לקראת שלב II בקמפיין - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 511 גולשים:
511 אורחים ו-0 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 -> לקראת שלב II בקמפיין

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 20:42 ,28 מרץ 2008, ו'    כותרת הודעה: לקראת שלב II בקמפיין תגובה עם ציטוט

כידוע לכם, שלב I של הקמפיין (משימות 1-5) נגמר, וכרגע אנחנו בהפוגה.

השלב הבא הוא שלב II, אורכו 3 משימות. לאחר מכן (עם לא מעט מזל נשרוד עד אז) נצא להפוגה נוספת, לפני שלב III, השלב הסופי של הקמפיין שימשך עד הכרעה.

זו נקודה טובה לעצור ולהעריך את האסטרטגיה שלנו להמשך.

סיכום שלב I:

דו"ח סדרי כוחות של כל הצדדים הלוחמים מאת מיכה:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pRtLL9sKu-zIP049HzlWEEA&output=html

הצלחנו להאט במידה רבה את התנופה הראשונית של צבאות ערב באמצעות תקיפת קרקע מוצלחת. צבאות ערב איבדו 122 יחידות תמורת 58 שלנו, מה שכמעט מאזן את הכוחות אך בהתחשב בתגבורות שמגיעות בהפוגה אפשר לומר שאנחנו שוב במצב המוכר של נחיתות פחות או יותר.

הנקודה העיקרית היא שכוחות מצריים הגיעו עד לפאתי חצור, וכוחות ירדניים צרים כרגע על ירושלים. האיום המשני שיתגבר עם קבלת כוחות נוספים הוא הצבא העירקי הצולע שדחף לכיוון בית שאן. כוחות אלו במצב לא כל כך טוב וקצרים באספקה, אך יש לצפות שיוכלו לשפר את מצבם וסביר שגם עמדותיהם במהלך הפסקת האש.

באוויר המצב סביר. האויב איבד 16 ספיטים, 8 אנסונים, 3 מגיסטרים, 10 הארוורדים ו-3 מטוסים קלים. אנחנו איבדנו 12 אוויות, 2 אנסונים, 1 דקוטה חמושה ו-20 מטוסים קלים. בהתחשב בתגבורות של האויב צפויה לנו תקופה לא פשוטה. שלב II יהיה הכי מסוכן לנו מבחינת מאזן הכוחות באוויר. חיל האוויר המצרי יקבל כמות גדולה של ספיטים נוספים ויוכל להפעיל עד 8 בכל משימה (במקום 6 כפי שהיה עד עתה). כמו כן חיל האוויר העירקי יפעיל 4 מטוסי פיורי (Ki-84 בסימולטור). כלומר - חוזרים לשחק איתם מחבואים באופן די גורף. כמו כן חילות האוויר של האויב יתוגברו במפציצים נוספים.

היערכותנו בהפוגה:

על פי סדרי הכוחות של הקמפיין צבאות ישראל, סוריה, מצרים, ועירק (ללא ירדן) מקבלים תגבורות במהלך ההפוגה. התגבורות שלנו יתחילו בחיפה ובתל אביב ויקבלו "פור" בהתקדמות לעומת צבאות ערב. תגבורות האויב יתחילו בנקודות הזינוק של צבאות ערב בתחילת הקמפיין.

התגבורת היא די משמעותית, וכוללת 19 שריוניות (בהן 6 שריוניות M16 הנושאות רביעיית מקלעי 0.50 ומאוד יעילות כנ"מ) ו-25 משאיות, וכן כוחות נוספים. אולי התוספת הבולטת ביותר היא חטיבה 8, עם 4 טנקי שרמן M4A2 ו-4 טנקי Valentine. השרמנים הם יעילים נגד השריון של האויב והוולנטיינים יעילים רק נגד מטרות רכות יותר. שני הסוגים די רגישים לכלים הארטילריים של האויב, אם כי ה-Valentine הרבה יותר פגיע.

האויב זוכה לתגבורות די משמעותיות גם כן, בדמות של כ-80 משאיות, 15 שריוניות וכלים רבים נוספים. תגבורות מעניינות הם 12 תותחי שדה 37 מ"מ ו-12 מקלעי 0.50 עבור המצרים, 8 תותחי 37 מ"מ עבור הסורים ו-12 שריוניות חדשות עבור העירקים.

כפי שאתם רואים הכוחות העומדים מולנו הם רציניים למדי ובמידה מסויימת מוחים את ההישגים של שלב I (רק תחשבו איפה היינו אם לא היינו משמידים כל כך הרבה מטרות קרקעיות...). אי לכך דרושה היערכות רצינית בהתאם לתגבורות שאנחנו מקבלים. אתם מוזמנים להציע הצעות. בהמשך מפורטת התוכנית הכללית שלי לפרישת התגבורות.

נניע את חטיבת העתודה לכיוון מגידו/ג'נין, כדי לחסום את האגף הזה מפני התקדמות אפשרית על ידי הכוחות שהתקדמו עד בית שאן. בנוסף, הכוחות צפונה יותר יעובו בהיקף של 1-2 חטיבות כדי להכין אפשרות של הדיפת מתקפה לכיוון חיפה או אפשרות של כיבוש בסיס אל-אל. בין התגבורות יהיו 4 טנקי וולנטיין קלים.

בחזית העירקית הכל תלוי במה הם יעשו עם התגבורות שלהם. אנחנו צריכים להיות מוכנים למקרה שיווצר כוח התקפי שיוכל ללכת לכיוון מרכז הארץ, ולחזק את הכוחות המחזיקים בשדה לוד. ביחד עם חיזוק איזור מגידו נהיה בעמדת מגננה לא רעה באיזור הזה.

אנחנו לא יכולים לקדם כוחות לתוך ירושלים הנצורה אך נביא כוחות בהיקף של 1-2 חטיבות שיותר קרוב לעיר במטרה להדוף את הכוחות הירדניים עם תחילת שלב II.

נוסיף עוד חטיבה במקום חטיבת העתודה בקרבת תל אביב. כמו כן ניערך מחדש באיזור שדרומית לתל אביב עד חצור ואפילו מעט דרומה ממנה, עם תוספת של כוחות בהיקף של 1-2 חטיבות.המטרה לנסות לראות אם אפשר להקשות על תנועת אספקה לחזית גם מהקרקע. אם לא ניתן אז לפחות למקם את הכוחות ככה שיהיו רלוונטיים למגננה ולא מטרות קלות מדי מהאוויר. כמו כן נפרוש בחזית הדרום ארבעה שרמנים על מנת להשתמש בהם להדיפת השריון המצרי.

יעדים ראשוניים לשלב II:

1) הסרת האיום העירקי המתוגבר והאיום הסורי המחודש, שאולי יפעלו במשולב. כדאי יהיה לפגוע בכמה שיותר מהארטילריה של צבאות אלו.

2) להסיר את המצור על ירושלים ולחסל את הכוחות סביב העיר.

3) לעצור את התקדמות השריון המצרי, שבינתיים מתבטאת על ידי נוכחות של 8 טנקי M3A1 דרומית לחצור.

4) דרושה פגיעה מחודשת במשאיות של האויב, בייחוד הצבא המצרי, כיוון שהן חיוניות להעברת אספקה ומשפיעות על תנאי הניצחון.

אתם מוזמנים לפתח דיון, בייחוד בשאלת ההתמודדות האווירית מול מטוסי הקרב הרבים בשלב II.

דן.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 11:18 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הנוכחות עד כמה שאני הצלחתי לראות מתוך הטראק (מזג אויר גרוע...) היא של 15-16 יחידות מתוכם:
לפחות 8 (לדעתי יותר בין 10-12) טנקים ולפחות 3 זחלמים רובם בתוך העיריה מדרום לחצור. לפחות אחד חצה את הגשר צפונה (charlie התנגש בו אבל הוא לא הושמד לפי הסטטיטיקות).

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 11:22 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ירושלים -
צמוד לעיר בטווח שלושה ק"מ ארבעה זחלמים ותותח 75ממ.
חייבים להשמיד אותם על מנת למנוע את השמדת כוחותינו בעיר !
כל שאר הכוחות הירדניים אינם נמצאים בטווח קרוב לעיר - ההנחה היא שהם יותר קרוב לעמדות המוצא שלהם.

חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2006

הודעהנשלח: 13:23 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דעתי על המאבק האווירי פורסמה בדיון נפרד.

לדעתי צריך לעשות מעט הפוגה (לא להפסיק לגמרי אלא להחליש את הכמות והמאבק ) בתקיפה הקרקעית וטיפה יותר לשים דגש על החלק האווירי (בלי נטישת הא"ק כמובן ).

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

סמ"ט א' בטייסת 101- טייסת הקרב הראשונה

גיא יוגב- מנהל פורומים ראשי-פריפלייט
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 14:27 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Maverik כתב:
דעתי על המאבק האווירי פורסמה בדיון נפרד.

לדעתי צריך לעשות מעט הפוגה (לא להפסיק לגמרי אלא להחליש את הכמות והמאבק ) בתקיפה הקרקעית וטיפה יותר לשים דגש על החלק האווירי (בלי נטישת הא"ק כמובן ).

IAF.101~Maverik

באיזה צורה אתה מתכוון?
אתה מתכוון ברמה של CAP מעל שטח ישראל? או תקיפה ישירה של הבסיס שלהם או מכוחות שלהם?

אגב - במשימות האחרונות ההנחיות היו שהכוחות יתקפו בצורה הדרגתית כאשר צוות אחד ישאר למעלה כחיפוי והשאר הצוות יתקוף.

חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:06 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מתכוון ברמה של תקיפת הכוחות שלהם שאנו עושים במהלך המשימות האחרונות. הייתי מציע שבמקום לתקוף 3-4 אזורי מטרות בו זמנית להפחית את זה ל-1-2 איזורי מטרות ולהקדיש קצת יותר תשומת לב לא"א לפחות עד שהספיטים יגיעו או למהלך ה-3-4 משימות הקרובות

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:21 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השאלה היא איך לארגן את הכוחות להתקפת אויר-קרקע עד השספיטים מגיעים ומה עושים כאשר הם מגיעים.

קח לדוגמא את המשימה הקודמת כאשר האוויות נשלחו להשמיד את הזחלמים בירושלים. איך היית מארגן אותם לפי הקווים שציירת?

חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:31 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שים לב שזה בכלל לא מה שאמרתי.

בוא נניח שבמשימה כלשהי אנחנו שולחים שני מבנים של אוויות לשני איזורי מטרה שונים. הווה אומר ששני המבנים די מופרדים אחד מהשני. מה שאני מציע (אפשר לקרוא על זה בהרחבה בדיון השני) הוא להיכנס כ"כנף גדולה" ולתקוף מטרה אחת בעיתה. כלומר, מבנה גדול של 8 אוויות תוקף מטרה אחת. ברגע שמסיים עובר למטרה נוספת. ככה אתה משיג יותר נזק למטרה וגם מטרייה אווירית גדולה יותר.

אני לא הייתי במשימה הקודמת אז אני לא יכול לשפוט בדיוק איך ומה, אבל בדרך הזאת המבנה הגדול של האוויות הרבה יותר מאורגן להגעתם של הספיטים ולא נמצא בחוסר אונים מול ערבים שרוצים לחסלו.

IAF.101~Maverik

חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 15:33 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Maverik כתב:
אני מתכוון ברמה של תקיפת הכוחות שלהם שאנו עושים במהלך המשימות האחרונות. הייתי מציע שבמקום לתקוף 3-4 אזורי מטרות בו זמנית להפחית את זה ל-1-2 איזורי מטרות ולהקדיש קצת יותר תשומת לב לא"א לפחות עד שהספיטים יגיעו או למהלך ה-3-4 משימות הקרובות

IAF.101~Maverik

ראו התגובה שלי בדיון "אוויה נגד ספיט 9" בעניין הזה.

גם אני הייתי רוצה לתקוף מספר קטן של מטרות באופן ממוקד ולהקדיש יותר משאבים לא"א אבל כרגע אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:44 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Twister כתב:
Maverik כתב:

IAF.101~Maverik

ראו התגובה שלי בדיון "אוויה נגד ספיט 9" בעניין הזה.

גם אני הייתי רוצה לתקוף מספר קטן של מטרות באופן ממוקד ולהקדיש יותר משאבים לא"א אבל כרגע אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו.

כמו שאמרתי בדיון השני- עניין של מאזניים. מה אנחנו רוצים להשקיע בו יותר ואיפה אנחנו רוצים ליפול.
במידה ולא נרשה לעצמנו את זה עכשיו זה ינקום בנו במשימות הבאות כאשר כמות האוויות שלנו תפחת בהפסדי אוויות בקרבות אוויר עקובים מדם.

IAF.101~Maverik

חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 16:31 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב עירבבנו את הדיון האסטרטגי עם הדין הטקטי. נשמיך בדיון השני

חזור למעלה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 16:53 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הצעה למשימה הבאה: להרים כח של אנסונים כדי לחסום את הטנקים המתקדמים. ולהרים כנף גדולה כדי להגן עליהם. לאחר שהאנסונים יחזרו הביתה לאחר התקיפה הכנף הגדולה תתפצל למבנים קטנים ותמשיך לא"ק כך שיהייה סיכוי שנצליח לבלום את המצריים וגם צבא אחר. זה העיקרון מה דעתכם?

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 17:53 ,3 אפריל 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

RF כתב:
הצעה למשימה הבאה: להרים כח של אנסונים כדי לחסום את הטנקים המתקדמים. ולהרים כנף גדולה כדי להגן עליהם. לאחר שהאנסונים יחזרו הביתה לאחר התקיפה הכנף הגדולה תתפצל למבנים קטנים ותמשיך לא"ק כך שיהייה סיכוי שנצליח לבלום את המצריים וגם צבא אחר. זה העיקרון מה דעתכם?

בעייתי קצת כי הספיטים בדרך כלל מגיעים אחרי 10-15 דקות ואז האוויות יסתבכו איתםו לא יגיעו לתקוף בעצמם...

אבל בעיקרון תקיפה של הטנקים וחיפוי קטן יותר (בדומה לתקיפת הגשר במשימה הקודמת) אפשרי וסביר

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים