סיכום משימה שנייה.. - פורומים - פריפלייט 
שם משתמש:

סיסמא:

הירשם
באתר 454 גולשים:
453 אורחים ו-1 חברים!
   לחץ כאן על מנת להפוך את פריפלייט לעמוד הבית   לחץ כאן להוסיף את פריפלייט למועדפים   צפה והשתמש ב-RSS 2.0   טימספיק סימולטורים פריפלייט
עמוד הבית פורום סימולטורים גלריה הורדות סימולטורים מדריכים סימולטורים טייסות פעילות חנות קהילתית

פורום סימולטורים פריפלייט

פורום טייסות     לארכיון הפורום

חוקי הפורוםחוקי הפורום  חיפושחיפוש  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   התחברהתחבר

עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 -> סיכום משימה שנייה..

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
RF
בוגר בית ספר לטיסה
בוגר בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 13, 2006

הודעהנשלח: 6:57 ,25 פברואר 2008, ב'    כותרת הודעה: סיכום משימה שנייה.. תגובה עם ציטוט

שלום

אני רואה שעוד לא שמו פה דיון לגבי סיכום המשימה אז הנה אחד. מה דעתכם על המשימה ומה שהיה?

רמת ההגעה היתה נמוכה ביותר 8 איש אם אני לא טועה אי אפשר להשתתף ככה אנשים! אף אדם לא טס לאל אריש כדי להפציץ את המצרים.
עד כמה שאני יודע האוויות חטפו מהספיטים ורק אחת חזרה הביתה...

טראק בהמשך
RF

הנה הטראק שלי, טסתי לחברון וניסיתי לפגוע במטרות רכות שימצאו שם. לצערי כל מה שמצאתי זה שריוניות עם הרבה מאד נ"מ ולא מטרות יותר רכות. נפגעתי במיכל הדלק ולא הצלחתי לחזור הביתה..
http://www.badongo.com/file/7977848

RifleFighter
רמי וייברמן

חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Mar 13, 2006

הודעהנשלח: 14:06 ,27 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

http://161.53.204.25/MP4/Statistics/MP-MissionDetails.php?Sector=Italy&Mission_Name=SE-Israel-194803211100.mis

הועלו סטטיסטיקות למשימה האחרונה

לא נפגעו הטנקים הסוריים ואיבדנו שלושה אוויות

watch your six, i'm behind you
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: 01/09/2005

הודעהנשלח: 20:39 ,27 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עקב מחלה (שבגללה לא הגעתי למשימה 2), אני לא אפרסם דיון תוצאות ותכנון, אלא רק תוכנית פעולה סופית בסופ"ש. מי שמעוניין להביע את דעתו כמובן מוזמן לעשות זאת בדיון זה, אני מבטיח לקרוא ולהתייחס.

צוות ניהול ראשי - פריפלייט
חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: Jun 24, 2006

הודעהנשלח: 22:23 ,27 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ובכן, עבורי המשימה הלכה גרוע.
איבדתי את המבנה שלי, לא מצאתי את המטרות, והופלתי בהפתעה גמורה עי ספיט.

חלק מהמסקנות שלי אחרי המשימה ואחרי הצפיה בטרק הן:
1. יש להגדיר טוב יותר לכל מבנה את המיקום הצפוי של המטרות - מודיעין, מודיעין, מודיעין.
2. איבוד המבנה קורה בקלות יתרה על רקע הקרקע שבתרחיש הזה, במיוחד שאנחנו עובדים על א"ק.
כדי להקל על ההתמצאות, צריך לתת הנחיות קצת יותר ברורות מאשר "ממזרח לכנרת" (איפה?) המום
3. הגדרה טובה יותר של כללי פתיחה באש - בזמן שחיפשתי את המבנה שלי פגשתי 2 SBD אבל חששתי
לפתוח באש כי הדבר עלול היה להסגיר את מיקומנו. צריך לדעת מראש איך לנהוג במקרה כזה.
4. להיות מוכן לכל אפשרות "אין סכוי שנפגוש ספיטים באזור הצפוני של המפה" (סליחה גיא...)
5. להגדיר מראש דרכי פעולה במקרים של התפתחויות בלתי צפויות - האוויות הוגדרו בתחילה כמשאב קריטי, ועם כל זאת הוחלט להשאר בשטח ולהילחם בספיטים. לאחר המשימה היה וויכוח על דרך הפעולה בין גיא וירדן. יתכן וההחלטה היתה נכונה, יתכן ולא. אני חושב שצריך להחליט מראש, ולא לפעול לפי הרגש, בדיוק כמו במקרה שלי עם ה-SBD...
6. חלק מהכוחות במשימה (שני הצדדים) לא נשא סקינים מתאימים. הספיט שהוריד אותי היה בוודאות מאויש ע"י שחקן ולא AI. אני מצרף תמונות כהוכחה. אם לאחרים יש טראקים גם, אנא בידקו את הענין. אם הדבר קרה רק אצלי אז אני צריך לתקן את זה. אם אצל כולם - צריך למנוע מקרים כאלו כי זה יוצר בלבול ואי וודאות.

נקווה שבמשימה הבאה נהיה יותר מאורגנים...
חזור למעלה
טיסה לפרופיל הטייס שלח הודעה פרטית לטייס שלח הודעה במסנג'ר לטייס
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 22:48 ,27 פברואר 2008, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ספיט "גרמני" שהוריד אותי, ובוודאות לא היה AI:

ומפציץ אחר שנאה לי שלא היה AI:

חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2006

הודעהנשלח: 1:58 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ori כתב:
ובכן, עבורי המשימה הלכה גרוע.
איבדתי את המבנה שלי, לא מצאתי את המטרות, והופלתי בהפתעה גמורה עי ספיט.

חלק מהמסקנות שלי אחרי המשימה ואחרי הצפיה בטרק הן:
1. יש להגדיר טוב יותר לכל מבנה את המיקום הצפוי של המטרות - מודיעין, מודיעין, מודיעין.
2. איבוד המבנה קורה בקלות יתרה על רקע הקרקע שבתרחיש הזה, במיוחד שאנחנו עובדים על א"ק.
כדי להקל על ההתמצאות, צריך לתת הנחיות קצת יותר ברורות מאשר "ממזרח לכנרת" (איפה?) המום
3. הגדרה טובה יותר של כללי פתיחה באש - בזמן שחיפשתי את המבנה שלי פגשתי 2 SBD אבל חששתי
לפתוח באש כי הדבר עלול היה להסגיר את מיקומנו. צריך לדעת מראש איך לנהוג במקרה כזה.
4. להיות מוכן לכל אפשרות "אין סכוי שנפגוש ספיטים באזור הצפוני של המפה" (סליחה גיא...)
5. להגדיר מראש דרכי פעולה במקרים של התפתחויות בלתי צפויות - האוויות הוגדרו בתחילה כמשאב קריטי, ועם כל זאת הוחלט להשאר בשטח ולהילחם בספיטים. לאחר המשימה היה וויכוח על דרך הפעולה בין גיא וירדן. יתכן וההחלטה היתה נכונה, יתכן ולא. אני חושב שצריך להחליט מראש, ולא לפעול לפי הרגש, בדיוק כמו במקרה שלי עם ה-SBD...
6. חלק מהכוחות במשימה (שני הצדדים) לא נשא סקינים מתאימים. הספיט שהוריד אותי היה בוודאות מאויש ע"י שחקן ולא AI. אני מצרף תמונות כהוכחה. אם לאחרים יש טראקים גם, אנא בידקו את הענין. אם הדבר קרה רק אצלי אז אני צריך לתקן את זה. אם אצל כולם - צריך למנוע מקרים כאלו כי זה יוצר בלבול ואי וודאות.

נקווה שבמשימה הבאה נהיה יותר מאורגנים...

ברצוני להגיב על הדברים שכתבת פה.

1) כפי שאמרתי בתחקור הפנימי ובתחקור עם הבריטים, היו לנו שתי בעיות מרכזיות במבנה שלנו- התמצאות, טיסה במבנה ועבודה במבנה (שאני מחשיב כנדבך אחד כיוון שאחד נובע מהשני). ברגע שהמבנה לא טוב מלכתחילה אז זה כבר גורם לבעיות. המבנה היה מעולה עד שהגענו למטרות ואז כל אחד התפזר למקום אחר וכאן הייתה הבעיה הכי גדולה- גם אם מחפשים מטרות- צריך להישאר תמיד בזוגות. זוגות זה היחידת בסיס הכי קטנה שאסור לפרק אותה. אמנם מעל המטרות היינו די ביחד אבל זה היה בצורה מאוד מבולגנת וזה מה שהרס לנו.

2) באופן אישי, היה לי קשה לזהות את המטרות באופן וודאי במיקום מדוייק אבל ידעתי להעריך את מיקומן לפי הכינרת שהייתה מאוד קרובה לאיזור. הרבה פעמים אתה נמצא בלהט הקרב ואתה לא נותן מיקום מדוייק כיוון שאתה לא בדיוק בפוקוס (אתה צריך לעשות כמה דברים במקביל- גם לפקד על שאר המבנים) אבל תמיד נתנו הערכה שהיא לא בוטה.

מבחינתי הערכה גסה זו- "המטרות נמצאות בצפון"- איפה צפון? מה צפון? צפון של מה ?

אבל כזכור לי כאשר אתה ביקשת את המיקום של המטרות אמנם לא קיבלת מיקום מדוייק אבל קיבלת בקשר המון אובייקטים שיעזרו לך להתמצא כגון הבסיס שהיה בקרבת מקום. ומעבר לכך, עקב הפירוק במבנה- המוביל מבנה שלך (ירדן) הציע לחזור לכינרת ולאסוף אותך משם. כך שלא נשלחת למים העמוקים לבד.

3) מעולם לא אמרתי שאין סיכוי שנפגוש ספיטים בצפון. אני אמרתי ואני עומד מאחורי מה שאמרתי- שהסיכוי שאנחנו נפגוש ספיטים בצפון הוא מאוד מאוד קלוש. לפי הרגשת הבטן שלי וההערכות המודיעיניות הערכתי שלא יגיעו ספיטים לצפון. מעבר לכך צדקתי בהערכות שלי- כיוון שהגיע רק ספיט אחד. מה שהם עשו במקום ללכת מסודר ולהגן על המפציצים שלהם בצורה מאוד מבוקרת- הם שלחו כל מיני ספיטים לכל מיני מקומות לא מוסברים. בדיעבד, הם יכלו לעשות את זה בצורה יותר חכמה אבל זה מה שהיה ולא נתעסק בעבר.

4) הוויכוח שהתנהל לאחר הקרב הוא וויכוח לגיטימי לחלוטין ואני חושב שבהחלט טוב שהוא נעשה כי זו שאלה שתעלה הרבה פה בקרוב. תראה, במידה ואני מוביל המבנה של האוויות- ההנחיה שלי תהיה בפירוש שבמידה ורואים ספיטים לברוח להם ולחזור לבסיס כי האוויות זה כל מה שיש לנו. וזה גם מה שאמרתי לפני הקרב. נוצר מצב כזה שלאחר ש-Vargas הפיל אותך הוא ראה את המבנה שלנו והלך היישר אלינו. המהירות סגירה שלו הייתה מאוד מאוד גבוהה ואין סיכוי שהיינו בורחים לו (למרות כל המחשבות של שאר החבר'ה) . המצב היה כזה שאו שהוא היה משיג אותנו (קודם את רועי) ואז או שהיינו עוזרים לרועי או שהיינו בורחים או שכפי שהוריתי לעשות - רועי נשאר ישר ואני וירדן הפכנו לכיוונו של הספיט. התכנון שלי היה לעשות לו פולניה אך כיוון שהעבודה והתיאום הקבוצתי לא היה משהו בכלל, נאלצתי לעשות איתו קרב שם, שבמהלכו הוא פגע בי במנוע. אני חוזר על מה שאמרתי בוויכוח ואני עומד מאחוריו עם רגליי האחוריות. אם היית מעמיד בפני את המצב הזה שוב פעם לא הייתי משנה דבר מלבד התיאום הקבוצתי שלנו. אינני חושב שהיינו מצליחים לברוח לו כי הוא סגר אלינו במהירות מטורפת, והטענה של רועי על כך שהיינו משאירים אותו לבד להרוג את רועי ואני וירדן היינו בורחים נראית לי מחשבה פחדנית וסליחה על הביטוי מטומטמת. אני לא מתכוון להשאיר חברי מבנה שלי ליפול בשעה שאני אנסה לחלץ את עצמי לכיוון הבסיס אפילו אם זה במחיר של לשמור עוד אוויה בחיים.

כפי שאמרתי, אני חושב שהבעיה פה הייתה תיאום ועבודה קבוצתית בצורה נכונה ויעילה.

5) אני חושב שאספנו את מירב המודיעין שניתן היה לאסוף לפני המשימה הזאת. אנחנו לא נקבל גריד מדוייק של אף מטרה ולפעמים תהיה סטייה של משבצת או שתיים אבל בדרך כלל המודיעין הוא די מדוייק ולכן אני חושב שאין פה על מה להתלונן.

6) אני אומר שוב פעם, אינני מגדיר את המשימה הזאת ככישלון- הרסנו כמה מטרות קרקע וכך גם הבריטים, אך אני עדיין חושב שאפשר היה לגמור את המשימה הזאת בצורה הרבה יותר מכובדת וטובה מאשר איך שסיימנו אותה. אני חושב שיש לעבוד עוד הרבה על הטיסה עם האוויה לעומת הספיט, עבודה בזוגות והתמצאות בשטח. אני חושב שיותר מדי התעסקנו בדברים שוליים מאשר להתעסק בדברים מאוד חשובים שאפשר להתאמן עליהם כגון תקיפת א"א עם האוויות.
מעבר לזה- אני חושב שהכניסה לעומק הסורי הייתה קצת התאבדותית והיה אפשר לעשות את זה בצורה יותר יעילה וחכמה.

מעבר לזה, אני מאוד הייתי מאוכזב מההיענות לקמפיין במשימה האחרונה. חושב שזה לא היה במקום כלפי המשתתפים וכלפי כל מי שיצר את הקמפיין הזה.

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

סמ"ט א' בטייסת 101- טייסת הקרב הראשונה

גיא יוגב- מנהל פורומים ראשי-פריפלייט
חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 9:32 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ואוו ואוו ואוו, גיא, לא הבנת אותי טוב. אני ממש לא תוקף אותך.
אני האחרון שיכול להגיד משהו על תפקוד של מישהו, כי אני הייתי על הפנים. הנסיון שלי באוויה הוא אפסי כי אני מעולם לא משחק בצד ה"גרמני"...
שים לב שאני גם לא מתווכח איתך על ההחלטה שלך להילחם. אני אומר שצריך להחליט מראש מה העדיפות. להחזיר את הכלים הביתה כדי שנוכל להלחם שוב מחר, או לחזור עם עיטור העוז אבל מתים. יש כאן חברה מנוסים מאוד שיכולים לשקול את סכויי המצבים ולנסות להגדיר ביחד מתי בורחים ומתי נלחמים. זאת לא בושה לברוח במקרים מסוימים.

מה שאני אומר הוא שצריך לחשוב על דרכים להיות יותר יעילים, ושיש לקחת בחשבון שדברים לא יקרו כמו שאנחנו רוצים ולהיות ערוכים להם. מה אני מציע(בגדול):
1. לא מספיק להגדיר 5 דקות לפני הפעולה לאנשים מה המטרה שלהם. הם צריכים להכיר טוב את האזור ואת האפשרויות השונות. אולי כדאי לשקול צוות קבוע לזירות - ככה האנשים יכירו טוב יותר את האזור בו הם פועלים. צוות שכזה מחויב לעבור על המידע המודיעני של הזירה שלו, להתרכז בו, ולהכיר אותו היטב.
2. להגדיר "כללי עימות" הכוללים:
מטרה ראשית
מטרה משנית - למקרה של ברדק, שבכל זאת נפגע במשהו
באילו מקרים יש ליצור מגע עם כוחות אויר של האויב
באילו מקרים יש לנתק מגע ולחזור לבסיס
(כללים שכאלה היו גורמים לנו להיות יותר יעילים למרות הברדק - אני למשל יכולתי להחליט בצורה טובה יותר אם לפגוע ב-SBD שפגשתי או לנתק מגע כמו שבחרתי בסופו של דבר לעשות, אתה יכולת להורות לי לתקוף מטרה משנית כמו הבסיס האוירי ברגע שראית שאני לא מצליח לחזור אליכם וכולי...)
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 10:32 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

IAF_Phantom כתב:
http://161.53.204.25/MP4/Statistics/MP-MissionDetails.php?Sector=Italy&Mission_Name=SE-Israel-194803211100.mis

הועלו סטטיסטיקות למשימה האחרונה

לא נפגעו הטנקים הסוריים ואיבדנו שלושה אוויות

אני רוצה לתקן את עצמי - נפגעו שמונה טנקים - הם רשומים בסטטיסטיקות תחת השמות - LT38SI ו- LT35SI

זה אומר שלפי הסדרי כוחות היו במקור 16 טנקים משני הסוגים הנ"ל ובמשימה הקודמת הושמד אחד ובמשימה הנוכחית עוד 8, נשארו להם 7 טנקים (שלושה LT38SI וארבעה LT38SI).

שאלה האם טנקים היו בתנועה?

חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 12:18 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בנושא מבנה האוויות, ראיתי את הטראק ואני רוצה להסביר את התפיסה שלי בעניין.

אורי - הבקשה לקבל "כללי עימות", בייחוד למבנה האוויות, היא נכונה. הסיבה שלא פירסמתי אותם הייתה משיקולי זמן - ידעתי שאני הולך להוביל את המבנה הזה בעצמי ובמילא אני אצטרך להסביר את הדברים ב-TS. בערב של הקמפיין מצאתי את עצמי חולה מדי, ותפקיד ההובלה נפל על גיא.

הגישה שהתכוונתי להוציא לפועל:

תוקפים את הטנקים, וכל הזמן עם העין על הסטופר - לאחר 10 דקות של תקיפה כבר כדאי לא להיות באיזור כיוון שספיטים יכלו כבר להגיע לשם (ולהזכירכם צפינו שיטוסו דווקא צפונה וינסו לחבל בא"ק שלנו). בכל אופן, ברגע שיש ק"ע עם מטוסי אויב, מנתקים מגע הרחק מהם, אלא אם כן זו קבוצה קטנה של מפציצים ולפי שיקול דעת אפשר להפיל במהירות (יעף אחד-שניים). במידה ומותקפים ע"י ספיטים - כל המבנה מתפצל לבודדים, וכל אחד פונה לכיוון אחר בגובה Deck. הראציונל הוא שלפחות חלק מהמטוסים ישרדו.

פה נפל המבנה של האוויות במשימה האחרונה.
לפי הטראק, ה-SBD של האויב חזרו לנחיתה בבסיס אל-אל ונתקלו באוויות שתקפו צפונית אליו. הם שמרו מרחק מהאוויות וככל הנראה הודיעו בקשר לספיטים. לפי מה שהבנתי היה ק"ע עם ה-SBD - כאן היה צריך כבר לנתק מגע. הגיע לפחות ספיט אחד לאיזור, ובשלב הזה לדעתי היה צריך לקבל החלטה לברוח ולא לנסות להלחם, על אף הייתרון המספרי. ספיט אחד יכול לעקוב אחרי מטוס אחד בלבד, אולי אפשר היה להציל עוד אוויה או שתיים.

טעויות קורות ואי אפשר לצפות להצלחה מזהירה כשמפילים על אנשים (גיא וכפועל יוצא החברה שהיו במבנה) מטלות מסובכות בהתראה קצרה. העיקר שתחקרנו והפקנו לקחים.

כמו כן, הסטטיסטיקה נראית גרועה מהמצב באמת (בין השאר עקב תקלה טכנית שמונה את כל ההפלות פעמיים).

מיכה - הטנקים לא היו בתנועה, אפשר לראות את זה במודיעין של אורי.

אני רוצה לציין שהצי המצרי נמצא מול חופי תל אביב והפגיז את מאגרי הדלק שלנו וגם גדוד הנדסה קרבית... לא מצב אידיאלי וצריך לחשוב על תגובה הולמת.

חזור למעלה
Ori
טיסות סדירות

הודעהנשלח: 12:40 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דן,
האוויה שנתקלה ב-SBD זה אני. חשבתי שזה חלק מהמבנה שלי, ורק כשהתקרבתי קלטתי שזה SBD.
בחרתי לנתק מגע, והודעתי בקשר למבנה שיש באזור SBD.

בכל מקרה, אנא קח לתשומת ליבך את ענין הסקינים השגויים. יש לטפל בזה ולא לאפשר טיסה ללא סקינים מתאימים. אם תוכל, בדוק בטראק אם ה-AI היו בלי סקינים - כדי שאדע אם הבעיה אצלי...
חזור למעלה
Maverik
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הצטרף בתאריך: Jun 30, 2006

הודעהנשלח: 14:37 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ממש לא סברתי שאתה תוקף אותי אורי, אמרת את דעתך לגבי המשימה האחרונה וזה היה לגיטימי לגמרי- אני בחרתי להגיב בדיוק כמו שהגבתי באותו יום.

ההוראה שלי הייתה מפורשת, עד שאני לא אומר לכם שאפשר לנתק (משמע שעוד לא חיסלנו כמות נכבדת מהמחסניות שלנו, אנחנו לא מנתקים).

הסיבה הייתה פשוטה- זיהינו מבנה של רביעייה. בדיוק באותו הרגע הוריתי לבדוק אותם כדי להבין האם ספיטים או שמא משהו אחר- הראשון שהלך לבדוק היה שי מהמבנה של ה-P11 והוא הודיע בקשר שזה SBD. באותו הרגע אמרתי שכיוון שלפחות חצי מהמבנה בכלל לא הגיע למטרה ולא עסק בא"ק (אתה וירדן) החלטתי לחכות על מנת שגם אתם תוכלו להשמיד שם חלק מהמטרות קרקע. היה חשוב לי להשמיד כמה שיותר טנקים לפני שאנחנו עוזבים את המקום.

הספיט שהגיע אלינו, הגיע אליי בהפתעה, ובדיעבד לא הייתי יוצא משם מוקדם יותר. למקום הגיע רק ספיט אחד ואינני חושב שהיה צריך לברוח ממנו ובכל אופן ברגע הנוכחי שרצינו לברוח הוא תפס אותנו (את אורי ולאחר מכן התקרב בצעדי ענק לרועי). באותה נקודה, לא היה במקום יותר מספיט אחד ולכן דעתי על העניין היא ששלושה אוויות ו-P-11 (במקרה הזה שתי אוויות כי לרועי נגמרה התחמושת מאוד מהר) יכולים להתעסק עם הספיט ולגמור אותו- כאן נכנס הקטע של העבודה הקבוצתית שלא הלכה כראוי.

אני אמרתי את זה בעבר ואומר את זה שוב- במקרה הנוכחי הזה- לברוח לא הייתה אופציה. מעבר לכך שזה היה ספיט אחד באיזור (כשהוא היה קורא לעזרה אנחנו כבר היינו עפים משם), אותו ספיט סגר עלרועי בצעדי ענק ואני לא מסכים לחלוטין עם הפקרת אחד מהמבנה שלי בשביל לברוח הביתה. מבחינתי זו נחשבת התנהגות פחדנית ולא התנהגות שהייתי מצפה מהמוביל שלי.

מה שאני כן יכול לומר, זה שצריך לשקול מחדש את כל העניין של בזבוז "כל" התחמושת של האוויה על הטנקים. מכיוון שידעתי מראש (ובגלל זה לא אמרתי שאין סיכוי שנפגוש ספיטים) שישנו סיכוי שנפגוש ספיטים בצפון, ובנוסף עקב ההתראות החמות שקיבלתי משי החלטתי לא לבזבז את כל התחמושת שלי על הטנקים אלא להשאיר קצת למקרה שאצטרך לנקות את אחד מחברי המבנה שלי. וזוהי נקודה שאני חושב שגם עליה אפשר לדסקס.

אינני חושב שהובלת המבנה של האוויות הייתה מסובכת מדי בשביל חברי המבנה אבל אני בהחלט חושב שבמקרה ורוצים "להפיל" אחריות על מישהו אחר כדאי לעשות זאת מספיק זמן לפני כדי שהוא יוכל לעכל את זה ולחשוב מראש מה עושים ואיך עושים. באותו רגע הייתי עסוק בעוד הרבה דברים אחרים ולכן ישנה האופציה שהתעלמתי גם מדברים אחרים.

אני חושב שהגדרתי לכל מבנה בצורה די מדוייקת את דרכי העבודה שלו ובייחוד למבנה שאני הייתי כלול בו. ישנן אופציות שאתה לא כולל אותן כי לדעתי באופן אישי הסבירות שהן ייקרו הינה נמוכה אך אני חושב שקיבלתם את כל האינפורמציה שהייתם צריכים לקבל.

בדיעבד, כניסה לעומק הסורי עם האוויות בדרך חמקמקה כזאת הייתה אופציה התאבדותית לדעתי שאני חושב שבאופן אישי לא הייתי עושה אותה.

IAF.101~Maverik

[img:746acf7302]http://img78.imageshack.us/img78/4672/sig3cb1.gif[/img:746acf7302]

סמ"ט א' בטייסת 101- טייסת הקרב הראשונה

גיא יוגב- מנהל פורומים ראשי-פריפלייט
חזור למעלה
IAF_Phantom
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:00 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז מהי שהדרך הכי טובה לנצל את האוויות? מקסימום ניצול מינימום סיכון

חזור למעלה
shay__silber
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/05/2005

הודעהנשלח: 15:01 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עוד משו שאני רוצה להוסיף. הספיט שהצליח להוריד אותי ואת רוב האויות היה ספיט 9 קצוץ כנף שטס עם מרקינגס גרמנים מה שאותי מאוד בילבל. מרחוק הספיט קצוץ כנף מספיק מזכיר את האוויה ושראיתי את הצלב הגרמני זה אוטומט גרם לי לחשוב שזה מסרשמיט.

הם לא גם מחוייבים לקחת סקין מחבילת הסקינים?

IAF.101~guliver
טייס סדיר בטייסת 101 הוירטואלית!
חזור למעלה
Twister
מדריך בית ספר לטיסה
מדריך בית ספר לטיסה

הודעהנשלח: 15:10 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורי - אדבר איתם בעניין הסקינים, גם אני שמתי לב לזה.

גיא - למיטב הבנתי מי שברח היה רועי, והוא גם מי ששרד. אין פה שאלה של פחדנות או לא. במבחן התוצאה אנחנו צריכים את המטוסים האלה, ובמבחן התוצאה הדרך הכי טובה לשרוד היא להתפזר ולברוח. זה בדיוק ההבדל בין קמפיין לבין סתם תרחיש או קרב - בנסיבות אחרות הייתי נשאר שם ונלחם עם הזוג שלי עד הסוף המר יותר או פחות. להפקיר ווינגמן זה משהו אני לא מעודד, אבל במקרה הזה בקמפיין הזה אין פריביליגיות כאלה, צריך לחשוב קדימה מה"כאן ועכשיו".

בכל אופן אלו הם כללי העימות שאני ממליץ עליהם, אני מאמין שתהיה לנו הזדמנות לבדוק אותם.

בנוסף, כאשר תוקפים צריך להיות לפחות טייס אחד גבוה יותר ששומר על מודעות מצבית ומתריע בפני ק"ע.

חזור למעלה
shay__silber
טיסות סדירות

הצטרף בתאריך: 27/05/2005

הודעהנשלח: 15:50 ,28 פברואר 2008, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני בכלל חושב שלא היינו צריכים בכלל להגיע למצב שאנחנו נלחמים נגד ספיט. היינו צריכים להקציב לעצמנו זמן מקסימלי מעל המטרה ואחרי שהזמן נגמר לברוח בלי קשר לתוצאות ההפצצה.

דן אחרי שנתקלנו בספיט לא היה לנו סיכוי לברוח כי הוא היה משיג אותנו, היינו חייבים להתעמת איתו.

והסיבה היחידה שרועי שרד היא שאני הצלחתי להעסיק את הספיט למשך כמה דקות עד שהוא הצליח לבסוף להפיל אותי ובשלב זה רועי כבר היה רחוק מאיתנו.

IAF.101~guliver
טייס סדיר בטייסת 101 הוירטואלית!
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> קמפיין מלחמת העצמאות 1948 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 2

עבור:   
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

ניווט מהיר
דף הבית
פורומים
גלריית התמונות
גלריית הסרטונים