שאלה לגבי נחיתה ע"י מכשירים - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 236 גולשים:
234 אורחים ו-2 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> פאלקון אלייד פורס -> שאלה לגבי נחיתה ע"י מכשירים

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Zord
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הצטרף בתאריך: Feb 14, 2008

הודעהנשלח: 13:00 ,22 מרץ 2008, שבת    כותרת הודעה: שאלה לגבי נחיתה ע"י מכשירים תגובה עם ציטוט

כשאני רוצה לנחות בעזרת המכשירים ולהזין את ה CRS שנמצא ב HSI, מאיפה אני משיג את האינפורמציה לגבי זוית המסלול (CRS) ביחס אלי . לדוגמא ב MANUAL כתוב שבבסיס LECCE ה CRS הוא 320 מעלות, אז מאיפה אני משיג את הנתון הזה לגבי בסיסים אחרים. נתון זה של הזוית (CRS) לא מופיע במפת הבסיסים .
מישהו יכול להסביר לי?
תודה חברים.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 13:22 ,22 מרץ 2008, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש במפה(שנמצאת על הירך) טבלה שמכילה את כל הבסיסים, עם נתוני TACAN וכיוון מסלולים להזנה ל course ב-HSI.

אבל אם אתה רוצה מידע מפורט יותר על טיסות מכשירים בפאלקון
תבדוק כאן: http://www.combatsimchecklist.net/F4download.htm
בחלק של ה- Navigation Volumes ו- Navigation Charts
יש שם פרוייקט ILS שלם עבור פאלקון עם כל הנתונים שאתה צריך לנחיתת ILS בבסיסים בקוריאה ובבלקן, כולל ראדיאלים של המסלולים ופרוצדורות נחיתות והמראות מכשירים.

מולי
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
Zord
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 9:40 ,27 מרץ 2008, ה'    כותרת הודעה: נחיתה ע"י ILS תגובה עם ציטוט

תודה רבה לך.
בעזרתך האתר הזה שהמלצת לי גיליתי דבר שלא ידעתי שעונה לי בדיוק למה שרציתי, הדבר זה שכדי להזין את ה CRS שנמצא ב HSI, פשוט צריך לדעת את מספר המסלול ולהוסיף לו אפס בסופו וזו הזוית של המסלול.
לדוגמא מסלול שמספרו 26 זוית ה CRS היא 260 מעלות, ומסלול שמספרו 08 הזוית היא 80 מעלות.

בטח חלקכם ידעו מזה אבל הסקת מסקנה זו עזרה לי בטרוף.
מקווה שזה עזר לאחרים.
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח דואר אלקטרוני לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Muli
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jan 06, 2008

הודעהנשלח: 14:28 ,27 מרץ 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

NAKVA כתב:
תודה רבה לך.
בעזרתך האתר הזה שהמלצת לי גיליתי דבר שלא ידעתי שעונה לי בדיוק למה שרציתי, הדבר זה שכדי להזין את ה CRS שנמצא ב HSI, פשוט צריך לדעת את מספר המסלול ולהוסיף לו אפס בסופו וזו הזוית של המסלול.
לדוגמא מסלול שמספרו 26 זוית ה CRS היא 260 מעלות, ומסלול שמספרו 08 הזוית היא 80 מעלות.

בטח חלקכם ידעו מזה אבל הסקת מסקנה זו עזרה לי בטרוף.
מקווה שזה עזר לאחרים.

נושא הוספת ה-0 לסוף המספר הוא נכון, הסיבה שלא מופיע הכיוון המלא בתחילת המסלול הוא כי אין מספיק מקום בגודל הספרות התקני בייחס לרוחב המסלול. ובעצם המספר הזה משמש בעיקר לזיהוי המסלול בשדה התעופה.
אבל תהייה מודע לכך שאתה מאבד דיוק כי למשל כיוון 299 שקרוב יותר ל-300 יופיע כ-29(תתקנו אותי אם אני טועה) ואם תטוס על רדיאל 290 אל המסלול, תגיע אליו בסטייה של כמעט 10 מעלות: באלכסון, לא גדול-אמנם, מימין לשמאל. ותהייה חייב בגובה נמוך בדיוק לכשייתגלה המסלול, לדחוף דוושת ימין ולהתיישר על המסלול, דבר שלא ממש מומלץ בגובה נמוך מאד ועל סף touchdown. לא תמיד זה קריטי וקיצוני כמו בדוגמא, ולרוב הפס האנכי(localizer) שמופיע על התע"ל בנחיתת ILS (ושצריך למרכז אותו לצלב עם הקו האופקי) מסייע לתקן, אבל צריך להיות מודע לאיבוד הדיוק כאמור.
המסקנה הנגזרת היא שתמיד עדיף להשתמש בנתון המדוייק של אזימוט המסלול, אם הוא זמין, כי הוא יאפשר לך גישה בדיוק בקו המסלול שהיא קריטית בגישת מכשירים בתנאי אל-ראות, וכמו שכתבתי לך הוא מופיע בפאלקון במפה שאם תוריד את המבט בקוקפיט 3 קליקים כלפי מטה תראה את המפה. שבה מופיעה כאמור טבלת תדרי ה-TACAN וכיווני והמסלולים של שדות התעופה. אם כיוון המסלול המדוייק לא זמין, אז הוספת 0 בסוף מספר המסלול היא הרע במיעוטו. ואפשר להסתדר גם עם זה.

מולי
חזור למעלה
Zord
תורם/ת באתר
תורם/ת באתר

הודעהנשלח: 22:25 ,27 מרץ 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שיגעון..
חזור למעלה
vvdrum
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jul 08, 2008

הודעהנשלח: 3:25 ,27 יולי 2008, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכם רבותי אני די חדש כאן בפורום אבל לא ממש חדש בפאלקון ואני התחלתי ללמוד מההתחלה כמו שצריך לפי הספר ונתקעתי מאד בנחיתת מכשירים
אשמח אם מישהו מכם יוכל לעזור לי כי אני ממש מתקשה בעינין הזה
אשמח לתת מסנג'ר או אי סי קיו או כל דבר בשביל לתקשר יותר טוב
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> פאלקון אלייד פורס כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים