסה לצבור כמה שיותר גבה ולתקוף מטוסים שעפים מתחתי. אני מתהפך וצולל עליהם. ככה אני מצליח להשיג אותם מהר הבעיה שעד שאני מגיע אליהם אני טס ממש מהר ולא מצליח להביא את הכוונת שלי עליהם. אבל בינתיים זאת הדרך היחידה שהצלחתי ליירט כמה מטוסים...

שמישהו יושב לך על הזנב מה הדרך הכי יעילה לנסות להיפטר ממנו? מה שאני עושה כרגע זה כל מיניי תמרונים זוללי מהירות לכל מיניי כיוונים . לפעמים אני מצליח אבל בדרך כלל זה נגמר בסחרור ופגישה עם האדמה.
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 11:42 ,20 05 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באופן כללי - מאוד ממליץ לך להירשם ולהצטרף לקורס האויר-אויר הבא. תפנה ל IAF_Phantom בשביל הפרטים.

ועוד יותר מזה - ממליץ לך להצטרף אלינו לטיסות בלובי - רובנו נמצאים שם מדי ערב. אימונים מול AI הם טובים בתור התחלה, אבל ברגע שאתה פוגש טייסים אנושיים זה שונה לגמרי.

לגבי מטוס שמעליך - מאחר והוא גבוה יותר, אוטומטית יש לו יתרון אנרגיה פוטנציאלית עליך, אלא אם כן הוא בדיוק לקח לאנך והוא מאוד מאוד איטי. רוב הסיכויים שברגע שהוא יזהה שאתה מטפס אליו הוא יטפס גם. בכל מקרה, עד שתגיע אליו לא תשאר לך מהירות להתקרב אליו, ובגלל זווית האף הגבוה יש מצב שבכלל תזדקר. יותר טוב להישאר מהיר ולנסות לצאת מהטווח שלו, או אולי לנסות לפתות אותו לרדת אליך, שזאת תהיה טעות קלאסית מצידו.

לגבי תקיפת מטוס שמתחתיך - זאת באמת השיטה הטובה ביותר, מכונה B&Z כלומר Boom and Zoom. כדאי להחליש מצערת בזמן הצלילה כדי לא לצבור יותר מדי מהירות כמו שאתה אומר, או מצד שני להוריד Prop Pitch שמח מאד. משהו כמו 50% יעשו את העבודה. לא לשכוח להעלות בחזרה בזמן ההתיישרות והטיפוס חזרה למעלה.

לנער מישהו מהשש - יש כמה תמרונים קלאסיים שאמורים לגרום למטוס לחלוף אותך ולהגיע ל-12 שלך:
* מספריים אופקיות - הטיות מצד אל צד וטיסה ב "זיגזג" שמאריך את הדרך האופקית שלך ומקטין את ההתקדמות בציר הטיסה
* מספריים אנכיות - אותו דבר אבל מתבצע בציר האנכי. טיפוס וצלילה לסירוגין.
* מספריים מגולגלות - שילוב של השניים שלמעלה שלמעשה מתבצע כאוסף גילגולי חבית שמאריכים את הדרך יחסית לכמות ההתקדמות בציר הטיסה - זה בד"כ משהו שמתפתח כמעט באופן אינסטינקטיבי בלי לשים לב, רק יש כמה דגשים שמשפרים את מצבך מול מישהו שמתאם את התמרונים שלו לשלך (אין אפשרות להיכנס כאן לכל הפרטים האלה).
* snap-roll - מעין גלגול חבית קטן והדוק שיגרום בעיקר להתחמקות מנתיב הפגזים שלו.
* "תן-לו-לחלוף" - שילוב של פנייה מתמשכת לכיוון מסוים, יישור כנפיים, וביצוע גלגול-חבית מהיר לצד השני - מאוד יעיל לזריקת מישהו ל-12 והתייצבות מאחוריו ישירות למצב ירי, אבל דורש המון שליטה וזורק המון אנרגיה.
* "בעל הבית השתגע" - או במקור Jinking - ככל הנראה מה שאתה כבר מבצע כרגע - רצף בלתי פוסק של פניות נסיקות וצלילות שמונעות ממישהו לצלוף בך - יש להשתמש רק כמוצא אחרון ורק אם הוא כבר ממש בטווח ירי קרוב ואתה ללא אנרגיה\מהירות.

לגבי איבוד גובה, מהירות, סחרורים ופגישות עם האדמה - נובע בעיקר מתמרונים חדים מדי שמעבר למגבלות המטוס. עדיף לשמור על מהירות גבוהה ויכולת התחמקות מלנסות להביא את המטוס לירי במצבים לא יעילים. לנסות למשוך פחות בסטיק, ולגלגל פחות, ובכל הזדמנות שיש, ליישר כנפיים להאיץ בחזרה תוך הורדה קטנה של האף.

כל מה שאמרתי למעלה תלוי בהמון המון אימונים, וכמו שציינתי - מומלץ לבצע במסגרת מאורגנת שתתן לך הסברים לביצוע ומשוב מיידי תוך כדי.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
Swinger7714
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:55 ,20 05 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחחחחח "בעל הבית השתגע " שמח מאד כשאתה אומר "יישור כנפיים" למה אתה מתכוונן?

אגב, שמעתי על ההייפר לובי הזה, כרגע אני משתמש בתוכנה The All Seeing Eye כדיי למצוא סרברים של המשחק. אני הוריד את ההייפר לובי הזה עוד מאט.
חזור למעלה
Hedgehog
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 13:58 ,20 05 2008, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יישור כנפיים - הכוונה לחזור לטיסה ישרה, ללא הטייה לשמאל\ימין. כל הטיית כנף מתבטאת בפנייה לכיוון כלשהו, ופנייה מבזבזת מהירות. אחרי שהצלחת להעיף קדימה את זה שרדף אחריך ע"י פנייה יותר הדוקה משלו, מייד תיישר כנפיים, תצבור מהירות ותתחיל לטפס בעדינות.

ד"א, מאוד ממליץ לקרוא את המדריך ש IAF_Phantom הפנה אליו בנושא של Newbies guide. הרגע עברתי עליו - והוא מכיל המון חומר ממש טוב למתחילים כדי להיכנס מהר לעניינים.

שמוליק
טייסת 101 הוירטואלית
מגניב
חזור למעלה
NFoX
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Apr 26, 2006

הודעהנשלח: 14:13 ,21 05 2008, ד'    כותרת הודעה: אין כמו קיפוד תגובה עם ציטוט

הייתי בטוח שהקיפוד יענה בפירוט , וגם ינסה לגייס מישהו לטייסת ,

כל הכבוד שמח מאד

ובאמת אלו לא דברים שניתן להסביר או להבין את משמעותם בע"פ -
רק תירגול מעשי ורצוי בבית הספר לטיסה ו/או טייסת תומכת .

בהצלחה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אי אל 2 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים